>Piękne, piękne. Tragifarsa na całego. A pielgrzymki będą ściągać z całej Polski i to na poważnie. Wierzyć się nie chce, że mamy XXI wiek, byliśmy na księżycu i penetrujemy najdalsze zakamarki Wszechświata. A boga, jak nie ma....tak nie ma, za to bezwzględna głupota jest. Ciekawe, czy "taki numer" mógłby się wydarzyć w jakimś innym kraju europejskim?
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|