Racjonalista - Strona głównaDo treści
cud w Jarosławiu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
19-09-2013 22:49ziemiojad (338 punktów)cud w Jarosławiu
Ocena 7 na 7
natemat.pl(*)obraczki-i-pierscionki-na-nowa

Cud, i do tego pożyteczny, jak przekonują lokalni działacze. Myślę, że powinno się karać księży za oszustwa. Przecież na wyłudzanie pieniędzy są paragrafy, a ci tak bezkarnie ogłupiają ludzi. Tylko jak udowodnić takie przestępstwo?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

myprecious (7170 punktów)
Efekt działania grawitacji cudem? Co za kretyni? Najwyraźniej naukowi analfabeci mają życie pełne cudów

"To you, I'm an atheist.
To God, I'm the loyal opposition."
19-09-2013 23:12
 Ocena 10 na 10
maciejo (3492 punktów)
>natemat.pl(*)obraczki-i-pierscionki-na-nowa
>Cud, i do tego pożyteczny, jak przekonują lokalni działacze. Myślę, że powinno się karać księży za oszustwa. Przecież na wyłudzanie pieniędzy są paragrafy, a ci tak bezkarnie ogłupiają ludzi. Tylko jak udowodnić takie przestępstwo?

Cud to był... biznesowy! Gdyby księży za oszustwa karać trzeba by im było zabronić wykonywania zawodu. Wszystko co oni robią to oszustwo i kpina z ludzi i zdrowego rozsądku.
20-09-2013 08:21 
 Ocena 10 na 10
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Cud to był... biznesowy! Gdyby księży za oszustwa karać trzeba by im było zabronić wykonywania zawodu.

Jest to działalność przestępcza, bo prowadzi do wprowadzenia w błąd i niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
Co gorsza jest to zorganizowana działalność przestępcza, co jest znacznie surowiej karane. A właściwie, to powinno być...
20-09-2013 19:41 
 Ocena 3 na 3
maciejo (3492 punktów)
>>Cud to był... biznesowy! Gdyby księży za oszustwa karać trzeba by im było zabronić wykonywania zawodu.
>Jest to działalność przestępcza, bo prowadzi do wprowadzenia w błąd i niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Proszę Cię! Jakiego niekorzystnego? Toć to dla Świętej Matki Kościoła - pro publico bono! Na chwałę bożą i ku zbawieniu. Odpust zupełny dostaną. Jakby powiedział pewien nowy użytkownik - nie bluźnij;]
22-09-2013 20:43 
 Ocena 2 na 2
slik (20011 punktów)
>Co gorsza jest to zorganizowana działalność przestępcza, co jest znacznie surowiej karane. A właściwie, to powinno być...

Już widzę, jak policja klęcząc na kolanach prowadzi pościg, prokurator na swoim klęczniku przesłuchuje oszustów i sąd w takiej pozycji sądzi.
Appenzeller (3118 punktów)
Pazerna ta MB, mosiężne jej nie wystarczają. To zresztą w jakiś sposób pocieszające, że głupcy (dobrowolnie) płacą podatek od swojej głupoty. A szkoda, że nie na edukację czy służbę zdrowia.
Orson Scott Card w którejś powieści użył ładnego terminu "siewcy złudzeń". Pasuje jak ulał zarówno do Biura Wykonawczego (tj. naczelnych fluorescencji), jak i szeregowych funkcjonariuszy naszego Szamanatu.

Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Cud, i do tego pożyteczny, jak przekonują lokalni działacze. Myślę, że powinno się karać księży za

Cud, to by był gdyby ludzie zmądrzeli i przestali się na własną prośbę ogłupiać.
Ciekawe czy ci oszuści na wykrywaczu kłamstw też by umieli tak kłamać, jak codziennie w pracy?
20-09-2013 09:27 
 Ocena 8 na 8
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Cud, to by był gdyby ludzie zmądrzeli i przestali się na własną prośbę ogłupiać.
>Ciekawe czy ci oszuści na wykrywaczu kłamstw też by umieli tak kłamać, jak codziennie w pracy?
-Oczywiście żeby umieli. Gdy się żyje w kłamstwie, gdy kłamie się zawodowo, kłamstwo nie wymaga już żadnego wysiłku umysłowego, nie wywołuje specjalnych emocji, ani wielkiego napięcia nerwowego, więc wariograf raczej by nie oszalał.


"Mówić trzeba prosto, a myśleć w sposób skomplikowany - nie na odwrót" Franz Josef Strauss
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Cud, i do tego pożyteczny, jak przekonują lokalni działacze.
Dla kleru z pewnością pożyteczny.
>Myślę, że powinno się karać księży za
>oszustwa. Przecież na wyłudzanie pieniędzy są paragrafy, a ci tak bezkarnie ogłupiają ludzi.
To praktycznie wszystkich trzeba by zamknąć. Choć z drugiej strony wierni dają się oszukiwać, dlaczego więc karać kler za głupotę innych? Gdyby się (łatwo)wierni nie zgadzali to kler by ich nie oszukiwał.
>Tylko
>jak udowodnić takie przestępstwo?
Czy to w ogóle przestępstwo? Czy może tylko głupota ludu polskiego?
ślusarski (750 punktów)

>oszustwa. Przecież na wyłudzanie pieniędzy są paragrafy, a ci tak bezkarnie ogłupiają ludzi. Tylko
>jak udowodnić takie przestępstwo?

Głupoty ludzkiej się nie zmieni, ani cudów nie odcuduje. Ale czy za wszelką cenę należy? Niech tam sobie ludziska w cuda wierzą i wydają kasę, bo zyskuje nie tylko kler, ale i PKB. Gorzej, gdy klesze kapitały wędrują za granicę, dlatego niech stawiają przybytki boże, bo pracownicy maja zatrudnienie. Za kilkadziesiąt lat przerobi się je na dyskoteki.
mrgonzo (633 punktów)
Ciekawe, że kapłaniątka zinterpretowali to że ona chce nową.
a nie że jej ta korona ciąży i nie chce tej oznaki władzy ziemskiej.
Strojnisia taka... nowa ze złota. Następnym razem będzie chciała diamentów?
20-09-2013 13:12 
 Ocena 2 na 2
ziemiojad (338 punktów)
>Ciekawe, że kapłaniątka zinterpretowali to że ona chce nową.
Każdy sądzi według siebie ;P
Degre (752 punktów)
Gdy słyszę o takich rzeczach, to mam wrażenie, że mieszkamy w bardzo bogatym kraju. @.5kg złota? To całkiem sporo
Jacholek (5699 punktów)

>jak udowodnić takie przestępstwo?
Można sie tylko podpisać dwoma rękami pod tym co napisał prof. Hartman
natemat.pl(*)ranica-zarabiania-na-ciemnocie
Frank Holman (5897 punktów)

>Cud, i do tego pożyteczny, jak przekonują lokalni działacze.

Cud ?? Jaki cud ?? Zwykłe efekt przyczynowo-skutkowy
Wybory do Sejmu 2011: powiat jarosławski wyniki (pkw.gov.pl):
1. PIS - 50,44%
2. PO - 20,52%
3. PSL - 12,51%
4. RP - 6,46%
5. SLD - 6,39%

Wybory powiatowe 2010: powiat jarosławski wyniki (pkw.gov.pl):
1. PIS - 35,93%
2. PSL - 28,33%
3. PO - 21,42%

Cytat:
- Dziś na tym starożytnym rynku, punktualnie w samo południe, wszyscy parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy Podkarpacia praktycznie z wszystkich diecezji, klęknęliśmy przed biskupami, kapłanami ojcami, a w szczególności przed figurą umęczonego syna i bolesnej matki, by w dobie kryzysu wartości pokazać, że dla nas ważne są prawdy, którym zawsze hołdował i nadal hołduje Kościół katolicki - mówił podniosłym tonem marszałek województwa podkarpackiego, a do niedawna senator PiS, Władysław Ortyl.

A jakie to prawdy i wartości ??
Cytat:
2,5 kilograma - tyle złota i kamieni szlachetnych dominikanie zebrali od tego czasu.

Po dzisiejszej cenie złota - ponad 11,6 tys. zł. Ocenę czy można było czy nie, spożytkować te dary dużo bardziej zgodnie z "ewangelicznymi" wartościami pozostawiam naszym dyżurnym forumowym trolom.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365