 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-09-2013 22:49 | ziemiojad (338 punktów) | cud w Jarosławiu
7 na 7 | natemat.pl(*)obraczki-i-pierscionki-na-nowaCud, i do tego pożyteczny, jak przekonują lokalni działacze. Myślę, że powinno się karać księży za oszustwa. Przecież na wyłudzanie pieniędzy są paragrafy, a ci tak bezkarnie ogłupiają ludzi. Tylko jak udowodnić takie przestępstwo? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | myprecious (7170 punktów) | Efekt działania grawitacji cudem? Co za kretyni? Najwyraźniej naukowi analfabeci mają życie pełne cudów 
"To you, I'm an atheist. To God, I'm the loyal opposition."
|
|
10 na 10 | maciejo (3492 punktów) | > natemat.pl(*)obraczki-i-pierscionki-na-nowa> Cud, i do tego pożyteczny, jak przekonują lokalni działacze. Myślę, że powinno się karać księży za oszustwa. Przecież na wyłudzanie pieniędzy są paragrafy, a ci tak bezkarnie ogłupiają ludzi. Tylko jak udowodnić takie przestępstwo?Cud to był... biznesowy! Gdyby księży za oszustwa karać trzeba by im było zabronić wykonywania zawodu. Wszystko co oni robią to oszustwo i kpina z ludzi i zdrowego rozsądku.
|
|
 | 10 na 10 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >Cud to był... biznesowy! Gdyby księży za oszustwa karać trzeba by im było zabronić wykonywania zawodu.
Jest to działalność przestępcza, bo prowadzi do wprowadzenia w błąd i niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Co gorsza jest to zorganizowana działalność przestępcza, co jest znacznie surowiej karane. A właściwie, to powinno być...
|
|
|  | 3 na 3 | maciejo (3492 punktów) | >>Cud to był... biznesowy! Gdyby księży za oszustwa karać trzeba by im było zabronić wykonywania zawodu. >Jest to działalność przestępcza, bo prowadzi do wprowadzenia w błąd i niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
Proszę Cię! Jakiego niekorzystnego? Toć to dla Świętej Matki Kościoła - pro publico bono! Na chwałę bożą i ku zbawieniu. Odpust zupełny dostaną. Jakby powiedział pewien nowy użytkownik - nie bluźnij;]
|
|
|  | 2 na 2 | slik (20011 punktów) | >Co gorsza jest to zorganizowana działalność przestępcza, co jest znacznie surowiej karane. A właściwie, to powinno być...
Już widzę, jak policja klęcząc na kolanach prowadzi pościg, prokurator na swoim klęczniku przesłuchuje oszustów i sąd w takiej pozycji sądzi.
|
|
6 na 6 | Appenzeller (3118 punktów) | Pazerna ta MB, mosiężne jej nie wystarczają. To zresztą w jakiś sposób pocieszające, że głupcy (dobrowolnie) płacą podatek od swojej głupoty. A szkoda, że nie na edukację czy służbę zdrowia. Orson Scott Card w którejś powieści użył ładnego terminu "siewcy złudzeń". Pasuje jak ulał zarówno do Biura Wykonawczego (tj. naczelnych fluorescencji), jak i szeregowych funkcjonariuszy naszego Szamanatu.
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
|
|
4 na 4 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >Cud, i do tego pożyteczny, jak przekonują lokalni działacze. Myślę, że powinno się karać księży za
Cud, to by był gdyby ludzie zmądrzeli i przestali się na własną prośbę ogłupiać. Ciekawe czy ci oszuści na wykrywaczu kłamstw też by umieli tak kłamać, jak codziennie w pracy?
|
|
 | 8 na 8 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >Cud, to by był gdyby ludzie zmądrzeli i przestali się na własną prośbę ogłupiać. >Ciekawe czy ci oszuści na wykrywaczu kłamstw też by umieli tak kłamać, jak codziennie w pracy? -Oczywiście żeby umieli. Gdy się żyje w kłamstwie, gdy kłamie się zawodowo, kłamstwo nie wymaga już żadnego wysiłku umysłowego, nie wywołuje specjalnych emocji, ani wielkiego napięcia nerwowego, więc wariograf raczej by nie oszalał.
"Mówić trzeba prosto, a myśleć w sposób skomplikowany - nie na odwrót" Franz Josef Strauss
|
|
2 na 2 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | >Cud, i do tego pożyteczny, jak przekonują lokalni działacze. Dla kleru z pewnością pożyteczny. >Myślę, że powinno się karać księży za >oszustwa. Przecież na wyłudzanie pieniędzy są paragrafy, a ci tak bezkarnie ogłupiają ludzi. To praktycznie wszystkich trzeba by zamknąć. Choć z drugiej strony wierni dają się oszukiwać, dlaczego więc karać kler za głupotę innych? Gdyby się (łatwo)wierni nie zgadzali to kler by ich nie oszukiwał. >Tylko >jak udowodnić takie przestępstwo? Czy to w ogóle przestępstwo? Czy może tylko głupota ludu polskiego?
|
|
2 na 2 | ślusarski (750 punktów) |
>oszustwa. Przecież na wyłudzanie pieniędzy są paragrafy, a ci tak bezkarnie ogłupiają ludzi. Tylko >jak udowodnić takie przestępstwo?
Głupoty ludzkiej się nie zmieni, ani cudów nie odcuduje. Ale czy za wszelką cenę należy? Niech tam sobie ludziska w cuda wierzą i wydają kasę, bo zyskuje nie tylko kler, ale i PKB. Gorzej, gdy klesze kapitały wędrują za granicę, dlatego niech stawiają przybytki boże, bo pracownicy maja zatrudnienie. Za kilkadziesiąt lat przerobi się je na dyskoteki.
|
|
8 na 8 | mrgonzo (633 punktów) | Ciekawe, że kapłaniątka zinterpretowali to że ona chce nową. a nie że jej ta korona ciąży i nie chce tej oznaki władzy ziemskiej. Strojnisia taka... nowa ze złota. Następnym razem będzie chciała diamentów?
|
|
 | 2 na 2 | ziemiojad (338 punktów) | >Ciekawe, że kapłaniątka zinterpretowali to że ona chce nową. Każdy sądzi według siebie ;P
|
|
1 na 1 | Degre (752 punktów) | Gdy słyszę o takich rzeczach, to mam wrażenie, że mieszkamy w bardzo bogatym kraju. @.5kg złota? To całkiem sporo
|
|
1 na 1 |
1 na 1 | Frank Holman (5897 punktów) |
> Cud, i do tego pożyteczny, jak przekonują lokalni działacze.Cud ?? Jaki cud ?? Zwykłe efekt przyczynowo-skutkowy Wybory do Sejmu 2011: powiat jarosławski wyniki (pkw.gov.pl):1. PIS - 50,44% 2. PO - 20,52% 3. PSL - 12,51% 4. RP - 6,46% 5. SLD - 6,39% Wybory powiatowe 2010: powiat jarosławski wyniki (pkw.gov.pl):1. PIS - 35,93% 2. PSL - 28,33% 3. PO - 21,42% Cytat: - Dziś na tym starożytnym rynku, punktualnie w samo południe, wszyscy parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy Podkarpacia praktycznie z wszystkich diecezji, klęknęliśmy przed biskupami, kapłanami ojcami, a w szczególności przed figurą umęczonego syna i bolesnej matki, by w dobie kryzysu wartości pokazać, że dla nas ważne są prawdy, którym zawsze hołdował i nadal hołduje Kościół katolicki - mówił podniosłym tonem marszałek województwa podkarpackiego, a do niedawna senator PiS, Władysław Ortyl. A jakie to prawdy i wartości ?? Cytat:2,5 kilograma - tyle złota i kamieni szlachetnych dominikanie zebrali od tego czasu. Po dzisiejszej cenie złota - ponad 11,6 tys. zł. Ocenę czy można było czy nie, spożytkować te dary dużo bardziej zgodnie z "ewangelicznymi" wartościami pozostawiam naszym dyżurnym forumowym trolom.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|