Racjonalista - Strona głównaDo treści
Top 10 nazw miejscowości w Polsce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
09-08-2016 10:47Duch Prawdy (14787 punktów)Top 10 nazw miejscowości w Polsce
Ocena 1 na 1
Pierwsze miejsce:
1. .......

ZNAKI DROGOWE SĄ WSZĘDZIE...
paragonzpo(*)10-nazw-miejscowosci-w-polsce/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)I nazwy mają swoje losy
Pierwsze miejsce:
Zawoja - Burdele

Na marginesie. W latach 1977 r. w Polsce południowow - wschodniej zmieniono nazwy kilkuset wsi - bo w opinii premiera Jaroszewicza brzmiały dziwacznie i nie po polsku ( bo po rusku - ukraińsku). Wśród miejscowości których nazwy zmieniono były Jaksmanice i Akasmanice - których nazwy - wielce historyczne - ze względu na swoje podobieństwo - przysparzały i przysparzają trochę różnorakich kłopotów ludziom spoza regionu i poczcie. Profesor Karaś, polonista z UJ - nadzorujący reformę nazw od strony lingwistyczno - toponomastycznej - doszedł do wniosku, iż zmiana - zadekretowana - musi być - ale postanowił zachować podobieństwo miejscowości jak wyżej. I tak Jaksmanice zostały "Witoldówkiem", a Aksmanice "Witoldowem". I było nadal po staremu - czyli myliło się często i gęsto, a nowe było tylko to, że wprowadzone nazwy były banalne i ahistoryczne. Absurd reformy jak wyżej skasowano w 1981 r - efekt zaistnienia "Solidarności". Wszystkie nazwy przywrócono i znów mamy egzotyczne Aksmanice i Jaksmanice. Wszystkie z wyjątkiem jednej. Otóż podprzemyska wieś Paździacz zmieniona na "Leszno" - nie powróciła do swej pierwotnej nazwy. Ludność wolała "Leszno" i jej wolę uszanowano. Nie pojmuję mieszkańców Paździacza. "Leszno" przy "Paździaczu" wypada płasko i banalnie, że już nie wspomnę o aspaktach historyczności pierwotnej nazwy. Widocznie jakieś antyukraińksie resentymenta dały o sobie znać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Top 10 nazw miejscowości w Polsce

>Pierwsze miejsce:
>1. .......
Mój faworyt to Koniec Świata.

Koniec Świata, który gdzieś się zaczyna, musi się także gdzieś kończyć, niestety nie udało mi się nigdy zobaczyć tablicy "koniec Końca Świata".

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
Drobner (19539 punktów)
>>Pierwsze miejsce:
>>1. .......
>Mój faworyt to Koniec Świata.
>Koniec Świata, który gdzieś się zaczyna, musi się także gdzieś kończyć, niestety nie udało mi się nigdy zobaczyć tablicy "koniec Końca Świata".

Heh!
I pewnie TYM się różnimy .

W takich sytuacjach (ja) poszukuję zwykle Początków Końca Świata. (Niemal jak pierwsi (i zarazem ostatni - tzn. ci sami) chrześcijanie.)

Odkrywszy jakieś starodawne mapy (niekoniecznie z Polski), informujące o tym kierunku (wiem, że wstecznym), byłabyś łaskawa (chętnie(?)) poinformować mnie (i innych, ciekawych tego nieoczekiwanego zwrotu) o tym?

Drobner, absolutnie nie _ zaczepiający
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>(ja) poszukuję zwykle Początków Końca Świata.
Zakusy amatorów początku Końca Świata zostały ukrócone przy pomocy prozaicznej spawarki.

>Odkrywszy jakieś starodawne mapy (niekoniecznie z Polski), informujące o tym kierunku
Pewnie niczego nie znajdę, ale chętnie doczytam jakiegoż to kierunku miałabym szukać.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
28-09-2016 23:02 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>nie udało mi się nigdy zobaczyć tablicy "koniec Końca Świata".
>Heh!
W końcu się znalazła.



Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
Drobner (19539 punktów)
>W końcu się znalazła.

'Nie ma już nic...'

Drobner, bez Początku.
29-09-2016 09:51 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Drobner, bez Początku.
Czy to wystarczy, by się nigdy skończonym nie stać?

chętnie niepoczęta...

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
morizt (1059 punktów)
Moj Faworyt: Złe Mięso
-jad- (18783 punktów)
Kilka kilometrów ode mnie jest Zimna Wódka. Brzmi zachęcająco ale z Końcem Świata chyba nie wygra.

śp. Jaskinia Trolli team
12-08-2016 09:43 
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Kilka kilometrów ode mnie jest Zimna Wódka. Brzmi zachęcająco ale z Końcem Świata chyba nie wygra.
Bo Zimna Wódka jest wporzo, dopiero Ciepła Wódka to byłby koniec świata!

Więc na razie Twoja Zimna Wódka może robić za poszukiwany przeze mnie "koniec Końca Świata".



Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Pierwsze miejsce:
Pierwsze wskazałam, spróbuję i drugie:

2. Prawda - w łódzkim.

Oraz trzecie:

3. Prawda - w małopolskim.

Poza tymi dwiema Prawdami mamy jeszcze w lubelskim takie atrakcje jak

4. Stara Prawda

oraz

5. Nowa Prawda

(a jakby tego było mało, to jest jeszcze w lubelskim Prawda nieaktualna, proszę się wczytać w rozdział Historia.)

Tak więc Prawda Prawdę Prawdą w tym kraju pogania, choć nie wiadomo skąd się one biorą, skoro nie ma nawet jednego Faktu.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
23-08-2016 10:49 
 Ocena 1 na 1
darzec (676 punktów)
(zablokowany)
>>Pierwsze miejsce:
>Pierwsze wskazałam, spróbuję i drugie:
>2. Prawda - w łódzkim.
>Oraz trzecie:
>3. Prawda - w małopolskim.

A czy jest Gówno Prawda ?
>
23-08-2016 11:29 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>A czy jest Gówno Prawda ?
Aż tak dobrze to nie ma, ale są w Polsce aż trzy miejscowości o nazwie Stolec i jeden Klocek, więc można z nich i Prawd potworzyć "miejscowości partnerskie".


Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
23-08-2016 11:42 
 Ocena 1 na 1
darzec (676 punktów)
(zablokowany)
>>A czy jest Gówno Prawda ?
>Aż tak dobrze to nie ma, ale są w Polsce aż trzy miejscowości o nazwie Stolec i jeden Klocek, więc można z nich i Prawd potworzyć "miejscowości partnerskie".
>
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.


czyli Stolec Prawda ?
23-08-2016 14:37 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>czyli Stolec Prawda ?
Albo Nowa Prawda Klocek.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
darzec (676 punktów)
(zablokowany)
>Pierwsze miejsce:
>1. .......
>ZNAKI DROGOWE SĄ WSZĘDZIE...
>paragonzpo(*)10-nazw-miejscowosci-w-polsce/

Top 10 nazw miejscowości w Polsce, ale jakie jest kryterium tego TOP.
Najzabawniejszych ? Najgłupszych ? Najdłuższych ? Najpiękniejszych ? Naj.... ? Naj ... ?
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>paragonzpo(*)10-nazw-miejscowosci-w-polsce/
>Top 10 nazw miejscowości w Polsce, ale jakie jest kryterium tego TOP.
>Najzabawniejszych ? Najgłupszych ? Najdłuższych ? Najpiękniejszych ? Naj.... ? Naj ... ?
10 najdziwniejszych i 10 najmilszych.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
23-08-2016 09:57 
 Ocena 1 na 1
darzec (676 punktów)
(zablokowany)

>10 najdziwniejszych i 10 najmilszych.

Najdziwniejsze nazwy z jakimi zetknąłem sie osobiście to:
Obora k. Lubina
Pomyje w drodze na Gdańsk
Nowe Rumunki w drodze na Warszawę
Teolog gdzieś koło Chojnic bodajże

Najmilsze:
Stara Miłosna

polecam zainteresowanym galerię takich miejscowości:

joemonster.org/konkurs/38/pokaz
syku (454 punktów)
Niedaleko mnie jest wieś o nazwie Złe mięso...


<a href="lokalne-ogloszenia.pl">Ogłoszenia</a>
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Niedaleko mnie jest wieś o nazwie Złe mięso...
Słyszałem, że tam podają najlepsze kebaby.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
21-08-2016 19:39 
 Ocena 2 na 2
syku (454 punktów)
Kebab ze Złego Mięsa... brzmi nieźle

Proste i darmowe ogłoszenia lokalne (w gminach, dzielnicach i małych miastach): lokalne-ogloszenia.pl
23-08-2016 11:36 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Kebab ze Złego Mięsa... brzmi nieźle
Ale oryginalne tureckie są te z Turku.


Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
-jad- (18783 punktów)
Przypomniały mi się jeszcze Parzymiechy.
Nieopodal są Kluski, Zajączki Pierwsze i Grabarze.
Poważnie


śp. Jaskinia Trolli team

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365