Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bakterie beztlenowe, a teoria ewolucji.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
12-09-2016 23:00Alert (214 punktów)Bakterie beztlenowe, a teoria ewolucji.
Zna ktoś może jakiś przykład na ewolucje bakterii beztlenowych?
Teoria ewolucji mówi o organizmach jednokomórkowych rozwijających się do złożonych postaci, ale jednak używających tlenu do przemiany metabolicznej. Czy zatem może istnieć życie organizmów pod względem budowy komórek - złożone i nie używających tlenu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>Zna ktoś może jakiś przykład na ewolucje bakterii beztlenowych?
>Teoria ewolucji mówi o organizmach jednokomórkowych rozwijających się do złożonych postaci, ale
>jednak używających tlenu do przemiany metabolicznej. Czy zatem może istnieć życie organizmów pod
>względem budowy komórek - złożone i nie używających tlenu?

Wybacz ale temat już oklepany na wszystkie strony na tym forum i gdybyś chciał poszukać, to znajdziesz. Między innymi przeze mnie. Nie odgrzewaj starych kotletów. Oczywiste, że życie na Ziemi miało swój początek bez tlenu, bo tlenu jeszcze nie było w wystarczającej ilości. Jakich chcesz więc dowodów? Podam tylko Tobie jeden. Do dziś istnieją i dobrze się mają beztlenowe bakterie tężca.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
06-10-2016 04:57 
 Ocena 1 na 1
Belfer00 (720 punktów)
>>Zna ktoś może jakiś przykład na ewolucje bakterii beztlenowych?
>>Teoria ewolucji mówi o organizmach jednokomórkowych rozwijających się do złożonych postaci, ale jednak używających tlenu do przemiany metabolicznej.
>>Czy zatem może istnieć życie organizmów pod względem budowy komórek - złożone i nie używających tlenu?
>Wybacz ale temat już oklepany na wszystkie strony na tym forum i gdybyś chciał poszukać, to znajdziesz.
>Oczywiste, że życie na Ziemi miało swój początek bez tlenu, bo tlenu jeszcze nie było w wystarczającej ilości.
>Jakich chcesz więc dowodów?
>Podam tylko Tobie jeden.
>Do dziś istnieją i dobrze się mają beztlenowe bakterie tężca.
Ale kolega pyta o możliwość istnienia złożonych (wielokomórkowych) organizmów beztlenowych (albo przynajmniej beztlenowych eukariotów).
Czy to było omawiane na forum?
Pozdrawiam.
ZaKotem (8733 punktów)
> Czy zatem może istnieć życie organizmów pod
>względem budowy komórek - złożone i nie używających tlenu?

Pewnie może, ale jakoś nie istnieje. Tak samo mogłyby istnieć odrzutowe sterowce.
Episode_2 (3284 punktów)

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365