Obowiązująca procedura wyboru sędziów Trybunału skazuje go na upolitycznienie. W aktualnym składzie mają przewagę ludzie z rozdania PiS + LPR + Samoobrona. Do czasu wygaśnięcia ich mandatu tylko prof. Łętowska będzie jedyną sprawiedliwą. Tak na marginesie, to nie tylko polski problem. W USA też mają skład o widocznym zabarwieniu prawicowo-nacjonalistycznym jeszcze z rozdania Busha. Ale w systemach demokracji parlamentarnych, czyli rządów partii politycznych, tak jest i zostanie. Tylko w Szwajcarii praktykują demokrację bezpośrednią, ale są na tyle mali i bardzo bogaci, że to u nich wychodzi.
|