Pewnie jest wiele przykładów obalających dosłowny, entuzjastyczny,
rutynowo rozumiany (czyli płytki) humanizm jako podejście zawsze słuszne.
Ja przedstawię jeden.
Wspomninym dalej gatunkom grozi rychła zagłada.
Goryle (i szympanse - zwłaszcza Bonobo) są i będą dla nauki bezcenne dlatego ludzkość i ONZ
powinna odżałować spore fundusze i wysłać do Afryki doskonale uzbrojonych
i wyposażonych w odpowiednie uprawnienia ochroniarzy; o ile klasyczne rezerwaty
(z racji naturalnej "przenikliwości" kłusowników) uznajemy, lub będziemy musieli uznać, za zbyt słabe.
TO SMUTNE, ŻE POLITYCY UNIKAJĄ TEGO TEMATU.
PRZYPUSZCZAM, ŻE BOJĄ SIĘ POSĄDZENIA, ŻE PREFROWALI BY (NIEJAKO)
ŻYCIE ZWIERZĄT PRZED ŻYCIEM (UWARUKOWANYCH NIERZADKO GŁODEM) LUDZI
Czyli "nie humanistycznie".
Taki goryl jest bezcenny dla ludzkości. Z czasem jeden z ostatnich goryli może być dobrem
więcej wartym dla ludzkości niż sto elektrowni atomowych. Dla medycyny i innych nauk.
Zwróćmy uwagę jak chroni się Elektrownie Atomowe - np w USA - gdzie najprawdopodobniej istnieją już
procedury zestrzeliwania samolotów lecących w rejonie elektrowni atomowych.
Dlaczego nie traktować tak samo wyjątkowo Goryli i Szympansów Bonobo?
Czyli dopuszczać użycie broni w przypadku zagrożenia tak ogromnego dobra
przez przestępcę zbliżającego się z bronią wymierzoną do goryli lub szympansów.
Przypominam, że w dżungli nie ma czasu ani miejsca na ściganie samochodem policyjnym "po fakcie".
Oczywiscie taka zasada działania spowodowała by - po jednym czy dwóch incydentach - zanik kłusownictwa.
Nie chodzi mi o permanentne strzelaniny!
Widok żywego szympansa czy goryla to znakomita lekcja sceptycyzmu (wobec teorii anty-ewolucyjnych) dla dzieci!
Jak tym małpom - tak konkretnie - możemy my - polscy racjonaliści pomóc?
Napisać do Dawkinsa? Czy on za nas znowu coś załatwi?
{A może do ONZ? ... To tak już na luzie bo chyba za wysokie progi}_________________________________________________________________________________
proszę Moderatora o przeczepienie tu obrazka z poprzedniej wersji tego wątku - ja nie dam rady.
I pozdrawiam. Jeśli wątek umieściłem w złym dziale to prosze przenieść do lepszego.