Racjonalista - Strona głównaDo treści
Logo Poczty Polskiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
10-10-2016 15:33Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
Logo Poczty Polskiej
Ocena 4 na 4
W skrzynce na listy znalazłem awizo, na którym widniało logo Poczty Polskiej. Wyglądało tak:



Zastanawiam się co ono przedstawia. Widzę dwie możliwości. Pierwsza, że jest to bramkarz, który puścił gola, druga - są to po prostu cycki. Macie inne propozycje?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Bednarski (1879 punktów)
>W skrzynce na listy znalazłem awizo, na którym widniało logo Poczty Polskiej. Wyglądało tak:
>

>Zastanawiam się co ono przedstawia. Widzę dwie możliwości. Pierwsza, że jest to bramkarz, który
>puścił gola, druga - są to po prostu cycki. Macie inne propozycje?

Jak to co ? Róg pocztowy. Przy okazji pragnę zauważyć, że interpretacja tego rodzaju grafiki jest silnie uzależniona od kultury. Są plemiona, które żadnego rogu nigdy by tu nie zauważyły. To czy interpretujemy rysunek jako róg, cycki, bramkarza zdaje się zależeć od czegoś innego niż obraz na siatkówce oka, a mianowicie od memów w głowie. Podobnie jest ze "zdjęciami" fotonów, atomów i elektronów. Tezę te niejednokrotnie głosił i ilustrował amerykański filozof N.R. Hanson.

.
ZaKotem (8733 punktów)
Nie da się całkiem wykluczyć możliwości, że to stylizowana trąbka pocztyliona, ale przyznaję, że bramkarz, który chybił, to również moje pierwsze skojarzenie. Iluminaci z zarządu PP mogli zaszyfrować w ten sposób wiele informacji:

1. Kierunek naszych działań nie musi mieć związku z potrzebami rynku;
2. W razie czego wykiwamy tak naszych klientów, jak i naszych pracowników;
3. Możecie do nas strzelać, i tak się uchylimy.
Jużnieborek (579 punktów)
Symbol yin i yang, tyle że jakiś "heretycki"
romaro (25211 punktów)
Pingwin z Madagaskaru


Albo Pisowiec świecący ślipiami.
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Pingwin z Madagaskaru
> Albo Pisowiec świecący ślipiami.
Nie strasz. Pingwin Skiper.


Najważniejsze w życiu rzeczy nie są rzeczami.
10-10-2016 22:03 
 Ocena 4 na 4
Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)




Moje wątki nt. PiS nie są wynikiem zdziwienia, powstają w celach kronikarskich.
salek (4701 punktów)
Gdy koledzy powyżej odwrócili rysunek do góry nogami - to ewidentnie wyszła sowa. A raczej kawałek jej głowy..

Mi natomiast wrył się w pamięć mem jaki ukuto zaraz po pierwszej prezentacji nowego logo PP, właśnie owej 'trąbki' - PP prezentuje stosunek do pracy na hamaczku, założywszy rączki za głowę.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365