 |
Wierzący mordercy uzdrawiali wiarą Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-04-2013 16:18 | Mortimer (1359 punktów) | Wierzący mordercy uzdrawiali wiarą
17 na 17 | -Módlmy się! Nasz syn jest chory! Bóg go uzdrowi! - powiedział Herbert Schaible. -Tak! Bóg jest miłosierny i uzdrowi naszego synka! - potwierdziła żona Herberta, Catherine. Modlili się, a synek chorował. Syn niestety umarł. Te wydarzenia rozgrywały się trzy lata temu. - Kochanie, módl się mocnej i gorliwiej! - krzyczał ojciec Brandona. - Tak! Bóg jest kochany i uzdrowi nasze dziecko. Lekarze mogą się schować! - stwierdziła Catherine Schaible. - Dokładnie tak, kochanie! Módl się, módl! Nie możemy stracić drugiego syna! Stracili. Nie zgłosili się do lekarza. 8 - miesięczne dziecko zmarło. Modlitwy nie pomogły. Te wydarzenia z kolei rozgrywały się nie dawno. ODSYŁAM DO ARTYKUŁUCytat:Herbert i Catherine Schaible należą do fundamentalistycznego kościoła chrześcijańskiego, który wierzy w uzdrawianie wiarą Tragedia. No istna tragedia. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
11 na 11 | Aleksander Głowacki (1725 punktów) | Jest film (ponoć oparty na faktach) o tym jak małżeństwo starało się uzdrowić syna z cukrzycy przy pomocy modlitwy. Oczywiście się nie udało i syn zmarł. Wtedy wpadli na pomysł że Bóg zamierza ich syna wskrzesić (oczywiście po trzech dniach) - też nie wypaliło. Film oglądałem dawno temu w TVP niestety tytułu nie pamiętam. W komentarzach na koniec filmu jego autorzy stwierdzili że "Bóg działa nie tylko przez cuda ale także przez medycynę -i w tym cudem dla tego chłopca była insulina" (cytat z pamięci)
Powiem krótko - co comments.
|
|
 | 3 na 3 | Mortimer (1359 punktów) | Jestem ciekaw, czy to małżeństwo zastanowi się nad tym i w końcu zrozumie, że Bóg to bajka? Czy ich jakże cudne katolickie umysły zdołają to pojąć?
Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
|
|
|  | 3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | >Jestem ciekaw, czy to małżeństwo zastanowi się nad tym i w końcu zrozumie, że Bóg to bajka? >Czy ich jakże cudne katolickie umysły zdołają to pojąć?
Może potrzebują więcej czasu? Myślę, że za jakieś pięć albo sześć kolejnych dzieci, zrozumieją.
|
|
|  | 5 na 5 | szarley (54911 punktów) | >Jestem ciekaw, czy to małżeństwo zastanowi się nad tym i w końcu zrozumie, że Bóg to bajka? >Czy ich jakże cudne katolickie umysły zdołają to pojąć?
katolickie?
|
|
| |  | 2 na 2 | warchołł (718 punktów) | >katolickie?
Co za różnica?
A poza tym uważam, że worek kości powinien zostać zablokowany.
|
|
|  | 1 na 1 | Aleksander Głowacki (1725 punktów) | >Czy ich jakże cudne katolickie umysły zdołają to pojąć?
Oni nie byli katolikami. Zdaje się że należeli do Ruchu Zielonoświątkowego lub czegoś bardzo podobnego.
|
|
|  | | mrSpock (2845 punktów) | >Jestem ciekaw, czy to małżeństwo zastanowi się nad tym i w końcu zrozumie, że Bóg to bajka? >Czy ich jakże cudne katolickie umysły zdołają to pojąć? Nie liczył bym na to. Raczej uznali, że taka była wola boska i przyjęli to za życiowe doświadczenie albo za próbę wiary zesłaną przez samego boga.
|
|
5 na 5 | Selanos (12869 punktów) | Jakie można z tego wyciągnąć wnioski? Wszystko przez homoseksualistów, żydów i cyklistów. Bóg nas za nich pokarał.
Była już taka sytuacja, że pokarał nas huraganem, gdzieś w USA. Nie pamiętam jak huragan się wabił, tyle ich jest...
|
|
 | 6 na 6 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | >Jakie można z tego wyciągnąć wnioski? Wszystko przez homoseksualistów, żydów i cyklistów. Bóg nas za nich pokarał. Wnioski można wyciągnąć rozmaite, ale podejrzewam że tamci ludzie wyciągnęli takie jakie opisałeś. Ewentualnie uznali to za próbę wiary. Choć kto wie, może ich nie doceniam i po śmierci dziecka pojednali się z logiką? >Była już taka sytuacja, że pokarał nas huraganem, gdzieś w USA. Nie pamiętam jak huragan się wabił, tyle ich jest... Zapewne huragan Katrina. Ten akurat huragan według Pata Robertsona miał być karą za amerykańską politykę aborcyjną.
|
|
12 na 12 | Jan Res (4015 punktów) |
>Tragedia. No istna tragedia.
Można to nazwać tragedią. Ja bym to nazwał prawem natury, która bezlitośnie eliminuje jednostki chore, nieprzystosowane, głupie, a przy okazji także ich potomstwo.
W Polsce wśród katolików też to się zdarza. Znam człowieka, który przeszedł przez chemio- i radioterapię, ponieważ miał czerniaka. Choroba była tak zaawansowana, że lekarze nie bardzo wierzyli w możliwość wyzdrowienia. Gdy pacjent poczuł się nieco lepiej, pojechał z matką na Jasną Górę, gdzie modlili się długo i żarliwie do Najswiętszej Panienki. I STAŁ SIĘ CUD ! Lekarze nie mogli wyjść z podziwu: czerniak zniknął. Teraz ta rodzina już nie korzysta z pomocy lekarskiej, tylko prosi Boga o zdrowie. I taniej to, i wygodniej. A oszczędności przesyła do o.Rydzyka.
Skoro wszystko zależy od Wszechmogącego, to leczenie jest walką z Jego decyzjami, stawianiem się na Jego miejscu, zatem bluźnierstwem. Musimy doprowadzić do sytuacji, w której Służba Zdrowia będzie dozwolona tylko dla niewierzących, za okazaniem legitymacji ateisty, a leczenie wierzących surowo karane.
|
|
 | 4 na 4 | Selanos (12869 punktów) | >Musimy doprowadzić do sytuacji, w której Służba Zdrowia będzie dozwolona tylko dla niewierzących, za okazaniem legitymacji ateisty, a leczenie wierzących surowo karane.
A próbą wiary i misją ewangelizacji niech będzie dla wierzących płacenie na tę służbę zdrowia na równi z niewierzącymi. Miałbym sanatorium na Majorce co roku :>
|
|
 | 5 na 5 | Irracja (4721 punktów) | > >W Polsce wśród katolików też to się zdarza. Znam człowieka, który przeszedł przez chemio- i radioterapię, ponieważ miał czerniaka. Choroba była tak zaawansowana, że lekarze nie bardzo wierzyli w możliwość wyzdrowienia. Gdy pacjent poczuł się nieco lepiej, pojechał z matką na Jasną Górę, gdzie modlili się długo i żarliwie do Najswiętszej Panienki. ... a mówią, że "medycyna nie szkodzi". A tutaj ewidentnie chemio- lub radioterapia na mózg się rzuciła...  > >I STAŁ SIĘ CUD !> >Lekarze nie mogli wyjść z podziwu: czerniak zniknął. Teraz ta rodzina już nie korzysta z pomocy lekarskiej, tylko prosi Boga o zdrowie. ... szkoda że nie pojechał przed chemio- i radioterapią. To dopiero byłby cud... a tak wyszedł CIUT idiotyzm... > >I taniej to, i wygodniej. A oszczędności przesyła do o.Rydzyka. ... no nie wiem czy taniej i wygodniej. To dość Ry(d)zykowna studnia...  > >Skoro wszystko zależy od Wszechmogącego, to leczenie jest walką z Jego decyzjami, stawianiem się na Jego miejscu, zatem bluźnierstwem. ... może to jakiś świadek jehowy?... czy cuś?... > >Musimy doprowadzić do sytuacji, w której Służba Zdrowia będzie dozwolona tylko dla niewierzących, za okazaniem legitymacji ateisty, a leczenie wierzących surowo karane. ... ajjj, tam zaraz zakaz leczenia. Wystarczy pisemne pozwolenie od "bozi". Może byłyby to też dowód na jego istnienie?... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | 5 na 5 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | > >Tragedia. No istna tragedia.> Można to nazwać tragedią.> Ja bym to nazwał prawem natury, która bezlitośnie eliminuje jednostki chore, >nieprzystosowane, głupie, a przy okazji także ich potomstwo.To jest okrutne, ale prawdziwe  Tylko dzieci szkoda, niech sami się nie leczą  Przypomina mi się trochę Matka Teresa, która prowadziła "szpitale", w których sama się nie leczyła... Katolicy nie są aż tak wierzący...
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
|
|
|  | 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) |
> Przypomina mi się trochę Matka Teresa, która prowadziła "szpitale", w których sama się nie leczyła...Nawet się jej bardzo nie dziwię. Chciałbyś się leczyć w czymś takim? Nie? No widzisz
|
|
|  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Przypomina mi się trochę Matka Teresa, która prowadziła "szpitale" No właśnie, "szpitale", bo przecież nie szpitale. Ośrodki zarządzane przez tę babę były umieralniami. Chorzy nie dostawali nawet leków przeciwbólowych, gdyż Agnes Gonxha Bojaxhiu uważała, iż cierpienie jest miłe Bogu. Do dziś nie wiadomo gdzie się podziały miliony przekazywane tej babie na pomoc biednym i chorym.
|
|
 | 3 na 3 | Paul Figura. (1368 punktów) |
> Musimy doprowadzić do sytuacji, w której Służba Zdrowia będzie dozwolona tylko dla niewierzących, za okazaniem legitymacji ateisty.Jestem pewien ze wiele osób na tym forum chętnie, wyrobiło by sobie takie legitymacje łącznie ze mna.
|
|
|  | | Mortimer (1359 punktów) | > Jestem pewien ze wiele osób na tym forum chętnie, wyrobiło by sobie takie legitymacjeNo ba! 
Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
|
|
 | 4 na 4 | ramichael (36666 punktów) | >W Polsce wśród katolików też to się zdarza. Znam człowieka, który przeszedł przez chemio- i radioterapię, ponieważ miał czerniaka. Choroba była tak zaawansowana, że lekarze nie bardzo wierzyli w możliwość wyzdrowienia. Gdy pacjent poczuł się nieco lepiej, pojechał z matką na Jasną Górę, gdzie modlili się długo i żarliwie do Najswiętszej Panienki. >I STAŁ SIĘ CUD ! Typowe! Podobnie jak problemy z płodnoscią pani celebrytki Terlikowskiej (patrz wywiad z Wysokich Obcasów): lekarze ustalili przyczynę (poziom prostaglandyn) - zaaplikowali leki, poprowadzili kurację a CUD poczęcia sprawił - błogosławiony Escriva! Bo pojechali na pielgrzymkę i modlili się do onego...
|
|
5 na 5 Sobieski20 (1136 punktów) (zablokowany) | Czucie i wiara silniej mówi do nich, niż mędrca szkiełko i oko. To prawdziwi romantycy są...
|
|
4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Mam nadzieję, że nie mają więcej chorowitych dzieci...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|