Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ci szczęściarze ateiści...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
24-11-2012 01:01Mariusz Agnosiewicz (moderator)Ci szczęściarze ateiści...
Ocena 36 na 36
Wyborcza napisała: Ateiści wygrali w sądzie - miasto może zakazać bożonarodzeniowych szopek. Jest to bałamutna informacja, gdyż w sądzie federalnym Los Angeles z chrześcijanami wygrały władze kalifornijskiego miasta Santa Monica. Decyzja władz, która nie spodobała się chrześcijanom, nie była w żadnej mierze proateistyczna, wręcz przeciwnie: miasto przeraziło się dominacją ateistów w przestrzeni publicznej.

Otóż kilka lat temu Damon Vix w reakcji na bożonarodzeniową szopkę ustawianą w miejscu publicznym złożył wniosek o własną instalację obok szopki. Zgodę otrzymał i tak "szopka" ateistyczna rozgościła się obok szopki chrześcijańskiej. Na fali sukcesu Damon wezwał do pójścia w jego ślady innych ateistów, którzy ochoczo to uczynili. Zmobilizowały się także i inne wyznania. Wniosków było więcej niż miejsc. Władze zarządziły więc losowanie. W jego efekcie aż 18 z 21 dostępnych miejsc uzyskali ateiści. Jedno przypadło żydom. Dwa dla chrześcijan.

Chrześcijanie byli tak nabuzowani miłością bliźniego, że rozlewała się ona aż na tekst z całkowicie nieofensywnymi życzeniami świątecznymi ateistów:

[źródło: www.facebook.com/photo.php?fbid=493130097374986 ]
Damon zdecydował się osłonić instalacje ateistyczne klatkami przed chrześcijanami:

W tym roku natomiast władze miasta, widząc, że chrześcijanie nie są w stanie znieść alternatywnych manifestacji światopoglądowych, zakazały wszelkich (bo przecież nie mogli zakazać tylko ateistycznych).

Ateiści, oczywiście, zaakceptowali to. Chrześcijanie - nie. Poszli do sądu i przegrali. Jest jednak oczywiste, że obecność różnych manifestacji, była znacznie bardziej korzystna dla ateistów niż dla chrześcijan.
W sądzie nie wygrali więc ateiści. Ale i nie przegrali. Jedynymi przegranymi są nietolerancyjni chrześcijanie.

Obecnie swoją miłość bliźniego manifestują w internecie, np. organizując na Facebooku stronę przeciwko Damonowi: "United against Damon Vix" (podtytuł: "Standing up against the man who destroyed Christmas in Santa Monica"). Katolicy ogłosili nawet specjalną nowennę do Zbawiciela i Maryi Dziewicy w intencji ateusza Damona.

Więcej: usnews.nbc(*)bring-back-nativity-scene?lite
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sobieski20 (1136 punktów)
(zablokowany)
To dopiero news . Długo tak się nie ubawiłem jak czytając ten wpis. Ciekawe czy dało by się w Polsce zrobić taką szopkę...
24-11-2012 01:35 
 Ocena 3 na 3
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Ciekawe czy dało by się w Polsce zrobić taką szopkę...

Potencjalnie tak, lecz USA ma lepszy formalnie rozdział państwa od religii niż PL.
Paul Figura. (1368 punktów)
>To dopiero news . Długo tak się nie ubawiłem jak czytając ten wpis. Ciekawe czy dało by się w Polsce zrobić taką szopkę...

Jasne dlaczego nie zrobmy skladke na portalu z reszta pogan (tak mowi na mnie moja matka)hahhha.Pokazmy ze tez jestesmy ludzmi z krwi i kosci religia nie jest nam potrzebna do prawidlowego funkcjonowania,jednak potrzeba jeszcze wiele czasu zanim nasi bliscy to zaakcetuja.Pozdrawiam.

Mod:
Pamiętaj, proszę, o odpowiednich znakach diakrytycznych. Poprawna pisownia jest wymogiem regulaminowym tego forum.

PrincessFiona (3 punktów)
Brawo dla władz które są elastyczne i sprawiedliwie traktują wszystkich.
24-11-2012 09:23
 Ocena 14 na 14
MarcinK (9189 punktów)

> Władze zarządziły więc losowanie. W jego efekcie aż 18 z 21 dostępnych miejsc uzyskali ateiści.

Ten bóg to musi prawdziwy jajcarz jest
25-11-2012 15:03 
 Ocena 2 na 2
Kuba K. (3909 punktów)
>> Władze zarządziły więc losowanie. W jego efekcie aż 18 z 21 dostępnych miejsc uzyskali ateiści.
>Ten bóg to musi prawdziwy jajcarz jest

A może jednak gra w kości? I tylko rzut mu się nie udał?
17latek (578 punktów)
Żeby tak u nas to były by takie piękne święta.... ^^
24-11-2012 11:19 
 Ocena 4 na 4
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Żeby tak u nas to były by takie piękne święta.... ^^

Gdyby przyciąć z boku, to choinka mogłaby mieć kształt stylizowanej litery "A".
worek kości (2937 punktów)
No cóż, chrześcijanie ustawiają swoją szopkę raz w roku od setek lat - jak widać, zwyczaj ma długą tradycję. Facet od ateistów mógł wybrać jakieś inny okres w roku na manifestację swoich poglądów, ale ewidentnie próbował wbić szpilkę wierzącym. Zachował się jak typowy troll. Gdy na racjonaliście ktoś podburza tłumy, to robi mu się wyrzuty. A jak to racjonalista jest podburzającym - wszystko jest ok. Logika Kalego, podwójne standardy...

bembergiem w berg
24-11-2012 18:49 
 Ocena 4 na 4
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Ateiści życzą mieszkańcom wesołych świąt - to nie tylko jakaś tam drobna szpileczka, lecz wielki szpikulec, o ile nie widły samego Lucyfera.
24-11-2012 19:16 
 Ocena 1 na 3
worek kości (2937 punktów)
Miałem na myśli tamtą drugą instalację, w klatce, nieco większą i nieco mniej neutralną.


bembergiem w berg
24-11-2012 22:20 
 Ocena 3 na 3
Hodża (11172 punktów)
>Ateiści życzą mieszkańcom wesołych świąt - to nie tylko jakaś tam drobna szpileczka, lecz wielki szpikulec, o ile nie widły samego Lucyfera.

O, to, to. To imię - Damon, Damon... To nie może być przypadek. Nomen omen.


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
24-11-2012 20:42 
 Ocena 3 na 3
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
>No cóż, chrześcijanie ustawiają swoją szopkę raz w roku od setek lat - jak widać, zwyczaj ma długą tradycję. Facet od ateistów mógł wybrać jakieś inny okres w roku na manifestację swoich poglądów, ale ewidentnie próbował wbić szpilkę wierzącym. Zachował się jak typowy troll.

Chrześcijanie trolują ten okres, i pozostałe 365 dni w roku. Na razie to miasteczko to enklawa, kropla draży skale.
25-11-2012 10:38 
 Ocena 7 na 7
MarcinK (9189 punktów)
>No cóż, chrześcijanie ustawiają swoją szopkę raz w roku od setek lat - jak widać, zwyczaj ma długą tradycję.

Inne tradycje z setkami lat trwania to np. palenie czarownic i innowierców, wylewanie ścieków przez okna, dotowanie religii z środków publicznych itp itd.

> Facet od ateistów mógł wybrać jakieś inny okres w roku na manifestację swoich poglądów, ale ewidentnie próbował wbić szpilkę wierzącym.

Najlepiej zaś w taki sposób by nikt go nie zauważył. Zrobił to zgodnie z prawem i skutecznie.

> Zachował się jak typowy troll.

W tej demokracji to widać same trole Cię otaczają.

>Gdy na racjonaliście ktoś podburza tłumy, to robi mu się wyrzuty.

Można jakiegoś linka?
Meretseger (61860 punktów)
>Wyborcza napisała:
>Ateiści
>wygrali w sądzie - miasto może zakazać bożonarodzeniowych szopek
.
Zauważyliście gwiazdę w tej szopce? Nie kojarzy Wam się z tarczą strzelniczą?
A na koniec wymiękłam:
Cytat:
Komitet Szopek Bożonarodzeniowych Santa Monica, który skupia 13 lokalnych kościołów oraz Stowarzyszenie Oficerów Policji Santa Monica.

A w Polsce racjonaliści robią szum wokół nędznych paru etatów kapelanów policyjnych. Cóż to jest wobec całego stowarzyszenia
Stajger (-3 punktów)
To dowodzi jednego.
Wszędzie ludzie są tacy sami:
- Tam ktoś zamalowuje ateistów
- W Polsce ktoś niszczy plakaty prolife
27-11-2012 22:01 
 Ocena 4 na 4
TyDraniu (6569 punktów)
>Wszędzie ludzie są tacy sami:
>- Tam ktoś zamalowuje ateistów
>- W Polsce ktoś niszczy plakaty prolife

Plakaty ze zdjęciami okrwawionych płodów i napis "miłych wakacji życzą ateiści" zniszczyli ludzie zbyt wrażliwi, by je oglądać.

Tylko ta wrażliwość jakby nieco inna.


Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Plakaty ze zdjęciami okrwawionych płodów i napis "miłych wakacji życzą ateiści" zniszczyli ludzie zbyt wrażliwi, by

Większość aborcji dokonują u nas katolicy. Nie wiem jak rozumieć życzenia od strony niezainteresowanej.


Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365