Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pierwszy w historii protest hologramów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
12-04-2015 13:12Mariusz Agnosiewicz (moderator)Pierwszy w historii protest hologramów
Ocena 4 na 4
W Madrycie odbył się pierwszy w historii protest hologramów - przed budynkiem parlamentu przemaszerowało sto wirtualnych postaci. Jego organizatorem była grupa "Nie jesteśmy przestępcami". Była to reakcja wobec prawa ograniczającego możliwości demonstracji i wolność zgromadzeń. Według nowego prawa za protesty pod parlamentem grożą grzywny do 30.000 euro.


Inne sankcje "prawa knebla":
1. Fotografowanie i filmowanie policji - kara 600 do 30.000€.
2. Pokojowa niesubordynacja wobec władzy - kara 600 do 30.000€.
3. Okupowanie banków jako rodzaj protestu- kara 600 do 30.000€.
4. Protesty niesformalizowane - kara 600 do 30.000€.
5. Zgromadzenia i spotkania w miejscach publicznych - kara 100 do 600€.
6. Przeszkadzanie i powstrzymywanie eksmisji - kara 600 do 30.000€.
7. Spotkania i zgromadzenia przed parlamentem - kara 600 do 30.000€.

Wniosek jaki się w związku z tym nasuwa: zakazy to najbardziej nieskuteczna metoda uprawiania polityki społecznej. Zakaz jest jak forma wyzwania rzucanego społeczeństwu. Paradoksalnie często stymuluje on wzrost kreatywności i inteligencji społecznej. Doskonale widać to w poziomie satyry i krytyki społecznej - w okresie PRL, kiedy rządziła cenzura, satyra polityczna była wyrafinowana, dziś - często jest prymitywna.

To też przyczynek do retoryki durnych mediów (i pożytecznych idiotów), które całą dobę pracują nad tym, by przekonać polskie społeczeństwo, że "Polaki to cebulaki", a na Zachodzie to "Postęp Panie i wolność, że ho!"

www.tvp.in(*)wyszly-hologramy-demonstrantow
revolution(*)y-held-against-spains-gag-law/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hodża (11172 punktów)
>W Madrycie odbył się pierwszy w historii protest hologramów - przed budynkiem parlamentu
>przemaszerowało sto wirtualnych postaci.

Wydaje mi się, gwoli ścisłości, chociaż media podchwyciły nazwę, że nie jest to technika holograficzna, tylko projekcja 3D. Może się mylę, ale z tego, co pamiętam, oparta na spalaniu azotu atmosferycznego przez ześrodkowane wiązki laserowe.

Natomiast sam pomysł protestu - znakomity, również powód, którym jest ewidentna polityka "reakcyjna" - ograniczania swobód obywatelskich i prawa do protestu, jak najbardziej uzasadnia takie działania.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
finerbijk (17282 punktów)
>Może się mylę, ale z tego, co pamiętam, oparta na spalaniu azotu atmosferycznego przez ześrodkowane wiązki laserowe.
Gdzie tam, to wyświetlany na szybie obraz.
Hodża (11172 punktów)
>>Może się mylę, ale z tego, co pamiętam, oparta na spalaniu azotu atmosferycznego przez ześrodkowane wiązki laserowe.
>Gdzie tam, to wyświetlany na szybie obraz.

www.gizmag(*)3d-laser-plasma-display/20499/

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
finerbijk (17282 punktów)
sztejkat (4743 punktów)
Ojejku, ale mają ciężko...

>(...)4. Protesty niesformalizowane -....(...)

Kodeks wykroczeń:
Cytat:
Kto:
(...)
2) zwołuje zgromadzenie bez wymaganego zawiadomienia albo przewodniczy takiemu zgromadzeniu lub zgromadzeniu zakazanemu(...)
podlega karze aresztu do 14 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny
(...)


Inne pozycje wymienione na podlinkowanej przez Ciebie stronie pasują do naszych:

Ustawa o policji:
Cytat:
Art. 15. 1. Policjanci wykonując czynności, o których mowa w art. 14, mają prawo:
(...)
1) legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości;
(...)
5) dokonywania kontroli osobistej, a także przeglądania zawartości bagaży i sprawdzania ładunku w portach i na dworcach oraz w środkach transportu lądowego, powietrznego i wodnego, w razie istnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary;
(...)


Pozdrawiam,

Tomasz Sztejka
-jad- (18783 punktów)
>Zakaz jest jak forma wyzwania rzucanego społeczeństwu. Paradoksalnie często
>stymuluje on wzrost kreatywności i inteligencji społecznej. Doskonale widać to w poziomie satyry i
>krytyki społecznej - w okresie PRL, kiedy rządziła cenzura, satyra polityczna była wyrafinowana,
>dziś - często jest prymitywna.

Trudno się z tym nie zgodzić ale w związku z tym, obecny wzrost kreatywności i inteligencji jest trochę niepokojący. Nie wiadomo czy się z tego cieszyć czy nad tym ubolewać po prostu.

Jaskinia Trolli team
glodnys (0 punktów)
bekowe zdjęcie

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365