Racjonalista - Strona głównaDo treści
Spirytyzm: czy A. Kardec to oszust ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-09-2013 11:50Dobry_Człowiek (2 punktów)Spirytyzm: czy A. Kardec to oszust ?
Witam. Nie mogę znaleźć żadnej literatury sceptycznej wykazującej oszustwa spirytyzmu i niejakiego Allana Kardeca. Czy moglibyście coś polecić? Książka, film, publikacja, link? Ewentualnie też proszę o wasze opinie o tej "nałce" i tym gościu, co tam mu z głową było.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Przemek J. (3008 punktów)
>Witam. Nie mogę znaleźć żadnej literatury sceptycznej wykazującej oszustwa spirytyzmu i niejakiego
>Allana Kardeca. Czy moglibyście coś polecić? Książka, film, publikacja, link? Ewentualnie też proszę
>o wasze opinie o tej "nałce" i tym gościu, co tam mu z głową było.

Jedyny link, jaki mi przychodzi do głowy to ten" pl.wikipedia.org/wiki/Allan_Kardec

Polecam logiczne myślenie, opracowań nie ma co szukać, bo "Wiedźmina" też nikt naukowo nie obalał. Spirytyzmu nie da się obalić, bo on jeszcze nie został zdefiniowany i udowodniony. Jak pojawi się choćby jeden dowód, wówczas można zacząć myśleć o jego podważeniu.

Tonący cynizmu się chwyta. [P. Jarocki]
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Witam. Nie mogę znaleźć żadnej literatury sceptycznej wykazującej oszustwa spirytyzmu i niejakiego

Nie znajdziesz literatury na ten temat. Tak samo, jak nie ma literatury wykazującej że istnieje grawitacja. W magię wierzy najgłupsza część wierzących. Zauważalnie głupsza, niż wierzący w boga.
07-09-2013 12:25 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>nie ma literatury wykazującej że istnieje grawitacja.

I Newton "Philosophiae naturalis principia mathematica"
Marta Skorko "Fizyka" PWN Warszawa
B.Jaworski, A.Dietłaf, L.Miłkowska, G.Siergiejew, Kurs fizyki, t.1 (po polsku), PWN Warszawa
Д.Д. Иваненко, Г.А. Сарданашвили "Гравитация" М., Едиториал УРСС, 2004

pod linkiem en.wikiped(*)s_law_of_universal_gravitation jest dużo powołanej literatury
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>>nie ma literatury wykazującej że istnieje grawitacja.
>I Newton "Philosophiae naturalis principia mathematica"

No właśnie
www.snui.org/index.php?act=viewProd&productId=51
07-09-2013 13:29 
 Ocena 3 na 3
astrotaurus (12445 punktów)
>W magię wierzy najgłupsza część wierzących. Zauważalnie głupsza, niż wierzący w boga.
Tak jakby bogowie nie byli magiczni i magii nie czynili....

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365