Racjonalista - Strona głównaDo treści
Realne prawa łobywatela RP

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
15-01-2010 17:59Bożydar (2279 punktów)Realne prawa łobywatela RP
Ocena 6 na 6
1.Prawo do płacenia podatków
2.Prawo do bezsilności
3.Prawo do narzekania
4.Prawo do posiadania iluzji
5.Prawo do wiary w wielkość narodową
6.Prawo do wyliczania doznanych krzywd
7.Prawo do oskarżania
8.Prawo do wiary w opatrzność Bożą trzech jedynych prawdziwych Bogów
9.Prawo do oddania głosu na nazwisko z zastanej w lokalu wyborczym listy
10.Prawo do żywego obcowania z absurdem
11.Prawo do śmiechu płaczu i wydalania
12.Prawo do histerii, obłędu i egocentryzmu
13.Prawo do wpadania w pułapki bezprawia
14.Prawo do nierównego traktowania i korupcji
15.Prawo do niekonsekwencji
16.Prawo do chlania
17.Prawo do bycia obiektem manipulacji
18.Prawo do obcowania z reklamami
19.Prawo do dezinformacji
20.Prawo do nadziei
21.Prawo do postanowień
22.Prawo do bierności
23.Prawo do przeciętności
24.Prawo do zazdrości i zawiści
25.Prawo do nieoczekiwania cudzej odpowiedzialności
26.Prawo do kłamstwa i oszustwa
27.Prawo do kradzieży i marnotrastwa
28.Prawo do sprawiania zawodów
29.Prawo do naiwności i wyrachowania
30.Prawo do zwątpienia
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

jankw (453 punktów)
Widzę, że bardzo intensywnie korzystasz z prawa numer 3
Bożydar (2279 punktów)
>Widzę, że bardzo intensywnie korzystasz z prawa numer 3
Korzystam też z innych praw podobnie jak ty, wytykając mi to, korzystasz również z siódemki.
Nie wiem tylko, dlaczego to warte jest jakiegoś uznania wyrażonego tobie przez forumowiczów.

Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
stilgar (7322 punktów)
Które prawo pozwala mi na to, żeby mnie to nie obchodziło?
Bożydar (2279 punktów)
>Które prawo pozwala mi na to, żeby mnie to nie obchodziło?
jedenaste, olewaj to

Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
To o Polakach, czy polskich politykach?
Pozdrawiam
Jurek (430 punktów)
Ja chciałbym mieć zwyczajne prawo do prawa.
Bożydar (2279 punktów)
>Ja chciałbym mieć zwyczajne prawo do prawa.
Nie jesteś sam.

Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
15-01-2010 23:02 
 Ocena 1 na 1
marta (887 punktów)
>Ja chciałbym mieć zwyczajne prawo do prawa.
Z prawem do prawa jest najgorzej.
Bożydar (2279 punktów)
>>Ja chciałbym mieć zwyczajne prawo do prawa.
>Z prawem do prawa jest najgorzej.

Konstytucja nam gwarantuje na razie w Art. 7 prawo do bezprawia i to całkiem serio. Łobywatel z powodu własnej niskiej świadomości prawnej może mieć trudności ze zrozumieniem tego doniosłego stwierdzenia z Art. 7 Konstytucji, ale urzędnik i sądy nie mają jakichkolwiek trudności we właściwej interpretacji, skoro działają wyłącznie na podstawie i w granicach prawa.


Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365