>>Ja chciałbym mieć zwyczajne prawo do prawa. >Z prawem do prawa jest najgorzej.
Konstytucja nam gwarantuje na razie w Art. 7 prawo do bezprawia i to całkiem serio. Łobywatel z powodu własnej niskiej świadomości prawnej może mieć trudności ze zrozumieniem tego doniosłego stwierdzenia z Art. 7 Konstytucji, ale urzędnik i sądy nie mają jakichkolwiek trudności we właściwej interpretacji, skoro działają wyłącznie na podstawie i w granicach prawa.
Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
|