Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kropiwnicki odwołany!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
18-01-2010 00:19garmen (952 punktów)Kropiwnicki odwołany!
Ocena 11 na 11
Kolejny prezydent odwołany. Tym razem w Łodzi.

Po przeliczeniu głosów z 369 komisji, okazało się, że 125 tys. łodzian wzięło udział w referendum. By było ono ważne wystarczyło 115 tys. 443 głosy. Do przeliczenia zostało jeszcze 27 protokołów z komisji referendalnych. 95 proc. głosujących było za odwołaniem Jerzego Kropiwnickiego ze stanowiska prezydenta Łodzi.

lodz.gazet(*)115,Kropiwnicki_odwolany_.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

darlove (2804 punktów)
Hehehehe... Kropnęli Kropę. Prawidłowo. Ach... Gdyby jeszcze dało się takie coś zrobić z posłami, senatorami i innymi osłami...

Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
18-01-2010 09:38 
 Ocena 2 na 2
tomasmusic (19 punktów)
>Hehehehe... Kropnęli Kropę. Prawidłowo. Ach... Gdyby jeszcze dało się takie coś zrobić z posłami, senatorami i innymi osłami...
>
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.


...Kropa - wielki przyjaciel barona pogrzebowego w Łodzi, oskarżonego w procesie łowców skór - chyba to drugi po Lechu człowiek który miał mnóstwo gaf na koncie,
dostał nagrodę od jakiegoś programu telewizji i na żywo podziękował innej telewizji ( po czym go poprawiono), to się zorientował i przeprosił, był przeciwko paradzie równości i w ogóle dewot i jełop>>>
spray (5875 punktów)
>Kolejny prezydent odwołany. Tym razem w Łodzi.
>
Po przeliczeniu głosów z 369 komisji, okazało się, że 125 tys. łodzian wzięło udział w
>referendum. By było ono ważne wystarczyło 115 tys. 443 głosy. Do przeliczenia zostało jeszcze 27
>protokołów z komisji referendalnych. 95 proc. głosujących było za odwołaniem Jerzego Kropiwnickiego
>ze stanowiska prezydenta Łodzi.

>lodz.gazet(*)115,Kropiwnicki_odwolany_.html
>
No, ciekawe, ciekawe...
Czekam na efekty.
Demokracje mamy, prawdaż...
18-01-2010 02:58 
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)
>>Kolejny prezydent odwołany. Tym razem w Łodzi.
>>
Po przeliczeniu głosów z 369 komisji, okazało się, że 125 tys. łodzian wzięło udział w
>>referendum. By było ono ważne wystarczyło 115 tys. 443 głosy. Do przeliczenia zostało jeszcze 27
>>protokołów z komisji referendalnych. 95 proc. głosujących było za odwołaniem Jerzego Kropiwnickiego
>>ze stanowiska prezydenta Łodzi.

>>lodz.gazet(*)115,Kropiwnicki_odwolany_.html
>>
>No, ciekawe, ciekawe...
>Czekam na efekty.
>Demokracje mamy, prawdaż...

   Phi... Też mi news. Mnie Big już godzinę temu powiedział, że Kropiwnickiego odwołali.

   Za to witamy Spray Ty małpo ryża, gdzie łazisz, co? Uh... Jak ja Cię nie lubię

Cześć Wariatko
18-01-2010 03:06 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>    Phi... Też mi news. Mnie Big już godzinę temu powiedział, że Kropiwnickiego odwołali.

Ty tak nie zdradzaj Tajemnic kuchni mikrofalowej, Kowalska, bardzo Cię proszę... .

>    Za to witamy Spray Ty małpo ryża, gdzie łazisz, co? Uh... Jak ja Cię nie lubię
>Cześć Wariatko

A pod tym się z przyjemnością podpiszę .
18-01-2010 15:51 
 Ocena 1 na 1
jkl; (5859 punktów)
>No, ciekawe, ciekawe...
>Czekam na efekty.
Ciekawe czy wróci zniszczona przez Kropę Parada Wolności (festiwal techno)...
Czy ktoś jeszcze pamięta, że była w Łodzi?
Adamiak (36436 punktów)
>... 95 proc. głosujących było za odwołaniem Jerzego Kropiwnickiego ze stanowiska prezydenta Łodzi.

   Tryumf tradycji - Trzech Króli Łodzianom wystarczy.
18-01-2010 09:37 
 Ocena-1 na 1
tomasmusic (19 punktów)
>>
>   Tryumf tradycji - Trzech Króli Łodzianom wystarczy.
>
Kropa - wielki przyjaciel barona pogrzebowego w Łodzi, oskarżonego w procesie łowców skór - chyba to drugi po Lechu człowiek który miał mnóstwo gaf na koncie,
dostał nagrodę od jakiegoś programu telewizji i na żywo podziękował innej telewizji ( po czym go poprawiono), to się zorientował i przeprosił, był przeciwko paradzie równości i w ogóle dewot i jełop...
18-01-2010 12:51 
 Ocena 1 na 3
TyDraniu (6569 punktów)
Co cię skłoniło, żeby napisać dwa razy to samo?
tomasmusic (19 punktów)
>Co cię skłoniło, żeby napisać dwa razy to samo?

pomyłka była, nie moja- mojej narzeczonej (sic)
dstr (1474 punktów)
Inna wersja artykułu

Odwołano go większą ilością głosów, niz go wybierano. Niezłe osiągnięcie!
18-01-2010 13:40 
 Ocena 8 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Inna wersja artykułu
>Odwołano go większą ilością głosów, niz go wybierano. Niezłe osiągnięcie!

Ale i tak żadne płacze i krzyki nas nie przekonają, że czarne jest czarne, a białe jest białe .
18-01-2010 14:35 
 Ocena 1 na 1
dstr (1474 punktów)
>>Inna wersja artykułu
>>Odwołano go większą ilością głosów, niz go wybierano. Niezłe osiągnięcie!
>Ale i tak żadne płacze i krzyki nas nie przekonają, że czarne jest czarne, a białe jest białe .

Uprzedziłeś mnie z tym linkiem . Mógłby sobie tak mówić, gdyby 70.000 głosów było za odwołaniem.
18-01-2010 19:33 
 Ocena 6 na 6
-jad- (18783 punktów)
>Ale i tak żadne płacze i krzyki nas nie przekonają, że czarne jest czarne, a białe jest białe .

- Tych, którzy nie poszli, było dużo więcej. W tym sensie Kropiwnicki wygrał, a mimo wszystko został odwołany. Jest w tym mechanizmie coś chorego - powiedział Jarosław Kaczyński.

Pomyślałby kto, że w tym sensie PIS nie wygrał w 2005r


Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

Przypominam sobie, że kiedyś należał do ZCHN, ciekaw jestem czym podpadł mieszkańcom - może tym, że do strażnika miejskiego powiedział: "Gdzie masz ch... czapkę!".
Teraz kolej na prezydenta Kaczyńskiego za jego
"małpę w czerwonym"...
I cytat z posła Cymańskiego.

- Cytat:
Obaj bracia mają szarmancki stosunek do kobiet. Takie sytuacje świadczą, że są prawdziwymi ludźmi.

Moim zdaniem świadczą o braku kultury.

Pozdrawiam - Zbyszek

Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.
18-01-2010 17:09 
 Ocena 5 na 5
Kowaluk (207 punktów)
Dzisiaj Jarek Kaczyński wytłumaczył na konferencji prasowej,że Kropiwnicki wygrał referendum.Tylko 22% mieszkańców było za odwołaniem.Pozostali byl za Kropiwnickim, tylko nie poszli głosować.Analfabetyzm czy debilizm? Z utęsknieniem czekam również na odwołanie brata.
18-01-2010 21:21 
 Ocena 4 na 4
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Kaczyński ściemnia jak zwykle, żeby "ciemny lud" to kupił.
Obracanie porażki w sukces, ogłaszanie sukcesu porażką - to ma opanowane odkąd jego braciak (rzekomo) negocjował Traktat Lizboński, a w końcu go podpisał.

Mnie w wypowiedzi Jadosława Kłamczyńskiego uderzyło co innego:

Cytat:
Demokracja wedle Kłamczyńskiego - raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy!


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
18-01-2010 22:33 
 Ocena 4 na 4
placownik (17853 punktów)

>Analfabetyzm czy debilizm?

   Szykuje grunt pod wygraną w najbliższych wyborach, licząc na głosy tych, którzy nie będą głosowali.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
19-01-2010 00:05 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>licząc na głosy tych, którzy nie będą głosowali.
Uwali kolejne wybory, co ogłosi jako swoją wygraną?
Pewnie tak będzie, bo to w stylu tego paranoika.
Problem w tym, że ok. 25%-28% uprawnionych do głosowania, czyli jego elektorat nadal nie widzi, że głosuje na człowieka z zaburzoną osobowością.



Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
19-01-2010 13:26 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>Problem w tym, że ok. 25%-28% uprawnionych do głosowania, czyli jego elektorat nadal nie widzi, że głosuje na człowieka z zaburzoną osobowością.

   Pokaż mi polityka, który nie ma zaburzonej osobowości. Czasami wydaje mi się, że jest to wręcz warunek konieczny osiągania sukcesów w tej branży.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
18-01-2010 17:49 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
>I cytat z posła Cymańskiego.
>- Cytat:
Obaj bracia mają szarmancki stosunek do kobiet. Takie sytuacje świadczą, że są prawdziwymi ludźmi.

>Moim zdaniem świadczą o braku kultury.

   A moim zdaniem Cymański nie znalazł innych argumentów.

   Pozdrawiam.
18-01-2010 19:40 
 Ocena 5 na 5
-jad- (18783 punktów)
>Przypominam sobie, że kiedyś należał do ZCHN, ciekaw jestem czym podpadł mieszkańcom - może tym, że do strażnika miejskiego powiedział: "Gdzie masz ch... czapkę!".

2.bp.blogs(*)E/KNEDjYhVNaA/s1600-h/gmcc.jpg


Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
zachaj (5239 punktów)
Jedynie co można dobrego powiedzieć o nim , to był za zbudowaniem tego obiektu gdzie ma się odbywać Festiwal Camerimage.

Przeciwnicy tej budowli twierdzą , że te pieniądze można wybudować 2 tysiące mieszkań. A ja się pytam i co z tego ?

Napiszcie co o tym sądzicie. Ja uważam , że bardziej opłaca się zająć Festiwalem , gdyż ten będzie przyciągał co roku sławy filmowe z całego świata i zapewne również bogatych inwestorów , których tak nam potrzeba.
18-01-2010 17:31 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>Jedynie co można dobrego powiedzieć o nim
   Ma fajną czapkę.
18-01-2010 20:05 
 Ocena 6 na 6
lotrek (14275 punktów)

>Ma fajną czapkę.
I szarfę...




Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Jeżeli dobrze pamiętam, to obiekt ten miałby kosztować około trzech rocznych budżetów Łodzi. Pytanie czy wzrost popularności miasta (inwestorzy, sponsorzy itp.) chociaż pokryje ten koszt.
Zresztą festiwal Camerimage, a właściwie jego organizator jest dość "specyficzny". Toruń pożegnał się z nim dość szybko.
zachaj (5239 punktów)
Nie od razu ale zwróci się z nawiązką. A Toruń to już jest słynny z pewnego powodu.
18-01-2010 19:15 
 Ocena 2 na 2
(Alicja)Duda (25557 punktów)
Nie wszystkie imprezy kulturalne przynoszą pieniądze. I nie muszą.
Ten projekt na pewno miał jakieś założenia i biznesplan. Widocznie radni nie byli do tego przekonani.
To miasto musiałoby zaciągnąć kredyt, ponosić koszty odsetek, i w końcu spłacać.
Pewnie mają też pozaciągane inne kredyty.
Zaciągać kredyt jest łatwo -spłaca się dużo gorzej.
libertyn (3006 punktów)
>Nie wszystkie imprezy kulturalne przynoszą pieniądze. I nie muszą.
>Ten projekt na pewno miał jakieś założenia i biznesplan

Założenia to on miał ale biznesplanu nie i dlatego PO i SLD są przeciw.

Na stronie UM Łodzi napisano:
Cytat:
W tej chwili nie znamy źródła pozyskania tak dużej kwoty jaką jest 500 mln zł. Nie ma biznesplanu przedsięwzięcia, nie ma harmonogramu finansowego. Najpierw powinno być pewne finansowanie inwestycji, bo obawiamy się, że jeśli nie będzie pieniędzy europejskich, po projekt F.Gehrego, na który wydamy 45 mln schowamy do szuflady. Kupiliśmy już za 1 mln dolarów koncepcję architektoniczną i nie znam faktów, które by zmuszały Radę do sfinansowania prac projektowych zakupu projektu Dziś trzeba rozmawiać, bo Centrum Kongresowe jest potrzebne ale to nie jest rozmowa przed referendum i nie przy pomocy szantażu. - podkreśla.


www.uml.lodz.pl/?str=1732&id=18027


Racjonaliści są też po drugiej stronie
Nie klękamy przed bakterią
18-01-2010 20:42 
 Ocena 1 na 1
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Toruń pretenduje do rangi Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 (mimo pewnego, znanego wrzodu na... ciele) i tak lekko nie pozbyłby się ważnej imprezy kulturalnej gdyby nie było ku temu powodów.

Nie jest sztuką wydać pieniądze (na kulturę, promocję miasta czy inny cel). Sztuką jest wydać ograniczoną pulę tak, aby osiągnąć jak najwięcej. Wydanie wszystkich pieniędzy miasta (co oznacza, że przez lata zabraknie na cokolwiek innego) na jeden, umiarkowanie pożyteczny obiekt nie jest dobrym pomysłem.
julek (1527 punktów)
Nie jest sztuką wydać pieniądze (na kulturę, promocję miasta czy inny cel). Sztuką jest wydać ograniczoną pulę tak, aby osiągnąć jak najwięcej. Wydanie wszystkich pieniędzy miasta (co oznacza, że przez lata zabraknie na cokolwiek innego) na jeden, umiarkowanie pożyteczny obiekt nie jest dobrym pomysłem.


Przepraszam ,to jest typowy tekst wszystkich którzy są "ślepi" na dobrą architekturę i kulturę , nie dająca efektu ekonomicznego i populistycznego .

pozdrawiam
18-01-2010 22:08 
 Ocena 1 na 1
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Tak. Odetnijmy dotacje teatrowi, muzeom, bibliotekom. Zostawmy Piotrkowską w takiej ruinie jak jest do teraz i zróbmy sobie festiwal. Bo to "wizjonerstwo" jest.
Zwłaszcza przepięknym kontrastem architektonicznym będzie bryła budynku festiwalowego na tle odpadającego tynku kamienic.
18-01-2010 20:36 
 Ocena 1 na 1
julek (1527 punktów)
>Jedynie co można dobrego powiedzieć o nim , to był za zbudowaniem tego obiektu gdzie ma się odbywać Festiwal Camerimage
.

Nie jestem żadnym cichym wielbicielem PIS ani Kropiwnickiego ,ale decyzje o budowaniu drogich ,dobrych architektonicznie obiektów kultury /patrz też Muzeum Sztuki w Warszawie , w czasach "niewygasłego komunizmu" to decyzje wymagające odwagi i warte szacunku .

>Przeciwnicy tej budowli twierdzą , że te pieniądze można wybudować 2 tysiące mieszkań.


To typowe dla "niewygasłego komunizmu" - komu i za co? - chyba komunalki ze wspólną kuchnią .

Pozdrawiam julek
18-01-2010 20:46 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>... drogich ,dobrych architektonicznie obiektów kultury...
   Z każdego obiektu można zrobić chlew a z berła tłuczek do mięsa.
18-01-2010 21:09 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
julek, coś spacja za bardzo ci się szarogęsi. Pojawia się tam, gdzie nie powinna i nie pojawia, gdzie powinna. Weź z nią pogadaj.


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
julek (1527 punktów)
coś spacja za bardzo ci się szarogęsi. Pojawia się tam, gdzie nie powinna i nie pojawia, gdzie powinna. Weź z nią pogadaj


"Kulko" , to jest ponad moje siły /te przecinki ,spacje ,cudzysłowy/ , odpuść proszę , to wynika z moich nawyków zawodowych , wszystko chciałbym pokazać "mocniej plastycznie" .

pozdrawiam
18-01-2010 21:42 
 Ocena 9 na 9
Małgorzata (3242 punktów)
>"Kulko" , to jest ponad moje siły /te przecinki ,spacje ,cudzysłowy/ , odpuść proszę , to wynika z moich nawyków zawodowych , wszystko chciałbym pokazać "mocniej plastycznie" .

   Kulka może odpuści, ale pomyśl o mnie. Ja z powodu swoich nawyków zawodowych nikomu nie odpuszczam...

   Pozdrawiam

kol jom hu hizdamnut chadasza
18-01-2010 22:31 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
A jakiż to zawód wymusza łamanie zasad pisowni poznanych w podstawówce?!

Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
Psyk (14071 punktów)
>Kolejny prezydent odwołany. Tym razem w Łodzi.
>95 proc. głosujących było za odwołaniem Jerzego Kropiwnickiego
>ze stanowiska prezydenta Łodzi.

Pan Prezes już ogłosił, że to zwycięstwo Kropiwnickiego (nie, nie był n...ny).
lotrek (14275 punktów)
>Kolejny prezydent odwołany. Tym razem w Łodzi.
I już znalazł winnych....

Cytat:
"Poległem w wyniku kłamstw SLD i obłudy PO"


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
19-01-2010 19:41 
 Ocena 3 na 3
Psyk (14071 punktów)
Teraz Kropiwnicki musi ustalić z Kaczyńskim czy wygrał czy przegrał.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365