 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-10-2012 14:13 | mrSpock (2845 punktów) | Pomagać czy nie pomagać?
8 na 8 | Jak wiemy co roku Wielka orkiestra świątecznej pomocy zbiera na chore dzieci. Szczytny cel, który z całego serca popieram, komu jak, komu, ale dzieciom należy pomagać. Należy pomagać także zwierzętom. Są prowadzone różne akcje w stylu przytul psa czy kota a pchła to tez istota. No właśnie czy każdemu każdej istocie należy pomagać? A, kiedy taka istota sprecyzujmy człowiek nie chce pomocy to czy należy mu pomagać, a jeśli taki człowiek nie wie, że potrzebuje pomocy to, co wtedy? O to przykład takiego człowieka, a raczej wypowiedz: Cytat:"Przyjacielu. Czy Bóg-Chrystus istnieje tam, gdzie ludzie nie przestrzegają Jego nauki? Jak myślisz,czy inicjatorzy wojen, zła, głodu, zdemoralizowania, na tym świecie - przestrzegają nauki Słowa Bożego Jezusa Chrystusa ? Pokaż mi, w którym miejscu, to, co robi człowiek z dala od Boga - jest zgodne z nauką Boga. A, wtedy ja Tobie przyznam publicznie, że Boga-nie ma, ok ? Proste, prawda ?" inna wypowiedz tegoż samego biedaka ( on wie więcej od nas niż my wiemy o sobie) Cytat:"Jesteś ateistą, bo stałeś się ofiarą zabiegu socjotechnicznego satanizmu "Protokołów Mędrców Syjonu" i my to rozumiemy.Twierdzisz,że Bóg Jezus jest źródłem zła? No to masz problem.Zacznij od siebie.W, którym miejscu inicjatorzy zła grzechu na tym świecie przestrzegają nauki Słowa Bożego?W żadnym?Widać,że tak.Przecież jesteś ateistą.Czy Bóg istnieje tam gdzie jest grzeszny człowiek?Nie.Bo grzech jest murem, który oddziela nas od poznania Boga.Nie zachowujesz nauki Jezusa?Więc znasz już źródło zła." i jeszcze Cytat:"Masz problem-bo"niewiara"-nie istnieje."Ateizm",który głosi pozornie "niewiarę"-jest tylko zabiegiem socjotechniki satanizmu"Protokołów Mędrców Syjonu",który jest obecnie wdrażany na świecie tj.teoria ewolucji,która także jest programem socjotechnicznym,lecz nie jest rzeczywistością.Dlatego głosi "niewiarę"w Boga-a"wiarę"w siebie i swoje możliwości oparte wyłącznie o stworzenie,a nie Stwórcę.Dziś człowiek jest bogiem.To samo mówił szatan,gdy chciał się zrównać z Jezusem.To przypadek,prawda?" Mowa jest jest jeszcze o PSR o Racjonaliście o (portalu)i o... Mariuszu Agnosiewiczu. I takie moje pytanie czy takim ludziom należy pomagać albo, inaczej czy w takich wypadkach należy być cicho czy przeciwnie mówić prostować. większość osób wezmie wypowiedzi tego człowieka z bełkot idioty, który nie radzi sobie sam ze sobą popuka się w czoło i przejdzie obok. Jednak zawsze znajdą się ludzie, którzy zechcą Go wysłuchać przytaknął i powiedzą tak święta racja ci ateiści to zło świata. Transplantologia stoi na całkiem przyzwoitym poziomie możemy przeszczepiać serca nerki płuca. Niestety, nie możemy przeszczepić mózgu. Co zatem możemy zrobić dla takich biedaków i czy możemy coś robić w tym kierunku? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 7 | astrotaurus (12445 punktów) | Pomagać, pomagać. Pomagając im pomagamy sobie.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
 | | mrSpock (2845 punktów) | >Pomagać, pomagać. Pomagając im pomagamy sobie. > Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. Ja też tak sądzę, ale kiedy taki nieszczęśnik nie wie, że jest mu potrzebna pomoc to, jak takiego przekonać, że świat fantazji nie jest odpowiedzią na bolączki świata
|
|
|  | 2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) |
> Ja też tak sądzę, ale kiedy taki nieszczęśnik nie wie, że jest mu potrzebna pomoc to, jak takiego przekonać, że świat fantazji nie jest odpowiedzią na bolączki świataHa! Gdybyż to tylko ich potyczki z ich bolączkami w grę wchodziły możnaby machnąć ręką, bo oni w tym potykaniu często są szczęśliwi i podmienianie im szczęścia nie jest celem pomocy. Niestety o i bywają nad wyraz upierdliwi i tylko pozbycie się tej upierdliwości usprawiedliwia niesienie pomocy. 
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
| |  | 2 na 2 | mrSpock (2845 punktów) | > >Ja też tak sądzę, ale kiedy taki nieszczęśnik nie wie, że jest mu potrzebna pomoc to, jak takiego przekonać, że świat fantazji nie jest odpowiedzią na bolączki świata> Ha! Gdybyż to tylko ich potyczki z ich bolączkami w grę wchodziły możnaby machnąć ręką, bo oni w tym potykaniu często są szczęśliwi i podmienianie im szczęścia nie jest celem pomocy. Niestety o i bywają nad wyraz upierdliwi i tylko pozbycie się tej upierdliwości usprawiedliwia niesienie pomocy.  > Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.No właśnie ta upierdliwość może doprowadzić człowieka do rozpaczy, który w krytycznych sytuacjach ma ochotę powiedzieć f**k OFF. Upierdliwość połączona z protekcjonalizmem i świadomą ignorancją wszystkiego i wszystkich dookoła. Nie trudno wyobrazić mi sobie faceta z głupkowatym uśmieszkiem na twarzy. Tak dla pełniejszego obrazu strona którą owy kolega reklamuje wash brain online kazdystudent.pl/a/poznanieboga.html
|
|
2 na 2 | dnlg (85 punktów) | Cytowany "biedak" strasznie bełkocze. Takie zabiegi jakie on czyni, niestety czyni większość chrześcijan. Tam gdzie jest zło, nie ma Boga, bo zło to mur między człowiekiem a Bogiem - jeśli dobrze zrozumiałem przesłanie - to bardzo wygodne tłumaczenie. Dlaczego kiedy racjonalistów (ateistów) oskarża się o zbrodnie hitlerowskie itd. nie mogą oni iść na taką samą łatwiznę jak ten człowiek i podać kontrargumentu w stylu "to że nie wierzę w Boga oznacza, że nie wiem czym jest grzech, a więc nie umiem czynić zła, bo tylko chrześcijanin umie wyjaśnić czym jest grzech i co znaczy go popełnić"? Jak widać, strasznie głupi argument, ale masowo używany przez przeciwników ateizmu.
Nie pomagać, bo znam ten typ człowieka - uparty jak osioł, ucinający w pół debaty, unikający niewygodnych pytań, często irytujący się, odpowiadający szablonowo jak postać z gry RPG, nie chcący nawet zakwestionować swoich poglądów (politycznych i religijnych) by wzmocnić swoja wiarę w ich ewentualną słuszność (oczywiście w tym przypadku nie są one słuszne).
|
|
3 na 3 | Miły (925 punktów) | Przecież te cytowane, bełkotliwe wywody o protokołach itd. to można znaleźć od jakiegoś czasu pod całą masą filmów na YouTube. Jakiś gość albo paru gości spamują na yt, bo myślą, że nawrócą ludzi przez internet. To nie pierwsi tego typu spamerzy na yt, którzy mają "misję". Swoją drogą, zabawnie wyglądają takie głupawe komentarze pod filmikami na totalnie inny temat niż treść tychże komentarze. Ostatnio nawet znalazłem angielskie komentarze w apokaliptycznym stylu głoszące powrót Jezuska, pod muzyką Vangelisa  Internetowi "nawiedzeni", to w tej chwili niestety jedno z wielu popularnych zjawisk w dzisiejszym internecie. Tacy to już są z gatunku tych najdziwniejszych, najbardziej stukniętych ludzi. Inaczej nie da się określić idioty, który desperacko wrzuca pod każdym filmem jakim się da jakiś bełkot, którego nie da się czytać. Twórczość takich gości jest bardzo specyficzna w złym znaczeniu tego słowa- pisanie o religii ateizmu albo o wierze w ewolucje brzmi naprawdę dziwnie..
|
|
4 na 4 | Anna Salman (16360 punktów) | >No właśnie czy każdemu każdej istocie należy pomagać? Nie pomagać! Uciekać! Ten człowiek ma jakieś zaburzenia i może stać się niebezpieczny, jak większość fanatyków.
>...a jeśli taki człowiek nie wie, że potrzebuje pomocy to, co wtedy? To właśnie dowód na to, że nie jest w pełni władz umysłowych.
|
|
 | 1 na 1 | mrSpock (2845 punktów) | >>No właśnie czy każdemu każdej istocie należy pomagać? >Nie pomagać! Uciekać! Ten człowiek ma jakieś zaburzenia i może stać się niebezpieczny, jak większość fanatyków. >>...a jeśli taki człowiek nie wie, że potrzebuje pomocy to, co wtedy? >To właśnie dowód na to, że nie jest w pełni władz umysłowych. > Uciekać owszem, ale ile można? Czasem trzeba stanąć i bić się o swoje ( w tym przypadku, żeby przestali opowiadać bzdury na nasz temat) To co dla nas jest zaburzeniem dla niego może byc dowodem, że duch święty na niego spłynął
|
|
|  | 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | > Uciekać owszem, ale ile można? Czasem trzeba stanąć i bić się o swoje ( w tym przypadku, żeby przestali opowiadać bzdury na nasz temat)Zmienić temat. Jest taki doskonały test, stosowany w kwestionariuszach, dotyczący ceny jaką dana osoba mogłaby wyasygnować na coś, na czym jej rzekomo bardzo zależy. Tutaj testem mogłaby być skłonność do opodatkowania się na kościół - konkretnie ile, z możliwością odpisania od podatku. Jeżeli dana osoba nie jest skłonna do takiego "poświęcenia", znaczy że cała ta gadanina o wierze to ściema. Jeżeli byłaby skłonna płacić - pytanie kiedy pisała / zamierza pisać do posła ze swojego okręgu (pewnie PiS albo SP), żeby podniósł sprawę samofinansowania kościoła przez wiernych. Najlepiej wyrecytować dane - koszty ponoszone przez budżet z tytułu finansowania krk. I międlić ten temat dopóty, dopóki osoba się nie odczepi. Potem podejmować temat natychmiast, gdy osoba pojawi się w pobliżu. Z czasem zacznie sama uciekać. Oni naprawdę szybko zmieniają temat, gdy mowa o pieniądzach.  PS. Dla urozmaicenia można czasem wspomnieć o pedofilii, pogromach w Polsce wschodniej w czasie wojny, pijanym biskupie za kierownicą itd. Po prostu - wiara jest czymś niesprawdzalnym, a jedyne dowody wiary to sposób życia wiernych, a nie recytowanie formułek.
|
|
 | 3 na 3 | Olek Mularski (3178 punktów) | >>No właśnie czy każdemu każdej istocie należy pomagać?
Jeśli to jest człowiek to tak. Poza tym mnie niestety obowiązuje kodeks Etyki Lekarskiej i nie mogę odmówić pomocy osobie chorej.
>Ten człowiek ma jakieś zaburzenia i może stać się niebezpieczny, jak większość fanatyków.
Tak, ten człowiek ma zaburzenia typu urojeń religijnych. Owszem, może być niebezpieczny, jeśli choroba jest zaawansowana (sądząc po wypowiedziach chorego tak właśnie jest w tym przypadku). Poza tym jego choroba może przechodzić na innych ludzi (co chorzy nazywają tzw. nawróceniem).
>To właśnie dowód na to, że nie jest w pełni władz umysłowych.
W związku z tym proponuję hospitalizację w szpitalu psychiatrycznym.
|
|
|  | 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | >... Poza tym mnie niestety obowiązuje kodeks Etyki Lekarskiej i nie mogę odmówić pomocy osobie chorej. Ale nie można pomóc, gdy nie chce pomocy. O ile mi wiadomo nie można leczyć przymusowo osób chorych lub zaburzonych psychicznie, chyba że zaczynają stanowić realne zagrożenie dla siebie, czy otoczenia, przy czym realne zagrożenie musiałoby pewnie oznaczać np. okaleczenie, a nie indoktrynację, niestety. W PRL była taka możliwość, ale stosowana wobec "wrogów systemu", nigdy wobec osób religijnych. Więc teraz tym bardziej jest to niemożliwe. Inaczej zaczęto by hospitalizować tych opętanych, zamiast wzywać egzorcystów.
|
|
1 na 1 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | |
|
| Legion (587 punktów) | >No właśnie czy każdemu każdej istocie należy pomagać? Jak chcesz pomagać, to możesz pomóc mi, bo większości fanatyków NWO już nie pomożesz. A ja akurat mam czasem takie odchyły, że wierzę w reptilian, sekty zjadaczy psów i takie tam. A z chęcią bym się z tego wyleczył.
|
|
-2 na 2 na.poczatku.bylo.slowo (-1 punktów) (zablokowany) | Pozdrawiam z Miłością!
|
|
| Nala (12 punktów) | Pomoc powinna być przede wszystkim racjonalna. Czasem, np. w przypadku Afryki, pomocą będzie bezczynne patrzenie na cierpienie drugiego człowieka. Przykre jest patrzenie jak ludzie chcąc nieść pomoc bezmyślnie czynią więcej szkód.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|