 |
Google, Chiny, USA, Polska i cenzura Internetu. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-01-2010 12:18 | stilgar (7322 punktów) | Google, Chiny, USA, Polska i cenzura Internetu.
1 na 1 | Ostatnio przez serwisy niusowe związane z IT przetaczają się dwie ciekawe sprawy.
Pierwsza dotyczy Google, które zostało zaatakowane w grudniu przez hakerów, którzy chcieli włamać się na konta chińskich działaczy walczących o prawa człowieka. Oburzone Google zwróciło się do Chin i powiedziało, że ma dość już tej ichniejszej cenzury ( firmy w Chinach są zobowiązane do filtrowania wyników wyszukiwania, o zamieszkach na Tiananmen się tam nie poczyta) i albo im pozwolą przestać filtrowac albo oni się z tych Chin wyniosą. Z tego wynikła całkiem ostra wymiana zdań pomiędzy władzami USA i ChRL, co moim zdaniem dobitnie pokazuje, kto tak naprawdę rządzi światem, skoro jakaś firma może robić takie międzynarodowe zamieszanie. Interesująca wydaje mi się tutaj postawa Stanów Zjednoczonych, które domagają się wolności wyszukiwania informacji, co wydaje mi się wielką hipokryzją z ich strony. Sami bowiem blokują wiele wyszukiwarek, które łamią ich prawo i pozwalają odnajdywać materiały z pirackimi programami, muzyką, filami czy pornografią dziecięcą. Dlaczego je blokują? Bo to jest niezgodne z ich prawem. No, a w Chinach niezgodne z prawem jest niezgadzanie się z Partią...
Druga sprawa którą chciałem poruszyć, to paranoja, która ogarnia te same serwisy, podobnie jak doniesienia o "pakietowaniu internetu" czy "świńskiej grypie" - czyli wprowadzenie "cenzury Internetu" przez nasz rząd. W niesławnej ustawie hazardowej znalazł się punkt mówiący o Rejestrze Stron i Usług Zakazanych, na który miałyby być wpisywane strony, które dostawcy internetu mają zablokować. Cała ta wrzawa i protesty, petycje do Premiera i Prezydenta są dla mnie zupełnie niezrozumiałe, gdyż teraz jest gorzej - jak mogliśmy się jakiś czas temu przekonać na przykładzie serwisu "odsiebie", policja po prostu wchodzi bez pukania, zabiera serwery i już strony nie ma. Taki rejestr sprawi, że przynajmniej będzie jawna lista stron i powodów, dla których zostały one zablokowane. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | oportunista (1711 punktów) | Sprawa jest w zasadzie dość prosta, trzeba jak najszybciej zrobić porządek z samowolą internautów. Kroczek po kroczku założy się nam kaganiec, bo nie może być tak, że zaczniemy samodzielnie myśleć i w dodatku dzielić się tymi myślami z innymi. Tylko władza może decydować co dla nas jest dobre a co złe, pamiętam miniony system i z przykrością stwierdzam, zataczamy krąg i wracamy w stare koleiny, tym razem jednak w towarzystwie całej Europy. Podsuwają nam marchewki i cichaczem zakładają smycz, puki mamy pełne brzuszki nawet nam to pasuje. Gdy nas dobrze uwiążą, michę dostaniemy gdy zasłużymy a nie wtedy gdy będziemy głodni, starsi forumowicze chyba jeszcze pamiętają. Po co nam prawo do demonstrowania, skoro na proteście w tej sprawie pojawiło się 30 osób, po cholerę nam wolność słowa i wszystkie inne wolności jeśli nam wszystko jedno. Poczytałem na "Wykopie" czego nam to nie obiecał pan Premier podczas swego expose, piękna lektura polecam, czy dalej będziemy podczas wyborów oceniali słowa czy czyny. Każdy ma coś do wykastrowania, Ty też, stańmy więc w kolejce i grzecznie poczekajmy na naszą kolej, władza od nas tego oczekuje, nie wolno nam jej zawieść w drodze do lepszej przyszłości.
|
|
1 na 1 | rexus (2343 punktów) | Tak. Właśnie o to chodzi. Zapchać pospólstwo żywnością GMO. Mieć wtyki w związkach zawodowych. I w ogóle jak się trafi np. taki Piesiewicz (pewnie uczciwy) w szeregach władzy, to go pokazać jak w sukience wciąga koks. A przecież dziecko wie, że każdy polityk wciąga koks tyle że zazwyczaj w dresie i bez kamer. Politycy to skończone świnie, ich zadanie polega na tym, żeby cię przekonać, że jak będziesz ciężko harował to może jakoś przeżyjesz do pierwszego, i będziesz miał EURO 2012 w telewizji za darmo, a my ci jeszcze z podatków które nam płacisz założymy podsłuch i zorganizujemy "permanentną inwigilację". Żeby było fajnie. Satysfakcja gwarantowana.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|