Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przedawkuj homeopatię !

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-01-2010 20:24zachaj (5239 punktów)Przedawkuj homeopatię !
Ocena 4 na 4
"Przy okazji ostatnich działań TVN, promujących woo i idiotyzmy (czyżby czekał nas odcinek Uwagi popierający pomysły kreatynów?) trafiłem na świetną akcję organizowaną przez Merseyside Skeptic Society (Liverpool). Namawiają, by 30 stycznia 2010 o godzinie 10:23 w miejscu publicznym połknąć całe opakowanie środka homeopatycznego. Akcja ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat bezużyteczności i kompletnego idiotyzmu stosowania tych środków.

Może warto by było również w Polsce spróbować coś podobnego? Zostało mało czasu, ale gra jest warta świeczki."

Znalazłem to na portalu wykop.pl i popieram akcję , więc postanowiłem ogłosić ją na naszym forum. Kto ma ochotę na dużą dawkę ?

Ciekawe , że akcja odbywa się w UK. W debilnym programie TVN-u z ust jednego z homeopatów padł argument , że homeopatią leczy się na całym świecie , w tym w Anglii. Teraz właśnie odzyskałem mój szacunek do tego kraju , gdzie z głupotą starają się walczyć zwykli ludzie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)
Ej, ale tyle cukru na raz szkodzi. To prawie, jakby butelke coli wypić, czy coś!
26-01-2010 20:42 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)
>Ej, ale tyle cukru na raz szkodzi. To prawie, jakby butelke coli wypić, czy coś!

Ja dzisiaj 0.5 litra coli wypiłem do żeberek , później spacer - siłownia - spacer i nie ma problemu.

Jak ktoś ma problemy z nadwagą czy zaburzeniami związanymi z gospodarką cukrów , odradzam akcję.
Elka I Ponura (7473 punktów)
>>Ej, ale tyle cukru na raz szkodzi. To prawie, jakby butelke coli wypić, czy coś!
>Ja dzisiaj 0.5 litra coli wypiłem do żeberek , później spacer - siłownia - spacer i nie ma problemu.
>Jak ktoś ma problemy z nadwagą czy zaburzeniami związanymi z gospodarką cukrów , odradzam akcję.

No właśnie ja mam, z gospodarką cukrów, a tak chętnie wzięłabym udział...

Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
Arłukowicz (3162 punktów)
No dobra .
A ten, czym popijamy ?
26-01-2010 20:40 
 Ocena 4 na 4
stilgar (7322 punktów)
> No dobra .
>A ten, czym popijamy ?
Wodą z pamięcią. Z pamięcią alkoholu najlepiej.
26-01-2010 20:44 
 Ocena 2 na 2
zachaj (5239 punktów)
>> No dobra .
>>A ten, czym popijamy ?
>Wodą z pamięcią. Z pamięcią alkoholu najlepiej.

Taka woda to byłby prawdziwy hit na skalę światową.
27-01-2010 11:36 
 Ocena 4 na 4
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
>Wodą z pamięcią. Z pamięcią alkoholu najlepiej.

Czemu o tym wcześniej nie pomyślałem! Kupię sobie pół litra wódy... zaraz nie przesadzajmy - kropla powinna wystarczyć. Wpuszczę tę kroplę do jeziora i kiedy woda zapamięta strukturę etanolu będę miał mnóstwo bimbru za darmo! Złoty interes! Do tego wykonam nad jeziorem "taniec deszczu" żeby wodę naenergetyzować. Złoty interes!. Tylko ciekawe czemu nikt na to nie wpadł - pewnie spisek producentów alkoholu i żydo-masonarii trzyma w tajemnicy ten przepis.
27-01-2010 18:59 
 Ocena 1 na 1
Arłukowicz (3162 punktów)
>>Wodą z pamięcią. Z pamięcią alkoholu najlepiej.
>Czemu o tym wcześniej nie pomyślałem! Kupię sobie pół litra wódy... zaraz nie przesadzajmy - kropla powinna wystarczyć. Wpuszczę tę kroplę do jeziora i kiedy woda zapamięta strukturę etanolu będę miał mnóstwo bimbru za darmo! Złoty interes! Do tego wykonam nad jeziorem "taniec deszczu" żeby wodę naenergetyzować. =

Nie, to nie tak .
Krople trzeba wpuścić w górnym biegu rzeki i tam wykonać taniec, a bimber czerpać w dolnym. Reszta tak jak napisałeś

pozdrawiam
pavvel (8272 punktów)
Przy tej skali rozcieńczania, którą proponują homeopaci, to wystarczy wlać kieliszek wódy do Wisły, a potem to z dowolnego oceanu czerpać można.
27-01-2010 20:02 
 Ocena 1 na 1
Mateusz "Nezghul" Drost (115 punktów)
>Przy tej skali rozcieńczania, którą proponują homeopaci, to wystarczy wlać kieliszek wódy do Wisły, a potem to z dowolnego oceanu czerpać można.

I wtedy homeopata Ci powie, że wyprodukowałeś lek na... kaca Bo przy rozcieńczaniu właściwości zmieniają się w "drugą stronę" wg. zasad homeopatii.
27-01-2010 20:27 
 Ocena 2 na 2
liliac (147340 punktów)
>I wtedy homeopata Ci powie, że wyprodukowałeś lek na... kaca Bo przy rozcieńczaniu właściwości zmieniają się w "drugą stronę" wg. zasad homeopatii.
>

Też cenne
28-01-2010 17:43 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)
>>Wodą z pamięcią. Z pamięcią alkoholu najlepiej.
>Czemu o tym wcześniej nie pomyślałem!

Lepiej nie krzycz za głośno o tym bo Polmos się dowie i homeopatyczne pędzenie będzie też nielegalne.
Bożydar (2279 punktów)
(zablokowany)
trafiłem na świetną akcję organizowaną przez Merseyside Skeptic
>Society (Liverpool). Namawiają, by 30 stycznia 2010 o godzinie 10:23 w miejscu publicznym połknąć
>całe opakowanie środka homeopatycznego. Akcja ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na
>temat bezużyteczności i kompletnego idiotyzmu stosowania tych środków.


Moim zdaniem to chybiony pomysł i należy go traktować jako zabawę.
Ludzie niestety są w większości głupi, chociaż ciągle wydaje mi się to dziwne, niestety mam coraz więcej dowodów ich głupoty.
Głupiec znajduje głupie argumenty, które pozwalają mu dalej tkwić w głupocie:

- przecież to zasługa bezpiecznej homeopatii, spróbujcie to samo zrobić z konwencjonalną medycyną i zastosować pozornie bezpieczną aspirynę, a żniwo będzie śmiertelne. A ci co próbują zdyskredytować zasłużoną homeopatię, nas i tak nie oszukają. Ci ludzie zaszkodzą tylko sobie, ponieważ wytworzą oporność organizmu na leki homeopatyczne i pozbawią się szansy ratunku dla siebie, gdy będą go potrzebować.

- kto mówi że jak coś działa, to musi szkodzić w nadmiarze? Czy witamina C nie działa, a jest przecież tolerowana w znacznym nadmiarze? Albo sama woda? Bez niej umrzesz, czyli działa, a w nadmiarze tylko bulgotanie powoduje.

- dopiero przyszłe pokolenia zrozumieją zasady działania homeopatii, to że nie rozumiemy ich dziś, nie jest powodem aby rezygnować z metody uzdrawiającej w bezpieczny sposób dziesiątki tysięcy cierpiących ludzi.


Mnie o wiele bardziej podobałby się pomysł, aby 30 stycznia 2010 wycofać z banku wszystkie oszczędności



Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
26-01-2010 21:16 
 Ocena 2 na 2
zachaj (5239 punktów)

> Ci ludzie zaszkodzą tylko sobie, ponieważ wytworzą oporność organizmu na leki homeopatyczne i pozbawią się szansy ratunku dla siebie, gdy będą go potrzebować.

Rzeczywiście strasznie głupi argument.

>- kto mówi że jak coś działa, to musi szkodzić w nadmiarze? Czy witamina C nie działa, a jest przecież tolerowana w znacznym nadmiarze?

No , nie wiem.

>- dopiero przyszłe pokolenia zrozumieją zasady działania homeopatii, to że nie rozumiemy ich dziś, nie jest powodem aby rezygnować z metody uzdrawiającej w bezpieczny sposób dziesiątki tysięcy cierpiących ludzi.

Przyszłe pokolenia ? Ja jestem przyszłym pokoleniem i rozumiem. Jeszcze chciałbym aby starsze pokolenia zrozumiały. Do swoich osobistych sukcesów zaliczam uwolnienie mojej babci od homeopatii

> Mnie o wiele bardziej podobałby się pomysł, aby 30 stycznia 2010 wycofać z banku wszystkie oszczędności

Dlaczego ? Jak wszyscy ludzie wycofają , odbije się to negatywnie na gospodarce naszego kraju. Chyba , bo nie znam się na ekonomii.
27-01-2010 00:50 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>>- kto mówi że jak coś działa, to musi szkodzić w nadmiarze? Czy witamina C nie działa, a jest przecież tolerowana w znacznym nadmiarze?
Chyba nie działa, bo niby taka niezbędna, a Eskimosi jadali prawie wyłącznie ryby, a w rybach zdaje się wcale nie ma tej witaminy. I żadnego szkorbutu czy kataru u Eskimosów nie widać.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
zachaj (5239 punktów)
>>>- kto mówi że jak coś działa, to musi szkodzić w nadmiarze? Czy witamina C nie działa, a jest przecież tolerowana w znacznym nadmiarze?
>Chyba nie działa, bo niby taka niezbędna, a Eskimosi jadali prawie wyłącznie ryby, a w rybach zdaje się wcale nie ma tej witaminy. I żadnego szkorbutu czy kataru u Eskimosów nie widać.

A i nie masz racji. Jedli wielorybi tran , który jest bogaty w witaminy Chyba jeszcze coś ale już nie pamiętam , sprawdzę.
27-01-2010 01:16 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Jedli wielorybi tran , który jest bogaty w witaminy
Czytam, że to A, D i E - te rozpuszczalne w tłuszczach.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
28-01-2010 16:25 
 Ocena 1 na 1
Madame de Montsegur (1910 punktów)
>>>- kto mówi że jak coś działa, to musi szkodzić w nadmiarze? Czy witamina C nie działa, a jest przecież tolerowana w znacznym nadmiarze?
>Chyba nie działa, bo niby taka niezbędna, a Eskimosi jadali prawie wyłącznie ryby, a w rybach zdaje się wcale nie ma tej witaminy. I żadnego szkorbutu czy kataru u Eskimosów nie widać.
>
*


Za to widać znamiennie wysoki odesetek nowotworów żołądka, bo w rybach są nitrozoaminy, które go wywyołują.
29-01-2010 00:22 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>widać znamiennie wysoki odesetek nowotworów żołądka, bo w rybach są nitrozoaminy, które go wywyołują.
Ale tej szarlatańskiej witaminy C i skutków jej braku - nie ma.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
Bożydar (2279 punktów)
(zablokowany)
Dlaczego ? Jak wszyscy ludzie wycofają , odbije się to negatywnie na gospodarce naszego kraju. Chyba , bo nie znam się na ekonomii.
Obnaży nadużycia jakie banki dokonują, doprowadzi do krachu i wtedy coś trzeba będzie wreszcie zreformować, co wyjdzie wszystkim na dobre.

Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
zachaj (5239 punktów)
Takiej fatalistycznej wizji bym sobie nie życzył , każda destabilizacja ma swoje niekorzystne skutki. Może naprawiłoby system ale to już mogłaby nie być Polska.
27-01-2010 13:21 
 Ocena 4 na 4
Guzik (2020 punktów)
>- kto mówi że jak coś działa, to musi szkodzić w nadmiarze? Czy witamina C nie działa, a jest przecież tolerowana w znacznym nadmiarze? Albo sama woda? Bez niej umrzesz, czyli działa, a w nadmiarze tylko bulgotanie powoduje.
>- dopiero przyszłe pokolenia zrozumieją zasady działania homeopatii, to że nie rozumiemy ich dziś, nie jest powodem aby rezygnować z metody uzdrawiającej w bezpieczny sposób dziesiątki tysięcy cierpiących ludzi.[...]


Witamina C w dużych ilościach nie powoduje zatrucia , bo jej nadmiar jest wydalany z moczem. Ale tutaj jest problem leków w małych ilościach, tak rozcieńczonych, że nie leczą tylko działają na zasadzie placebo. Badania we Francji i nie tylko, stwierdziły na próbie pacjentów, że osoby przyjmujące lek homeopatyczny i placebo, czyli czysty wypełniacz, dokładnie tak samo odczuwali działanie. Podważono, więc w sposób naukowy działanie homeopatii.

Co do przyszłych pokoleń i zrozumienia... Otóż przyszłe pokolenia stosując te nienaukowe metody mogą nie dożyć tego zrozumienia. Moja koleżanka leczyła nadciśnienie homeopatią i już nie żyje. Dostała wylewu. Miała 32 lata. Uważam ją za ofiarę homeopatii.
A panu dodałam punkt przez pomyłkę. To jest na kredyt, z nadzieją na przekonanie pana , że homeopatia jest szkodliwą metodą.
Godlewski (249 punktów)
Jak byłem mały zawsze zjadałem proszki homeopatyczne jakie znalazłem w domu, za co dostawałem ochrzan od rodziców
Smith (10069 punktów)
>Ciekawe , że akcja odbywa się w UK. W debilnym programie TVN-u z ust jednego z homeopatów padł
>argument , że homeopatią leczy się na całym świecie , w tym w Anglii. Teraz właśnie odzyskałem mój
>szacunek do tego kraju , gdzie z głupotą starają się walczyć zwykli ludzie.
    "akcję organizowaną przez Merseyside Skeptic Society (Liverpool)."
Tracisz szacunek do kraju bo zobaczyłeś program w TVN. Odzyskujesz na news o planowanej akcji kliku, zapaleńców.
Szanuj się troszkę.
zachaj (5239 punktów)
Straciłem szacunek jak dowiedziałem się , że homeopatia ma się tam dobrze. Ta akcja jest tego dowodem i zarazem krzykiem ludzi którzy nie godzą się na taki stan rzeczy.

A z drugiej strony myślałem , że Anglia to nie USA i ludzie tam nie wierzą w głupoty. Ale jak widać głupota , bezsens nie zna granic i bez problemu zadomawia się w krajach wysoko rozwiniętych.

Ciekawe czy w Japonii tez jest homeopatia ?
27-01-2010 16:54 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>Straciłem szacunek jak dowiedziałem się , że homeopatia ma się tam dobrze. Ta akcja jest tego dowodem i zarazem krzykiem ludzi którzy nie godzą się na taki stan rzeczy.
Krzykaczy.
>A z drugiej strony myślałem , że Anglia to nie USA i ludzie tam nie wierzą w głupoty. Ale jak widać głupota , bezsens nie zna granic i bez problemu zadomawia się w krajach wysoko rozwiniętych.
Wierzą nie wierzą, konfesjonał lepszy by Ci się przydał, nie sądzisz?
>Ciekawe czy w Japonii tez jest homeopatia ?
NHS działa tam trochę inaczej niż w Anglii.
A co do homeopatii to poczekaj na kolejny program w TVN albo na specjalny dodatek do Super Expressu.
zachaj (5239 punktów)

>A co do homeopatii to poczekaj na kolejny program w TVN albo na specjalny dodatek do Super Expressu.

Już nie mogę się doczekać , pod tym względem jestem masochistą.
kognitywista (3391 punktów)
Akcja może być nieskuteczna z jednego głównego powodu. Homeopatia zakłada, że najbardziej "głębokie działanie" (cokolwiek znaczą te bzdury), posiadają preparaty o NAJWIĘKSZYM rozcieńczeniu, czyli najmniejszym stężeniu. Homeopaci będą argumentować, że im większa dawka, tym słabsze działanie. Zapominacie, że zwykła logika nie działa na tym obszarze
Mimo to, akcję popieram bo każde działanie tego typu jest chwalebne.
27-01-2010 09:04 
 Ocena 2 na 2
Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów)
psychoPATA
socjoPATA
homeoPATA ...

takiPATA
śmakiPATA ...

ALL WE ARE SAYiNG - iS GIVE PEACE A CHANCE !


NON SERViAM
27-01-2010 10:58 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>psychoPATA
>socjoPATA
>homeoPATA ...
>takiPATA
>śmakiPATA ...
i łoPATA

peace , love & understanding
27-01-2010 13:39 
 Ocena 1 na 1
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Akcja może być nieskuteczna z jednego głównego powodu. Homeopatia zakłada, że najbardziej "głębokie działanie" (cokolwiek znaczą te bzdury), posiadają preparaty o NAJWIĘKSZYM rozcieńczeniu, czyli najmniejszym stężeniu. Homeopaci będą argumentować, że im większa dawka, tym słabsze działanie. Zapominacie, że zwykła logika nie działa na tym obszarze

Ale na homeopatycznych środkach np. uspokajających czy nasennych są wskazówki, żeby w razie przedawkowania zgłosić się do lekarza!!

No ale nie wymagajmy od szamanów konsekwencji


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
27-01-2010 17:55 
 Ocena 3 na 3
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Ale na homeopatycznych środkach np. uspokajających czy nasennych są wskazówki, żeby w razie przedawkowania zgłosić się do lekarza!!
E tam, na pewno im chodziło o "lekarza homeopatę".

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
kognitywista (3391 punktów)
>Ale na homeopatycznych środkach np. uspokajających czy nasennych są wskazówki, żeby w razie przedawkowania zgłosić się do lekarza!!
Dla autora ulotki jest oczywiste, że przedawkowanie oznacza przyjęcie zbyt małej dawki. To tylko dla nas, ciemnych racjonalistów, jest odwrotnie. Myślimy schematami ...
Mateusz "Nezghul" Drost (115 punktów)
www.youtube.com/watch?v=6ilX1GyGRAI
www.youtube.com/watch?v=K2yrCpJF780
Myślę, że te dwa filmy doskonale ilustrują czym jest homeopatia
zachaj (5239 punktów)
>www.youtube.com/watch?v=6ilX1GyGRAI

>Myślę, że te dwa filmy doskonale ilustrują czym jest homeopatia

To było zaje#$#%iste !!!! Super parodia , to lubię !!! uśmiałem się do łez !
Vinko (209 punktów)
>"trafiłem na świetną akcję organizowaną przez Merseyside Skeptic
>Society (Liverpool). Namawiają, by 30 stycznia 2010 o godzinie 10:23 w miejscu publicznym połknąć
>całe opakowanie środka homeopatycznego.

Przedtem trzeba za taki specyfik zapłacić. No way!
diogenes (42753 punktów)
>Namawiają, by 30 stycznia 2010 o godzinie 10:23 w miejscu publicznym połknąć
>całe opakowanie środka homeopatycznego.

A dlaczego nie o 10:24?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365