Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ksenofobia i szowinizm w miejscu pracy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
14-02-2010 20:40mar75 (55 punktów)Ksenofobia i szowinizm w miejscu pracy
Ocena 4 na 4
Witam,
Pracuję w dużej firmie w południowej Polsce. W naszym biurze pracuje nas 6 osób. Niestety moi współpracownicy mają poglady ksenofobiczne i szowinistyczne - nad czym ubolewam. Przykro czasami słuchać niektórych słów padających z ich ust. Smoluch, czarnuch, wyśmiewanie się z innych mieszkańców kraju jakoby byli gorsi - aż przykro słuchać! Kompletny brak tolerancji! Czasami mi jest wstyd. Jakie to się ma u Was, drodzy forumowicze? Czy też jest wszechobecny szowinizm?
Pozrdawiam
PS. To mój pierwszy post - więc nie wiem czy w "dobym" miejscu
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rudyment (3233 punktów)
>Witam,
Jakie to się ma u Was, drodzy forumowicze? Czy też jest wszechobecny szowinizm?
>Pozrdawiam
>PS. To mój pierwszy post - więc nie wiem czy w "dobym" miejscu
>

Cóż, poczytaj sobie trochę wypowiedzi i sam oceń. To najlepsza metoda.

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
14-02-2010 21:41 
 Ocena 1 na 1
Chris82 (27 punktów)
U nas wszędzie da się słuchać takie epitety,a to o Żydach najpopularniejsze,o Murzynach,mało kiedy o Azjatach.Rasizm jest problemem nie tylko w Polsce.U nas najcześciej można spotkać rasizm na stadionach chociażby Ruchu Chorzów,Śląska Wrocław czy wielu wielu innych...
kogut59 (3090 punktów)

>współpracownicy mają poglady ksenofobiczne i szowinistyczne - nad czym ubolewam. Przykro czasami
wystarczy posluchac wiadomosci TVP 1 i sie ma juz zdanie o lini panujacej w Polsce.
oczekiwanie czegokolwiek innego byloby naiwne. Polska przystapila do Unii Europejskiej aby otrzymac pieniadze, sama idea EU jest niepożadana przez kosciol,polityke i duza czesc spoleczenstwa.
-jad- (18783 punktów)
Zastanawiające. Wśród znajomych w pracy nie słyszałem podobnych opinii. Nierzadko występuje wśród nich religia i podobne zabobony ale z postawami rasistowskimi się nie spotkałem. Zdarzała się rozmowa o innych narodach, rasach i nigdy, chyba, przy tej okazji nie zauważyłem u nikogo tak charakterystycznej dla rasistów, skłonności do wrzucania wszystkich obcych do jednego wora.
Nieskrywaną niechęć, wyłącznie do "czarnuchów" widzę natomiast u jednego z najlepszych kumpli i u własnej mamy Niechęć ta nie dotyczy wybranych murzynów (znanych z telewizji) ale ogółu z pewnością.
Skąd się to w nich wzięło, pojęcia nie mam.


Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
Madman (7811 punktów)
U mnie w domu obserwuję typowo moherowe uprzedzenia: ksenofobię, homofobię, islamofobię, prezerwatywofobię, żydomasoneriowstręt i krucyfiksofilię. Do Murzynów domownicy raczej nic nie mają, może dlatego, że w Gościu Niedzielnym ostatnio było napisane, że serce Kościoła bije w Afryce. Tylko nie napisali, kogo bije.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365