Racjonalista - Strona głównaDo treści
Na co się marnują nasze podatki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
27-07-2014 11:34rafalek111 (93 punktów)Na co się marnują nasze podatki
Wydłubałem takie coś:
www.portal(*)2_2014/N214-07-Sieczkowski.pdf
Nic dziwnego, że nasza nauka jest na tak absurdalnie niskim poziomie. Marnujemy czas i pieniądze na głupoty. No i rozbawił mnie termin "neoateiści". Czyli że są również "vetoateiści"?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sygnał (4252 punktów)
Strona niestety nie działa. Czy posiadasz gdzieś ten artykuł?
farmer (22440 punktów)
>Wydłubałem takie coś:
>www.portal(*)2_2014/N214-07-Sieczkowski.pdf
>Nic dziwnego, że nasza nauka jest na tak absurdalnie niskim poziomie. Marnujemy czas i pieniądze na
>głupoty. No i rozbawił mnie termin "neoateiści". Czyli że są również "vetoateiści"?

Mi też się nie otwiera ale znalazłem coś w ten deseń też Sieczkowskiego

........... Ignorancja teologiczna. To najcięższy grzech Nowych Ateistów,
a przynajmniej najczęściej piętnowany5
. Eagleton pisze o ich interpretacji
Nowego Testamentu jako "bezwartościowej karykaturze (...) zakorzenionej
w takim stopniu ignorancji i przesądu, który dorównuje samej religii"
[Eagleton 2009, xi]6
. Żeby być ateistą, zdaje się sugerować Eagleton [zob.
Eagleton 2010], należy posiadać przynajmniej pewne pojęcie o tym, co się
neguje. Z tego powodu jest nader wątpliwe, "czy w ogóle mogą być nazywani
ateistami, skoro nie wydają się mieć zielonego pojęcia o tym, co krytykują"

tu całość
dspace.uni.lodz.pl:8080/xmlui/bitstream/handle/11089/1743/03.Sieczkowski%20%5B33-57%5D.pdf?sequence=1

trzeba wpisać sieczkowski w okienko wyszukiwania

27-07-2014 21:50 
 Ocena 1 na 1
rafalek111 (93 punktów)
>>Wydłubałem takie coś:
>>www.portal(*)2_2014/N214-07-Sieczkowski.pdf
>>Nic dziwnego, że nasza nauka jest na tak absurdalnie niskim poziomie. Marnujemy czas i pieniądze na
>>głupoty. No i rozbawił mnie termin "neoateiści". Czyli że są również "vetoateiści"?
>Mi też się nie otwiera ale znalazłem coś w ten deseń też Sieczkowskiego
>........... Ignorancja teologiczna. To najcięższy grzech Nowych Ateistów,
>a przynajmniej najczęściej piętnowany5
>. Eagleton pisze o ich interpretacji
>Nowego Testamentu jako "bezwartościowej karykaturze (...) zakorzenionej
>w takim stopniu ignorancji i przesądu, który dorównuje samej religii"
>[Eagleton 2009, xi]6
>. Żeby być ateistą, zdaje się sugerować Eagleton [zob.
>Eagleton 2010], należy posiadać przynajmniej pewne pojęcie o tym, co się
>neguje. Z tego powodu jest nader wątpliwe, "czy w ogóle mogą być nazywani
>ateistami, skoro nie wydają się mieć zielonego pojęcia o tym, co krytykują"
>tu całość
>dspace.uni.lodz.pl:8080/xmlui/bitstream/handle/11089/1743/03.Sieczkowski%20%5B33-57%5D.pdf?sequence=1
>trzeba wpisać sieczkowski w okienko wyszukiwania
Przypomina mi się tekst z C.K. dezerterów: oficer, który pisał te rzeczy zwariował, gdy przeczytał, co napisał
rafalek111 (93 punktów)
Wyłączyli widocznie, bo za duża beka była. Nie chciałem ściągać, bo może prawa autorskie nie pozwalają czy coś, ale widzę, że cały portal nie działa. Chyba trzeba spróbować później.
H.Kruger (860 punktów)
>Wyłączyli widocznie, bo za duża beka była. Nie chciałem ściągać, bo może prawa autorskie nie pozwalają czy coś, ale widzę, że cały portal nie działa. Chyba trzeba spróbować później.
Dziś działa.
Nóż się otwiera przy pierwszym argumencie. Logika że Dawkins porównuje Koran do Mein Kampf na podstawie podanego tweeta jest powalająca.
pawel_wr (4297 punktów)
>Wydłubałem takie coś:

A ja takie coś. Równie absurdalne....

www.kul.pl(*)ka,art_54324,1404122400,0.html

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365