Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jan Paweł Swięty??????

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
27-07-2014 17:02alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Jan Paweł Swięty??????
Ocena -2 na 2
Jeśli jest taki wątek to proszę o wykasowanie tego wpisu. Jaki on święty? po pierwsze kto dał ludziom prawo ,czynić kogoś świętym narzucać Bogu swoją wolę. Większość tak zwanych świetych to źli ludzie.Inna sprawa że od razu są wyznawcami szatana bo łamią przykazania.Żaden człowiek nie jest następcą Jezusa czy Piotra, wciskają nam te kity od 5 wieku. Nasz? papież święty!!!! dobry żart. To on ukrywał pedoflów,to on wyświęcił Chorwackiego biskupa morderce muzułmanów,błogosławił marcela maciela (oczywiście z małej litery)założyciela Legionów Chrystusa,pedofila ,co papież nie wiedział o tym???. Dlaczego irlandzka piosenkarka podarła jego zdjęie,chciała pokazać światu co wyczyniają faceci w sutannach i co nic,cisza. Polska przez komunę straciła więcej aniżeli tylko 5o lat okupacji i wyzysku. Straciła wolność ludzką. Ludzie jednoczyli się w kościołach bo tylko tam mogli a dlaczego??. Dlaczego jan paweł nie pomógł Polsce po przemianach tylko dopuścił do tego że żydzi wstawili Wałesę i rozkradli co jeszcze było do ukradnięcia. On światowy wiedział co to demokracja itp nie zrobił nic aby nie było takiej biedy tylko pozwolił rządzić tępakom.Dlaczego walczył z komuną? dlatego że jego poplecznicy byli inwigilowani nie mogli czynić swoich chuci itp bo mieli sb na karku. Chciał ich wyzwolić aby mogli gwałcić nasze dzieci ,jeździć do domów publicznych itp nas miał daleko w ..... Babcie dadzą na mszę i myślą że ich bliscy będą bliżsi zbawienia a ten oszust wieczorem jedzie na panienki. Sam widziałem jak po zakończonej mszy szedł na dancing i spotykał się z moją znajomą a ta cała hepi bo mąż się nie dowie bo nie ma zazdrosnej żony,która mogła by coś wykryć,bez "zobowiązań" bo dzieci mają,ale to bogaty sponsor. Dziecko tego księdza co zmarł otrzyma 2 miliony spadku. Skąd miał tyle pieniędzy,prędzej słoń przejdzie przez ucho igielne,aniżeli bogaty dostąpi królestwa Bożego,a Wasi biskupi opływający w dostatkach. Ludzie żyją na granicy nędzy a oni ostatni grosz zedrą np,za godzinę swojej "posługi"na pogrzebie jedynego żywiciela rodziny, wezmą swoją dolę,zależną od regionu. Pytam się za co?? wierny chodził do kościoła składał się na pasożytów a potem trzeba zapłacić aby odczynił czary!!!!.Ludzie za godzinę ciężkiejpracy mają od 7 złotych,mówię o pracownikach fizycznych,ciężko pracujących a oni leserzy za wszystko chcą setki zł.Moim marzeniem jest że ludzie zmądrzeją, oni bez Was nic nie znaczą,Wy jesteście im potrzebni nie oni Wam.Tak samo jak My władzy a powinno być odwrotnie. Wracając do jana pawła,w Indiach poddał się święceniu bogini Kriszny i powiedział niech Bogowie będą z nami i że jest nadzieja na wprowadzenie NWO, wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. W Izraelu za ołtarzem był krzyż do góry nogami. Modli się do figurek matki Boskiej a wie że tego nie wolno. Taki on święty jak ja kosmonauta,choć prędzej ja polecę w kosmos,niż Bóg posadzi go po swojej prawicy. Franciszek ,niby taki policjant a reklamuje lek na zbawienie duszy,cyrk cyrk na wielkich kołach
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

hamp (3461 punktów)
Piszesz strasznie chaotycznie i niechlujnie. Twoich postów po prostu nie da się czytać, niezależnie od ich wartości merytorycznych. Poświęć trochę więcej czasu i przygotuj poprawnie sformatowany tekst. Poważnie, to zapewne jest powodem minusów, jakie dostajesz.

Wieczność jest za nami już, wieczność jest przed nami tuż
Luxtorpeda
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)

Akurat ,na tym czy mam negatywny,wogole mi nie zależy. Może i chaotycznie piszę a moze poprostu jestem tylko po podstawówce i jestem tępkiem? ,ale nie idiotą. Opisałem fakty,których ludzie nie chcą,ani słuchać ani czytać. Jeśli jesteś taką polonistka to zredaguj mój post i napisz w taki sposób aby Ci się podobało. Faktem jest że gdy poruszam takie tematy, ulegam emocjom bo ten temat mnie bardzo denerwuje. Cieszę się że mogłem wyrazić swoje zdanie. W realu nie mam za bardzo z kim podyskutować bo ludzie boją się tych tematów jak ognia,totalne tabu.
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)

Tak jestem niewykszalconym,tępym wiesniakiem. Przepraszam za brak przeciwników i kropek. Nie oczekujcie za wiele od niedoucznego alfa. Zapomniałem napisać że nasz papież jak i Benedykt,ciągle trzymali Jezusa na wygietym krzyżu.
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Przepraszam za nieskładna pisownię. Nie wprawy w konwersacjach,do tej pory to mogłem co najwyżej prowadzić monolog z kotem ,psem lub krowa. Jestem zwykłym prostym czlowiekiem. W tych sprawach nie mam już nic do powiedzenia więc nie będziecie musieli się denerwować. Chciałbym aby każdy przeciwnik moich wypocin,zainteresował się tematem okultyzm w kościele.
28-07-2014 07:03 
 Ocena 4 na 4
hamp (3461 punktów)
>Przepraszam za nieskładna pisownię. Nie wprawy w konwersacjach,do tej pory to mogłem co najwyżej prowadzić monolog z kotem ,psem lub krowa (...)

Nie ma co brać tego do siebie, z mojej strony to była dobra rada. Pisząc tak będziesz dalej prowadzić monolog.

Nie ma takiego tłumaczenia "jestem wieśniakiem" albo "jestem nieukiem" - w pierwszym obrażasz mieszkańców wsi, w drugim przyznajesz się do lenistwa i uporu - to tak jakbyś, mimo instrukcji, próbował wykręcać śrubkę kręcąc w prawo, bo ci się nie chce nic zmieniać.

Taki styl pisania jeszcze nigdy nie został tu doceniony

Wieczność jest za nami już, wieczność jest przed nami tuż
Luxtorpeda
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
To miłe co piszesz i bardzo racjonalne. Napisałem tak w odpowiedzi na to że niechlujnie pisze itp. Po co wogóle tak pisać,jeśli się niepodobna styl wypowiedzi to można nie czytać. Jesteś spoko gość. Tak naprawdę to mieszkania na wsi,notabene pięknej i jestem z tego dumny. Nie mam krowy. I trochę więcej klas niż osiem ha ha. Oceniają ludzi a sami nie widzą czubka własnego nosa. Pisownia była taka bo lubię sobie wypić i staje się wylemny i wkurzony na sukienkowcow. Nie chciało mi się edytowac postow bo i po co? Dla mnie ważna jest treść. Następnym razem jak kogoś osądzisz i obrazisz ,zastanów się nad tym, może nie każdy jest tak elokwentny i nie umie pięknie pisać . Jeszcze raz dzięki za wsparcie.
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Swoją droga, bardzo jestem ciekaw opinii innych osób na temat Jana Pawła. Ja mam alergie na klerykalizm,więc może nie jestem zbyt obiektywny w tym temacie.
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Nie wiem do jakiego wątku przypiac to co chce napisać. W jakimś poscie czytałem że Bóg nie może istnieć bo wolna wola nie może współdziałać z tym że wszystko jest zaplanowane. Wiele lat ten temat mnie nurtował,parę lat temu doznałem olśnienia. To bardzo prosto wytłumaczyć,trzeba przyjzec się grze komputerowej simsy. Bohaterowie teoretycznie mają wolna wolę,ale mogą zrobić tylko to na co programista im pozwoli. Teraz dla mnie ta sprawa jest całkiem zrozumiała i oczywista. Jest jeszcze jeden problem ,który nie dawał mi spokoju. Dlaczego jeśli Bóg nas stworzył na wzór i podobieństwo swoje to dlaczego,zablokował ludziom mózgi. Nie pamiętam ile procent,ale mowa jest chyba o 70 procentach. Nas nie koniecznie musiała stworzyć istotą Boska. Bóg stworzył świat i wszystko co żyje,ale nas tu nie było. Jakas z cywilizacji pozaziemskich potrzebowała siły roboczej. Wzięli trochę swoich genów i wszczepili je malpie po 9 miesiącach narodził się człowiek abyśmy sie nie zbuntowali itp. zablokowali dużą czesc kory mózgowej. Jak to się ma do tego że wierzę w stwórce? A skąd wzięli się kosmici??????? Dlaczego są blokady genetyczne pomiędzy gatunkami itp.
28-07-2014 15:23 
 Ocena 1 na 1
hamp (3461 punktów)
A czemu w ogóle uciekać się do idei boga i kosmitów w próbach tłumaczenia świata?
Twój pomysł jest ciekawy, ale kompletnie niesatysfakcjonujący - nie wyczerpaliśmy jeszcze realnych dróg eksplanacji, by uciekać się to tych metafizycznych czy spiskowo-obco-cywilizacyjnych.

Wieczność jest za nami już, wieczność jest przed nami tuż
Luxtorpeda
28-07-2014 15:33 
 Ocena 3 na 3
finerbijk (17282 punktów)
>dlaczego,zablokował ludziom mózgi. Nie pamiętam ile procent,ale mowa jest chyba o 70 procentach.
To jest długo powtarzana bzdura. Człowiek wykorzystuje praktycznie cały mózg, chociaż niekoniecznie każdy wszystkie jego możliwości. pl.wikipedia.org/wiki/Mit_10%_mózgu

>Wzięli trochę swoich genów i wszczepili je malpie po 9 miesiącach narodził się człowiek abyśmy sie nie zbuntowali itp. zablokowali dużą czesc kory mózgowej.
Niedawno czytałem o teorii, że nie pochodzimy z tej planety, a dowodem jest to, bo mamy za słabe kręgosłupy na tę siłę grawitacji i się ciągle coś w nich knoci. Wymyślać sobie można różne rzeczy, szczególnie, jak pisałeś wyżej,
>bo lubię sobie wypić
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
I to mi się podoba,dyskusja z mądrymi ludźmi nie fanatykami ,ale szukajacymi prawdy itp. Dlaczego uważam że stwórca istnieje? Bo nie wierzę w teorię ewolucji ,znam zakazana archeologie . Gdyby nie było szatana nie było by i Boga ,jeśli istnieje zło to musi być przeciwstawio czyli dobro. Ja uważam się za dobrego człowieka, prędzej dam niż zabiore pomogę a o pomoc nie proszę . Jest cukier jest sól, jest kwasnosc i słodycz jest dwutlenek węgla i tlenek węgla jest miłość i nienawiść
> .świat musi mieć przeciwstawmosc tak jest stworzony. Owszem czuje żal do mojego stwórcy,dlaczego pozwala złemu rządzić tym światem,dlaczego dobre kochane kobiety są ponizane bite itp. Popełniają samobójstwa bo ich oprawcy, ich "najbliżsi "są ich katami. Dlaczego księża, zakonnice moja wielke majątki,nieruchomości ,8dlaczego żaden papież ksiądz tym kobietom nie pomoże a zakazują aborcji? IRONIA. Gdzie biedne mają się podziać jak kat rządzi w domu?np. U nas stoi duuuuzy dom parafialny ,wybudowany sa nasze pieniądze i pracę , stoi pusty a cudowne kobiety z ukochanymi dziećmi chcą się zabić bo nie mają swojego miejsca na tym świecie. itp świetnej.... Kościół .!!! Teraz proboszcz wzywa o zbiórkę pieniędzy na sprzęt rehabilitacyjny bo najemca zapłaci mu za lokal . Jestem pod wpływem więc przepraszam za ewentualna ,niechlujjosc w wypowiedziach.
29-07-2014 09:15 
 Ocena-1 na 1
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Co do ufo to polecam filmik" ufo przelatujace przez chmury"powinien dac do myślenia. Oczywiście można powiedzieć że to ziemski pojazd,ale co on robi w przestrzeni powietrznej cywilnego lotniska?
29-07-2014 09:23 
 Ocena-2 na 2
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Nie wierzę w teorię ewolucji bo nie ma takiej możliwości aby mógł powstać jakiś nowy gatunek, mogą być tylko inne rasy.Kreacjonizm ma parę silnych dowodów na to. Niech każdy sobie odpowie sobie na pytanie, co było najpierw jajko czy kura?
>
29-07-2014 09:28 
 Ocena 9 na 9
szarley (54913 punktów)
>Nie wierzę w teorię ewolucji bo nie ma takiej możliwości aby mógł powstać jakiś nowy gatunek, mogą być tylko inne rasy.Kreacjonizm ma parę silnych dowodów na to. Niech każdy sobie odpowie sobie na pytanie, co było najpierw jajko czy kura?
>>
>
Dinozaur
pawel_wr (4297 punktów)

>>
>Dinozaur

Wg Oparina , jajko


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
29-07-2014 09:36 
 Ocena 5 na 5
Sygnał (4252 punktów)
>Nie wierzę w teorię ewolucji bo nie ma takiej możliwości aby mógł powstać jakiś nowy gatunek, mogą być tylko inne rasy.

jerrycoyne.uchicago.edu

>Kreacjonizm ma parę silnych dowodów na to.

Nie ma żadnego.

>Niech każdy sobie odpowie sobie na pytanie, co było najpierw jajko czy kura?

Kura, albo ściślej, proto-kura.
29-07-2014 09:39 
 Ocena-2 na 2
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)

Adam i Ewa, to oczywiste że Bóg stworzył najpierw Ewę. Jesteśmy z kosmosu bo nie ma blokady genetycznej między "aniołami i szantażem" ten był pięknym aniołem uwiodl glupiutka Ewę i zrobił jak dzidziusia w ten sposób "upokorzyl" Boga. Mamy w sobie diabelska krew. Dlatego Jezus musiał przelać swoją. TAK MI SIE WYDAJE
29-07-2014 09:47 
 Ocena-1 na 1
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
A daj chociaż jeden dowód na ewolucję. Słabe kręgosłupy? Oj mamy je bardzo mocne i wiem to po sobie. Nasza konstrukcja wiele wytrzyma!!!!
29-07-2014 10:43 
 Ocena 1 na 1
hamp (3461 punktów)
>A daj chociaż jeden dowód na ewolucję. Słabe kręgosłupy? Oj mamy je bardzo mocne i wiem to po sobie.
Wydaje ci się, że ludzie mają słabe kręgosłupy. Gdyby ludzie żyli tyle, ile ewolucyjnie jest to potrzebne (czyli tak, jak żyją zwierzęta w naturze), to 40-letni człowiek byłby bardzo stary. Do tego czasu zazwyczaj nikomu kręgosłup nie siada - chyba, że o niego nie dba, ma jakieś wrodzone nieprawidłowości, albo uległ wypadkowi.
Kręgosłup nie stał się silniejszy, bo ludzie z "grubszym" kręgosłupem w żaden sposób nie byli uprzywilejowani w prawach do rozrodu - dzieci robiono za młodu, w wieku, kiedy każdy jest sprawny.


Wieczność jest za nami już, wieczność jest przed nami tuż
Luxtorpeda
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Tak też tak myślę. Ludzie dawniej żyli dużo krócej. Bardzo ważne są mięśnie.
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
A mnie ten "plujacy" ogniem źuczek, bardzo przekonuje do tego że ewolucja nie ma szans do stworzenia nowych gatunkow. Jeśli twierdzicie że jest możliwe to wytłumaczcie w jaki sposób dwa inne gatunki mogą mieć potomstwo. A rośliny w jaki sposób mogą się "parzyc" pszczółka tu nic nie poradzi.
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Owszem bo już 12 letnie dziewczynki mogą być mami, zgadzam się z Tobą. Odnośnie pisazy nawet Hopkins, przyznał się do błędu odnośnie czarnych dziur. Przyjmujecie ze Wasz faworyt jest alfa i omega a ja chce poznać i za i przeciw i wyciągnąć własne wnioski.
29-07-2014 13:53 
 Ocena 3 na 3
KORUND (4922 punktów)
>I to mi się podoba,dyskusja z mądrymi ludźmi nie fanatykami ,ale szukajacymi prawdy itp. Dlaczego uważam że stwórca istnieje? Bo nie wierzę w teorię ewolucji ,znam zakazana archeologie .

-Szkoda, że nie znasz teorii ewolucji. Wtedy ujrzałbyś ten proces na każdym kroku. To nie jest kwestia wiary tylko wiedzy.
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Znam teorię Darwina bardzo dobrze i dlatego w nią nie wierzę,jest niedorzeczna i dziurawa jak Szwajcarski ser.Nie można mylić ewolucji z adaptacją wygrywa najsilniejszy itp,nie pamiętam jakie to były ryby okazało się że dużych osobników już nie ma bo swoje geny przekazują te mniejsze,które zmieściły się w oczkach sieci tak samo jest w drugą stronę. Muszę jednak przyznać że byłem zwolennikiem ewolucji. Owszem nie można łączyć nauki z wiarą,w moim przekonaniu ktoś pomógł nam zaistnieć.Wiara odnosi się do życia po śmierci i duszy. Jeśli stworzył nas tak zwany Bóg bo czół taką potrzebę to duszę możemy posiadać. Jeśli jesteśmy zwykłymi robolami to możemy jej nie mieć. Dusza? Jeśli przyjąć że stworzył nas Bóg to trochę się to 'gryzie" bo przecież mieliśmy być nieśmiertelni i dusza nie była nam potrzebna,więc co? otrzymaliśmy ją później.Wiara w Boga i jego przykazania była by piękna gdyby niby jej wyznawcy przestrzegali jej prawideł. W imię Boga i w jego imieniu zginęło setki milionów ludzi. Popi z Ukrainy błogosławili upowców i zwykłych ludzi aby okrutnie zabijali Polaków i tak jest na całym świecie. Ateiści są dużo lepszymi rodzicami,ludźmi bo nikt niczego im nie narzuca,oczywiście w kwestii etyki i duchowości.
29-07-2014 18:49 
 Ocena 3 na 3
KORUND (4922 punktów)
>Znam teorię Darwina bardzo dobrze i dlatego w nią nie wierzę,jest niedorzeczna i dziurawa jak Szwajcarski ser.
-A ja nie wierzę, że masz o tym pojęcie, co widać po tym co piszesz. Krótko mówiąc niedorzecznie. Może jeszcze coś o brakującym ogniwie? Całe szczęście ten proces trwa ciągle, niezależnie od niczyjej wiary bądź niewiary. To, że Ziemia jest kulista i krąży wokół Słońca już akceptujesz? Powiem tak, dopóki nie przeczytasz choćby takiej pozycji jak "Ewolucja jest faktem" Jerry'ego Coyna, to nie mamy o czym dyskutować. A jeśli już to czytałeś i nadal "nie wierzysz" w ewolucję i twierdzisz, że jest "dziurawa", to tym bardziej, dyskusja nie ma sensu.
29-07-2014 19:59 
 Ocena 3 na 3
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
>-A ja nie wierzę, że masz o tym pojęcie, co widać po tym co piszesz.

Na Melmac nie było ewolucji. Alf został stworzony z ośmioma żołądkami i je koty. A urodził się 28.10.1756. Nie dyskutuj z kosmitą, bo się nie znasz.
29-07-2014 20:25 
 Ocena 1 na 1
KORUND (4922 punktów)
>>-A ja nie wierzę, że masz o tym pojęcie, co widać po tym co piszesz.
>Na Melmac nie było ewolucji. Alf został stworzony z ośmioma żołądkami i je koty. A urodził się 28.10.1756. Nie dyskutuj z kosmitą, bo się nie znasz.

-Bardzo zabawne, już nie pytam kto go stworzył, po co mu żołądki i układ pokarmowy typowy dla ssaka, ale gdziekolwiek, kiedykolwiek powstało życie, to musiało powstać droga ewolucji. Wynika to z tego, że cały nasz Wszechświat rządzi się tymi samymi prawami fizyki i dysponuje tymi samymi pierwiastkami powstałymi w gwiazdach.
29-07-2014 21:16 
 Ocena 5 na 5
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Przekonaj Alfa. Będę pod wrażeniem. I jeszcze przemów mu, żeby pisał po naszemu. To nie Melmac.
29-07-2014 21:58 
 Ocena 5 na 5
KORUND (4922 punktów)
>Przekonaj Alfa. Będę pod wrażeniem. I jeszcze przemów mu, żeby pisał po naszemu. To nie Melmac.
>
-Tylko w imię czego? By się w to nie bawić zbyt długo muszę zaznaczyć, że nie jestem misjonarzem. Niespecjalnie mi zależy by takie "Alfy" podzielały moje poglądy. Nawet lepiej gdy będziemy się różnić. Szkoda tylko, że ten kosmita odbiega inteligencją od swojego filmowego pierwowzoru. Mnie osobiście daje satysfakcję to, że mnie więcej wiem, na jakim świecie żyję, skąd to wszystko się wzięło i jakie procesy rządzą światem. Większość moich przodków nie miało tego komfortu. Życie jest mimo wszystko zbyt krótkie by je poświęcać na uświadamianie tępaków, którzy chcą nimi pozostać.
29-07-2014 22:21 
 Ocena 3 na 3
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Nie no, myślałem, że masz ochotę i się zdziwiłem. Bo to chyba trochę daremne. Z drugiej strony, coś mu tam świta w tej głowie, choć czytać się tego nie da, a i dyskutować, nie wiadomo jak. Trochę szkoda chłopa, gdyby ktoś był chętny i umiał go uporządkować, to by było miłe. Tylko tyle.
29-07-2014 18:57 
 Ocena 1 na 1
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Bibilia? W pewnych kwestiach nie można traktować jej dosłownie a zwłaszcza w temacie stworzenia człowieka i narodu wybranego. Gdyby Kg stworzył tylko Adama i Ewę, później uratował tylko Lota i jego dzieci,Abracham i jego dzieci, Noe i jego dzieci, wszystko było by kazirodztwem. Musieli by żydzi łączyć się z niewiernymi, co uciekają nam ciągle ze są wybrani. A inne narody się nie liczą. Przerobili biblię tak abyśmy tak myśleli i tak aby kobiety były gorsze, wszystko dla wygody. Wszyscy nas oszukują rządy, pasibrzuchy, nawet biblia została fałszowaniafałszowana dla zysku i władzy. W mediach nikt prawdy nie powie, ludzie sami muszą dojść do pewnych rzeczy.
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Zwoje z Kumram, dlaczego udostępnili tylko parę procent? To proste wersety mówią o tym ze nie są tacy wspaniali. Wątek zablokowania mózgów. Stereotyp? Są jednak ludzie, którzy potrafią rzeczy niewyobrażalne np. nie pamiętam imion itp.ale jest to do sprawdzenia, facet kalkulator nie do pobicia, Włoski autyzta ,który prawie bezbłędnie ze szczegółami namalował panoramę Rzymu po jednym przelocie, myślę ze wszyscy to możemy. Nie mówię o geniuszach muzycznych, plastycznych,architektonicznych ,nie mniej mało kto to potrafi. W jaki sposób bociany wracają do swoich gniazd? Magnetyzm ziemi' Bzdura, z każdego miejsca pojedziemy na polnoc, południe, ale z każdej szerokości geograficznej w inne miejsce nigdy w to samo.
29-07-2014 20:29 
 Ocena-1 na 1
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
I na tym polega dyskusja,przecież nie powiedziałem ze wiem jaka jest prawda. Co do słońca i obrotów. Stan na słońcu a będziesz przekonany ze ziemia krąży wokół słońca.,Daczego obrażacie ludzi ,którzy myślą inaczej?. Jesteście tacy pewni swoich poglądów?. Przeczytałem trochę książek i mam swój światopogląd, ale książki piszą ludzie, którzy propagują swoje tezy, często jeden drugiemu stawia kontrę, nie można przyjać ze jeden ma rację drugi jest idiota. Tak traktujecie tych ,którzy mają inne poglądy,uważacie się za mądrzejszych. A ja szanuje każda opinię ,oprócz klerukalizmu, księży i żydów bo w tych tematach nie ma wątpliwości.
29-07-2014 20:37 
 Ocena-1 na 1
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Zecharia Schitkin dostał po obie za swoją książkę,planecie minuty i repatjanchach. Ja mam otwarty umysł i nie jestem fanalitykiem, ewolucja mnie mię przekonywanie, jeśli znajdę na to racjonalne dowody, może zmienię zdanie. Ps ja się z Was nie wyśmieniam a mam odmiene zdanie ale skoro czujecie taka potrzebę to proszę bardzo.
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Macie rację,pisze zle i dużo mieszałmieszam. Zapoznalem się z boska geometria. Ok przeczytam wasza "biblie". Pozdrawiam
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Proszę podać namiary na publikacje , książki, filmy. Z góry dziękuję.
30-07-2014 11:18 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)
>przeczytam wasza "biblie"
"Waszą" to znaczy czyją? I co to właściwie jest ta "nasza" (cokolwiek to znaczy) "biblia"?
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Chodziło mi książkę Darwina. Was tzn.zwolennikow. Rejestrujac się tutaj ,nie chciałem poruszać tych tematów, bo tak naprawdę moja wiedza nie jest zagłębienia, mój swiatopoglad jest jakby z przemyśleń. Tematem , który mnie interesował to antyklerykalizm, okultyzm, masoni, żydzi, nwo, ufo i inne tematy tak jak pisałem w innej wypowiedzi, kosmos zjawiska floreanskie, projekty chemitralis, blue beeam, harrp, philadelphia. Wdalem się w dyskusję. O początkach rzucia. Do tego może kiedyś wrócę. Jestem już na blogu ewolucyjnym. Mam na razie zbyt zakuty łeb aby zrozumieć początek życia, jego różnorodność. Późniejszy etap ,wszystkie homo do homosapiens to ok nic w tym nadzwyczajnego. Nie wiem dlaczego nie chcecie przyjąć że człowiek żył u boku tych wszystkich. Wszechświat jest pełen życia . Ze ewolucja mogła nie stworzyć jeszcze człowieka a ktoś pchnął go ku rozwojowi. Zagłębie trochę temat odnośnie ewolucji. Zakazana archeologia to nie kreacjonizm tam nie ma nic o stworzeniu życia. Trzymanie się kurczowo teorii ze etap małpa- homosapiens to jedyna słuszna droga. W ten sposób całkowicie odrzucacie zakazana archeologie. Nie pamiętam autorów tej książki, dwóch Anglików. Nie ważne to nie temat, który był powodem rejestracji na tym portalu. Ja mam ogrom myśli w głowie, dlatego moje wpisy są chaotyczne bo dotyczą wielu kwestii .
30-07-2014 12:37 
 Ocena 11 na 11
Meretseger (61860 punktów)
>Chodziło mi książkę Darwina.
Trochę nieaktualna. Przez ostatnich 160 lat teorię ewolucji rozbudowano i uściślono.
>Was tzn.zwolennikow.
Zwolennicy dzielą się na zwolenników psów i zwolenników kotów. Ewolucji nie ma sensu rozpatrywać w ten sposób. Ona po prostu się dzieje.
>Nie wiem dlaczego nie chcecie przyjąć że człowiek żył u boku tych wszystkich.
Których "wszystkich"?
>Wszechświat jest pełen życia.
Zależy, w którym miejscu...
>Zakazana archeologia
Przepraszam za wyrażenie, cała ta "zakazana archeologia" to brednie wyssane z palca. Mówi Ci to archeolog.
>Trzymanie się kurczowo teorii ze etap małpa- homosapiens to jedyna słuszna droga.
Jaka znów "małpa"?
>W ten sposób całkowicie odrzucacie zakazana archeologie. Nie pamiętam autorów tej książki, dwóch Anglików.
Nie wierz we wszystko, co jest napisane. Napisano wiele bzdur. A "Zakazana archeologia" to już całkiem kuriozalne dzieło. Proszę bardzo - Michael Cremo i Richard Thompson. Nie są archeologami i - ponownie z przeproszeniem - g*** się znają. Obaj pisarze i buddyści, opowiadacze bajek o obcych cywilizacjach i "cudach" archeologicznych. Nie denerwuj mnie, proszę.
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Może i sciema, dowodów nie mieli. Nie chce pisać o malpach to nie mój temat. Według pana ile lat mają piramidy i jak Majowie Aztekowie obrabiali granit, filunki z kantami ze można się skaleczyc lub owalne a dopasowane idealnie do siebie. Według Pana , nie znaleziono mlotka z skamieniałym trzonkiem?
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
No właśnie wiele się zmieniło, ale założenie pozostało takie samo. Tak jak pisałem nie " doroslem" do tematu. Ps chciałem być archeologiem.
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Wydłużone czaszki z Peru. Upodobnienie się do Bogów? Kamienie wgrobne z Peru z rysunkami dinozaurów. Musieli je widzieć. kompleks piramid pod woda?Czy uważa Pan ze kosmici nas odwiedzali i nadal to robią?
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Owszem nowy testament jest przesłaniem dla katolików. Gdyby żyli tak jak nakazują przykazania i nauki Jezusa świat byłby piękniejszy. Skoro kościół sam nie przestrzega przykazań to czego wymagać od wiernych. Ja sam nie wiem kim jestem ateistą, kreacjonista? Myślę ze ciągle poszukującym. Jednego jestem pewien, religia to nic dobrego, religia tp fundamentalne zło. Religia to nie wiara ja wierzę w kosmitów,religia tego nie można nazwać i e imię kosmitów nikogo nie samorduje. To co się dzieje w Iraku to szok, nawroc się albo gin. Jak w Polsce za Mieszka, wymordowali wiele Polskiej ludności i tak jest na całym świecie. Czasami wyrazy mogą nie pasować do siebie bo pisze ze smarfona a on robi czasem psikusy.
30-07-2014 14:51 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
>Ps chciałem być archeologiem.
Szkoda, że nie wyszło. Może wtedy trzeźwiej by Pan patrzył na świat.
30-07-2014 14:49 
 Ocena 9 na 9
Meretseger (61860 punktów)
>ile lat mają piramidy i jak Majowie Aztekowie obrabiali granit
Nie uczyli w szkole na historii? Przecież to elementarne, drogi Watsonie.
Strona dobrze opracowana i prosta, w sam raz dla Pana Alfa: www.narmer.pl/index.htm
>nie znaleziono mlotka z skamieniałym trzonkiem?
Nie. Nawet jeśli coś znaleziono, nie był to "młotek ze skamieniałym trzonkiem".
Krótki przegląd - co i gdzie od kiedy znano.
wynalazki.(*)5-od-zarania-dziejów.html

Na marginesie - Meretseger jest kobietą. Proszę sprawdzić choćby w wikipedii.
30-07-2014 19:11 
 Ocena 1 na 1
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Możecie ze mnie drwic, śmiać się itp ale nikt z Was mądrzejszych nie odniósł się do filmiku. Dla Was jestem głupim pępkiem a dla mnie Wy. Pomijam życie na ziemi tego nie wiem i nie mam zdania.
30-07-2014 19:47 
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)
>Możecie ze mnie drwic, śmiać się
Nikt się z Ciebie nie śmieje ani nie drwi. Pytałeś, więc odpowiadam. Głupi też nie jesteś. Może trochę zagubiony, ale to da się naprawić. Trzeba po prostu dużo czytać, ale nie tekściki z gatunku teorii spiskowych, tylko publikacje naukowe, dobrze udokumentowane i umocowane w źródłach. Filmiki z youtube też nie zawsze są krynicą wiedzy. A już na pewno nie są nią sensacyjki rodem z XIX-wiecznej amerykańskiej prasy typu tabloid (piję do "Zakazanej archeologii").
Powiem tak - jeśli coś chodzi jak kaczka, kwacze jak kaczka i wygląda jak kaczka, z pewnością nie jest to orzeł. Na tej samej zasadzie głupstwo nie jest faktem naukowym.
31-07-2014 15:14 
 0 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>Nikt się z Ciebie nie śmieje ani nie drwi. Pytałeś, więc odpowiadam.
Przecież ewidentnie drwiłaś z alfa, a on nawet tak naprawdę nie pytał.

Bo alf45 pisząc "Według pana ile lat mają piramidy..." jedynie użył pytającej retoryki. Ale Ty okroiłaś cytowany fragment tak, by atrybutów tej retoryki był pozbawiony i w odpowiedzi na tak spreparowane "pytanie" ofuknęłaś go niczym niedouczonego smarka: "Nie uczyli w szkole na historii? ..."

Więc nie tylko zadrwiłaś z alfa45 w reakcji na jego merytoryczne dociekania, ale tym bardziej drwisz teraz, i to zarówno z niego, jak i z nas wszystkich, tamtej drwiny się wypierając.

/podkreślenie w cytacie moje/
31-07-2014 18:07 
 Ocena-2 na 2
alf45 (50 punktów)
(zablokowany)
Dziękuję za mile słowa, owszem zostałem wykupiony,najgorsze jest to ze nie otrzymałem żadnej odpowiedzi od Pani archeolog. Co do zakazanej historii nie potrzeba być archeologiem aby napisać taka książkę. Z tej Pani to taki archeolog jak s koziej d. Rakieta. Może jej kompetencje sięgają średniowiecza,ale nic pozatym. A uważa się za autorytet wierzy o archeologii. Trochę znam się na tym. Co do powstania życia, nie mam zdania stuprocentowego bo zadni naukowcy nie udowodnia ewolucji ani stworzenia.owszem w pewnym sensie ewolucja jest. W czterdziestych latach w dzienniku Warszawy, napisano" konny tramwaj potrącił 40 letniego starca. Ja tylko poprosiłem o komentarz do filmiku i kamieni oraz czaszek. Przecież każdy człowiek musi mieć jakieś zdanie na ten temat. Np. Wciela, oszukują itp. A tu nic, jeśli brak argumentów to jest atak. Jeszcze raz dziękuję.
sdf346GSDF (7 punktów)
Też mi się wydaje, że wśród tych ludzi zdecydowanie brakuje pokory i pełni są hipokryzji. Myślę, że też z tego powodu nie lubią Franciszka, który w jakimś stopniu stara się to zmienić. Skromność i pomoc bliźnim to dobre wartości, które -jako ateista- cenię w przesłaniu Biblii. Byłbym bardzo zadowolony, gdyby administratorzy kościoła wcielali to w życie przez swoje działanie, a nie słowa.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365