 |
Ksiądz Lemański szaleje na Przystanku Woodstock Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-08-2014 13:39 | Episode_2 (3284 punktów) | Ksiądz Lemański szaleje na Przystanku Woodstock
1 na 3 | Cytat:Biskupi się nie zmienią. Powiem brzydko. Muszą wymrzeć Cytat:Według doniesień medialnych, ksiądz Lemański miał również namawiać młodzież do wychodzenia z mszy świętych na znak protestu. wiadomosci(*)8,wiadomosc.html?ticaid=11332cJak tu się dziwić, że pozwalają mu mówić tylko do psychicznie chorych.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 |
 | | worek kości (2937 punktów) | >Generalnie nie sposób się nie zgodzić z większością wysuwanych tu tez.
Mógłbyś wypunktować kilka z tych prawdziwych według Ciebie tez?
bembergiem w berg
|
|
|  | 4 na 4 | Sygnał (4252 punktów) | >Mógłbyś wypunktować kilka z tych prawdziwych według Ciebie tez?
Chociażby to, że kler jest chciwy i miesza się do polityki. Opłaty za sakramenty wydają się patologią.
|
|
| |  | 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | >>Mógłbyś wypunktować kilka z tych prawdziwych według Ciebie tez? >kler jest chciwy i miesza się do polityki. Opłaty za sakramenty wydają się patologią.
To zdanie miałoby wyższy stopień zgodności z rzeczywistości, gdyby przybrało taką oto nudną formę: niektórzy księdza są chciwi i mieszają się do polityki, a niektórzy są skromni i działają poza polityką. Niektórzy księża pobierają opłaty za sakramenty, a niektórzy nie.
bembergiem w berg
|
|
| | |  | 3 na 3 | Sygnał (4252 punktów) | >To zdanie miałoby wyższy stopień zgodności z rzeczywistości, gdyby przybrało taką oto nudną formę: niektórzy księdza są chciwi i mieszają się do polityki, a niektórzy są skromni i działają poza polityką. Niektórzy księża pobierają opłaty za sakramenty, a niektórzy nie.
Skala tego zjawiska jest dyskusyjna. Nie mniej jednak i Ci upolitycznieni chciwcy i Ci poczciwi uzurpują sobie stanowisko moralnego nauczyciela z racji zawodu. Ale to może tylko moje zarzuty.
A Lemański dość wyraźnie atakował biskupstwo, które z tymi upolitycznionymi nie walczy.
|
|
| | |  | | Episode_2 (3284 punktów) | >To zdanie miałoby wyższy stopień zgodności z rzeczywistości, gdyby przybrało taką oto nudną formę: niektórzy księdza są chciwi i mieszają się do polityki, a niektórzy są skromni i działają poza polityką. Niektórzy księża pobierają opłaty za sakramenty, a niektórzy nie. Czepiasz się nieżyczliwie. Pewnie użył skrótu myślowego.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | >Pewnie użył skrótu myślowego.
Niezwykle życzliwego.
bembergiem w berg
|
|
| | | | |  | | Episode_2 (3284 punktów) | >>Pewnie użył skrótu myślowego. >Niezwykle życzliwego. Ludzie zwykle nie mówią o tym, co jest takie, jakie powinno być, (bo to istotnie nudne) tylko wskazują na ewentualne nieprawidłowości. Na tym polega ten skrót.
|
|
| | | | |  | | Jacek Głodzik (35558 punktów) | >>Pewnie użył skrótu myślowego. >Niezwykle życzliwego.
Ej, jak mało w Tobie tolerancji dla potknięć zwykłego człowieka, jakim ks. Lemański i kol. Sygnał z pewnością jest. Pewnie, że to tylko niektórzy. Właściwie mała garstka. Kol. Sygnał to zresztą sprostował.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
|
|
|  | 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | >Mógłbyś wypunktować kilka z tych prawdziwych według Ciebie tez?
1. Zazdrość hierarchów o sukces Owsiaka, jako niepełne wyjaśnienie braku radości większości hierarchów z jego dzieła. 2. Wielu hierarchom w Polsce od dawna się nie udaje. 3. Kochaj i rób, co chcesz <-> róbta co chceta z miłości 4. Wiara Lemańskiego w to, że Kościół niesie orędzie ewangelii (wartości moralnie uniwersalne) 5. Nie można zmuszać i narzucać wartości za mocą prawa stanowionego. Zwłaszcza kościelnego 6. Każdy ma prawo odrzucać wartości ewangelii 7. Takiej pychy i zadufania w sobie kleru w innych krajach niż Polska, nie znajdziemy
|
|
8 na 8 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Dla mnie Lemański jest hipokrytą. Udaje, że nie zdaje sobie sprawy na jakich zasadach działał, działa i działać będzie KK, udaje, że nie jest częścią takiej organizacji. Jak mu tak bardzo KK nie pasuje, to po kiego w nim tkwi?
|
|
 | 5 na 5 | Grzegorz (5685 punktów) | >Jak mu tak bardzo KK nie pasuje, to po kiego w nim tkwi?[/color] Widać jeszcze wierzy w hasło "socjalizm tak, wypaczenia nie" i w pewną reformowalność KRK. A skoro uważa że KRK jest ogólnie dobry, i że jest to jego Kościół - tylko zawłaszczany i "źle używany" przez nieodpowiednich ludzi - to w takich założeniach powinien walczyć o swoje.
Na wystąpienie (albo zostanie wywalonym) zawsze jest czas, zresztą PR-owo dla niego też lepiej będzie wyglądało jak go wywalą w sumie nie wiadomo za co. Bo to co powiedział to przecież ogólnie znane fakty, skandal miałby wynikać jedynie z tego że mówi to ksiądz i to na forum publicznym.
|
|
|  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Widać jeszcze wierzy w hasło "socjalizm tak, wypaczenia nie" i w pewną reformowalność KRK. A skoro uważa że KRK jest ogólnie dobry, i że jest to jego Kościół - tylko zawłaszczany i "źle używany" przez nieodpowiednich ludzi - to w takich założeniach powinien walczyć o swoje. Trzeba być idiotą, aby wierzyć w takie coś. Niczym niektórzy piszący za PRL-u listy do Gierka ze skargami na PZPR-owskich towarzyszy. Moim zdaniem Lemański idiotą nie jest, a więc jest hipokrytą.
>Na wystąpienie (albo zostanie wywalonym) zawsze jest czas, zresztą PR-owo dla niego też lepiej będzie wyglądało jak go wywalą w sumie nie wiadomo za co. Jeśli czeka na to, że go wywalą z KK, to znaczy, że jest hipokrytą.
c.b.d.o.
|
|
| |  | 1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | >Jeśli czeka na to, że go wywalą z KK, to znaczy, że jest hipokrytą.
Albo wie co to PR i kreowanie wizerunku. Nadaje się na polityka-demagoga, takiego jak Jaruś Kaczuszek, ale od Jarusia wydaje się inteligentniejszy, co nie jest jednak wielką sztuką.
|
|
| | |  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Czyli jest hipokrytą, czyż nie?
|
|
| | | |  | 8 na 8 | Selanos (12869 punktów) | >Czyli jest hipokrytą, czyż nie?
Nie wiem. Może jest po prostu naiwny, a może to człowiek z misją który używa wszystkich dostępnych mu środków do osiągnięcia celu. A może jest hipokrytą.
Średnio mnie interesuje konflikt Lemański - Hoser. Bawi mnie to, że kościół musi sobie radzić z rebeliantem Lemańskim pod czujnym okiem mediów i to by było na tyle. Kościół nie jest przygotowany na takie rzeczy, oni mentalnie są w czasach, kiedy burknięcie starego biskupa oznaczało koniec tematu, a tu taka niespodzianka! Internet, radio, prasa i telewizja nie traktują burkających dziadków jak generalissimusów.
|
|
2 na 2 | Frank Holman (5897 punktów) | W tym poj.... kraju trzeba normalnie już księdza, żeby mówił młodzieży prawdę i namawiał, aby przestali być zastraszonymi hipokrytycznymi konformistami z podkulonym ogonem, co nawet nie potrafi wstać i wyjść, jak się do niego obrzydliwe bzdury krzyczy o złych kobietach, potworach genderach, pedełach pedofilach itd... A jedynego sprawiedliwego potępia dziad, co spierdolił zamiast robić wsyzstko aby zapobiec największej zbrodni na ziemi w ostatnich dekadach.
|
|
 | 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | >A jedynego sprawiedliwego potępia dziad, co spierdolił zamiast robić wsyzstko aby zapobiec największej zbrodni na ziemi w ostatnich dekadach.
Znowu pleciemy o winie KK, że doszło do maskary w Rwandzie?
bembergiem w berg
|
|
|  | 3 na 3 | Frank Holman (5897 punktów) | >>A jedynego sprawiedliwego potępia dziad, co spierdolił zamiast robić wsyzstko aby zapobiec największej zbrodni na ziemi w ostatnich dekadach. >Znowu pleciemy o winie KK, że doszło do maskary w Rwandzie?
A myśl i gadaj sobie co chcesz. Każdy wie, że Hoser po swojej postawie nie ma żadnego moralnego prawa pouczać kogokolwiek jakie zachowanie jest dobre a jakie złe. Jest w najlepszym razie zwykłym tchórzem bez żadnego twardszego kręgosłupa moralnego niż każdy inny mięczak; w najgorszym razie jest zbrodniarzem wojennym odpowiedzialnym w wymaganym do ustalenia przez międzynarodowy trybunał zakresie za zbrodnie ludobójstwa. Jaka jest liczba księży-zbrodniarzy, która dzięki twardej postawie tego pana została za swoje zbrodnie choćby potępiona wywaleniem z pracy ??? Albo choćby jakimś zesłaniem jak tępiony przez niego za słowa bynajmniej nie nienawiści - ks. Lemański. ZERO. Więc weź już przestań się w tym temacie odzywać. To co robi Hoser z Lemańskim to aż w oczy bije mafijne procedury. Ten co Postawił się Bossowi będzie potępiony; ten co zabijał bez wyraźnego namaszczenia - za tak drobne wykroczenie, może co najwyżej nie być bez wyraźnego powodu okraszony jakimiś nagrodami.
|
|
| |  | | Rafał Poniecki (7132 punktów) | > >Każdy wie, że Hoser po swojej postawie nie ma żadnego moralnego prawa pouczać kogokolwiek jakie zachowanie jest dobre a jakie złe. Jest w najlepszym razie zwykłym tchórzem bez żadnego twardszego kręgosłupa moralnego niż każdy inny mięczak;<<Pewnie Hoser to hoser, czyli frajer:http://www.urbandictionary.com/define.php?term=hoser
|
|
-1 na 1 | Elasp (6859 punktów) |
> Jak tu się dziwić, że pozwalają mu mówić tylko do psychicznie chorych.  Bo tam jest jego miejsce, tzn. tam został oddelegowany.
|
|
 | | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Uszanujmy jego ujmujące i pełne humoru stwierdzenie, że "zaakceptował tą propozycję, bo z nimi się zrozumie"  Jakby nie chciał, czy uznał że miejsce złe - to by nie pojechał. Jak się nie ma, co się lubi - to się lubi, co się ma  Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
|
|
2 na 2 | Selanos (12869 punktów) | Lemański to zagrożenie dla ruchów antyklerykalnych w Polsce.
On chce reformować kościół, a kościół w swojej tradycyjnej, chciwej, zamkniętej, autokratycznej, mieszającej się do prywatnych spraw i do polityki formie, jest największym przyjacielem ruchów antyklerykalnych bo sam zraża do siebie ludzi.
|
|
 | 3 na 3 | Episode_2 (3284 punktów) | >Lemański to zagrożenie dla ruchów antyklerykalnych w Polsce. Gdyby takich Lemańskich było 1000 to może. Z jednym sobie biskupi poradzą.
Może być na odwrót. Lemański narobi ludziom nadziei na normalny kościół. Jak zobaczą, że nic z tego nie wyjdzie to jeszcze prędzej odejdą.
|
|
|  | 2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Lemański narobi ludziom nadziei na normalny kościół. Jak zobaczą, że nic z tego nie wyjdzie to jeszcze prędzej odejdą. Pozbawili Lemańskiego stanowiska, to niektórzy jego byli parafianie protestowali. Zamknęli im kościółek, to parafianie protestowali. Kościółek został otwarty - żadnych protestów już nie ma. Parafianie są zadowoleni, jakoś nie słychać, aby któryś poszedł po rozum do głowy i dokonał apostazji lub przestał latać do kościółka.
|
|
| |  | 1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | >Pozbawili Lemańskiego stanowiska, to niektórzy jego byli parafianie protestowali. Zamknęli im kościółek, to parafianie protestowali. Kościółek został otwarty - żadnych protestów już nie ma.
Jeszcze protestują ale ciszej. Kościół jak to kościół - ma dwa tysiące lat doświadczenia, jak nie urwą głowy problemowi, to go przeczekają. Tak pewnie będzie w tamtej parafii.
>Parafianie są zadowoleni, jakoś nie słychać, aby któryś poszedł po rozum do głowy i dokonał apostazji lub przestał latać do kościółka.
Bo to pewnie naiwni którzy liczą na reformy. Kiepski materiał na ateistów.
|
|
| |  | 3 na 3 | Frank Holman (5897 punktów) | Dlatego dobrze, że nie przestaje pojawiać się w mediach. W końcu go wywalą i zostanie męczennikiem za prawdę o KrK.
|
|
| | |  | | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Dlatego dobrze, że nie przestaje pojawiać się w mediach. W> końcu go wywalą i zostanie męczennikiem za prawdę o KrK.To nie pójdzie tak łatwo. W dzisiejszych czasach sąd kapturowy nad kimś, kto ma olej w głowie, do tego jest ulubieńcem ludzi postępowych i mainstreamowych mediów jest mało realne. A wtedy powstałby męczennik może większy, niż sam Jezus. Czy kol. Frank zdaje sobie sprawę, jaka to konkurencja?  Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
|
|
1 na 1 | Polspat (303 punktów) | Lemański ma 100% racji ale jak to napisał Norwid "Zły to ptak co własne gniazdo kala". Ów ksiądz powinien postąpić jak Roman Kotliński (szacun). Najpierw zrezygnować ze stanu duchownego a potem krytykować. Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko.
|
|
 | 2 na 2 | Jacek Przypadek (1069 punktów) | Polscy biskupi nie mają monopolu na jedynie słuszne rozumienie katolicyzmu, dlatego nie ma powodu by Lemański występował. KK nie jest jednorodny i w każdym miejscu taki sam.
|
|
|  | | Polspat (303 punktów) | >Polscy biskupi nie mają monopolu na jedynie słuszne rozumienie katolicyzmu, dlatego nie ma powodu by Lemański występował. KK nie jest jednorodny i w każdym miejscu taki sam. Czyżby? Od wieków kościół słowami hierarchów narzuca swoje rozumienie katolicyzmu i żaden Lemański tego nie zmieni.
|
|
| |  | | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Od wieków kościół słowami hierarchów narzuca swoje rozumienie > katolicyzmu i żaden Lemański tego nie zmieni.
Niby teraz i zawsze. Ale św. Franciszek (nie papież, tylko tamten) trochę jednak zmienił..
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
|
|
 | 4 na 4 | Ruperson (1793 punktów) | >Lemański ma 100% racji ale jak to napisał Norwid "Zły to ptak co własne gniazdo kala". -Ale Lemański uważa, że to akurat niektórzy biskupi je kalają.
>Ów ksiądz powinien postąpić jak Roman Kotliński (szacun). Najpierw zrezygnować ze stanu duchownego a potem krytykować. -On nie chce krytykować stanu duchownego, tylko takich hipokrytów jak bp Hoser i ich konkretne posunięcia.
|
|
 | 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Lemański ma 100% racji ale jak to napisał Norwid "Zły to ptak co własne gniazdo kala".Zastanówmy się najpierw, czy wymiatanie kału z własnego gniazda i pokazywanie absurdów to dokładnie to samo, co sranie w gniazdo z uśmiechem na ustach i zamkniętymi oczami. > Ów ksiądz powinien postąpić jak Roman Kotliński (szacun). Najpierw> zrezygnować ze stanu duchownego a potem krytykować.Wielu przed nim i po nim tak zrobi. Ale Lemański wybrał inną drogę. Jego głos w sprawach wiary i Kościoła jest zdecydowanie silniejszy jak jest księdzem, a on doskonale o tym wie. Trochę podobnie robił ks. Isakowicz-Zaleski. Poza tym Lemański w sprawach wiary jest zgodny z linią kościelną. Drażni go głównie głupota i krótkowzroczność hierarchów. Aspekty organizacyjnie, nie istota wiary. Tu nie ma wątpliwości, wyraźnie to zresztą podczas wykładu u Owsiaka zaakcentował. On w ogóle nie myśli o rezygnacji ze stanu duchownego, a Ty byś chciał zaraz wiedzieć lepiej co dla niego dobre 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
|
|
jamci (4752 punktów) (zablokowany) | Wśród kiboli są prawnicy a wśród pedagogów są przypadki ląbiące dzieci. Ble, ble...
Pan Lemański ma wybór, może pracować na kasie lub na budowie i w wolnej chwili ochotniczo nawracać ludzi w dowolnie wybraną stronę. Tymczasem zaciekawia ludzi KK i to chyba jest jakoś przegapiane.
|
|
1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >>Biskupi się nie zmienią. Powiem brzydko. Muszą wymrzeć. Według doniesień medialnych<< Właśnie. Wg. "merdiów", bo z oryginalnego nagrania słychać wyraźnie, że x.Lemański w tym miejscu cytował jakiegoś hierarchę.
|
|
 | 1 na 1 | Frank Holman (5897 punktów) | >>>Biskupi się nie zmienią. Powiem brzydko. Muszą wymrzeć. Według doniesień medialnych<< >Właśnie. Wg. "merdiów", bo z oryginalnego nagrania słychać wyraźnie, że x.Lemański w tym miejscu cytował jakiegoś hierarchę. Nie ma to znaczenia mówił od siebie, czy sam cytował kogoś, w ramach przekazania tego co sam myśli. Ale ważne, że Hoser wymiękł i wydygał się go wywalić. Nagle sprawa rozpłynęła się po kościach..... Dla mnie takie akcje są śmieszne. KrK się publicznie ośmiesza.
|
|
1 na 1 Maya.zeŚląska (8 punktów) (zablokowany) | Mama uważa że lepszy ksiądz Lemański niż szkodnik ojciec Rydzyk.
|
|
 | | Frank Holman (5897 punktów) | >Mama uważa że lepszy ksiądz Lemański niż szkodnik ojciec Rydzyk. No widzisz. A kogo Twój uwielbiony Kościół ceni bardziej? PS. Na przyszłość, gdy będzie się wypowiadać, staraj się mówić to co sama myślisz, a nie co myślą inni. A jeśli sama nic jeszcze nie myślisz, to po prostu słuchaj/czytaj, bez odzywania się/pisania. To dobra droga, ogranicza ilość zbędnych kompromitacji.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|