Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ksiądz Lemański szaleje na Przystanku Woodstock

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
03-08-2014 13:39Episode_2 (3284 punktów)Ksiądz Lemański szaleje na Przystanku Woodstock
Ocena 1 na 3
Cytat:
Biskupi się nie zmienią. Powiem brzydko. Muszą wymrzeć


Cytat:
Według doniesień medialnych, ksiądz Lemański miał również namawiać młodzież do wychodzenia z mszy świętych na znak protestu.


wiadomosci(*)8,wiadomosc.html?ticaid=11332c

Jak tu się dziwić, że pozwalają mu mówić tylko do psychicznie chorych.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sygnał (4252 punktów)
Tu cała wypowiedź Lemańskiego:

www.tokfm.(*)nskiego__Posluchaj_calego.html

Generalnie nie sposób się nie zgodzić z większością wysuwanych tu tez.
worek kości (2937 punktów)
>Generalnie nie sposób się nie zgodzić z większością wysuwanych tu tez.

Mógłbyś wypunktować kilka z tych prawdziwych według Ciebie tez?

bembergiem w berg
03-08-2014 21:53 
 Ocena 4 na 4
Sygnał (4252 punktów)
>Mógłbyś wypunktować kilka z tych prawdziwych według Ciebie tez?

Chociażby to, że kler jest chciwy i miesza się do polityki. Opłaty za sakramenty wydają się patologią.
03-08-2014 22:06 
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)
>>Mógłbyś wypunktować kilka z tych prawdziwych według Ciebie tez?
>kler jest chciwy i miesza się do polityki. Opłaty za sakramenty wydają się patologią.

To zdanie miałoby wyższy stopień zgodności z rzeczywistości, gdyby przybrało taką oto nudną formę: niektórzy księdza są chciwi i mieszają się do polityki, a niektórzy są skromni i działają poza polityką. Niektórzy księża pobierają opłaty za sakramenty, a niektórzy nie.

bembergiem w berg
03-08-2014 22:11 
 Ocena 3 na 3
Sygnał (4252 punktów)
>To zdanie miałoby wyższy stopień zgodności z rzeczywistości, gdyby przybrało taką oto nudną formę: niektórzy księdza są chciwi i mieszają się do polityki, a niektórzy są skromni i działają poza polityką. Niektórzy księża pobierają opłaty za sakramenty, a niektórzy nie.

Skala tego zjawiska jest dyskusyjna. Nie mniej jednak i Ci upolitycznieni chciwcy i Ci poczciwi uzurpują sobie stanowisko moralnego nauczyciela z racji zawodu. Ale to może tylko moje zarzuty.

A Lemański dość wyraźnie atakował biskupstwo, które z tymi upolitycznionymi nie walczy.
Episode_2 (3284 punktów)
>To zdanie miałoby wyższy stopień zgodności z rzeczywistości, gdyby przybrało taką oto nudną formę: niektórzy księdza są chciwi i mieszają się do polityki, a niektórzy są skromni i działają poza polityką. Niektórzy księża pobierają opłaty za sakramenty, a niektórzy nie.
Czepiasz się nieżyczliwie.
Pewnie użył skrótu myślowego.
03-08-2014 22:49 
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)
>Pewnie użył skrótu myślowego.

Niezwykle życzliwego.

bembergiem w berg
Episode_2 (3284 punktów)
>>Pewnie użył skrótu myślowego.
>Niezwykle życzliwego.
Ludzie zwykle nie mówią o tym, co jest takie, jakie powinno być, (bo to istotnie nudne) tylko wskazują na ewentualne nieprawidłowości. Na tym polega ten skrót.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Pewnie użył skrótu myślowego.
>Niezwykle życzliwego.

Ej, jak mało w Tobie tolerancji dla potknięć zwykłego człowieka, jakim ks. Lemański i kol. Sygnał z pewnością jest.
Pewnie, że to tylko niektórzy. Właściwie mała garstka. Kol. Sygnał to zresztą sprostował.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
06-08-2014 18:40 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Mógłbyś wypunktować kilka z tych prawdziwych według Ciebie tez?

1. Zazdrość hierarchów o sukces Owsiaka, jako niepełne wyjaśnienie braku radości większości hierarchów z jego dzieła.
2. Wielu hierarchom w Polsce od dawna się nie udaje.
3. Kochaj i rób, co chcesz <-> róbta co chceta z miłości
4. Wiara Lemańskiego w to, że Kościół niesie orędzie ewangelii (wartości moralnie uniwersalne)
5. Nie można zmuszać i narzucać wartości za mocą prawa stanowionego. Zwłaszcza kościelnego
6. Każdy ma prawo odrzucać wartości ewangelii
7. Takiej pychy i zadufania w sobie kleru w innych krajach niż Polska, nie znajdziemy
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Dla mnie Lemański jest hipokrytą. Udaje, że nie zdaje sobie sprawy na jakich zasadach działał, działa i działać będzie KK, udaje, że nie jest częścią takiej organizacji.
Jak mu tak bardzo KK nie pasuje, to po kiego w nim tkwi?

03-08-2014 19:52 
 Ocena 5 na 5
Grzegorz (5685 punktów)
>Jak mu tak bardzo KK nie pasuje, to po kiego w nim tkwi?[/color]
Widać jeszcze wierzy w hasło "socjalizm tak, wypaczenia nie" i w pewną reformowalność KRK. A skoro uważa że KRK jest ogólnie dobry, i że jest to jego Kościół - tylko zawłaszczany i "źle używany" przez nieodpowiednich ludzi - to w takich założeniach powinien walczyć o swoje.

Na wystąpienie (albo zostanie wywalonym) zawsze jest czas, zresztą PR-owo dla niego też lepiej będzie wyglądało jak go wywalą w sumie nie wiadomo za co. Bo to co powiedział to przecież ogólnie znane fakty, skandal miałby wynikać jedynie z tego że mówi to ksiądz i to na forum publicznym.
03-08-2014 21:29 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Widać jeszcze wierzy w hasło "socjalizm tak, wypaczenia nie" i w pewną reformowalność KRK. A skoro uważa że KRK jest ogólnie dobry, i że jest to jego Kościół - tylko zawłaszczany i "źle używany" przez nieodpowiednich ludzi - to w takich założeniach powinien walczyć o swoje.
Trzeba być idiotą, aby wierzyć w takie coś. Niczym niektórzy piszący za PRL-u listy do Gierka ze skargami na PZPR-owskich towarzyszy. Moim zdaniem Lemański idiotą nie jest, a więc jest hipokrytą.

>Na wystąpienie (albo zostanie wywalonym) zawsze jest czas, zresztą PR-owo dla niego też lepiej będzie wyglądało jak go wywalą w sumie nie wiadomo za co.
Jeśli czeka na to, że go wywalą z KK, to znaczy, że jest hipokrytą.

c.b.d.o.

03-08-2014 23:18 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>Jeśli czeka na to, że go wywalą z KK, to znaczy, że jest hipokrytą.

Albo wie co to PR i kreowanie wizerunku. Nadaje się na polityka-demagoga, takiego jak Jaruś Kaczuszek, ale od Jarusia wydaje się inteligentniejszy, co nie jest jednak wielką sztuką.
04-08-2014 00:36 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Czyli jest hipokrytą, czyż nie?
04-08-2014 02:30 
 Ocena 8 na 8
Selanos (12869 punktów)
>Czyli jest hipokrytą, czyż nie?

Nie wiem. Może jest po prostu naiwny, a może to człowiek z misją który używa wszystkich dostępnych mu środków do osiągnięcia celu. A może jest hipokrytą.

Średnio mnie interesuje konflikt Lemański - Hoser. Bawi mnie to, że kościół musi sobie radzić z rebeliantem Lemańskim pod czujnym okiem mediów i to by było na tyle. Kościół nie jest przygotowany na takie rzeczy, oni mentalnie są w czasach, kiedy burknięcie starego biskupa oznaczało koniec tematu, a tu taka niespodzianka! Internet, radio, prasa i telewizja nie traktują burkających dziadków jak generalissimusów.
Frank Holman (5897 punktów)
W tym poj.... kraju trzeba normalnie już księdza, żeby mówił młodzieży prawdę i namawiał, aby przestali być zastraszonymi hipokrytycznymi konformistami z podkulonym ogonem, co nawet nie potrafi wstać i wyjść, jak się do niego obrzydliwe bzdury krzyczy o złych kobietach, potworach genderach, pedełach pedofilach itd...
A jedynego sprawiedliwego potępia dziad, co spierdolił zamiast robić wsyzstko aby zapobiec największej zbrodni na ziemi w ostatnich dekadach.
03-08-2014 21:36 
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)
>A jedynego sprawiedliwego potępia dziad, co spierdolił zamiast robić wsyzstko aby zapobiec największej zbrodni na ziemi w ostatnich dekadach.

Znowu pleciemy o winie KK, że doszło do maskary w Rwandzie?

bembergiem w berg
04-08-2014 09:43 
 Ocena 3 na 3
Frank Holman (5897 punktów)
>>A jedynego sprawiedliwego potępia dziad, co spierdolił zamiast robić wsyzstko aby zapobiec największej zbrodni na ziemi w ostatnich dekadach.
>Znowu pleciemy o winie KK, że doszło do maskary w Rwandzie?

A myśl i gadaj sobie co chcesz. Każdy wie, że Hoser po swojej postawie nie ma żadnego moralnego prawa pouczać kogokolwiek jakie zachowanie jest dobre a jakie złe. Jest w najlepszym razie zwykłym tchórzem bez żadnego twardszego kręgosłupa moralnego niż każdy inny mięczak; w najgorszym razie jest zbrodniarzem wojennym odpowiedzialnym w wymaganym do ustalenia przez międzynarodowy trybunał zakresie za zbrodnie ludobójstwa. Jaka jest liczba księży-zbrodniarzy, która dzięki twardej postawie tego pana została za swoje zbrodnie choćby potępiona wywaleniem z pracy ??? Albo choćby jakimś zesłaniem jak tępiony przez niego za słowa bynajmniej nie nienawiści - ks. Lemański. ZERO. Więc weź już przestań się w tym temacie odzywać. To co robi Hoser z Lemańskim to aż w oczy bije mafijne procedury. Ten co Postawił się Bossowi będzie potępiony; ten co zabijał bez wyraźnego namaszczenia - za tak drobne wykroczenie, może co najwyżej nie być bez wyraźnego powodu okraszony jakimiś nagrodami.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Każdy wie, że Hoser po swojej postawie nie ma żadnego moralnego prawa pouczać kogokolwiek jakie zachowanie jest dobre a jakie złe. Jest w najlepszym razie zwykłym tchórzem bez żadnego twardszego kręgosłupa moralnego niż każdy inny mięczak;<<

Pewnie Hoser to hoser, czyli frajer:http://www.urbandictionary.com/define.php?term=hoser

Elasp (6859 punktów)

>Jak tu się dziwić, że pozwalają mu mówić tylko do psychicznie chorych.

Bo tam jest jego miejsce, tzn. tam został oddelegowany.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Uszanujmy jego ujmujące i pełne humoru stwierdzenie, że "zaakceptował tą propozycję, bo z nimi się zrozumie"
Jakby nie chciał, czy uznał że miejsce złe - to by nie pojechał.
Jak się nie ma, co się lubi - to się lubi, co się ma
Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Selanos (12869 punktów)
Lemański to zagrożenie dla ruchów antyklerykalnych w Polsce.

On chce reformować kościół, a kościół w swojej tradycyjnej, chciwej, zamkniętej, autokratycznej, mieszającej się do prywatnych spraw i do polityki formie, jest największym przyjacielem ruchów antyklerykalnych bo sam zraża do siebie ludzi.
04-08-2014 00:17 
 Ocena 3 na 3
Episode_2 (3284 punktów)
>Lemański to zagrożenie dla ruchów antyklerykalnych w Polsce.
Gdyby takich Lemańskich było 1000 to może. Z jednym sobie biskupi poradzą.

Może być na odwrót. Lemański narobi ludziom nadziei na normalny kościół. Jak zobaczą, że nic z tego nie wyjdzie to jeszcze prędzej odejdą.
04-08-2014 00:48 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Lemański narobi ludziom nadziei na normalny kościół. Jak zobaczą, że nic z tego nie wyjdzie to jeszcze prędzej odejdą.
Pozbawili Lemańskiego stanowiska, to niektórzy jego byli parafianie protestowali. Zamknęli im kościółek, to parafianie protestowali. Kościółek został otwarty - żadnych protestów już nie ma.
Parafianie są zadowoleni, jakoś nie słychać, aby któryś poszedł po rozum do głowy i dokonał apostazji lub przestał latać do kościółka.
04-08-2014 02:32 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>Pozbawili Lemańskiego stanowiska, to niektórzy jego byli parafianie protestowali. Zamknęli im kościółek, to parafianie protestowali. Kościółek został otwarty - żadnych protestów już nie ma.

Jeszcze protestują ale ciszej. Kościół jak to kościół - ma dwa tysiące lat doświadczenia, jak nie urwą głowy problemowi, to go przeczekają. Tak pewnie będzie w tamtej parafii.

>Parafianie są zadowoleni, jakoś nie słychać, aby któryś poszedł po rozum do głowy i dokonał apostazji lub przestał latać do kościółka.

Bo to pewnie naiwni którzy liczą na reformy. Kiepski materiał na ateistów.
04-08-2014 09:40 
 Ocena 3 na 3
Frank Holman (5897 punktów)
Dlatego dobrze, że nie przestaje pojawiać się w mediach. W końcu go wywalą i zostanie męczennikiem za prawdę o KrK.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Dlatego dobrze, że nie przestaje pojawiać się w mediach. W
> końcu go wywalą i zostanie męczennikiem za prawdę o KrK.

To nie pójdzie tak łatwo. W dzisiejszych czasach sąd kapturowy nad kimś, kto ma olej w głowie, do tego jest ulubieńcem ludzi postępowych i mainstreamowych mediów jest mało realne.

A wtedy powstałby męczennik może większy, niż sam Jezus.
Czy kol. Frank zdaje sobie sprawę, jaka to konkurencja?
Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Polspat (303 punktów)
Lemański ma 100% racji ale jak to napisał Norwid "Zły to ptak co własne gniazdo kala".
Ów ksiądz powinien postąpić jak Roman Kotliński (szacun). Najpierw zrezygnować ze stanu duchownego a potem krytykować. Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko.
05-08-2014 11:29 
 Ocena 2 na 2
Jacek Przypadek (1069 punktów)
Polscy biskupi nie mają monopolu na jedynie słuszne rozumienie katolicyzmu, dlatego nie ma powodu by Lemański występował. KK nie jest jednorodny i w każdym miejscu taki sam.
Polspat (303 punktów)
>Polscy biskupi nie mają monopolu na jedynie słuszne rozumienie katolicyzmu, dlatego nie ma powodu by Lemański występował. KK nie jest jednorodny i w każdym miejscu taki sam.
Czyżby? Od wieków kościół słowami hierarchów narzuca swoje rozumienie katolicyzmu i żaden Lemański tego nie zmieni.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Od wieków kościół słowami hierarchów narzuca swoje rozumienie
> katolicyzmu i żaden Lemański tego nie zmieni.

Niby teraz i zawsze. Ale św. Franciszek (nie papież, tylko tamten) trochę jednak zmienił..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
05-08-2014 12:37 
 Ocena 4 na 4
Ruperson (1793 punktów)
>Lemański ma 100% racji ale jak to napisał Norwid "Zły to ptak co własne gniazdo kala".
-Ale Lemański uważa, że to akurat niektórzy biskupi je kalają.

>Ów ksiądz powinien postąpić jak Roman Kotliński (szacun). Najpierw zrezygnować ze stanu duchownego a potem krytykować.
-On nie chce krytykować stanu duchownego, tylko takich hipokrytów jak bp Hoser i ich konkretne posunięcia.
07-08-2014 09:37 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Lemański ma 100% racji ale jak to napisał Norwid "Zły to ptak co własne gniazdo kala".

Zastanówmy się najpierw, czy wymiatanie kału z własnego gniazda i pokazywanie absurdów to dokładnie to samo, co sranie w gniazdo z uśmiechem na ustach i zamkniętymi oczami.

>Ów ksiądz powinien postąpić jak Roman Kotliński (szacun). Najpierw
> zrezygnować ze stanu duchownego a potem krytykować.

Wielu przed nim i po nim tak zrobi. Ale Lemański wybrał inną drogę. Jego głos w sprawach wiary i Kościoła jest zdecydowanie silniejszy jak jest księdzem, a on doskonale o tym wie.

Trochę podobnie robił ks. Isakowicz-Zaleski.
Poza tym Lemański w sprawach wiary jest zgodny z linią kościelną. Drażni go głównie głupota i krótkowzroczność hierarchów. Aspekty organizacyjnie, nie istota wiary.
Tu nie ma wątpliwości, wyraźnie to zresztą podczas wykładu u Owsiaka zaakcentował.
On w ogóle nie myśli o rezygnacji ze stanu duchownego, a Ty byś chciał zaraz wiedzieć lepiej co dla niego dobre

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
jamci (4752 punktów)
(zablokowany)
Wśród kiboli są prawnicy a wśród pedagogów są przypadki ląbiące dzieci.
Ble, ble...

Pan Lemański ma wybór, może pracować na kasie lub na budowie i w wolnej chwili ochotniczo nawracać ludzi w dowolnie wybraną stronę.
Tymczasem zaciekawia ludzi KK i to chyba jest jakoś przegapiane.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Biskupi się nie zmienią. Powiem brzydko. Muszą wymrzeć. Według doniesień medialnych<<
Właśnie. Wg. "merdiów", bo z oryginalnego nagrania słychać wyraźnie, że x.Lemański w tym miejscu cytował jakiegoś hierarchę.
07-08-2014 09:14 
 Ocena 1 na 1
Frank Holman (5897 punktów)
>>>Biskupi się nie zmienią. Powiem brzydko. Muszą wymrzeć. Według doniesień medialnych<<
>Właśnie. Wg. "merdiów", bo z oryginalnego nagrania słychać wyraźnie, że x.Lemański w tym miejscu cytował jakiegoś hierarchę.
Nie ma to znaczenia mówił od siebie, czy sam cytował kogoś, w ramach przekazania tego co sam myśli. Ale ważne, że Hoser wymiękł i wydygał się go wywalić. Nagle sprawa rozpłynęła się po kościach..... Dla mnie takie akcje są śmieszne. KrK się publicznie ośmiesza.
Maya.zeŚląska (8 punktów)
(zablokowany)
Mama uważa że lepszy ksiądz Lemański niż szkodnik ojciec Rydzyk.
Frank Holman (5897 punktów)
>Mama uważa że lepszy ksiądz Lemański niż szkodnik ojciec Rydzyk.
No widzisz. A kogo Twój uwielbiony Kościół ceni bardziej?
PS. Na przyszłość, gdy będzie się wypowiadać, staraj się mówić to co sama myślisz, a nie co myślą inni. A jeśli sama nic jeszcze nie myślisz, to po prostu słuchaj/czytaj, bez odzywania się/pisania. To dobra droga, ogranicza ilość zbędnych kompromitacji.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365