Racjonalista - Strona głównaDo treści
Abp Gądecki za prawem dziewczynek do sprzątania

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
06-10-2014 16:43Hodża (11172 punktów)Abp Gądecki za prawem dziewczynek do sprzątania
Ocena 18 na 18
Cytat:
- Obecnie groźnym wyzwaniem jest - lansowana pod płaszczykiem programu równościowego - ideologia genderyzmu - mówi poznański hierarcha. - Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki. Pociągające jest również hasło, że wszyscy ludzie są sobie równi i mają prawo do szczęścia. Lecz jednocześnie rodzice często nie uświadamiają sobie tego, że w imię przezwyciężania stereotypów uwarunkowanych kulturowo ukazuje się przy okazji różne modele partnerskie jednopłciowe jako równoważne rodzinie.


wiadomosci(*)czyc_chlopcow_.html#BoxWiadTxt

Wytłuszczenie moje. Cieszy, że biskup wreszcie powiedział głośno to, o czym wszyscy my, prawdziwi mężczyźni, myślimy po cichu:


Doskonała żona. Idee fixe biskupa Gądeckiego

Ten skryty żal, ta łza niespełnienia, o, jakże to można łatwo zrozumieć, gdy zważy się na to, jaką laskę zdołał ów hierarcha wyrwać podczas studiów:


Abp Gądecki i jego laska złapani przez paparazzi

Dziękujemy, księże biskupie, za te słowa. Dodają nam sił w tych trudnych czasach. My, prawdziwe chłopy, musimy się wspierać.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

06-10-2014 17:16
 Ocena-6 na 10
Kamil Polakowski (1502 punktów)
>Cytat:
- Obecnie groźnym wyzwaniem jest - lansowana pod płaszczykiem programu równościowego - ideologia genderyzmu - mówi poznański hierarcha. - Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki. Pociągające jest również hasło, że wszyscy ludzie są sobie równi i mają prawo do szczęścia. Lecz jednocześnie rodzice często nie uświadamiają sobie tego, że w imię przezwyciężania stereotypów uwarunkowanych kulturowo ukazuje się przy okazji różne modele partnerskie jednopłciowe jako równoważne rodzinie.


Ta wypowiedź mówi tyle, że w cieniu ładnie brzmiących postulatów równościowych przemyca się także te, które Kościół uważa za negatywne, jak związki jednopłciowe. Słowa te nie mówią, że to dziewczynki powinny sprzątać. Przeciwnie: przyjęcie takiej interpretacji, pozbawiłoby je sensu kościelnego przekazu o przemycaniu w cieniu ogólniesłusznych postulatów równościowych tych kontrowersyjnych.
To że media zrobiły z tego postulat sprzątania przez dziewczynki można wyjaśnić tylko jednym: tabloidowym zanikiem umiejętności czytania kontekstowego. Tablodowość to wyjmowanie różnych strzępów z kontekstów i wydaje się, że ludziom w konsekwencji coraz bardziej zanika umiejętność kontekstowej interpretacji sensów.




M jak Matrix
06-10-2014 18:14 
 Ocena 17 na 17
Hodża (11172 punktów)
>Ta wypowiedź mówi tyle, że w cieniu ładnie brzmiących postulatów równościowych przemyca się także te, które Kościół uważa za negatywne, jak związki jednopłciowe.

Ta wypowiedź mówi tyle, że w cieniu ładnie brzmiących haseł o chrześcijańskiej miłości kryje się właściwa dla tej profesji skrywana raz lepiej a raz gorzej nienawiść do kobiet.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
07-10-2014 06:23 
 Ocena 11 na 11
Sygnał (4252 punktów)
>Ta wypowiedź mówi tyle, że w cieniu ładnie brzmiących postulatów równościowych przemyca się także te, które Kościół uważa za negatywne, jak związki jednopłciowe. Słowa te nie mówią, że to dziewczynki powinny sprzątać. Przeciwnie: przyjęcie takiej interpretacji, pozbawiłoby je sensu kościelnego przekazu o przemycaniu w cieniu ogólniesłusznych postulatów równościowych tych kontrowersyjnych.

Wręcz przeciwnie, przekaz jest dość jednoznaczny: abp Gądecki jako negatywne żniwo gender widzi postulat o równości ludzi i postulat o równych obowiązkach w domu. Wszelkie inne interpretacje będą zabawą "w co autor miał na myśli" a nie wyciąganiem informacji z samego tekstu.

>

Nie ma to jak próby odkręcania stwierdzeń hierarchów, bo takie głupie. Jak to było z tym lgnięciem do księży w poszukiwaniu miłości?
07-10-2014 07:15 
 Ocena 16 na 16
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)
>>[cytat] Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki.

> Tablodowość to wyjmowanie różnych strzępów z kontekstów i wydaje się, że ludziom w konsekwencji coraz bardziej zanika umiejętność kontekstowej interpretacji sensów.

Zakładam, że nie żartujesz.
Hierarcha powiedział bardzo wyraźnie i konkretnie powiedział publicznie, co myśli prywatnie.
Rzecznik prasowy KEP wytłumaczył co biskup powinien oficjalnie powiedzieć - taka rola rzecznika, by sprzątać brudy po swoich pracodawcach. Wyjaśnienie rzecznika jest przewrotne i jest żenujące, że ktokolwiek w to wierzy.

Jeśli więc Ty nie żartujesz, to uważam, że zanikła u Ciebie umiejętność kontekstowej interpretacji sensów - bo pełnym kontekstem jest tu historia katolicyzmu, w która znakomicie się wpisuje zarówno chlapnięcie prawdą przez hierarchę, jak i wykręcenie kota ogonem przez rzecznika.

Religie powstały i istnieją, by sprawnie rządzić durniami i czerpać zyski z ich głupoty.
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
07-10-2014 11:47 
 Ocena 3 na 3
Imre K (47 punktów)
(zablokowany)
Ciekawe środowisko, jeden coś palnie a drugi wyjaśnia jak należy to interpretować
07-10-2014 14:41 
 Ocena 3 na 3
Hodża (11172 punktów)
>Ciekawe środowisko, jeden coś palnie a drugi wyjaśnia jak należy to interpretować

Toć to tradycja antyczna: manus manum lavat.


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Ciekawe środowisko, jeden coś palnie a drugi wyjaśnia jak należy to interpretować

Wałęsa miał tłumacza, to zrozumiałe.
Ale on był prezydentem z awansu społecznego.
Jak widać biskup też nie potrafi powiedzieć tego co chce tak, żeby inni zrozumieli bez dwuznaczności. Nadmiar metafor w życiu codziennym szkodzi.

Jak mawiał wieszcz:
"Bo paraliż postępowy najmocniejsze trafia głowy".

"We live in times of smart phones and stupid people"
07-10-2014 16:05 
 Ocena 3 na 3
Episode_2 (3284 punktów)
>>Cytat:
- Obecnie groźnym wyzwaniem jest - lansowana pod płaszczykiem programu równościowego - ideologia genderyzmu - mówi poznański hierarcha. - Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki. Pociągające jest również hasło, że wszyscy ludzie są sobie równi i mają prawo do szczęścia. Lecz jednocześnie rodzice często nie uświadamiają sobie tego, że w imię przezwyciężania stereotypów uwarunkowanych kulturowo ukazuje się przy okazji różne modele partnerskie jednopłciowe jako równoważne rodzinie.

>Ta wypowiedź mówi tyle, że w cieniu ładnie brzmiących postulatów równościowych przemyca się także te, które Kościół uważa za negatywne, jak związki jednopłciowe.
Jest rzeczą oczywistą, że postulowanie, że wszyscy ludzie mają prawo do szczęścia może prowadzić do akceptacji związków jednopłciowych. Podobnie postulaty równościowe spowodują zmianę modelu rodziny.
Ty chyba sugerujesz, że abp nie jest świadomy tych mechanizmów i chce zjeść ciastko i mieć ciastko.
Np. prawo do szczęście dla wszystkich ale nie prawo do szczęścia dla gejów.
Czy to ma sens?
Czy raczej abp. sugeruje, żeby uważać z tymi ładnie brzmiącymi postulatami, bo prowadzą do złego?
Problemem jest to, że biskupi chyba celowo wypowiadają się tak, żeby zawsze móc się wykręcić z tego, co powiedzieli.

Pełny wywiad: www.naszdz(*)ska-rodzina-cierpi-od-lat.html
07-10-2014 19:17 
 Ocena 1 na 1
Monentor (475 punktów)
(zablokowany)

>
M jak Matrix


Trochę rozbieżności w podzielaniu zdań jest...
08-10-2014 14:43 
 Ocena 7 na 7
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>To że media zrobiły z tego postulat sprzątania przez dziewczynki można wyjaśnić tylko jednym: tabloidowym zanikiem umiejętności czytania kontekstowego.

Zawsze są winne złe media. Nawet jak cytują słowo w słowo, to złośliwie i to rzutuje na kąt pochylenia literek w druku. I już wypowiedź jest zniekształcana!

Nigdy nie jest to wina hierarchy, który próbuje powiedzieć co myśli ale za bardzo tego nie ujawniać wprost, bo wie, że to co myśli, nie spodoba się wiernym a niewierni to w ogóle zrobią z niego kotlet pożarski. Zwłaszcza ZUUUA PRASA!

I potem takie kwiatki wychodzą.

"We live in times of smart phones and stupid people"
09-10-2014 00:33 
 Ocena 6 na 6
Eliath (1441 punktów)
If you can't say what you mean you can't mean what you say!

Wahałem się czy dorzucać swoje dwa grosze.
Dałem Ci minusa i zasługujesz na wyjaśnienie.

Nie dostałeś go za posiadanie własnego zdania, jego wyrażenie, ani formę.
Dostałeś go za przytaczanie linii partyjnej, która to jest przesiąknięta taką dozą... ..."pogardliwego cynizmu" (kompromis językowy aby uniknąć interwencji moderacji), że aż kapie mi na klawiaturę.
Tym bardziej, że Twoja interpretacja (pierwszy akapit)jest dużo bardziej elegancka tak językowo jak i intelektualnie. Najprawdopodobniej jest najbliższa temu co pan Gądecki chciał/miał wyrazić. Niestety miał moment freudowskiego kompromisu pomiędzy tym co powinien powiedzieć a tym co naprawdę myśli. Zdarza się najlepszym z nas, szczególnie w chwilach obezwładniającej hipokryzji.

Powinieneś raczej być wdzięczy za "tabloidowy zanik umiejętności czytania kontekstowego".
Pozwól iż uzasadnię: Najpierw cytat, potem proponowany nagłówek - powiedz mi czy dobrze odczytałem kontekst

1:
Wielu ludzi nie zna nauki Kościoła na temat życia rodzinnego, etyki seksualnej, kwestii bioetycznych.


abp. Gądecki przyznaje: Religia w szkołach - porażka państwa i kościoła!

2:
Potrzeba więc zachęcania ludzi do refleksji nad rzeczywistością i wypracowanie własnego zdania, za które można wziąć odpowiedzialność.


abp. Gądecki: Filozofia zamiast religii!

3:
nachalną idea państwa laickiego


Kościół dąży do obalenia konstytucji! Sensacyjne wyznania abp. G.

4:
Starożytna Grecja, Rzym, monarchia frankońska, Cesarstwo Niemieckie upadały wtedy, gdy rodzina popadła w kryzys.


Nobel z historii dla Gądeckiego!

Na koniec najlepsze! Prawdziwa perła pseudonaukowego bełkotu!
Mistrz u szczytu formy w akcji!
Tta wspaniała fraza, ten rytm!
Wymawiasz to głośno i doznajesz tego, niemal orgazmistycznego, uczucia intelektualnego "WTF?" !

5:
Mentalność antykoncepcyjna i rozpowszechniony indywidualistyczny model antropologii powodują znaczny spadek demograficzny.





Rzeczywistość jest kłamstwem
07-10-2014 15:48
 Ocena 11 na 11
Selanos (12869 punktów)
Abp Gądecki przypomina mi dlaczego wprowadzenie obowiązkowych lekcji religii w szkołach to dobry pomysł. Wszak żaden ateista nie skompromituje religii tak bardzo, jak ksiądz, katecheta albo któryś z hierarchów.

Abp Gądecki zajmuje miejsce obok biskupa Michalika i jego ofiarach księży pedofilów które same prowokowały biednych księży, na mojej liście biskupów niepozytywnie zakręconych.

Warto byłoby zrobić jakąś stronę z ciekawymi cytatami biskupów, tak żeby każdy mógł znaleźć katolicką mądrość dla siebie.
07-10-2014 16:05 
 Ocena 3 na 3
Hodża (11172 punktów)
>Warto byłoby zrobić jakąś stronę z ciekawymi cytatami biskupów, tak żeby każdy mógł znaleźć katolicką mądrość dla siebie.

Niezły pomysł. Myślałem o czymś takim... Ktoś, kto by wydał "czarną księgę Kościoła" zawierającą tylko i wyłącznie wybrane cytaty biskupów i papieży, zrobiłby niezłą kasę. Może nie w Polsce, ale zawsze. Ciekawe - czyżby rzeczywiście dotąd nie powstało nigdzie takie opracowanie?


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
08-10-2014 01:04 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>Niezły pomysł. Myślałem o czymś takim... Ktoś, kto by wydał "czarną księgę Kościoła" zawierającą tylko i wyłącznie wybrane cytaty biskupów i papieży, zrobiłby niezłą kasę.

Zastanawiam się, jaka byłaby reakcja ludzi Krk. Kłóciliby się z oficjalnym nauczaniem ich hierarchów? Chociaż na wiele pewnie nie należałoby liczyć, na co ciekawsze cytaty z biblii też nie zwracają uwagi.

>Może nie w Polsce, ale zawsze. Ciekawe - czyżby rzeczywiście dotąd nie powstało nigdzie takie opracowanie?

Ja żadnego nie znam, a to byłaby ciekawa lektura.
07-10-2014 20:54
 Ocena 12 na 12
Rafał Poniecki (7132 punktów)
I pomyśleć, że są kraje, gdzie można przeżyć lata nie widząc biskupa. Gdyby taki pojawił się w TV, to by była sensacja, a gdyby wypowiedział się tak jak np. Gądecki, to byłby wielki skandal.
Polska to dziwaczny kraj.
mawki (20 punktów)
(zablokowany)
To środowisko tak ma, Kaczyński też miał co i róż ten problem, że złośliwe media albo osoby nie dorastajace do niego poziomem inteligencji nie rozumiały jego słów, i różni usłużni dziennikarze musieli tłumaczyć co prezes miał na myśli. Nie wiem, czy to wynika ze starości i już jezyk nie na tyle giętki żeby wyrazić co myśli głowa czy celowe działania, żeby z jednej strony podjudzić ortodoksów a z drugiej w przypadku krytyki móc odkręcać kota ogonem.
Nie zgadzam się z tym, że biskup uważa tutaj za niewłaściwe że chłopcy też będą sprzątać, ale samo przedstawienie takiego problemu świadczy o tym że jego umysł zatrzymał się gdzieś w okolicach wsi XIX wiecznej.

Quid est veritas?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365