 |
Grzechy mogą wywołać gniew boży Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-04-2014 10:50 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Grzechy mogą wywołać gniew boży
4 na 4 | hej, Pozwolę sobie na otwarcie nowego wątku w nawiązaniu do tematu : co to jest cud - ponieważ kolega brzostowski ( za co mu dzięki ) wyraża wprost i bezpośrednio to co jest samym jądrem i sednem wiary ... i w co miliardy rzeczywiście wierzą ...
Brzostowski pisze tak :
Bóg nie przejmuje siê mierci± cia³a, bo On wie, ¿e to nie mieræ.
A to oznacza , że dla boga nasze cierpienia nie mają żadnego znaczenia . Tak jak wcześniej pisałem : Dla wszechmocnego boga nasze cierpienia są nieistotne . Kim jest ktoś dla kogo cierpienia są nieistotne ? Konieczność cierpienia a wszechmoc boga ! Jeżeli bóg jest wszechmocny to cierpienia (wszelkie) są wyłącznie jego wyborem . Oni będą cierpieć ponieważ ja Bóg nie przejmuje się ich cierpieniem ! I w to wierzą miliardy ludzi ?
>Bowiem ¿adne grzechy nie s± w stanie wywo³aæ trzêsienia ziemi - tylko stwórca decyduje kiedy i który wulkan wybuchnie i ile ludzi w nim zginie albowiem nic nie dzieje siê bez jego wiedzy i zgody.
Grzechy mog± wywo³aæ gniew bo¿y, a zatem trzesienia te¿, porednio.
Czy gniew może być emocją istoty , która stworzyła WSZYSTKO łącznie z sobą samą ... ? Nie ! Ale święty gniew już tak , jak najbardziej Tak ! Grzechy wywołują trzęsienia ziemii ... jak można coś takiego skomentować ? Pomóżcie ! A jakie to grzechy wywołują święty gniew ? A w tych trzęsieniach ziemii giną wyłącznie ci , którzy zgrzeszyli ? Oni zgrzeszyli w tym samym miejscu i tym samym czasie ?
Przepraszam za te nędzne i naiwne pytania ... Oczywiście jedyną odpowiedzią jest : Bóg może wszystko , wie wszystko a wszystko co robi jest najlepsze a wszystko co wie jest jedynie i wyłącznie prawdziwe ...
A tak mówiąc nawiasem ... Bóg jest święty ... dlaczego ? Czyżby walczył ze swymi słabościami , przezwyciężał przeciwstawności , czyżby poświęcał cokolwiek ... przecież nawet ofiara z Jezusa żadną ofiarą nie jest ponieważ Jezus zmartwychwstał ! To tak jakbym ja wiedział , że mi ręka odrośnie ... ja mogę spokojnie tobie tą rękę ofiarować - przecież mi odrośnie ...
Przepraszam za intelektualny bałagan i obiecuje poprawe makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 Hotbit (1772 punktów) (zablokowany) | W krótkiej odpowiedzi na ten oraz na wspomniany wątkek: nie jest racjonalne prowadzić dyskusje teologiczne. A poza tym - chyba są tutaj dziesiątki albo setki założonych wątków dyskutujących cuda. Czyżby wszystko co możliwe nie zostało jeszcze powiedziane? Cytat:Efekt przekonania to zaburzenie wnioskowania dedukcyjnego polegające na ocenianiu poprawności rozumowania na podstawie jego konkluzji, zamiast na podstawie całego rozumowania. W serii eksperymentów (Evans,1983) badanym przedstawiano argumentację logiczną i proszono o ocenę na ile konkluzja wynika z przedstawionych argumentów. Badani jednak zamiast oceniać poprawność argumentacji, podświadomie oceniali zgodność konkluzji z własnymi przekonaniami. pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_przekonania
|
|
3 na 3 | Christos (2696 punktów) |
>A jakie to grzechy wywołują święty gniew ?< >A w tych trzęsieniach ziemii giną wyłącznie ci , którzy zgrzeszyli ?< >Oni zgrzeszyli w tym samym miejscu i tym samym czasie ?< Gdyby chrześcijański bóg miał zgładzić wszystkich, którzy w mniemaniu jego kapłanów grzeszą, ocalałych nie dałoby się policzyć, bo i liczyć nie miałby kto.
No gods, no masters...I am who I am.
|
|
9 na 9 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Żeby się przejmować lub też całkowicie grzechy ignorować bóg musiałby istnieć. A cóż świadczy o jego istnieniu? Książka, która mówi, iż ów jegomość jest, pod natchnieniem tegoż jakoby napisana. Wobec tego nie ma raczej sensu rozważać na co i czy wpływają grzechy (i czy grzech to nie słowo bez znaczenia przy odrzuceniu religii i bozi), bo to jak zastanawianie się czy krasnoludki sikają do mleka.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
|
|
dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >Grzechy wywołują trzęsienia ziemii ... jak można coś takiego skomentować ?
To niemożliwe z powodu zachowania energii i zasady Newtona o akcji i reakcji. Bóg wywołujący trzęsienie ziemi musiałby dostarczyć z Nieba energię do Wszechświata, a Ziemia w reakcji zatrzęsłaby Bogiem. Taki Bóg byłby więc częścią naszego materialnego Wszechświata, a to znaczy, że nie byłby żadnym bogiem, a jakimś zwyczajnym obcym z innej rasy, mieszkającej w Niebie - to nazwa nieodkrytej jeszcze planety.
doku (Tomasz Kamiński)
|
|
5 na 5 | Piękny Lolo (2082 punktów) | > Grzechy wywołują trzęsienia ziemii ... jak można coś takiego skomentować ? >Pomóżcie !
Każdy średnio rozgarnięty człowiek na Ziemi wie, że to są kwestie z kategorii niedorzecznych. Tylko niewielu ludzi na Ziemi wrzuca to na forum i poddaje pod dyskusję i są oni z kategorii inni. Moim zdaniem.
|
|
 | 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | >> Grzechy wywołują trzęsienia ziemii ... jak można coś takiego skomentować ? >>Pomóżcie ! >Każdy średnio rozgarnięty człowiek na Ziemi wie, że to są kwestie z kategorii niedorzecznych. >Tylko niewielu ludzi na Ziemi wrzuca to na forum i poddaje pod dyskusję i są oni z kategorii inni. >Moim zdaniem. > No i finał. To samo odnosi się do wyładowań atmosferycznych (czyli gwałtownego wyrównywania potencjałów z naukowego tłumaczenia). Mało nie zemdlałem jak na pewnej wsi, gdy nadchodząca burza przerwała nam pracę przy montażu instalacji odgromowej, i stara gospodyni wystawiła gromnicę tłumacząc, że to nas ochroni. Burza był krótka ale gwałtowna. Młody gospodarz machał nam ręką byśmy nie komentowali. Faktycznie we wsi jedna chałupa została trafiona piorunem. Pożaru nie było, ale strach przeogromny był i straty (dach był z eternitu co go piorun zdemolował). Młody gospodarz (absolwent technikum rolniczego), człowiek można powiedzieć światły, kazał sobie założyć instalację odgromową, bo mógł wtedy ubezpieczyć swobodnie swoją posiadłość w PZU na podstawie dokumentów jakie wystawiłem (tak żądał PZU). Komentarze były typu: jakby zapalił gromnicę, to by go nie trafiło, a poza tym dopiski, że nie chodzi do kościoła i to była kara boska. Starsza generacja wierzy w świece, kadzidła i śpiewy w kościele. Mentalność umiera wraz z ludźmi. Trzeba poczekać aż poumierają. Na wsi czynnikiem opiniotwórczym są wiedźmy siedzące po sumie na ławeczce i obcinające każdego, zwłaszcza obcego, i zwłaszcza młodych panienek tylko nie swoich chłopów zachlewających się w knajpie. Ale taka jest mentalność wiejska. Widać to po głosach oddanych w wyborach. Dodam, że mieliśmy następne zlecenie na odgromówkę po tej burzy, bez interwencji Najwyższego.
Ich bin besser als mein Ruf
|
|
3 na 3 veloptor (152 punktów) (zablokowany) | > A w tych trzęsieniach ziemii giną wyłącznie ci , którzy zgrzeszyli ?Oczywiście, że tak. W takich przypadkach mówi się zwykle: "Bóg ich pokarał". A skoro ich pokarał to musieli zgrzeszyć, prawda?
|
|
 | | Wenancjusz (16441 punktów) | > >A w tych trzęsieniach ziemii giną wyłącznie ci , którzy zgrzeszyli ?> Oczywiście, że tak.> W takich przypadkach mówi się zwykle: "Bóg ich pokarał".> A skoro ich pokarał to musieli zgrzeszyć, prawda?  Stary! Pieprzysz.
Ich bin besser als mein Ruf
|
|
8 na 8 | paganus (731 punktów) | >Pomóżcie ! >A jakie to grzechy wywołują święty gniew ?
Jeśli Watykan jeszcze stoi, to znaczy, że żadne, nawet najcięższe grzechy nie są w stanie wywołać gniewu boga.
Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.
|
|
| Wenancjusz (16441 punktów) | Makuś! Proszę zrób coś Twoim kompem. Jeśli cytujesz kogoś to wychodzi g..no. Co to za zmyłkowe znaki, a nieraz i Twoje. Zaczynasz pisać skrótowo? Hieroglifami? Napraw te Twoje narzędzie, bo mnie normalnie odpycha by Ciebie czytać.
Ich bin besser als mein Ruf
|
|
 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | hej, Przepraszam - niedopatrzenie ... Będzie lepiej ! makuś
|
|
|  | | Wenancjusz (16441 punktów) | >hej, >Przepraszam - niedopatrzenie ... >Będzie lepiej ! >makuś Oczekuję, że się postarasz. Powodzenia.
Ich bin besser als mein Ruf
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|