Racjonalista - Strona głównaDo treści
Złomiarz

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
09-12-2008 22:24Bliźniak (13 punktów)Złomiarz
Ocena 2 na 2
Złomiarz

Widuję tę postać,
ciągnie wózek z jękliwym łkaniem,
jakby nie mogła spocząć czy tu zostać
przez chwilkę w nadziei bosej.

Serce drżące, zimne a sen rdzawy.
Oczy otwiera stalowym świtaniem,
by ująć parasol z deszczowej enklawy.

Jego zmartwienia prętem pogiętym,
otulają głowę koroną żaru,
jak fajerki pierścienia rubinowe,
starego pieca co przetapia w nowe.

Jesienią chłód i liście zmartwieją,
stwardnieją dłonie zaciśnięte w metalu.
Ich czy naszych resztek rekwizytu.

Przechodnie oczu nie mają, ociemniali,
aby nie widzieć życia z ich wyrzutu.
I nikt nie przystanie i nikt nie kocha.
A kiedyś ci się kłaniali...

Marek Jakub Bliźniak
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
   
tę postać
   
Robcia (181 punktów)
Mamy takiego w mieście. Na wózku ma napis "TIR", a człowieka zwą Komputer, gdyż jest bardzo mądry i inteligentny. W lokalnej "Gazecie (...)" był nawet z nim wywiad. Życie owe sam sobie takie wybrał i nie chce żadnych zmian. On jest szczęśliwy i nieszkodliwy. Że sobie książki poczyta wurzucone na śmetnik... A jak ktoś go poczęstuje ciepłą strawą to nie odmówi. Tylko nie chce układać sobie życia, nigdy wszak tego nie chciał. Ludzie go lubią, a i on częstuje nas zawsze swoim uśmiechem

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365