- Co to jest: jeden osioł przy żłobie? - No to jest właśnie jeden osioł przy żłobie. Ale gdyby się uprzeć, można by powiedzieć, na przykład, że chodzi o wójta. - A dwa osły przy żłobie? - To już jest stajenka. Albo gdy wójt ma zastępcę. - A trzy osły przy żłobie? - Powiedzmy: taka większa stajenka. Może nawet stajnia. Ale zupełnie możliwe, że chodzi o burmistrza i dwóch jego zastępców. - A jeśli osłów przy żłobie będzie dwadzieścia? Albo trzydzieści? - No, tyle osłów to tylko w Hiszpanii mają. Albo w Meksyku. Zresztą, to się zdarza też w poniektórych urzędach. - A jeśli osłów będzie przy tym żłobie ze sto, dwieście, pięćset? Czy tak już nie bywa? - Bywa. Ale wyłącznie wtedy, gdy chodzi o parlament. .
|