Racjonalista - Strona głównaDo treści
Człowiek, który obraził Mahometa.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
28-01-2010 18:04zachaj (5239 punktów)Człowiek, który obraził Mahometa.
Ocena 11 na 11
Jeśli wydaje wam się, że człowiek, który narysował karykatury Mahometa w piśmie „Jyllands-Posten” jest młodym pistoletem, lubiącym się zabawić i przykopać ostro od czasu do czasu jakimś frajerom, to jesteście w błędzie. Kurt Westergaard to starszy gość, który ma pięcioletnią wnuczkę i sympatyczną żonę.

Rysunki Mahometa wykonał nie dlatego, że chciał się ponabijać z islamistów, ale dlatego, że dostał taką propozycję z redakcji. To zawodowiec, wykonuje mnóstwo rysunków każdego tygodnia i te z Mahometem nie były ani lepsze, ani gorsze. Były takie same, jak inne. Co z tego, kiedy właśnie wokół nich rozpętało się piekło.

Obecnie Kurt, starszy pan o przemiłym usposobieniu, musi w swoim własnym kraju żyć jak zaszczute zwierzę, a wszystko dlatego, że fanatyczne świry zapowiedziały zemstę. Policja pilnuje jego domu przez cały czas. Każdy sygnał o planowanym ataku jest traktowany poważnie i Kurt wraz z rodziną musi opuszczać dom. Jadą w nieznane do jednej z wielu kryjówek przygotowanych przez policję. Tam siedzą kilka tygodni i wracają do siebie. Takie życie jest niezwykle uciążliwe dla starszego człowieka, ale co to może obchodzić islamistów, którzy poczuli się urażeni. Nic.

Kurt jest eskortowany przez policję nawet w drodze do pracy, a na siłownię musi wychodzić każdego dnia o innych godzinach, aby nie przyzwyczaić zamachowców do stałych pór, które mogły ułatwić przeprowadzenie ataku. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że początkowo, po opublikowaniu karykatur Mahometa, muzułmanie nie robili z całej sprawy wielkiej afery. Wszystko skomplikowało się później, prawdopodobnie dlatego, że wpływowi duchowni uznali rysunki Kurta za świetny pretekst do postraszenia Zachodu niewielkim kosztem.

Na razie udaremniono dwa zamachy na Westergaarda. Pierwszego chciał dokonać student z Somalii, który wpadł do jego domu z siekierą i nie zważając na obecność pięcioletniej wnuczki rysownika ruszył w jego kierunku. Kurt zabarykadował się w łazience, w której drzwi zostały specjalnie wzmocnione przez speców z policji. Somalijczyk walił w nie siekierą, dopóki duńska policja nie skuła go kajdankami.

Drugi zamach miał dokonać się w przeddzień wyjazdu Kurta i jego żony do Paryża. Policjanci niespodziewanie przerwali przygotowania do wycieczki i zabrali obydwoje w bezpieczne miejsce. Okazało się, że w okolicy czaili się uzbrojeni muzułmanie, którzy chcieli zamordować rysownika.

To straszne , że ten człowiek musi żyć w takim zaszczuciu. Muzułmanie to dzicz , oczywiście nie wszyscy ale islam to idealna religia dla motłochu , szaleńców , fanatyków. Wiara w boga wywołuje najskrajniejsze i najczarniejsze uczucie - chęć śmierci drugiego człowieka. Zastawiałem się co u mnie wywołałoby chęć zabicia kogoś i chyba jedynie zabójstwo moich bliskich mogłoby zbliżyć mnie do tych złych emocji. A ten starszy człowiek narysował tylko obrazek !!!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zachaj (5239 punktów)
A oto człowiek który obraził wielkiego a zarazem tak małostkowego Mahometa :

28-01-2010 18:34 
 Ocena 2 na 2
Toma Cruz (390 punktów)
Twoja wypowiedź wskazuje m.in. na to, jak bardzo tolerancyjna jest religia chrześcijańska w stosunku do islamu, który tak bardzo nienawidzi i tak bardzo pragnie zła.
Sam osobiście znam kilku muzułmanów, których wiary odgadnąć nie jestem w stanie (mam na myśli ich zaawansowanie w sferze religijnej, duchowej), którzy nie są wrogo nastawieni do świata zachodniego. Mieszkają wśród nas, jedzą w restauracji, do których my również od czasu do czasu wpadamy...

Myślę, że ta nienawiść nie wypływa z samej religii, ile z tego jak oni ją postrzegają, jak ją przyjmują i jak ją egzekwują. Nie znam Koranu, słyszałem tylko o paru jego wersetach, nie wiem czy sama ich księga jest tak przesycona złością wobec "innowierców".

Co by mnie doprowadziło do wielkiej złości i nienawiści?? Nie mam pojęcia. Człowiek jest ludzki tylko w ludzkich warunkach.

Cieszmy się zatem, że żyjemy w katolickim kraju
28-01-2010 18:47 
 Ocena 2 na 2
zachaj (5239 punktów)
zgadzam się z Tobą ale Koran jest taka księgą - każdy znajdzie w niej coś dla siebie
29-01-2010 10:40 
 Ocena 1 na 1
Toma Cruz (390 punktów)
>zgadzam się z Tobą ale Koran jest taka księgą - każdy znajdzie w niej coś dla siebie
>

Biblię też bardzo wybiórczo można traktować...Jedni na obronę jej prawdziwości mówią, że nie jest to księga o charakterze historycznym (gdy stykamy się z wieloma problematycznymi kwestiami w Starym Testamencie), ale huczą ambon i dachów, że oto Nowy Testament jest jak najbardziej historyczny, bo trzeba przecież jakoś potwierdzić bajkę o wiejskim włóczędze...więc daje się subiektywną interpretację i chce się ją narzucić. Sięgnę też po Koran jeśli mi się uda, muszę wiedzieć z jakimi twierdzeniami stoczyć przyjdzie kiedyś bój.
29-01-2010 14:44 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>Twoja wypowiedź wskazuje m.in. na to, jak bardzo tolerancyjna jest religia chrześcijańska w stosunku do islamu, który tak bardzo nienawidzi i tak bardzo pragnie zła.
Najbardziej w seksualnym ujęciu znaczenia słowa stosunek poprzedzonym przedrostkiem "wy".
Jakie pole manewru taka tolerancja.
>Sam osobiście znam kilku muzułmanów, których wiary odgadnąć nie jestem w stanie (mam na myśli ich zaawansowanie w sferze religijnej, duchowej), którzy nie są wrogo nastawieni do świata zachodniego. Mieszkają wśród nas, jedzą w restauracji, do których my również od czasu do czasu wpadamy...
Wszystkie Twoje opinie oparte są na tak dogłębnym poznaniu natury problemu?
>Myślę, że ta nienawiść nie wypływa z samej religii, ile z tego jak oni ją postrzegają, jak ją przyjmują i jak ją egzekwują. Nie znam Koranu, słyszałem tylko o paru jego wersetach, nie wiem czy sama ich księga jest tak przesycona złością wobec "innowierców".
Nie wiem ale myślę to zajrzyj najpierw, żebyś wiedział o czym myślisz.
>Co by mnie doprowadziło do wielkiej złości i nienawiści?? Nie mam pojęcia. Człowiek jest ludzki tylko w ludzkich warunkach.
A ludzkie warunki są skutkiem ich uczłowieczenia czy jak mam to rozumieć?
>Cieszmy się zatem, że żyjemy w katolickim kraju
Ciesz się mottem przewodnim tego forum.
30-01-2010 14:07 
 Ocena 1 na 1
Toma Cruz (390 punktów)
>Wszystkie Twoje opinie oparte są na tak dogłębnym poznaniu natury problemu?

Nie wiem, czy są to obiekcje co do mojego poznania, czy do tego, jak sprawę prezentuję?

>>Myślę, że ta nienawiść nie wypływa z samej religii, ile z tego jak oni ją postrzegają, jak ją przyjmują i jak ją egzekwują. Nie znam Koranu, słyszałem tylko o paru jego wersetach, nie wiem czy sama ich księga jest tak przesycona złością wobec "innowierców".
>Nie wiem ale myślę to zajrzyj najpierw, żebyś wiedział o czym myślisz.

Rzeczywiście, zdanie pokręcone. Zajrzę na pewno.

>>Co by mnie doprowadziło do wielkiej złości i nienawiści?? Nie mam pojęcia. Człowiek jest ludzki tylko w ludzkich warunkach.
>A ludzkie warunki są skutkiem ich uczłowieczenia czy jak mam to rozumieć?

Ludzkie warunki uczłowieczają? Ciężko to jednoznacznie określić. Nie jestem w stanie przewidzieć, czy po ludzku zachowam się w sytuacji bardzo tragicznej. Warunki mnie nie uczłowieczą, jedynie mogą pomóc w tym procesie. Gdy są ludzkie warunki, to wymaga się raczej ludzkiego zachowania. Co wcale nie oznacza, że gdy warunki są nieludzkie, to można, ba, należy, zachowywać się nieludzko. Można wtedy tylko usprawiedliwić jakieś działania.

>>Cieszmy się zatem, że żyjemy w katolickim kraju
>Ciesz się mottem przewodnim tego forum.
>
I niech tak będzie
30-01-2010 14:42 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>Nie wiem, czy są to obiekcje co do mojego poznania, czy do tego, jak sprawę prezentuję?
Do sposobu prezentacji. Słabo znam stolicę Wielkopolski.
>Rzeczywiście, zdanie pokręcone. Zajrzę na pewno.
Da się przeczytać. To pogadamy o Islamie a nie o opiniach na temat opinii.
>Ludzkie warunki uczłowieczają? Ciężko to jednoznacznie określić. Nie jestem w stanie przewidzieć, czy po ludzku zachowam się w sytuacji bardzo tragicznej. Warunki mnie nie uczłowieczą, jedynie mogą pomóc w tym procesie. Gdy są ludzkie warunki, to wymaga się raczej ludzkiego zachowania. Co wcale nie oznacza, że gdy warunki są nieludzkie, to można, ba, należy, zachowywać się nieludzko. Można wtedy tylko usprawiedliwić jakieś działania.
Nasza cywilizacja od tysiącleci wprowadza ludzkie warunki kosztem nieludzkiego traktowania przedstawicieli innych cywilizacji.
>I niech tak będzie
Pogody ducha zatem.
Toma Cruz (390 punktów)
>Da się przeczytać. To pogadamy o Islamie a nie o opiniach na temat opinii.

O Islamie...Wypowiedziałem się na temat kilku osób, które mają z tą religią jakieś powiązanie. Nie oznacza to od razu, że znać muszę cały program ideologiczny tej religii. Mam opinię na temat nielicznej grupy przedstawicieli Islamu


>Nasza cywilizacja od tysiącleci wprowadza ludzkie warunki kosztem nieludzkiego traktowania przedstawicieli innych cywilizacji.

Nie wiem, co chcesz przez to pokazać, nie zrozumiałem.
31-01-2010 01:27 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>>Nasza cywilizacja od tysiącleci wprowadza ludzkie warunki kosztem nieludzkiego traktowania przedstawicieli innych cywilizacji.
>Nie wiem, co chcesz przez to pokazać, nie zrozumiałem.
To co napisałem. Że nie ludzkie postępowanie doprowadziło i dalej prowadzi do tych ludzkich warunków w których mówisz o ludzkim i nieludzkim postępowaniu.
31-01-2010 10:37 
 Ocena 1 na 1
Toma Cruz (390 punktów)
>>>Nasza cywilizacja od tysiącleci wprowadza ludzkie warunki kosztem nieludzkiego traktowania przedstawicieli innych cywilizacji.
>>Nie wiem, co chcesz przez to pokazać, nie zrozumiałem.
>To co napisałem. Że nie ludzkie postępowanie doprowadziło i dalej prowadzi do tych ludzkich warunków w których mówisz o ludzkim i nieludzkim postępowaniu.

Potrzebowałem dzień na ogarnięcie. Zrozumiałem.
29-01-2010 15:17Nie na temat 
 Ocena-2 na 4
Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
>Nie znam Koranu, słyszałem tylko o paru jego wersetach

Kto czyta Quran rozumnie wie że nie ma tam mowy zabijaniu człowieka przez człowieka.
Miłościwy Allah (Allahu Akbar!)utopi po śmierci niewiernych w ogniu Gehenny gdzie będą cierpieć okrutne męki.

Jeśli jest mowa o zabijaniu to dotyczy obcych plemion z czasów Muhammada.Ponieważ historycznie Muhammad zjednoczył plemiona arabskie.
29-01-2010 15:51 
 Ocena 4 na 4
Smith (10069 punktów)
>Kto czyta Quran rozumnie wie że nie ma tam mowy zabijaniu człowieka przez człowieka.
>Miłościwy Allah (Allahu Akbar!)utopi po śmierci niewiernych w ogniu Gehenny gdzie będą cierpieć okrutne męki.
To zacznij czytać, zamiast pisać bzdury.
>Jeśli jest mowa o zabijaniu to dotyczy obcych plemion z czasów Muhammada.Ponieważ historycznie Muhammad zjednoczył plemiona arabskie.
No popatrz a ja myślałem, że politycznie.
Charczewski (4176 punktów)
A ten starszy człowiek narysował tylko obrazek !!!
Wystarczy przeczytać w Racjonaliście artykuł Adama Kulbarczyka "Religia nie jest etyką".

CHOLEWA
28-01-2010 21:14 
 Ocena 6 na 6
Peziak (10 punktów)
Religijni fanatycy są wszędzie, ale nie o tym chciałem napisać. Biblia, Koran, czy inne wielkie wszechwiedzące księgi zostały napisane już jakiś czas temu. Moim zdaniem w zwyczajny sposób są nieaktualne. Dlaczego traktować jedną książkę, jako wzór postępowanie przez tysiące lat, dla wszystkich ludzi? Chciałbym sprowadzić to do takiego wniosku: Umysłowość ludzi wierzących tkwi w średniowieczu, kiedy to cały świat lata samolotami, wylądował na Księżycu, ludzie dalej są gdzieś, nie rozwinęli się, mimo tego że świat się rozwija. Oszołomy, bo innego słowa nie znajduje na takich ludzi tzw. wierzących, podpierają się księgą z przed setek lat.
29-01-2010 15:26Nie na temat 
 Ocena-6 na 6
Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
>Oszołomy, bo innego słowa nie znajduje na takich ludzi tzw. wierzących, podpierają >się księgą z przed setek lat.

Tak idiotyczne słowa o Księdze którą w rękach dzierżyli twórcy najstarszych, najwybitniejszych uniwersytetów al-Karawiijin z 859 r.ery chrześcijan w Fezie oraz Al-Azhar

Cytat:
Zaprawdę, :przygotowaliśmy dla niewiernych
łańcuchy, kajdany i ogień płonący.


Powyższe słowa Quranu to za mało dla takich osobników jak Pan.
29-01-2010 15:48 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>Tak idiotyczne słowa o Księdze którą w rękach dzierżyli twórcy najstarszych, najwybitniejszych uniwersytetów al-Karawiijin z 859 r.ery chrześcijan w Fezie oraz Al-Azhar
Ciekawe co dzierżyli przy oddawaniu moczu
>Cytat:
Zaprawdę, :przygotowaliśmy dla niewiernych
>łańcuchy, kajdany i ogień płonący.
>

>Powyższe słowa Quranu to za mało dla takich osobników jak Pan.
Dla Ciebie za dużo by pojąć ich kontekst
29-01-2010 18:31Nie na temat 
 Ocena-3 na 3
Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
>Ciekawe co dzierżyli przy oddawaniu moczu

Zapewne to co powoduje u Ciebie wściekły ślinotok na widok wypowiedzi osób wierzących.
Za dużo testosteronu Allah dał.
29-01-2010 19:25 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>>Ciekawe co dzierżyli przy oddawaniu moczu
>Zapewne to co powoduje u Ciebie wściekły ślinotok na widok wypowiedzi osób wierzących.
Mahdim to Ty nie jesteś. Już Ci chyba to napisałem.
Jeżeli już maiłbym czegoś dostawać to mdłości na widok głupich wypowiedzi.
>Za dużo testosteronu Allah dał.
Zajrzyj do Twojej drugiej księgi fundamentu wiedzy i niech Ci objawi, że sobie jaja robisz ze 100 imion Allaha.
Módl się Allah miłosierny jest to może wybaczy.
29-01-2010 21:01 
 Ocena 2 na 2
Peziak (10 punktów)
>Tak idiotyczne słowa o Księdze którą w rękach dzierżyli twórcy najstarszych, najwybitniejszych uniwersytetów al-Karawiijin z 859 r.ery chrześcijan w Fezie oraz Al-Azhar
>Cytat:
Zaprawdę, :przygotowaliśmy dla niewiernych
>łańcuchy, kajdany i ogień płonący.
>

Ciekawe czy ci sami założyciele uniwersytetów teraz trzymali by jakąkolwiek księgę... A może byłby to zbiór ksiąg, sam pomyśl.
Chciałem tylko powiedzieć, że o ile w tamtych czasach było to nowatorskie i warte uwagi, tak dziś trzeba to traktować mocno krytycznie i przenoszenie jakichkolwiek wartości z jakiejkolwiek księgi z tamtych czasów jest bardzo podejrzane. Bo o ile należy interpretować wydarzenia historyczne biorąc kontekst historyczny i ówczesną mentalność, o tyle tym bardziej należy uważać, na coś co trwa 2000 lat i więcej i nazywane jest "uniwersalnym"...
oportunista (1711 punktów)
Aby zrozumieć motywy działania drugiego człowieka dobrze jest przeanalizować własne postawy. Dziadzio gdyby był w stanie przewidzieć konsekwencje swej twórczości, zapewne nigdy nie popełniłby podobnej satyry, no może chrześcijańskiemu by się oberwało. Fanatyzm nie żywi się dobrobytem i próżnością tylko biedą i beznadzieją. Nie ma on źródeł w słowach ani pismach, jest aktem desperacji. Każda ideologia może być jego sprzymierzeńcem. Gdy rzucasz kamieniem nie licz na kwiaty. Chrześcijanie czy ateiści wcale nie są bardziej tolerancyjni, mają po prostu zbyt wiele do stracenia.
Smith (10069 punktów)
Nie słyszałem żeby zmarli się obrażali.
29-01-2010 15:11Nie na temat
 Ocena-8 na 8
Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
>Rysunki Mahometa wykonał nie dlatego, że chciał się ponabijać z islamistów, ale >dlatego, że dostał taką propozycję z redakcji.

Czyli za pieniądze. Niezwykle cuchnące ponieważ kojarzenie Muhammuda z terrorystami jest świństwem. Tak jak ateistów z "najsłynniejszym ateistą" Leninem.
>Co z tego, kiedy właśnie wokół nich rozpętało się piekło.
(Ibrahim)
Pisał o tym Quran:

Cytat:
6 Za nim jest Gehenna,
gdzie będzie on pojony wodą cuchnącą.

17 Będzie ją połykał,
lecz tylko z trudem będzie mógł ją przełknąć.
śmierć będzie do niego przychodzić
z każdego miejsca,
lecz on nie będzie mógł umrzeć;
a z tyłu za nim - sroga kara

18 Czyny tych, którzy nie uwierzyli w swojego Pana,


Czyli jest tak jak napisano w Księdze.

>starszy pan o przemiłym usposobieniu

Chamstwo za pieniądze nie jest przemiłe.

>musi w swoim własnym kraju żyć jak zaszczute zwierzę

Sam sobie winny.

>islam to idealna religia dla motłochu , szaleńców , fanatyków.

Tak samo jak ateizm dla bolszewików,siepaczy NKWD,masowych morderców z Korei Północnej,Ukochanego Mao Zedonga...
>Wiara w boga wywołuje najskrajniejsze i najczarniejsze uczucie
Niewiara jest gorsza.Nie powoduje żadnego uczucia.
Metodyczne,mechaniczne strzały w tył głowy.Nie chęć,a praktyczne zabijanie w łagrach...
29-01-2010 15:46 
 Ocena 8 na 8
Smith (10069 punktów)
>Pisał o tym Quran: 6 Za nim jest Gehenna,(...) lecz on nie będzie mógł umrzeć; a z tyłu za nim - sroga kara.
Gehenna, a wiesz przynajmniej co to takiego było?
>Czyli jest tak jak napisano w Księdze.
Czyli słuchaj księgi i nie wyręczaj Allacha.
>>starszy pan o przemiłym usposobieniu
>Chamstwo za pieniędze nie jest przemiłe.
No tak. Tylko twoje bezinteresowne względem kobiet np.
>>musi w swoim własnym kraju żyć jak zaszczute zwierzę
>Sam sobie winny.
To nie on spłodził matołów nie potrafiących przeczytać i zrozumieć słów księgi.
>Niewiara jest gorsza.Nie powoduje żadnego uczucia.
Przynajmniej politowania.
>Metodyczne,mechaniczne strzały w tył głowy.Nie chęć,a praktyczne zabijanie w łagrach...
Jeszcze tylko o locie w kosmos zapomniałeś i byłoby już prawie wszystko co nie na temat.
29-01-2010 18:39Nie na temat 
 Ocena-6 na 8
Alhamdu_lillah _سورة  (9 punktów)
(zablokowany)
>Gehenna, a wiesz przynajmniej co to takiego było?

Wysypisko śmieci gdzie grzebano przestępców i tych którzy nie chcieli religijnego pochówku.
Nie wydaje mi się byś chciał religijny pochówek.

>Czyli słuchaj księgi i nie wyręczaj Allacha.

Słucham,niewiernych zostawiam Allahowi na Dzień Ostateczny.

>No tak. Tylko twoje bezinteresowne względem kobiet np.

Nie jestem chamski wobec kobiet,przywracam pierwotną kolej rzeczy.
Kobieta może się wypowiadać jeśli zapyta o zgodę męża w tej materii.
Wypowiedzi kobiet na tym forum świadczą że niestety nie pytały mężów.
29-01-2010 18:56 
 Ocena 5 na 5
Smith (10069 punktów)
>Nie wydaje mi się byś chciał religijny pochówek.
A masz coś do powiedzenia o tym co wiesz, nie koniecznie z Wikipedii, czy dalej będziesz plótł bzdury o tym co Ci się wydaje?
>Słucham,niewiernych zostawiam Allahowi na Dzień Ostateczny.
To słuchaj proroka i proś w modlitwie o usunięcie wybiórczego słuchu.
>>No tak. Tylko twoje bezinteresowne względem kobiet np.
>Nie jestem chamski wobec kobiet,przywracam pierwotną kolej rzeczy.
Raczej w bardzo pierwotny sposób, skoro chamski Ci nie pasuje to nie nalegam.
>Kobieta może się wypowiadać jeśli zapyta o zgodę męża w tej materii.
Twoja się nie wypowiada bo nie jesteś w sanie zrozumieć tego co ma do powiedzenia.
>Wypowiedzi kobiet na tym forum świadczą że niestety nie pytały mężów.
Nie każda ma tak tragicznego pecha, by związać się z Tobie podobnym.
29-01-2010 22:21 
 Ocena 1 na 1
ROM-an (365 punktów)
(zablokowany)
>Kobieta może się wypowiadać jeśli zapyta o zgodę męża w tej materii.
Jakby jeszcze ktoś tego nie zauważył jesteś po prostu miernotą bez mózgu która powtarza frazesy ze średniowiecznych książeczek. W sumie dobrze że tu się pojawiłeś bo jeżeli ktokolwiek miałby jeszcze wątpliwości co do islamu to swoimi wypowiedziami pokazałeś to co większość już wie.
Muzułmanin->fanatyk->terrorysta.
Psyk (14071 punktów)
Panowie z ABW już cię namierzają. Powiedz coś o dżihadzie a oddamy cię Amerykanom i obudzisz się z nogami we wrzątku w katowni w Egipcie.
Z nogami w Knorze jeszcze nikt nie kłamał.
30-01-2010 14:04 
 Ocena-2 na 2
Bismi Allahi ar-Rahmani ar-Rahimﺪﻤ&# (55 punktów)
(zablokowany)
>Powiedz coś o dżihadzie

Coś.....

>oddamy cię Amerykanom i obudzisz się z nogami we wrzątku

O proszę sługus Amerykanów,mówisz językiem nienawiści,językiem chrześcijańskich siepaczy czasów średniowiecza.
W imię czego pokazujesz oblicze pachołka katolickich fanatyków?
30-01-2010 14:22 
 Ocena 1 na 1
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
Wiedziałem ze długo nie wytrzymasz
30-01-2010 01:29 
 Ocena 2 na 2
Psyk (14071 punktów)
Chłopaki czemu macie taki fajny stalowy kolor a ja nie?
30-01-2010 12:16 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>Chłopaki czemu macie taki fajny stalowy kolor a ja nie?
Łaska autora wątku nie spłynęła na Twoje wypowiedzi.
29-01-2010 21:22 
 Ocena 2 na 2
Arłukowicz (3162 punktów)
A jakież to kryteria przyjąłeś aby określić który ateista był najsławniejszy ?
Psyk (14071 punktów)
>Kurt Westergaard to starszy gość, który ma (...) sympatyczną żonę.

To rzeczywiście niezwykłe.

>Takie życie jest niezwykle uciążliwe dla starszego człowieka, ale
>co to może obchodzić islamistów, którzy poczuli się urażeni. Nic.

A co może obchodzić katoli (katolem nazywa się Cejrowski więc piszę bez cudzysłowu), że zmuszają kobietę do urodzenia potworka, Downa, bliźnięta syjamskie albo zagrażają jej życiu? Też nic. Myślisz, że katole są lepsze?

>Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że początkowo, po opublikowaniu
>karykatur Mahometa, muzułmanie nie robili z całej sprawy wielkiej afery. Wszystko skomplikowało się
>później, prawdopodobnie dlatego, że wpływowi duchowni uznali rysunki Kurta za świetny pretekst do
>postraszenia Zachodu niewielkim kosztem.

To tak jak "narzeczona" Szczypińska z kolegami. Postanowili się obrazić na faceta Dody po trzech latach, bo można dostać snikersa od prymasa a może nawet zaproszenie na raut.

>To straszne , że ten człowiek musi żyć w takim zaszczuciu. Muzułmanie to dzicz , oczywiście nie wszyscy ale islam to idealna religia dla motłochu , szaleńców , fanatyków.

To nie kwestia islamu, to kwestia religii jako takiej (katolicy zachowywali się tak przez setki lat a nawet chętnie torturowali "braci odłączonych" tak, że gestapo wysiada).
30-01-2010 14:17 
 Ocena 2 na 2
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
>To nie kwestia islamu, to kwestia religii jako takiej (katolicy zachowywali się tak przez setki lat a nawet chętnie torturowali "braci odłączonych" tak, że gestapo wysiada).
Nie, teraz to kwestia religii islamu.
30-01-2010 19:06 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)
> bliźnięta syjamskie

Ja bym bliźnięta próbował rozdzielić o tyle o ile nie byłyby zrośnięte mózgiem.
30-01-2010 19:32 
 Ocena 2 na 2
Psyk (14071 punktów)
>> bliźnięta syjamskie
>Ja bym bliźnięta próbował rozdzielić o tyle o ile nie byłyby zrośnięte mózgiem.
>
Piłą czy siekierą byś próbował zachaj?
zachaj (5239 punktów)

>Piłą czy siekierą byś próbował zachaj?

Część trzeba byłoby piłą a resztę skalpelem. Potrzebny by był jeszcze zespół chirurgów pracujących na zmianę przez 36 godzin.

Jakiś czas temu byłem w Otwocku w klinice gdzie obserwowałem na żywo wstawienie endoprotezy stawu biodrowego. Ciekawe doświadczenie.
Illahimالشباك (61 punktów)
(zablokowany)
Smutne.Stanowisko naukowców oraz uczonych muzułmańskich jest jasne.
Rola muzułmanów na całym świecie polega na podjęciu wszystkich legalnych kanałów konstytucyjnych - w obronie ich praw i zwalczaniu agresji wymierzonej przeciwko Prorokowi (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim), używając wszelkich możliwych pokojowych środków, rozpowszechniając prawdę o naukach islamu. Muzułmanie powinni wykorzystać ten incydent, by rzucić więcej światła na wspaniały charakter i oświecenie Proroka Muhammada, rozpowszechniając wiedzę wśród tych, którzy nie są świadomi wielu aspektów jego wspaniałej osobowości oraz tego, że powinien on służyć za przykład godny naśladowania w czasach nam współczesnych. W odpowiedzi na pytanie: Szeicha Hussain Halała:
" Cytat:
Po pierwsze, chciałbym podkreślić, że karykatury, które wywołały gniew wśród świata muzułmańskiego - ponieważ zostały opublikowane w duńskim "Jyllands-Posten" we wrześniu zeszłego roku i zostały przedrukowane w wielu europejskich stolicach - są jednym z pojedynczych metod wykorzystywanych w systematycznej kampanii medialnej mającej na celu zszargać wizerunek islamu. Taka kampania medialna prowadzona jest przez ludzi, których jedynym interesem jest pogorszenie stosunków między muzułmanami a ludźmi wyznającymi inne religie. Oto dlaczego, widzimy jak od czasu do czasu, publikują oni prowokacyjne wypowiedzi, książki, przepisy a ostatnio - komiksy, które nie są nim czym innym, jak tylko dodatkowym elementem większego kontekstu. Co więcej, trend ten nie jest w pełni aprobowany przez wszystkich ludzi na Zachodzie, a jedynie przez pewnych osoby, które mają wpływ na międzynarodowe media, dzięki czemu ich glos może być szeroko słyszalny. W tym kontekście, muzułmanie powinni dołożyć największych starań, by:

1 - Oświadczyć przed całym światem ich pełne potępienie takich akcji oraz niezadowolenie z tego, co ma miejsce względem/przeciwko Prorokowi (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim)
2 - Zorganizować pokojowe demonstracje i protesty - w różnych miejscach - aby wywrzeć presję na opinię publiczną, mając na celu powstrzymanie takich kampanii medialnych
3 - Wykorzystać takie sytuacje, aby we współczesnym świecie przedstawić Proroka Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) jako wzorzec, albowiem nie ma wątpliwości, że Zachód i ci, którzy atakują Proroka nic o nim nie wiedza.
4 - Unikać obrażania ludzi innych religii, z powodu opublikowania tych prowokacyjnych komiksów skierowanych przeciwko Prorokowi (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim). Allah Wszechmocny zabronił takiego postępowania w Koranie (interpretacja znaczenia wg J. Bielawskiego):


Cytat:
[Koran 6:108] {Nie poniżajcie tych, których oni wzywają poza Allahem, żeby nie znieważali Allaha przez wrogość, nieświadomie. W ten sposób upiększyliśmy każdemu narodowi jego dzieło. Potem do ich Pana powrócicie! I On obwieści wam to, co czynili!}

5 - Bojkotować produkty tych państw, które opublikowały te prowokacyjne komiksy lub wciąż je publikują, albowiem bojkot jest uniwersalną bronią, używaną zarówno przez muzułmanów jaki i nie-muzułmanów.

Co więcej, wzywam wszystkim imamów w meczetach, zwłaszcza tych, którzy mieszkają na Zachodzie, aby zaczęli objaśniać - wspaniale zalety charakteru Proroka i jego wysokie morale, które są bardzo potrzebne naszemu światu w obecnych czasach. Dzięki temu, imamowie będą uczyć ich środowiska o wspaniałym charakterze Proroka oraz 'niebezpośrednio' przekazywać wiadomość tym, którzy w swej ignorancji atakują go, aby wyciągnęli naukę z jego życia i charakteru.

Cytat:

Wzywam wszystkie muzułmańskie władze na Zachodzie i w świecie muzułmańskim, aby podniosły te kwestie przed komisja Narodów Zjednoczonych i Organizacją Konferencji Islamskiej (OIC), jak również przed innymi wpływowymi organizacjami, aby te podjęły odpowiednie środki w tej sprawie, albowiem kwestia ta jest bardzo poważna."

Szeich Ahmad Kutty (uczony w Islamic Institute of Toronto, Ontario, Canada) dodaje: "Rzeczą wielce niefortunną jest fakt, że niektóre środowiska współczesnych społeczeństw zachodnich, powodują się w interesach osobistych - islamofobia. Podżegają one nienawiść do islamu i muzułmanów w każdy możliwy sposób. Stało się to również rzeczą modną wśród innych. W tym kontekście, muzułmanie musza głęboko zastanowić się przed podjęciem jakichkolwiek emocjonalnych i niekonsekwentnych działań. Albowiem przesadna reakcja na takie kampanie, może jedynie pogorszyć stan rzeczy. Przesadna reakcja obejmuje używanie jakichkolwiek środków innych, niż środki prawne i pokojowe, ponieważ reagowanie poprzez agresje nigdy nie powinno stanowić metody, gdyż nie przynosi pożądanych efektów. Pozwólcie, że wymienię kilka kroków, które możemy podjąć:

* Najlepszym sposobem rozwiązania tej sytuacji jest wykorzystanie pokojowych środków protestu.

* Muzułmanie powinni skorzystać z tej okazji, aby przekazać wiadomość miłosierdzia - tak jak przekazał ją Prorok Muhammad (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) - każdemu, kto pragnie dowiedzieć się prawdy o Proroku. Wspaniałą książką, którą polecam każdemu muzułmaninowi jest: "Messenger of God Muhammad" autorstwa Fethullah Gulen. Każdy muzułmanin powinien ją przeczytać i dać do przeczytania tym, którzy chcą poznać prawdę o przesłaniu Proroka. (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim).

* Na koniec, doradzam wszystkim muzułmanom, aby nie reagowali emocjonalnie, lecz podążali za decyzjami odpowiedzialnych przywódców w ich krajach. Musimy zawsze być zdyscyplinowani, pokojowi i zorganizowani w naszym podejściu do tego typu wielkiej wagi spraw." [koniec fatwy]
03-02-2010 20:51 
 Ocena 2 na 2
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
Jedna beza z tej piany to zanadto.
03-02-2010 21:27 
 0 na 2
i.czaplicka (5782 punktów)
Byłam na Jutlandii, kiedy aresztowano osoby grożące redaktorom z Jyllands Posten.Wybuchły zamieszki,straciła życie Dunka, która nie miała ze sprawą nic wspólnego, tylko znalazła się w złym miejscu.(chyba w Ribe)W gazetach zdjęcia ludzi z plakatami, na nich kontur Danii na szubienicy, przebity nożem.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365