Racjonalista - Strona głównaDo treści
opetanie i cuda, co na to racjonalisci?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
30-05-2014 18:23adamcopper (64 punktów)
(zablokowany)
opetanie i cuda, co na to racjonalisci?
Ocena -9 na 9
jesli chodzi o to czy dana osoba jest opetana to decyzja nalezy do psychiatry , zwykle zespolu expertow lekarzy, a nie do ksiedza


podobna sytuacja jest w przypadku cudow uzdrowien, rowniez decyduje zespol lekarzy w oparciu o zgromadzona dokumenatcje medyczna, a nie ksiadz


podobno istnieja nagrania jak podczas egzorcyzmu z ust osoby opetanej wychodza przerozne przedmioty, pojawiajce sie jakby na zasadzie teleportacji rodem z startreka, oraz nagrania jak osoba opetana unosi w powietrzu


zapewne ksiezy obowiazuje tajemnica egzorcyzmu, tak jak obowiazuje ich tajemnica spowiedzi, zatem nie moga niczego ujawnic publicznie np tych rzekomych nagran

zatem co racjonalisci sadza na temat tych rewalacji i porsze przy okazji o linki do filmikow dokumentujacych prawdziwe opetania ...

( tylko nie filmiki jak kobieta mowi meskimi glosami roznymi bo tego akurat kazdy moze sie nauczyc, ani roznymi jezykami bo nauka jezykow rowniez nie stanowi zadnego problemu)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

30-05-2014 19:12
 Ocena 10 na 10
kinemator (151 punktów)
>jesli chodzi o to czy dana osoba jest opetana to decyzja nalezy do psychiatry , zwykle zespolu
>expertow lekarzy, a nie do ksiedza
Lekarz nie określa, że osoba jest opętana ani tym bardziej mechanizmu opętania, przez co, kogo itd. Jedyne co może określić to, że jego wiedza medyczna nie jest w stanie w danym przypadku pomóc. (Już pomijam, że ze względów kulturowych, własnej wiary może być skłonny uważać kogoś kto pluje na krzyż za opętanego, a kogoś komu wydaje się, że przemawia do niego Odyn za zwykłego "świra")

Podobnie z uzdrowieniami, tylko, że tu jest o tyle łatwiej ponieważ nasz organizm próbuje pokonać chorobę - wyzdrowienia się zdarzają.

Dobrze to ujął prof. Religa
"Nie widział pan cudu medycznego?

- Jeżeli nawet widziałem rzeczy, których nie potrafię wytłumaczyć, to nie wierzę, by stała za nimi siła wyższa. Przyjmuję po prostu, że brak wytłumaczenia musi wynikać z mojej niepełnej wiedzy. "

>podobno istnieja nagrania jak podczas egzorcyzmu z ust osoby opetanej wychodza przerozne przedmioty,
Słowo klucz to "podobno".

>zapewne ksiezy obowiazuje tajemnica egzorcyzmu, tak jak obowiazuje ich tajemnica spowiedzi, zatem
>nie moga niczego ujawnic publicznie np tych rzekomych nagran
Tym gorzej dla ich argumentów.
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>podobno istnieja nagrania jak podczas egzorcyzmu z ust osoby opetanej wychodza przerozne przedmioty,
>pojawiajce sie jakby na zasadzie teleportacji rodem z startreka, oraz nagrania jak osoba opetana
>unosi w powietrzu
Podobno około 2000 lat temu żydowski cieśla zmartwychwstał a USA jest rządzone przez Iluminatów.
>zapewne ksiezy obowiazuje tajemnica egzorcyzmu, tak jak obowiazuje ich tajemnica spowiedzi, zatem
>nie moga niczego ujawnic publicznie np tych rzekomych nagran
>zatem co racjonalisci sadza na temat tych rewalacji i porsze przy okazji o linki do filmikow
>dokumentujacych prawdziwe opetania ...
Nie wiem co sądzą racjonaliści, ale ja uważam opętania za kolejną kościelną bajeczkę dla rządnej sensacji (i potwierdzenia wiary) gawiedzi.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
30-05-2014 19:39
 Ocena 13 na 13
Wacław (1038 punktów)

>zapewne ksiezy obowiazuje tajemnica egzorcyzmu, tak jak obowiazuje ich tajemnica spowiedzi, zatem
>nie moga niczego ujawnic publicznie np tych rzekomych nagran

A mnie kiedy byłem jeszcze malutkim chłopcem odwiedzili przedstawiciele Unii Galaktycznej i przedstawili tajemnice kosmosu, ale sorry - zobowiązali mnie do milczenia i nieujawniania publicznie tych jakże fantastycznych tajemnic.

>zatem co racjonalisci sadza na temat tych rewalacji i porsze przy okazji o linki do filmikow dokumentujacych prawdziwe opetania ...

Jaja sobie robisz?
30-05-2014 19:58
 Ocena 11 na 11
Maldoror XXIII (2480 punktów)

>podobno istnieja nagrania jak podczas egzorcyzmu z ust osoby opetanej wychodza przerozne przedmioty,
>pojawiajce sie jakby na zasadzie teleportacji rodem z startreka, oraz nagrania jak osoba opetana
>unosi w powietrzu

Dobrodzieju to jeszcze nic. U mnie na wsi krasula sołtysa się wody święconej nażłopała to i fruwać zaczęła po całej oborze. Jak sołtys chciał sprawdzić co za zamieszanie mu się w inwentarzu dzieje, to bramę otworzył i krowa błyskawicznie wyfrunęła w kierunku Lourdess machając racicami jakoby skrzydłami.

>zapewne ksiezy obowiazuje tajemnica egzorcyzmu, tak jak obowiazuje ich tajemnica spowiedzi, zatem
>nie moga niczego ujawnic publicznie np tych rzekomych nagran
>zatem co racjonalisci sadza na temat tych rewalacji i porsze przy okazji o linki do filmikow
>dokumentujacych prawdziwe opetania ...

Mam tutaj Panie film wykonany ukrytą kamerą, który wyciekł z jednej plebanii, gdzie ksiądz dobrodziej przygotowuje się do spotkania z opętanym:

www.youtube.com/watch?v=0ewIUwPNvig


br
30-05-2014 20:47 
 Ocena 5 na 5
Christos (2696 punktów)
>Dobrodzieju to jeszcze nic. U mnie na wsi krasula sołtysa się wody święconej nażłopała to i fruwać zaczęła po całej oborze.

Musi reklam Red Bull-a się naoglądała.


Żywię pewną obawę o ilość i wielkość gówna spadającego z powietrza...
30-05-2014 21:57 
 Ocena 1 na 1
Degre (752 punktów)
z jakiego to filmu?
30-05-2014 22:20 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>z jakiego to filmu?
Egzorcysta 2,5.
Jacek Przypadek (1069 punktów)
Jeśli nie ma filmów z lewitującymi ludźmi to nawet nie ma czego obalać. Bo co, ktoś puszcza pogłoskę i ja mam udowodnić, że to nieprawda? Czasem zbyt mało wymagamy od tych, co przedstawiają nam rewelacje.

Widziałem rzecz jasna wywiad z tym watykańskim egzorcystą co widział jak ludzie plują gwoździami. Ale sprawa jest niezbadana. Może być sto różnych wyjaśnień.
31-05-2014 12:39 
 Ocena 3 na 3
Appenzeller (3118 punktów)
>Widziałem rzecz jasna wywiad z tym watykańskim egzorcystą co widział jak ludzie plują gwoździami.
Jest to ten sam rodzaj dowodu, co "fotografia grupy osób, które widziały ziejącego ogniem smoka" (u Lema) . Ale jak kto chce bardzo wierzyć, to nic go nie odciągnie. Po prostu rozum śpi, upiory na swobodzie.


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
DalejLama (419 punktów)
(zablokowany)
Cytat:
>Jeśli nie ma filmów z lewitującymi ludźmi to nawet nie ma czego obalać. Bo co, ktoś puszcza pogłoskę i ja mam udowodnić, że to nieprawda? Czasem zbyt mało wymagamy od tych, co przedstawiają nam rewelacje.
>Widziałem rzecz jasna wywiad z tym watykańskim egzorcystą co widział jak ludzie plują gwoździami. Ale sprawa jest niezbadana. Może być sto różnych wyjaśnień.


W tym wątku Teh.mariusz pisze że widział film na którym opętana dziewczyna pluje gwoździami a chłopak lata .

tu w tym wątku : www.racjonalista.pl/forum.php/s,516319

więc chyba takie dokumentalne filmy istnieją .
Selanos (12869 punktów)
>jesli chodzi o to czy dana osoba jest opetana to decyzja nalezy do psychiatry , zwykle zespolu
>expertow lekarzy, a nie do ksiedza

Z reguły jest na odwrót. To ksiądz wciska się tam, gdzie potrzebny jest zespół ekspertów.

>podobna sytuacja jest w przypadku cudow uzdrowien, rowniez decyduje zespol lekarzy w oparciu o
>zgromadzona dokumenatcje medyczna, a nie ksiadz

Z reguły jest na odwrót, a jeżeli lekarz zakłada cud zamiast znaleźć rzeczywisty powód poprawienia stanu chorego, to kiepsko z tym lekarzem.

>podobno istnieja nagrania jak podczas egzorcyzmu z ust osoby opetanej wychodza przerozne przedmioty,

Jak z ust mojego siostrzeńca który pozostawiony bez opieki na pięć minut wtranżolił plastykowe figurki smerfów i pastę do butów. Potem oczywiście zwrócił.

>oraz nagrania jak osoba opetana unosi w powietrzu

Też potrafię takie zrobić, instrukcja jest w internecie. W zasadzie to takie efekty jak lewitacja i znikanie, kinematografia opanowała już na początku XX wieku.

>zapewne ksiezy obowiazuje tajemnica egzorcyzmu, tak jak obowiazuje ich tajemnica spowiedzi, zatem
>nie moga niczego ujawnic publicznie np tych rzekomych nagran

Wręcz przeciwnie, oni bardzo chętnie straszą i ujawniają.

>zatem co racjonalisci sadza na temat tych rewalacji

Nie widziałem, jest to sprzeczne ze wszystkim co wiemy o otaczającym nas świecie.

>i porsze przy okazji o linki do filmikow
>dokumentujacych prawdziwe opetania ...

Nie ma czegoś takiego jak filmik dokumentujący prawdziwe opętania. Są zz to poważne choroby albo idioci którzy zachowują się jak ludzie ciężko chorzy, niestety.

Znajomy oglądał niedawno Egzorcyzmy Emily Rose , mówił że to całkiem niezły film, jak lubisz ten gatunek, to polecam.

>( tylko nie filmiki jak kobieta mowi meskimi glosami roznymi bo tego akurat kazdy moze sie nauczyc,
>ani roznymi jezykami bo nauka jezykow rowniez nie stanowi zadnego problemu)

To już zbadano, osoby które mówią językami, po prostu bezsensownie bełkoczą. Tak się składa, że nauka potrafi odróżnić język od bełkotu, jeśli wierzyć Chomskiemu to każdy człowiek potrafi dzięki tzw. LAD, chociaż dzisiaj częściej mówi się chyba o Universal Grammar.

Chyba moderatorzy nie mają do Pana siły, bo jeszcze jakiś czas temu poprawiali błędy ortograficzne na czerwono z pogrubieniem, całe szczęście. Właściwie to czemu się dziwić? W Pana przypadku musieliby przepisać cały post.
adamcopper (64 punktów)
(zablokowany)
a myslalem ze ciasnota umyslowa to na forach typu katolik pl kroluje coz, jak widac racjonalisci sa ciasni w druga strone

spodziewalem sie po tym portalu wyzszego poziomu niz klotnie na pudelek cz gazeta pl lub onet

pozdrawiam "racjonalisci"
31-05-2014 13:49 
 Ocena 5 na 5
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>a myslalem ze ciasnota umyslowa to na forach typu katolik pl kroluje
A jak się ta ciasnota przejawia? Brakiem wiary w brednie?
>coz, jak widac racjonalisci sa ciasni w druga strone
Niewątpliwie. Naiwna wiara w klesze bajeczki to zapewne przejaw otwartości i intelektualnej odwagi, czyż nie?
>spodziewalem sie po tym portalu wyzszego poziomu niz klotnie na pudelek cz gazeta pl lub onet
Jeśli za wyższy poziom uważasz przyklaskiwanie rozmaitym bzdurom to cieszę się bardzo, iż się rozczarowałeś.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
31-05-2014 16:15 
 Ocena 3 na 3
Selanos (12869 punktów)
>a myslalem ze ciasnota umyslowa to na forach typu katolik pl kroluje coz, jak widac racjonalisci sa ciasni w druga strone

Wyskakujesz z opętaniami, na które nie ma żadnych naukowych dowodów, które są sprzeczne z tym co wiemy o człowieku, które są bujdą wymyśloną przez księdzowatych tak samo jak cała reszta ich religii i spodziewasz się... czego..?

>spodziewalem sie po tym portalu wyzszego poziomu niz klotnie na pudelek cz gazeta pl lub onet

Czy ktoś się kłóci? Raczej nie. Co najwyżej śmieje albo wali głową w ścianę.
kaganiec (155 punktów)
>Wyskakujesz z opętaniami, na które nie ma żadnych naukowych dowodów

Niemniej psychiatria zauważa zespół charakterystycznych objawów, które
określa mianem "demonicznego opętania".
strefataje(*)etanie-wedlug-psychiatry/eensm
adamcopper (64 punktów)
(zablokowany)
to juz moj kolejny post i ja sie zaczynam powaznie zastanawiac czy wy w ogole umiecie czytac z zrozumieniem

ja cos pisze a potem jakies dziwne odpwoiedzi w ogole nie nawiazujace do tresci postu oO

czy wy czegos nie rozumiecie w stwierdzeniu ze to lekarze medycyny,racjonalni naukowcy profesorowie decyduja o kwalifikacji jako cud czy opetanie? oO

oj ciezko jest ,ciezko, chyba dlatego wam wprowadzili te nowa mature co trzeba napisac czy sie zrozumialo te pol strony tekstu danego . ale to i tak widze, ze nie dziala jednak oO
08-07-2014 19:38 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>czy wy czegos nie rozumiecie w stwierdzeniu ze to lekarze medycyny,
> racjonalni naukowcy profesorowie decyduja o kwalifikacji jako cud czy opetanie? oO

Chwileczkę chwileczkę.
Gdzieżeś Ty zlotko widział cud, zakwalifikowany przez "racjonalnych naukowców-profesorów"??
Może przez naukę jeszcze? Potwierdzony przez jakisik prezesa PAN, albo szacowne The Royal Society of London for Improving Natural Knowledge?

> oj ciezko jest ,ciezko, chyba dlatego wam wprowadzili te nowa
> mature co trzeba napisac czy sie zrozumialo te pol strony tekstu
> danego. ale to i tak widze, ze nie dziala jednak

Gratuluję owych "widzeń" tajemnych i pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
adamcopper (64 punktów)
(zablokowany)
to juz moj kolejny post i ja sie zaczynam powaznie zastanawiac czy wy w ogole umiecie czytac z zrozumieniem

ja cos pisze a potem jakies dziwne odpwoiedzi w ogole nie nawiazujace do tresci postu oO

czy wy czegos nie rozumiecie w stwierdzeniu ze to lekarze medycyny,racjonalni naukowcy profesorowie decyduja o kwalifikacji jako cud czy opetanie? oO

oj ciezko jest ,ciezko, chyba dlatego wam wprowadzili te nowa mature co trzeba napisac czy sie zrozumialo te pol strony tekstu danego . ale to i tak widze, ze nie dziala jednak oO
adamcopperr (1 punktów)
(zablokowany)
W końcu pojąłem wasz sposób myślenia, profesorowie medycyny są w zmowie z księżmi katolickimi, prawdopodobnie dostają jakieś korzyści majątkowe i fałszują wszystkie swoje badania na temat opętania i cudów medycznych.

d3us (250 punktów)
>jesli chodzi o to czy dana osoba jest opetana to decyzja nalezy do psychiatry , zwykle zespolu
>expertow lekarzy, a nie do ksiedza

Ja tylko chciałbym widzieć skąd masz te informacje? Z miesięcznika egzorcysta?
Otóż chciałbym Ci powiedzieć że od 1994 roku opętanie uważa się w medycynie za chorobę wystarczy wpisać w google "Zaburzenie transowe i opętaniowe" albo "ICD-10 opętanie"
i leczy się ja tylko wtedy gdy zaburzenie jest nieakceptowane kulturowo tak jak np w naszej kulturze ale np w kulcie voodo opętanie jest czymś pożądanym. Według psychiatrii jest to zaburzenie psychiczne jak każde inne i trzeba leczyć a nie kropić wodą święconą. Widziałem filmy na yt o opętaniach i jeden ksiądz egzorcyzmował kobietę przez kilka dobrych lat (bez efektów) ... a poprawiło się jej jak zaczęła brać psychotropy. Pytałem się też profesora psychiatrii na studiach czy wysłał kiedyś kogoś do księdza na co on mi odpowiedział że nie i to księża wysyłają pacjentów do niego.

/edit. Szkoda teraz zobaczyłem że jest zablokowany ciekaw jestem co by mi odpowiedział...
07-07-2014 16:28 
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>Otóż chciałbym Ci powiedzieć że od 1994 roku opętanie uważa się w medycynie za chorobę wystarczy wpisać w google "Zaburzenie transowe i opętaniowe"
pl.wikiped(*)nie_transowe_i_opętaniowe

>albo "ICD-10 opętanie"
pl.wikipedia.org/wiki/Opętanie

>i leczy się (...)
Ale takie stany psychiczne, jak mistycyzm uważa się już za normę, gdyż do zaburzenia włącza się jedynie te, które pojawiają się poza religijno-kulturowymi akceptowalnymi powszechnie obrzędami oraz występują wbrew woli i chęci.

@@@
.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365