Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cel czy środek

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
25-08-2014 09:27makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Cel czy środek
Ocena 2 na 2
hej,
Czy w planie boskim człowiek jest celem czy środkiem ?
Człowiek to wszak narzędzie w ręce Boga , prawda ?
Człowiek istnieje po to aby miał możliwość być Bogiem - czyli aby mógł rządzić , nakazywać , zabraniać , zezwalać - a finalnie aby móc Zbawiać i Potępiać .
Chyba jednak narzędzie .
Nie słyszałem nic o tym aby człowiek stworzony został po to aby być człowiekiem

pozdrawiam
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czy w planie boskim człowiek jest celem czy środkiem ?
Bóg ma być miłością, a człowiek tej miłości adresatem?
.
25-08-2014 14:29 
 Ocena 5 na 5
sable (465 punktów)
>>Czy w planie boskim człowiek jest celem czy środkiem ?
>Bóg ma być miłością, a człowiek tej miłości adresatem?

Miłość to tylko chemia mózgu
Cała ta Jedyna Wielka Prawdziwa Miłość to po prostu dopamina, czyli mały boży neuroprzekaźnik, lepiej znany pod nazwą romantycznej miłości. A także noradrenalina, znana jako zauroczenie. To naturalne środki pobudzające. Gdy się zakochujesz, substancje te, wraz z ich kuzynami, zaczynają taniec na rurze wokół neuronów twego mózgu. Skaczą wokół układu limbicznego, skupiając uwagę, wywołując pożądanie, obsesyjne myśli, żądzę popełniania niemoralnych aktów z twoim ukochanym podczas czekania na zmianę świateł w centrum miasta, i tym podobne.

W bocznych częściach mózgu są dwa obiekty, zwane jądrami ogoniastymi. Zajmują się ruchami ciała oraz układem nagrody - systemem naszego umysłu odpowiedzialnym za ogólne pobudzenie, odczuwanie przyjemności i motywację do zdobywania nagród
Na serotoninę, kolejny neuroprzekaźnik mózgu, związany z obsesją, depresją i gonitwą myśli, mocno wpływają - na poziomie molekularnym - romans i wzbierająca dopamina. Osoby, które właśnie się zakochały oraz osoby z zaburzeniami obsesyjno- kompulsywnymi wykazują równie obniżony poziom płytkowego transportera 5-HT. Innymi słowy, dopamina wydaje się tłumić działanie serotoniny, co z kolei wyzwala obsesyjno-kompulsywny sposób myślenia.

Do akcji wkracza oksytocyna i inne substancje w twoim mózgu, aby zbudować więź z kochankiem, tworząc łagodniejszy i bardziej zrównoważony związek.
Dopamina opuszcza scenę romansu, wkracza na nią jądro półleżące, kora wyspy i boczna kora oczodołowo- czołowa. Te obszary rozświetlają się w mózgach porzuconych kochanków, gdy patrzą na zdjęcia byłych ukochanych. Są związane z podejmowaniem dużego ryzyka, uzależnieniem, bólem fizycznym i zaburzeniami obsesyjno- kompulsywnymi. Dlatego - teoretyzują naukowcy - ludzie obsesyjnie myślą o utraconej miłości i w skrajnych przypadkach posuwają się do prześladowania, samobójstwa czy zabójstwa.
26-08-2014 12:11 
 Ocena 1 na 1
spray (5875 punktów)
>>>Czy w planie boskim człowiek jest celem czy środkiem ?
>>Bóg ma być miłością, a człowiek tej miłości adresatem?
>Miłość to tylko chemia mózgu

No, i mamy problem... Czy Bóg ma mózg? Bo jeśli nie, to d... zimna!

Nikt do tej pory nie określił dokładnie tego momentu w historii, w którym człowiek został udomowiony przez kota domowego.
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>No, i mamy problem... Czy Bóg ma mózg? Bo jeśli nie, to d... zimna!

hej,
Jest taki film : Kula z Dustinem Hoffmanem
Tam naukowców przeraża fakt , że "to coś" co znajdują na dnie oceanu posiada emocje - No bo jak ma dobre emocje to jest ewentualność , że może mieć też bardzo złe ...
Może lepiej by Bóg mózgu nie miał i żadnych światów już nie wymyślał ...

pozdrawiam serdecznie
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>Bóg ma być miłością, a człowiek tej miłości adresatem?

hej,
Bardzo cię kocham , będę twoim mężem a ty moją żoną i będziemy mieli dużo dzieci
Bo ja jestem miłością a ty tej miłości adresatką
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian
26-08-2014 09:04 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Bo ja jestem miłością
Ty? Pierwsze słyszę.
.
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
hej,
Nic nie szkodzi
Ważne , że teraz już wiesz

zakochany makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian
26-08-2014 09:38 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ważne , że teraz już wiesz
Rozszerzyłam tę odpowiedź, a nie sprawdziłam, że pierwszy zamiar się opublikował, mimo, że zatrzymałam wczytywanie.

>zakochany makuś

.
26-08-2014 09:26 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>będziemy mieli dużo dzieci
I rzecz w tym, że stanę się narzędziem do ich wyprodukowania?

>Bo ja jestem miłością
Czyli zwykła przenośnia poetycka, mająca ukryć zamiar użycia.

Ergo: wg religii bóg ma człowieka za narzędzie do powoływania kolejnych żyć.

Tak?
.
26-08-2014 09:34 
 Ocena 2 na 2
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>>będziemy mieli dużo dzieci
>I rzecz w tym, że stanę się narzędziem do ich wyprodukowania?
hej,
Nie sama ! Wyślę do ciebie me anioły i duchy święte


>>Bo ja jestem miłością
>Czyli zwykła przenośnia poetycka, mająca ukryć zamiar użycia.
hej,
Jaka przenośnia ? Prawda przecież - zupełnie naga i pozbawiona ukrytych miejsc


>Ergo: wg religii bóg ma człowieka za narzędzie do powoływania kolejnych żyć.
>Tak?
hej,
Nie !
Bóg powołuje kolejne życia
Człowiek ma Boga wielbić i sławić i dziękować i błagać i być bezwarunkowo posłusznym ale najważniejsze jest to , że ma służyć do zbawiania i potępiania
Do takiej boskiej rozrywki ma służyć

makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian
26-08-2014 10:09 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie sama ! Wyślę do ciebie me anioły i duchy święte
Taka przesyłka sine qua non to ejakulat, nie dotrze on z bardzo daleka.

>Jaka przenośnia ? Prawda przecież - zupełnie naga i pozbawiona ukrytych miejsc
O tyle naga, o ile uczestniczka sable rzecz tę wyłożyła niczego nie ukrywając.

>Bóg powołuje kolejne życia
Przypisuje mu się sprawstwo (ojcostwo? )

>Człowiek ma Boga wielbić...
>Do takiej boskiej rozrywki ma służyć
Czyli jest narzędziem jako i ja jako obiekt makusiowych karesów.
.
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>>Nie sama ! Wyślę do ciebie me anioły i duchy święte
>Taka przesyłka sine qua non to ejakulat, nie dotrze on z bardzo daleka.
hej,
Moi posłańcy poruszają się nadświetlnie - wszędzie i zawsze będą przed tobą , poza tym wymyśliłem dania mrożone i odpowiednie pojemniki do przechowywania , dobry jestem , co ?

>>Jaka przenośnia ? Prawda przecież - zupełnie naga i pozbawiona ukrytych miejsc
>O tyle naga, o ile uczestniczka sable rzecz tę wyłożyła niczego nie ukrywając.
hej,
Ależ ukrywając , a przecież ukrywając , jak nie ukrywając skoro zasłaniając
Mikroskopem się wykręca , pod szkiełko ucieka , do probówki się chowa
Co mi tam dopamina , serotonina , adrenalina - to wszak uboczny produkt jest strzelistych i świetlistych mych namiętności

>>Bóg powołuje kolejne życia
>Przypisuje mu się sprawstwo (ojcostwo? )
hej,
Przypisuje się wszystko i matkostwo i ojcostwo - słusznie zresztą

>>Człowiek ma Boga wielbić...
>>Do takiej boskiej rozrywki ma służyć
>Czyli jest narzędziem jako i ja jako obiekt makusiowych karesów.
hej,
Ty jesteś narzędziem dzięki któremu mój boski żywot sobie ocukrzam
Ja jestem dla ciebie snem , najpiękniejszym jaki wyśnić możesz

makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian
27-08-2014 01:37 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Moi posłańcy poruszają się nadświetlnie - wszędzie i zawsze będą przed tobą , poza tym wymyśliłem dania mrożone i odpowiednie pojemniki do przechowywania , dobry jestem , co ?
Jakbyś tak jeszcze nie stawiał spacji przed przecinkami i pytajnikami...

>Co mi tam dopamina , serotonina , adrenalina - to wszak uboczny produkt jest strzelistych i świetlistych mych namiętności
Mnie ta chemia chyba jednak coś robi, a już wrażenie na mnie, to na pewno.

>Przypisuje się wszystko i matkostwo i ojcostwo - słusznie zresztą
Jest taka koncepcja, ale mnie się objawiło, że żadnego boga nie ma.

>Ty jesteś narzędziem dzięki któremu mój boski żywot sobie ocukrzam
Czyli jestem tą prześliczną srebrną łyżeczką w cukierniczce?

>Ja jestem dla ciebie snem , najpiękniejszym jaki wyśnić możesz
Zatem dobranoc, makuś, hej.
.
28-08-2014 14:48 
 Ocena 1 na 1
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
hej,
Jesteś najprześliczniejszowatą łyżeczką i bardzo ci za to wdzięczny jestem !
makuś - stawiający spacje
eż ten słodki anarchizm - bolesna historia !
pa pa - kochanie - pa
... ... ...


szczególne pozdrowienia dla wegetarian
Wenancjusz (16441 punktów)
>hej,
>Czy w planie boskim człowiek jest celem czy środkiem ?

Czy znasz jakiś plan boski? Tego nie znają nawet biskupi. Zapytaj wprost czy odpowiedzą czy będą mącić wodę.

>Człowiek to wszak narzędzie w ręce Boga , prawda ?
Mało. I stworzony na jego podobieństwo i wzór teoretyczny. Dlaczego na ziemi więc tyle draństwa? Czyżby było to podobieństwo boga?

>Człowiek istnieje po to aby miał możliwość być Bogiem - czyli aby mógł rządzić , nakazywać ,
>zabraniać , zezwalać - a finalnie aby móc Zbawiać i Potępiać .

Tu pojechałeś po bandzie. Człowiek nie może być bogiem, niemniej bóg naznaczył człowieka bytem nad wszystkimi zwierzętami i ziemią (dlatego wytłuczono niesamowicie głupio np. takie zwierzęta jak tury).

>Chyba jednak narzędzie .
>Nie słyszałem nic o tym aby człowiek stworzony został po to aby być człowiekiem

Przepraszam ale się mylisz. Człowiek stworzony z byle czego co było pod ręką (gliny i popiołów), musi być kiepskim wytworem.
Teraz poważnie. Człowiek i małpa mieli wspólnego przodka i o to wspólne, brakujące ogniwo jest awantura. Okazuje się, że w trakcie badań dochodzi się do wniosku o "równoległości" w powstawaniu istot, które chętniej chodziły na dwóch nogach i niechęć łażenia po drzewach. Na ziemi była większa możliwość zdobywania żywności i uciekania przed zagrożeniem. Załomy skalne, nory, jaskinie, krycie się w trawach no i technika rozpraszania uwagi drapieżcy wyniesiona z drzew. To były początki człowieka. Jeżeli proces rozwoju takiego niby zwierzęcia a zaczątku człowieka, poparty był spożywaniem mięsa typu robaki (białko łatwo przyswajalne, lepsze energetycznie jak roślinność), drobne zwierzaki jakie wpadły w "ręce" takiej małpy-człowieczej, to coś co steruje organizmem czyli mózg miał mieć szansę na rozwój, dostawał więcej odżywek energetycznych i mógł się rozwijać. Wiesz ile procent energii pochłania mózg obecnego człowieka? Dlaczego jest tak niezwykle ukrwiony i czuły na malutkie pęknięcia żyłeczki (wtedy wylew paraliżujący)? Dlatego jest chroniony "puszką" z kości zwaną czaszką, by zewnętrzne ataki miały trudność w zniszczeniu życia. Człowiek tak powstawał a nie z powodu kaprysu kogoś nieznanego, niby ducha a jednak wytwórcę, stosującego idiotyczne metody tworzenia lepiąc i pstryknięciami palcem tworzący. Dajmy sobie spokój z wnikaniem w prawdziwość tych stwierdzeń. Są ze świata fantazji, nierealne i ogłupiające dla wierzących, co mnie "osobiście" zdumiewa.

Ich bin besser als mein Ruf
26-08-2014 12:07 
 Ocena 2 na 2
spray (5875 punktów)
>>hej,
>>Czy w planie boskim człowiek jest celem czy środkiem ?
>Czy znasz jakiś plan boski? Tego nie znają nawet biskupi. Zapytaj wprost czy odpowiedzą czy będą mącić wodę.

Ha! Bo to jest plan tak tajny, że aż nieistniejący!

Nikt do tej pory nie określił dokładnie tego momentu w historii, w którym człowiek został udomowiony przez kota domowego.
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)

hej,
Przepraszam wystąpił duży błąd , to powinno brzmieć tak :

>Człowiek istnieje po to aby Bóg miał możliwość być Bogiem - czyli aby mógł rządzić , nakazywać ,
>zabraniać , zezwalać - a finalnie aby móc Zbawiać i Potępiać .

a nie tak :

>Człowiek istnieje po to aby miał możliwość być Bogiem - czyli aby mógł rządzić , nakazywać ,
>zabraniać , zezwalać - a finalnie aby móc Zbawiać i Potępiać .

Przepraszam za niechlujstwo
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365