Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jarosław następnym Prezydętem?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
10-04-2010 10:46Adamiak (36436 punktów)Jarosław następnym Prezydętem?
Ocena 2 na 16
   Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lotrek (14275 punktów)
>   Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?
Trochę się pospieszyłeś, jeszcze nie wiadomo czy Jarosław Kaczyński też nie był na pokładzie prezydenckiego samolotu.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
10-04-2010 14:08 
 Ocena-2 na 6
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Trochę się pospieszyłeś, jeszcze nie wiadomo czy Jarosław Kaczyński też nie był na pokładzie prezydenckiego samolotu.


Był, czy nie był i tak oni są splątani kwantowo.
10-04-2010 16:28 
 Ocena 9 na 11
Smith (10069 punktów)
> Trochę się pospieszyłeś, jeszcze nie wiadomo czy Jarosław Kaczyński też nie był na pokładzie prezydenckiego samolotu.
>

>Był, czy nie był i tak oni są splątani kwantowo.
>
Nie był.
Za to byli tam przede wszystkim: Dowódca Sił Powietrznych RP, Dowódca Wojsk Lądowych RP, Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Dowódca Marynarki Wojennej RP, Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP, Dowódca Wojsk Specjalnych RP.
Pozostaje pytanie: co za debil wsadził ich wszystkich do jednego samolotu?
10-04-2010 16:03 
 Ocena 2 na 2
Zella (1321 punktów)
>Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?
>Trochę się pospieszyłeś, jeszcze nie wiadomo czy Jarosław Kaczyński też nie był na >pokładzie prezydenckiego samolotu.

   Nie podoba mi się taka tematyka !Stało się nieszczęście i chyba powinniśmy być poważniejsi w takiej sytuacji. Ja napisałam inny wątek !
10-04-2010 18:25 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
>    Nie podoba mi się taka tematyka !Stało się nieszczęście i chyba powinniśmy być poważniejsi w takiej sytuacji. Ja napisałam inny wątek !

   To dlaczego piszesz w tym?
jarekland (142470 punktów)
>   Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?
>
Z tego co mi wiadomo jego nie ma na liscie kandydatów na prezydenta.
10-04-2010 11:00 
 Ocena 2 na 2
kapitan AS (298 punktów)
>Z tego co mi wiadomo jego nie ma na liscie kandydatów na prezydenta.

Kimś będzie trzeba te osoby zastąpić a zginęło dwóch kandydatów
10-04-2010 11:41 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>>   Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?

>Z tego co mi wiadomo jego nie ma na liscie kandydatów na prezydenta.
   Co nie znaczy, że nie może być.

PS Potrzebne ci są dwa identyczne wpisy? Jeśli nie, to jeden usuń.
Matix (5786 punktów)
A szampana jeszcze nie otworzyliście?
10-04-2010 11:29 
 Ocena 3 na 7
Adamiak (36436 punktów)
>A szampana jeszcze nie otworzyliście?
   Chcesz się napić na sępa przy okazji swojej żałoby?
10-04-2010 11:53 
 Ocena 1 na 3
Matix (5786 punktów)
Ja niczego nie żałuję. Ubolewam jedynie nad ludzką głupotą.
10-04-2010 14:10 
 Ocena-1 na 9
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Ubolewam jedynie nad ludzką głupotą.

Przyjmij wyrazy mojego głębokiego współczucia.
rudyment (3233 punktów)
>   Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?
>

Może i nazwisko też, ale czy jakieś inne zmiany to wróży?

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
11-04-2010 09:04 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>>   Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?
>Może i nazwisko też, ale czy jakieś inne zmiany to wróży?

   Nie wiedzieć czemu zachciało mi się sparafrazować: polityki nie można zmienić. Można zmienić politykę, ale to niczego nie zmienia.
jkl; (5859 punktów)
>   Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?

Obstawiam jedną z tych skrajności:
Albo zaciśnie zęby, zakandyduje a naród wybierze go kierowany współczuciem,
albo po śmierci brata bliźniaka, a zapewne wkrótce matki, załamie się i całkowicie wycofa z polityki.
10-04-2010 11:20 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
>Obstawiam jedną z tych skrajności:
>Albo zaciśnie zęby, zakandyduje a naród wybierze go kierowany współczuciem,

   Inicjując temat właśnie to miałem na myśli.
10-04-2010 14:16 
 Ocena 4 na 4
Arłukowicz (3162 punktów)
>>Obstawiam jedną z tych skrajności:
>>Albo zaciśnie zęby, zakandyduje a naród wybierze go kierowany współczuciem,
>   Inicjując temat właśnie to miałem na myśli.

Takoż i ja ową inicjacje odebrałem, acz co niektórzy chyba ( sadząc po tych minusach, które Ci przydzielili ) inaczej.

pozdrawiam

Apel ;
Dopatrujmy się kontekstu wypowiedzi, a nie czytajmy wszystkiego literalnie !!
10-04-2010 17:36 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>>   Inicjując temat właśnie to miałem na myśli.
>Takoż i ja ową inicjacje odebrałem, acz co niektórzy chyba ( sadząc po tych minusach, które Ci przydzielili ) inaczej.
   Mam nawyk zakładania u interlokutora co najmniej takiej inteligencji, jak moja, więc tylko czasami mam chęć na pisanie wersji uproszczonej.

   Pozdrawiam.

>Apel ;
>Dopatrujmy się kontekstu wypowiedzi, a nie czytajmy wszystkiego literalnie !!

   Ten apel jest wyśmienity, bo adresowany do tych, którzy czytać nie potrafią, a tylko literki składają do kupy.
..V.. (158 punktów)
>   Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?
>

Urząd prezydenta przejmuje na czas obecny marszałek sejmu i uważam, że ta sytuacja się zbytnio nie zmieni. Jest korzystna dla PO.
10-04-2010 11:20 
 Ocena 1 na 1
kapitan AS (298 punktów)
>Urząd prezydenta przejmuje na czas obecny marszałek sejmu i uważam, że ta sytuacja się zbytnio nie zmieni. Jest korzystna dla PO.

Ta sytuacja się zmieni bo wybory będą w czerwcu. Nie przejmuje urzędu tylko będzie pełnił jego funkcje jako marszałek. Konstytucja o tym mówi. PO nie ma nic do gadania
..V.. (158 punktów)

>Ta sytuacja się zmieni bo wybory będą w czerwcu. Nie przejmuje urzędu tylko będzie pełnił jego funkcje jako nadal jako marszałek. Konstytucja o tym mówi. PO nie ma nic do gadania
>

Moje niedopatrzenie, jednakże nie uważam by premier kandydował. Popchnie na fotel raczej jakiegoś pachołka.
10-04-2010 14:30 
 Ocena 1 na 1
Arłukowicz (3162 punktów)
>Urząd prezydenta przejmuje na czas obecny marszałek sejmu i uważam, że ta sytuacja się zbytnio nie zmieni. Jest korzystna dla PO.

A wg. mnie to PO najmocniej dostanie po d....., ich sytuacja jest obecnie bardzo niekomfortowa, gdyż spora część ich elektoratu to ludzie nielubiący PIS-u. A po tym zdarzeniu - ów "trynd" może się odwrócić.
Andro (1185 punktów)
Nie czas na tę dyskusję. Czy go lubimy, czy nie był naszym Prezydentem. Cześć jego pamięci.


Bądź zimny albo gorący
letniego wypluję z ust moich
10-04-2010 11:22 
 Ocena 7 na 11
Adamiak (36436 punktów)
>Nie czas na tą dyskusję.
   To nie dyskutuj.

>Czy go lubimy, czy nie był naszym Prezydentem.
   Moim nie.
10-04-2010 11:46 
 Ocena 1 na 1
kogut59 (3090 punktów)

>>Czy go lubimy, czy nie był naszym Prezydentem.
>   Moim nie.
Dlaczego leciała delegacja prezydenta dzisiaj?? skoro uroczystości oficjalne z Putinem i Tuskiem się już odbyły !
10-04-2010 11:54 
 Ocena 6 na 6
jkl; (5859 punktów)
>Dlaczego leciała delegacja prezydenta dzisiaj?? skoro uroczystości oficjalne z Putinem i Tuskiem się już odbyły !
Pewnie właśnie dlatego.

Ale dlaczego prezydent, pół rządu i cała wojskowa góra leciała jednym samolotem?
10-04-2010 12:07 
 Ocena 6 na 8
Adamiak (36436 punktów)
>Ale dlaczego prezydent, pół rządu i cała wojskowa góra leciała jednym samolotem?
   Bo drugi też popsuty.
10-04-2010 14:24 
 Ocena 4 na 4
apud (4399 punktów)
>>Ale dlaczego prezydent, pół rządu i cała wojskowa góra leciała jednym samolotem?
>   Bo drugi też popsuty.

i benzyna droga.
10-04-2010 14:33 
 Ocena 4 na 4
Arłukowicz (3162 punktów)
>>>Ale dlaczego prezydent, pół rządu i cała wojskowa góra leciała jednym samolotem?
>>   Bo drugi też popsuty.
>i benzyna droga.
A jakby lecieli kilkoma, to by dopiero było !!
Marnotrawstwo piniendzy podatnika !!
10-04-2010 14:56 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
>>>>Ale dlaczego prezydent, pół rządu i cała wojskowa góra leciała jednym samolotem?
>>>   Bo drugi też popsuty.
>>i benzyna droga.
>A jakby lecieli kilkoma, to by dopiero było !!
>Marnotrawstwo piniendzy podatnika !!

Slusznie, powinni ekologicznie. I wtedy by sie tyle osób towarzyszących nie załapało na wycieczkę.
Rowerki, hulajnogi,pieszko?
10-04-2010 12:09 
 Ocena 4 na 4
Matix (5786 punktów)
No właśnie. A pamiętacie CASA? Ile to szumu było, że nie może lecieć na raz tyle ważnych osób? No to się doigrali.
10-04-2010 14:14 
 Ocena-4 na 4
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Ile to szumu było, że nie może lecieć na raz tyle ważnych osób? No to się doigrali.
Zaiste dziwne, że taka dynastyczna władza o takie ważne detale nie zadbała. Może byli pewni własnych chodów na górze?
10-04-2010 12:13 
 Ocena 2 na 2
kogut59 (3090 punktów)

>Ale dlaczego prezydent, pół rządu i cała wojskowa góra leciała jednym samolotem?
raczej leciał dwór Prezydenta ?
Miejmy nadzieje ze politycy wyciągną poprawne wnioski-wiara w boga nie pomaga w polityce a już na pewno nie w czasie lotu samolotem !
10-04-2010 12:20 
 Ocena 5 na 5
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)
>>Dlaczego leciała delegacja prezydenta dzisiaj?? skoro uroczystości oficjalne z Putinem i Tuskiem się już odbyły !
>Pewnie właśnie dlatego.
>Ale dlaczego prezydent, pół rządu i cała wojskowa góra leciała jednym samolotem?

Bo niczego się nauczyli po katastrofie samolotu CASA. Ważniejsze są przepychanki, kto poleci jako kumpel władzy, a dla kogo miejsca zabraknie bo nie jest w łaskach.

CYMBAŁ BRZMIĄCY.
10-04-2010 16:14 
 Ocena 1 na 1
szperacz (2861 punktów)
>>Dlaczego leciała delegacja prezydenta dzisiaj?

Zastanawia mnie cisza na temat nieobecności generała Jaruzelskiego na pokładzie samolotu. Kaczyński początkowo kręcił nosem i robił ceregiele, co w efekcie wyszło generałowi na zdrowie. Ciekawe, co ma do powiedzenia Marek Migalski, który koniecznie chciał by pan Jaruzelski leciał osobno.
darlove (2804 punktów)
Widać, nad Jaruzelskim jednak Bóg czuwa. Bo nie jest głupkiem. A ci, co lecieli samolotem, w większości nie byli zbyt mądrzy... Ale i tak uważam, że to nie sprawka Pana B., a jedynie Natura wyeliminowała głupotę (to twierdzenie daje się dobrze uzasadnić w świetle np. incydentu z lądowaniem Prezia w Gruzji - jeśli kto pamięta). Szkoda tylko, że przy okazji paru normalnych ludzi też.

Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
10-04-2010 16:41 
 Ocena 4 na 4
jkl; (5859 punktów)
>Zastanawia mnie cisza na temat nieobecności generała Jaruzelskiego na pokładzie samolotu.

Jaruzelski miał lecieć z Kaczyńskim nie do Katynia tylko do Moskwy, 9 maja.

Swoją drogą ciekawe, czy z automatu poleci Komorowski, czy zabawa z zaproszeniami zacznie się od początku.
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
   Jurku, ciszej nad tą trumną...

Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
10-04-2010 12:14 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>    Jurku, ciszej nad tą trumną...

   To nie jest wątek z fanfarami, Michale.
10-04-2010 13:05 
 Ocena 5 na 5
marek milczewski (2335 punktów)
>>    Jurku, ciszej nad tą trumną...
>   To nie jest wątek z fanfarami, Michale.
Wśród starotestamentowców jest zwyczaj, że na pogrzebie o zmarłym mówią tylko dobre rzeczy. Są więc takie pochówki gdzie wszyscy milczą.
Ja ich wzorem o zmarłych powiem, że ....................................


dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
10-04-2010 13:16 
 Ocena 1 na 1
kogut59 (3090 punktów)
>Wśród starotestamentowców jest zwyczaj, że na pogrzebie o zmarłym mówią tylko dobre rzeczy. Są więc takie pochówki gdzie wszyscy milczą.

pobożne życzenie ale się nie spełni
10-04-2010 13:21 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Ja ich wzorem o zmarłych powiem, że ....................................

   A cóż Ci piloci zawinili...?
10-04-2010 16:19 
 Ocena 6 na 6
marek milczewski (2335 punktów)
>>Ja ich wzorem o zmarłych powiem, że ....................................
>   A cóż Ci piloci zawinili...?
>
Fakt, oni "nieśli ten worek". Nie z własnej woli. Taki zawód. Mają to ryzyko wpisane w życiorys. Pracowałem w lotnictwie i wiem coś o tym. Każdemu pilotowi życzy się jednego - tyle startów, ile lądowań.
Coś mi się kołacze po głowie; pamiętam incydent z pilotem w Gruzji. Nie chciał wylądować na lotnisku gdzie chciał prezydent, ze względu na warunki panujące na lotnisku. Wylądował kilkadziesiąt km dalej. Kaczyński jeszcze w samolocie szalał ze złości. Później po powrocie do Polski zrobił z niego tchórza, chciał go jakoś ukarać.
Dzisiaj Tupolew cztery razy podchodził do lądowania, w końcu tragedia. Jestem prawie pewny, że w samolocie rozegrał się dramat, że zmuszono pilota do lądowania na lotnisku z pasem krótszym o czterysta metrów, niż przewidziany dla tego typu.
Długość pasa dla TU 156 - 2000m, a tam było 1600m!!!.
Pilot, by wylądować bezpiecznie, starał się wykonać dolot jak najbliżej lasu. Powtarzam, cztery razy się przymierzał!!! To niespotykane. Tam musiało się dziać.

Szkoda ich, cześć ich pamięci



dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
Matix (5786 punktów)
>Powtarzam, cztery razy się przymierzał!!!

Właśnie słyszałem jak zdementowali tą informację. Podchodził raz. A krążył dość długo.
10-04-2010 16:24 
 Ocena 2 na 2
marek milczewski (2335 punktów)
>>Powtarzam, cztery razy się przymierzał!!!
>Właśnie słyszałem jak zdementowali tą informację. Podchodził raz. A krążył dość długo.
nie prawda, mówili w tv 24, że dwa razy.
sami nie wiedzą, a rano świadek mówił, że cztery


dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
10-04-2010 17:08 
 Ocena 2 na 2
marek milczewski (2335 punktów)
>>>Powtarzam, cztery razy się przymierzał!!!
>>Właśnie słyszałem jak zdementowali tą informację. Podchodził raz. A krążył dość długo.
>nie prawda, mówili w tv 24, że dwa razy.
>sami nie wiedzą, a rano świadek mówił, że cztery
Właśnie powiedzieli, że Rosjanie proponowali im inne lotnisko.
Niech mi ktoś powie, że tam nikt nie zmusił pilotów do lądowania w tych warunkach!!!


dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
10-04-2010 17:17 
 Ocena 1 na 1
kapitan AS (298 punktów)
>Niech mi ktoś powie, że tam nikt nie zmusił pilotów do lądowania w tych warunkach!!!

Może wszystko się okaże po odczytaniu zawartości z czarnych skrzynek. Mogło być podobnie tak jak w Gruzji gdzie prezydent również chciał ryzykować, ale pilot nie uległ. Tu było całe dowództwo naszej armii więc miał kto naciskać na pilotów.
10-04-2010 17:23 
 Ocena 4 na 4
marek milczewski (2335 punktów)
>>Niech mi ktoś powie, że tam nikt nie zmusił pilotów do lądowania w tych warunkach!!!
>Może wszystko się okaże po odczytaniu zawartości z czarnych skrzynek. Mogło być podobnie tak jak w Gruzji gdzie prezydent również chciał ryzykować, ale pilot nie uległ. Tu było całe dowództwo naszej armii więc miał kto naciskać na pilotów.
Wątpię, że to opublikują.
Teraz generał rosyjski powiedział, że samolot nie reagował na wyraźne polecenia wylądowania na innym lotnisku, jak myślisz dlaczego?


dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
darlove (2804 punktów)
I tak to wpadli we własne sieci: ich własna głupota ich zabiła. Niektórych w ogóle mi nie żal, bo zasłużyli sobie na taki los. Szkoda tylko, że pociągnęli za sobą innych - nomen omen - Bogu ducha winnych. W końcu jednak za głupotę się płaci.

Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
10-04-2010 20:01 
 Ocena 5 na 5
Smith (10069 punktów)
>Coś mi się kołacze po głowie; pamiętam incydent z pilotem w Gruzji. Nie chciał wylądować na lotnisku gdzie chciał prezydent, ze względu na warunki panujące na lotnisku. Wylądował kilkadziesiąt km dalej. Kaczyński jeszcze w samolocie szalał ze złości. Później po powrocie do Polski zrobił z niego tchórza, chciał go jakoś ukarać.
Cytat:
Kaczyński jeszcze w czasie lotu mówił dziennikarzom, że "jeśli ktoś decyduje się być oficerem, to nie powinien być lękliwy". Po wylądowaniu w Azerbejdżanie zapowiedział, że "po powrocie do kraju wprowadzimy porządek w tej sprawie".

Cytat:
Ppłk Marek Miłosz - pilot śmigłowca Mi-8, który w grudniu 2003 r. awaryjnie lądował z premierem Leszkiem Millerem na pokładzie, został w poniedziałek - po ponad sześcioletnim procesie - uniewinniony z zarzutu sprowadzenia katastrofy lotniczej.

>Długość pasa dla TU 156 - 2000m, a tam było 1600m!!!.
Cytat:
Lotnisko koło którego rozbił się rządowy Tu-154 położone 3 km na północ od stacji kolejowej w pobliżu miasta Smoleńsk. Dysponuje pasem o długości 2,5 km i szerokości 49 metrów. Nawierzchnia pasa jest betonowa.


>Pilot, by wylądować bezpiecznie, starał się wykonać dolot jak najbliżej lasu. Powtarzam, cztery razy się przymierzał!!! To niespotykane. Tam musiało się dziać.
W Smoleńsku są dwa lotniska północne cywilne i południowe wojskowe.
Cytat:
Ma jedynie dwie radiolatarnie NDB(...)Nie ma tam takich systemów jak ILS (radiowy system nawigacyjny pomagający lądować przy ograniczonej widzialności i niskim zachmurzeniu)

Czyli dokładnie tak jak większość polskich lotnisk , bo np. Cytat:
Standardem w Polsce jest kategoria I ILS, którą posiada 10 polskich lotnisk. Wszystkie zainstalowane w Polsce systemy ILS pod względem swojej struktury są urządzeniami przystosowanymi do pracy w kategorii II. Chodzi o lotniska w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu.

Piloci uczą się lądować bez ILS tak jak taksówkarze jeździć bez GPS.
Podobne wypadki Tu-154 1., 2, 3.
11-04-2010 15:53 
 Ocena 2 na 2
marek milczewski (2335 punktów)

>W Smoleńsku są dwa lotniska północne cywilne i południowe wojskowe.
> Cytat:
Ma jedynie dwie radiolatarnie NDB(...)Nie ma tam takich systemów jak ILS (radiowy system nawigacyjny pomagający lądować przy ograniczonej widzialności i niskim zachmurzeniu)

>Czyli dokładnie tak jak większość polskich lotnisk , bo np. Cytat:
Standardem w Polsce jest kategoria I ILS, którą posiada 10 polskich lotnisk. Wszystkie zainstalowane w Polsce systemy ILS pod względem swojej struktury są urządzeniami przystosowanymi do pracy w kategorii II. Chodzi o lotniska w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu.

> Piloci uczą się lądować bez ILS tak jak taksówkarze jeździć bez GPS.
>Podobne wypadki Tu-154 1., 2, 3.
>
A ja mam takie wiadomości o tym wydarzeniu i lotnisku:

cyt.
Przed godz. 9 samolot podchodził do lądowania. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że były aż cztery takie próby. Na cztery minuty przed godz. 9 rozbił się o ziemię. Płonące szczątki kompletnie roztrzaskanego samolotu rozrzucone były obszarze kilkuset metrów, widać było dopalające się silniki, a wokół - dziesiątki połamanych drzew.

Źródła wojskowe podają, że 15 minut przed lądowaniem prezydenckiego samolotu służby kontrolne lotniska zabroniły lądować wojskowemu Ił-76 ze względu na złe warunki. Pilotowi prezydenta też nie zalecali lądować. Ale zabronić mu nie mogli.

Radio RMF cytuje zastępcę szefa sztabu rosyjskich sił powietrznych generała Aleksandra Aloszyna, który powiedział, że to załoga sama zdecydowała o lądowaniu w Smoleńsku. Generał poinformował, że gdy załoga nie wykonała polecenia kontrolera lotów, kilkakrotnie nakazano jej skierowanie maszyny na lotnisko zapasowe w Mińsku. Mimo to załoga wciąż obniżała lot, co - jak dodał - niestety, zakończyło się tragicznie.

Lotnisko w Smoleńsku nie ma automatycznego systemu naprowadzania. Do grudnia było to lotnisko wyłącznie wojskowe, przede wszystkim dla samolotów transportowych, które są tu remontowane.
Tomasz Hypki, z czasopisma "Skrzydlata Polska" w rozmowie z TVN24 przyznał, że pas na tym lotnisku miał długość 1600 metrów, podczas, gdy TU-154 do lądowania potrzebuje pasów o długości co najmniej 2 tysięcy metrów.

www.wspolc(*)_SAMOLOTU_PREZYDENCK/856389464

dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
11-04-2010 18:06 
 Ocena 6 na 6
Smith (10069 punktów)
>Tomasz Hypki, z czasopisma "Skrzydlata Polska" w rozmowie z TVN24 przyznał, że pas na tym lotnisku miał długość 1600 metrów, podczas, gdy TU-154 do lądowania potrzebuje pasów o długości co najmniej 2 tysięcy metrów.
>www.wspolc(*)_SAMOLOTU_PREZYDENCK/856389464

Pan Tomasz najzwyczajniej pomylił lotniska.


Смоле́нск-Се́верный; Номер 08/26; Размеры 2500х49 м; Покрытие бетон *
Смоленск-Южный; Размеры 1600 м; Покрытие армобетон *

*Linki do anglojęzycznych stron wiki z powodu kodowania znaków.
Edit ja też pomyliłem się w poprzednim poście: cywilne jest na południu a wojskowe na północy.
marek milczewski (2335 punktów)

>Edit ja też pomyliłem się w poprzednim poście: cywilne jest na południu a wojskowe na północy.
Po prostu trzeba sobie dać na wstrzymanie. Wiadomości są tak sprzeczne, że trudno wyciągać jakieś wnioski.


dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
11-04-2010 22:32 
 Ocena 4 na 4
Smith (10069 punktów)
>>Edit ja też pomyliłem się w poprzednim poście: cywilne jest na południu a wojskowe na północy.
>Po prostu trzeba sobie dać na wstrzymanie.
Dementować to co jest nieprawdą, przede wszystkim należy.
>Wiadomości są tak sprzeczne, że trudno wyciągać jakieś wnioski.
Każdy orze jak może i lody swoje przy tej, podobnie jak i każdej innej, okazji ukręcić próbuje.
A swoją drogą do 27 czerwca czasu bardzo nie wiele, i niestety dobrze podsycana zbiorowa histeria
    (np.: Tusk - "Takiego dramatu współczesny świat nie widział",
   Wałęsa - "Brak mi słów. To jest nieszczęście, drugie po Katyniu", a nawet
   Biedroń - "Dzisiaj w Smoleńsku miała miejsce prawdziwa tragedia, której nie jesteśmy w stanie    ogarnąc ludzkim rozumiem.")
może sprawić, że zmieni się tylko imię *"A tego czego mało, Nie będzie wcale mniej..., Choć mało rozumiem, A dzwony fałszywe, Coś mówi mi, że Jeszcze wszystko będzie możliwe, Nim stanie się tak, Jak gdyby Nigdy nic nie było, stanie się tak jak gdyby nigdy nic"
*W.Waglewski
10-04-2010 20:27 
 Ocena 3 na 3
kogut59 (3090 punktów)
>Dzisiaj Tupolew cztery razy podchodził do lądowania, w końcu tragedia. Jestem prawie pewny, że w samolocie rozegrał się dramat, że zmuszono pilota do lądowania na lotnisku z pasem krótszym o czterysta metrów, niż przewidziany dla tego typu.
>Długość pasa dla TU 156 - 2000m, a tam było 1600m!!!.
>Pilot, by wylądować bezpiecznie, starał się wykonać dolot jak najbliżej lasu. Powtarzam, cztery razy się przymierzał!!! To niespotykane. Tam musiało się dziać.

Zgadzam się z tymi słowami było to jedno z moich pierwszych przemyśleń. Choleryk i władca zmusza wasala ryzykując przy tym życie innych, aby realizować własne ambicje polityczne tzn. udział w mszy świętej
Brak racjonalizmu i poszanowania prawa (kapitan jest najwyższą instancja na pokładzie samolotu takie jest prawo!)było zguba niestety dla wielu osób
10-04-2010 12:35 
 Ocena 9 na 9
kogut59 (3090 punktów)
>    Jurku, ciszej nad tą trumną...
wystarczy być sobą i uczciwym wobec siebie, czy muszę teraz kochać prezydenta ponieważ zginał w wypadku ?. dzisiaj zmarło tysiące ludzi na całym świecie z głodu lub zostało zamordowanych i tylko dlatego mam każdego dnia płakać ?
Phoenix jest nadzieja !
marson (366 punktów)
Tak na zimno: PO może bardzo skorzystać na tej sytuacji jeśli to dobrze rozegra i w czerwcu posadzić na stołek prezydenta swojego człowieka.
Niewątpliwie stała się tragedia. Zginął Prezydent Polski, Nasz Prezydent(do Adamiaka), bo to Polacy Go wybrali większością głosów!!! Osobiście nie jestem z jego prezydentury zbytnio zadowolony, ale nigdy nie powiedziałbym że to nie Mój Prezydent (w sensie:Prezydent Naszego Kraju). A kogo?? Tylko tych co na niego głosowali??!! Mieliśmy takiego na jakiego naród zagłosował.
10-04-2010 13:42 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
>Tak na zimno: PO może bardzo skorzystać na tej sytuacji jeśli to dobrze rozegra i w czerwcu posadzić na stołek prezydenta swojego człowieka.
   Też tak myślę.

>Niewątpliwie stała się tragedia.
   Dla mnie tragedią jest brak chleba, a nie jakiegoś prezydętka.

>Zginął Prezydent Polski...
   Słyszałem, nawet wątek w związku z tym założyłem.

>... Nasz Prezydent(do Adamiaka), bo to Polacy Go wybrali większością głosów!!!
   Może i Wasz, "marson" - ja go nie wybierałem.

>... nigdy nie powiedziałbym że to nie Mój Prezydent (w sensie:Prezydent Naszego Kraju).
   A kto ci zabrania?

>A kogo??
   Piętro wyżej jeszcze wiedziałeś.

   No i zrozumiałbym, gdybyś spytał: "czyj".
marson (366 punktów)
Oj, nie bawmy się słowne przepychanki.
lukasz9 (1220 punktów)
A Adamiak jak zawsze na siłę oryginalny. Z czego wynikają te nieudolne próby podkreślenia swojego indywidualizmu?

Tak poza tym to Belweder nie jest siedzibą prezydenta RP, a pełni tylko funkcje reprezentacyjne. Pomyliło Ci się z pałacem prezydenckim
darlove (2804 punktów)
Z braków w wykształceniu.

Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
10-04-2010 17:16 
 Ocena 1 na 1
marek milczewski (2335 punktów)
>A Adamiak jak zawsze na siłę oryginalny. Z czego wynikają te nieudolne próby podkreślenia swojego indywidualizmu?
Jak myślisz, weredyzm to wada czy zaleta. Czasem mówienie prawdy, to deptanie po nagniotkach, ale bywa i tak, że jej niemówienie, to hipokryzja.
Według Ciebie, lepiej być w tej sytuacji hipokrytą?


dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
lukasz9 (1220 punktów)
To zależy od sytuacji. Ale to bez znaczenia bo Adamiak nie prezentuje weredyzmu, a niskich lotów prowokacje.
10-04-2010 18:19 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>A Adamiak jak zawsze na siłę oryginalny. Z czego wynikają te nieudolne próby podkreślenia swojego indywidualizmu?

   Żeś mi dowalił , teraz ze wstydu będę cały tydzień miętówki jadł, prócz innych, codziennych słodyczy.

>Tak poza tym to Belweder nie jest siedzibą prezydenta RP, a pełni tylko funkcje reprezentacyjne. Pomyliło Ci się z pałacem prezydenckim

   Tu też bingo - tylko jak tyś te fakty skojarzył...?
10-04-2010 21:24 
 Ocena 1 na 1
lukasz9 (1220 punktów)

>   Żeś mi dowalił , teraz ze wstydu będę cały tydzień miętówki jadł, prócz innych, codziennych słodyczy.

Jeśli to Ci pomaga w znoszeniu porażek to proszę bardzo

>   Tu też bingo - tylko jak tyś te fakty skojarzył...?

Po prostu potrafię rozróżnić dwa budynki w różnych punktach Warszawy, a Ty lepiej kup sobie przewodnik albo w przypływie ambicji książkę do historii.
11-04-2010 09:36 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>>   ... ze wstydu będę cały tydzień miętówki jadł, prócz innych, codziennych słodyczy.
>Jeśli to Ci pomaga w znoszeniu porażek to proszę bardzo

   Miętówki są dobre na wszystko.

>>   Tu też bingo - tylko jak tyś te fakty skojarzył...?
>Po prostu potrafię rozróżnić dwa budynki w różnych punktach Warszawy, a Ty lepiej kup sobie przewodnik albo w przypływie ambicji książkę do historii.
   Znaczy w ogóle nazwy "Belweder" z prezydentem nie skojarzyłeś?
   A wiesz w jakim wątku piszesz?

   Nie wiem co to "ambicja", więc tylko przeproszę za niefortunne (dla ciebie) skojarzenie Prezydenta z Kancelarią Przezydenta RP i Belwederem.
TyDraniu (6569 punktów)
>Jarosław następnym Prezydentem?

Minus za błąd ortograficzny.
10-04-2010 16:14 
 Ocena 2 na 2
Arłukowicz (3162 punktów)
>>Jarosław następnym Prezydentem?
>Minus za błąd ortograficzny.

A może Prezydęt to wyraz deprecjacji dla tego ( konkretnego ) urzędnika ?

pozdrawiam
10-04-2010 18:29 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>>Minus za błąd ortograficzny.
>A może Prezydęt to wyraz deprecjacji dla tego ( konkretnego ) urzędnika ?

   Jak ktoś chce się nadąć, to żadne zadęcie mu nie straszne.
10-04-2010 18:31 
 Ocena 4 na 4
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
>>Jarosław następnym Prezydentem?
>Minus za błąd ortograficzny.
Minus za brak zrozumienia ironii
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Jarosław następnym Prezydętem?

...a Adamiak wtórnym analfabetą?


Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
10-04-2010 18:51 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>>Jarosław następnym Prezydętem?
>...a Adamiak wtórnym analfabetą?

   Taaa... nawet kopiować nie potrafię. Też wtórnie.
setarkos (10757 punktów)
>   Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?

Teraz funkcję prezydenta pełni marszałek sejmu. Może jednak zwoła parlament.. mimo tylu, ważniejszych przecie, mszy..

[Imię jak imię - górą będą zimniejsze dranie]
Człek (58 punktów)
>   Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?
>

To jest całkiem prawdopodobne. Polacy to naród sentymentalny i mocno zakorzeniony w romantyzmie. Na naszych oczach robi się z Lecha Kaczyńskiego męczennika. To wykorzysta niecnie jego nadzwyczaj ambitny brat, głosząc, że robi to dla bliźniaka i zostanie wybrany.
Albo wycofa się z polityki.
11-04-2010 16:21 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>Na naszych oczach robi się z Lecha Kaczyńskiego męczennika.
   Na moich nie, choć ogólnie masz rację.

>To wykorzysta niecnie jego nadzwyczaj ambitny brat, głosząc, że robi to dla bliźniaka i zostanie wybrany.
   Nawet jeśli wykorzysta - będzie to dla niego "cnie", co wcale humoru mi nie poprawi.

>Albo wycofa się z polityki.
   Co daj mu Boże.
Kowaluk (207 punktów)
Czy mało Ci8 jednej tragedii?
11-04-2010 16:18 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Czy mało Ci8 jednej tragedii?


Kuba K. (3909 punktów)
>   Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?
>

Jeśli to był żart, to wyjątkowo ponury... Obyś w złą godzinę nie wypowiedział...
11-04-2010 17:30 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>>   Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?

>Jeśli to był żart, to wyjątkowo ponury...
   Zabezpieczyłem się przed takimi insynuacjami - pytajnikiem.

>Obyś w złą godzinę nie wypowiedział...
   Wszystkie złe godziny przede mną - i tak do końca.
11-04-2010 17:51 
 Ocena 2 na 2
setarkos (10757 punktów)

> .. Wszystkie złe godziny przede mną - i tak do końca.

Protest. Uzurpuję sobie prawo do części złych godzin.

[Imię na jot? Chm.. może być]
11-04-2010 17:56 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>> .. Wszystkie złe godziny przede mną - i tak do końca.
>Protest. Uzurpuję sobie prawo do części złych godzin.
   Spox.

>[Imię na jot? Chm.. może być]
   ...
marek milczewski (2335 punktów)
>   Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?
>
Nie wydaje mi się. Prawda jest taka



dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
-jad- (18783 punktów)
>   Czy po wyborach prezydenckich na wizytówce belwederskiej zmieni się tylko imię?

Nigdy nie sądziłem, że założysz kiedyś wątek z wróżbami

Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
11-04-2010 21:48 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Nigdy nie sądziłem, że założysz kiedyś wątek z wróżbami
   Eh, ta młodzież i jej nader pobieżna znajomość klasyków, eh!



Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365