transhuman(*)nanych-chrzescijan-o-kobietachwww.racjonalista.pl/forum.php/s,188847google się zepsuło? Przy okazji przypomniała mi się pewna historyjka: Papież wezwał kardynałów na ważne spotkania. Oczywiście odbyło się ono za zamkniętymi drzwiami, ponieważ chodziło o bardzo kontrowersyjną sprawę w KRK, a mianowicie o kobiety w kapłaństwie. "Panowie" - mówi papież - "nasi krytycy mają rację. To naprawdę wstyd, że KRK rozwinął się w męską kastę traktująca kobiety jako gorsze dla urzędów kościelnych. Inne kościoły chrześcijańskie już dawno uznały tę niesprawiedliwość i zatrudniają kobiety jako duchownych, a nawet jako biskupów. Uważam, że nasza wspólnota powinna to także jak najszybciej zmienić." Cisza. Przerażenie. Kardynałowie patrzą na siebie z niedowierzaniem i zaskoczeniem, bo taka zmiana poglądów u tak konserwatywnego papieża, to szok. "Może papież może miał oświecenie manifestacją Ducha Świętego?" - szeptają miedzy sobą. Papież widzi ten strach i niedowierzanie widoczne na twarzach swoich kardynałów i deklaruje, że to Maryja ukazał mu się we śnie i domagała się, aby w KRK byli teraz nie tylko kapłani, ale także kapłanki. Powiedziała mu też, ze jeśli sprzeciwi się jej woli, to nigdy nie zostanie uznany świętym, a to byłaby dla niego tragedia. Znowu cisza. Kardynałowie milczą zaskoczeni. Po dłuższej chwili zniecierpliwiony już papież zwraca się do oszołomionych kardynałów i pyta, który z nich dobrowolnie zgodzi się na przeprowadzenie zmiany płci u siebie.
|