Racjonalista - Strona głównaDo treści
Teorie spiskowe

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
24-07-2018 00:55MaxGolonko2 (438 punktów)Teorie spiskowe
1. Zamach na WTC zorganizowali sami Amerykanie aby zawojować bogaty w ropę Bliski Wschód.
To absolutna bzdura bo tysiąc inteligentnych ludzi, nie fanatyków religijnych jak Islamiści, nie ryzykowałoby życiem - kara śmierci lub dożywocie były oczywistym zagrożeniem za takie coś. Filmiki o kulisach WTC spreparowali islamiści tak naprawdę - wynika to ze sposobu narracji tych filmów - mimo używania angielskich słów w komentarzach.

2. USA nie dała rady dostarczyć ludzi na Księżyc - filmy - relacje to lipa.
Tutaj odprysk tej hipotezy nieco sceptyczny

www.facebook.com/coollew/videos/10214130026017480/

3. Pewna kombinacja szczepionek powoduje autyzm.

4. Cesarz Konstantyn (wbrew temu co ustalili historycy) szukając nowej religii akceptowalnej w całym cesarstwie nie wybrał jednego z kilku dawnych nieawanturniczych guru (przypadkiem padło na Jezusa) tylko Bóg z nieba spłynął i go oświecił i kazał mu zagonić ludzi do spisania niesprzecznej wersji kilku Ewangelii koniecznie o Jezusie.

Czemu ludzie wierzą w teorie spiskowe?
Bo nauka (odkrycia) stała się niedostępna dla zwykłego człowieka i tylko jako odkrywca lub czytelnik odkrywcy spisku ma poczucie że wie coś nowego, coś prawie odkrył, że jajogłowi nie wiedzą wszystkiego.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Dlaczego ludzie wierzą w teorie spiskowe? Odpowiedź jest prosta - ponieważ takie teorie odzwierciedlają ich własny spiskowy sposób myślenia. Przypomnijmy sobie choćby o tych wszystkich intrygach, jakie prowadzą do bullyingu w szkole, mobbingu w pracy czy stalkingu na co dzień, pomyślmy o różnych - mniej lub bardziej wyrafinowanych - formach przemocy w rodzinie itp. Spisek, intryga, chytry plan jest częstokroć elementem takich praktyk, przecież wcale nie rzadkich. Człowiek to bardzo inteligentna, ale i chwilami bardzo złośliwa małpa. Ciekawość i podejrzliwość to niezbędne elementy strategii przetrwania, gdy żyje się w społeczności podobnie złośliwych i inteligentnych małp.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Arminius (25555 punktów)odpowiedź jest złożona
>    Dlaczego ludzie wierzą w teorie spiskowe? Odpowiedź jest prosta - ponieważ takie teorie odzwierciedlają ich własny spiskowy sposób myślenia.

Oraz dlatego, iż niejednokrotnie okazywało się, iż dana spiskowa teoria był ajak najbardziej zasadna. Przykładów jest multum, chociażby lista McCarthego czy też atak na Pearl Harbour - o którym Roosevelt.... wiedział
Arminius (25555 punktów)kto zorganizował???
"1. Zamach na WTC zorganizowali sami Amerykanie aby zawojować bogaty w ropę Bliski Wschód.
To absolutna bzdura bo tysiąc inteligentnych ludzi, nie fanatyków religijnych jak Islamiści, nie ryzykowałoby życiem - kara śmierci lub dożywocie były oczywistym zagrożeniem za takie coś. Filmiki o kulisach WTC spreparowali islamiści tak naprawdę - wynika to ze sposobu narracji tych filmów - mimo używania angielskich słów w komentarzach."

Nie Amerykanie, tylko Żydzi - żeby zaangażować Amerykanów do akcji na Bliskim Wschodzie w interesie Izraela.
Problem był już sygnalizowany w wątku "Tańczący Izraelczycy (i nie chasydzi)" (therationalist.eu.org/forum.php/s,702973). Polecam jego uważną lekturę:

"W gigantycznym skrócie wyglądało to tak: gdy dokonano zamachu i wieżowce płonęły - kilku obywateli Izraela zaparkowało w pobliżu wieżowców minibus i z jego dachu filmowało zdarzenie oraz wyrażało radość z tego co widzą. Fakt ten został odnotowany przez wielu świadków, którzy zadzwonili na policję. Policja zatrzymała biały bus. Pierwsze słowa jakie policjanci usłyszeli były: "jesteśmy z Izraela, nie jesteśmy waszym problemem, waszym problemem są Palestyńczycy". Tuż przed zatrzymaniem minibusa policja odebrała anonimowy telefon informujący, iż Palestyńczycy zamierzają wysadzić jeden z nowojorskich tuneli. Okazało się, iż zatrzymani Izraelczycy są pracownikami firmy zajmującej się przeprowadzkami, a dwóch z nich jest powiązanych z izraelskimi służbami specjalnymi. Ich szefa nie zdołano zatrzymać - bo zdołał czmychnąć błyskawicznie do Izraela. Po 2 miesiącach aresztu cichcem, zatrzymani Izraelczycy zostali zwolnieni i wyjechali do Izraela. Tam wzięli udział w programie tv - w którym stwierdzili iż dokumentowali zdarzenie i wyrażali radość z tego, że USA doświadczył tego samego co Izrael i teraz będzie bardziej uwrażliwiony na jego los. Problem jednakże w tym, iż aby dokumentować zdarzenie trzeba wcześniej o nim wiedzieć? Z analizy dokonanej przez służby amerykańskie wynika iż zatrzymani Izraelczycy nie byli w stanie dojechać na miejsce zdarzenia po pierwszych info na ten temat w mediach. Poza tym skąd wiedzieli że to zamach terrorystyczny? Przecież mógł być to zwykły pożar? Po zamachu w mediach mainstreamowych "zapodano", iż za zdarzeniem stoi Ibn Laden. Ten natychmiast, w oświadczeniu opublikowanym przez BBC odżegnał się od autorstwa zamachu. Wielu funkcjonariuszy amerykańskich służb specjalnych odrzuciło Osamę jako sprawcę zamachu - wskazując na jego braki logistyczne. W raporcie FBI Osama nie został wymieniony jako sprawca zamachu. Na pytanie dlaczego, wysoki funkcjonariusz FBI Rex Tomb oświadczył, iż "nie ma dowodów łączących osobę Ibn Ladena z zamachem". Wątek "izraelski" sledztwa w sprawie WTC został szybciutko wygaszony a większość materiałów w nim zgromadzonych została objęta tajemnicą. Jednakże nawet z tego co wiadomo - rysuje się wielce niepokojący obraz sytuacji. I pojawia się natrętne pytanie dlaczego - pomimo zgromadzenia tak poważnych dowodów w sprawie zaniechano wyjaśniania wątku "Tańczących Izraelczyków"? Obiektywnie rzecz biorąc jest to skandal wołający o pomstę do nieba.
Całą sprawę zaprezentowałem w ogromnym skrócie - pomijając szereg istotnych wątków. Nie jest wykluczone, iż będą one uzupełniane w trakcie debaty. Zainteresowanym podsyłam link do materiału, w którym owa tajemnica "tańczących Izraelaczyków" jest znacznie szerzej i gruntowniej potraktowana, z przytoczeniem szeregu dowodów z mediów i danych służb specjalnych. Na końcu tego materiału postawiony jest alternatywny przebieg wypadków z dnia 11.09. 2001. Nie uznaję go w żadnym wypadku za pewnik - pewnikiem natomiast powinno być wznowienie śledztwa w celu obiektywnego i gruntownego wyjaśnienia wypadków jakie miały miejsce w Nowym Jorku w tym feralnym dniu, bo poważnych wątpliwości jest ogrom."
MaxGolonko2 (438 punktów)Teorie spiskowe
Arminus jest trollem z frondy.
Kobylański (bogacz z Argentyny) przez lata wspierał finansowo Radio Maryja i oczekiwał od tego radia spiskowych teorii na temat Żydów.

Te idotyzmy udało się zaszczepić w głowie Arminusa.

W spiskowe teorie wierzą ludzie słabi psychicznie oraz tacy którzy sądzą po sobie.
Są gotowi amorlanie kombinować podstępnie aby coś załatwić.

Arminusie wierzysz w boga? Odnieś się do tych punktów:

1. Kara piekła jest zbyt okrutna. Wiekuiste męki za skończoną ilość przestępstw jakie najgorszy nawet człowiek może popełnić to jakiś patologiczny, głupi sadyzm.

2. Bóg aby panować nad światem musiałby być wszechwiedzący, a więc też znający całą przyszłość już jak stwarzał świat. Wiedziałby zatem już wtedy kto jaki grzech popełni. Karanie zatem za grzechy byłoby nonsensem.

3. Czasami rodzi się dziecko mniej sprawne umysłowo od szympansa. Tak samo zdarzało się, że pierwsze Homo Erectusy nieraz wydawały na świat dzieci mniej inteligentne niż żyjące wtedy jeszcze na świecie Australopiteki, od których pochodzimy. To ośmiesza koncepcję duszy nieśmiertelnej bo w niebie musiałby być też pra-małpy i tak dalej.

4. Sposób powstania spisanych Ewangelii jest znany. Arbitralnie wybrano jednego z kilku znanych "guru" gdyż cesarz Konstantyn chciał uspokoić waśnie religijne w cesarstwie i potrzebował nowej religii (poprzednia, oficjalna w Rzymie, już nikogo nie przekonywała).

5. Biblia jest dramatycznie niezgodna z nauką. Nie tylko o ewolucji ale też o powstaniu planet (Ziemia powstała ze zderzenia dwóch planet), powstaniu słońca i wielkim wybuchu.

6. Człowiek całe życie się zmienia, miewa mikrowylewy, zatrucia aluminium, itp. Dlatego na starość może być bardzo innym człowiekiem od tego, który zgrzeszył czymś jako 25-latek, albo odwrotnie wtedy był super człowiekiem a potem nie. Nie ma sensu zatem kontynuacja jego istnienia w postaci duszy bo dusza w chwili śmierci może być infantylna poglądowo i emocjonalnie czyli niereprezentatywna. Nie można natomiast cofnąć jej do czasu świetności bo wtedy odebrałoby się człowiekowi jego tożsamość, ważne wspomnienia i poglądy z dalszych lat.

7. Zalecenia religijne odnośnie seksu są sprzeczne z biologią człowieka, a zatem prawdziwy bóg takich by nie podpowiedział prorokom.
Brak częstych ejakulacji u mężczyzn zwiększa znacząco prawdopodobieństwo raka prostaty, a z oczywistych względów, trudno im w pewnych sytuacjach lub na pewnych etapach posiadać żonę.
Kobiecy erotyzm jest skomplikowany i konkretny pierwszy partner może okazać fatalnym dla niej rozwiązaniem. Prawdziwy bóg nie projektowałby przyjemności seksualnej u kobiet gdyby miały być aseksualne. Czasem partner okazuje się też po wspólnym zamieszkaniu nie do życia z innych względów, a rozwód jest zakazany!

8. Ostatni argument jest statystyczny. Praktycznie wszyscy wybitni uczeni (90%) są niewierzący (ankieta wśród wiodących uczonych amerykańskich - Świat Nauki 1999/11)

bioslawek.(*)1_naukowcy_a_religia_w_usa.pdf
Arminius (25555 punktów)kto wierzy w teorie takie czy owe?
>W spiskowe teorie wierzą ludzie słabi psychicznie oraz tacy którzy sądzą po sobie.
>Są gotowi amorlanie kombinować podstępnie aby coś załatwić.

Do niedawno jak ktoś twierdził, iż w USA działa potężne i bardzo wpływowe lobby żydowsko - syjonistyczne uważany był przez wielu za maniaka - antysemitę podpisującego się pod spiskową teorią dziejów. Dzisiaj - po tym jak rząd polski ( w związku z ustawą o IPN) został postawiony na baczność przez owo lobby nad Potomakiem - bardzo wielu sceptyków nagle z dnia na dzień "uwierzyło" w ową "teorię spiskową". Dlaczego??? Bo zobaczyli "na własne oczy" jak sprawdza się w rzeczywistości owa "teoria spiskowa".
MaxGolonko2 (438 punktów)Odp: kto wierzy w teorie takie czy owe?
>>W spiskowe teorie wierzą ludzie słabi psychicznie oraz tacy którzy sądzą po sobie.
>>Są gotowi amorlanie kombinować podstępnie aby coś załatwić.
>Do niedawno jak ktoś twierdził, iż w USA działa potężne i bardzo wpływowe lobby żydowsko - syjonistyczne uważany był przez wielu za maniaka - antysemitę podpisującego się pod spiskową teorią dziejów. Dzisiaj - po tym jak rząd polski ( w związku z ustawą o IPN) został postawiony na baczność przez owo lobby nad Potomakiem - bardzo wielu sceptyków nagle z dnia na dzień "uwierzyło" w ową "teorię spiskową". Dlaczego??? Bo zobaczyli "na własne oczy" jak sprawdza się w rzeczywistości owa "teoria spiskowa".

No niestety muszę zacytować tego trolla z frondy bo mógłby coś zmienić.

Pseudo-inteligentne trolle takie jak Arminius są bardzo słabe logicznie (to jest tez powód że wierzą w Jahwe).

Tutaj ten troll pomylił lobbowanie ze spiskowaniem.

Nie odniósł się do ani jednego punktu uzasadniającego nieistnienie jahwe

Tacy ludzie programowo zamykają oczy na argumenty - wiara musi być ślepa i absolutnie bezmyślna.
Arminius (25555 punktów)"trolla z Frondy" dywagacje na temat
>No niestety muszę zacytować tego trolla z frondy bo mógłby coś zmienić.
>Pseudo-inteligentne trolle takie jak Arminius są bardzo słabe logicznie (to jest tez >powód że wierzą w Jahwe).
>Tutaj ten troll pomylił lobbowanie ze spiskowaniem.
>Nie odniósł się do ani jednego punktu uzasadniającego nieistnienie jahwe
>Tacy ludzie programowo zamykają oczy na argumenty - wiara musi być ślepa i absolutnie >be

Primo, za dużo w pańskich wypowiedziach argumentów personalnych - i to na żenująco niskim poziomie.

Secundo, lobbowanie jak najbardziej może być integralnym elementem spiskowania. Jedno drugiego nie wyklucza , przeciwnie jedno względem drugiego jest raczej subsydiarne - więc proszę popracować nad swoją logiką.

Tertio, kwestia istnienia Jahwe nie wiąże się ściśle z przykładami spisków rzeczywistych, o których wspomniałem - jednakże jeżeli już Pan poruszył ten temat, informuję Pana, iż w mym odczuciu Jahwe - bóg okrutny, niesprawiedliwy, niemiłosierny - jest niczym innym jak tylko emblematyczną projekcją żydowskiej psyche. Oczywiście nie wierze w niego, tak samo jak nie pałam miłością do duszy jak wyżej.
Wera (1540 punktów)Odp: kto zorganizował???
>"1. Zamach na WTC zorganizowali sami Amerykanie aby zawojować bogaty w ropę Bliski Wschód.
>To absolutna bzdura bo tysiąc inteligentnych ludzi, nie fanatyków religijnych jak Islamiści, nie ryzykowałoby życiem - kara śmierci lub dożywocie były oczywistym zagrożeniem za takie coś. Filmiki o kulisach WTC spreparowali islamiści tak naprawdę - wynika to ze sposobu narracji tych filmów - mimo używania angielskich słów w komentarzach."
>Nie Amerykanie, tylko Żydzi -

"A-ha! This looks like a job for Naziman!"

Miała matka syna, a chciała mieć córkę
Poszła więc zrobiła sobie córkę z wujkiem
diogenes (42753 punktów)Odp: Teorie spiskowe
>Teorie spiskowe

Nie rozumiem, skąd nazwa teoria spiskowa. W nauce teoria to:

Cytat:
... system pojęć, definicji, aksjomatów i twierdzeń, ustalających relacje między tymi pojęciami i aksjomatami, tworzący spójny system pojęciowy, opisujący jakąś wybraną dziedzinę fizyczną lub abstrakcyjną.

W przypadku nauk przyrodniczych, nauk ścisłych i nauk humanistycznych teorie są tworzone w celu systematyzowania i racjonalizowania faktów, wyjaśniania powodów ich występowania, przewidywania przyszłych zdarzeń...


pl.wikipedia.org/wiki/Teoria

Myślę, że jeśli ograniczymy się do podania wyjaśnienia zjawiska odwołując się do jakiejś bliżej nieznanej grupy ludzi, to nie ma to wiele wspólnego z teorią. Nie przychodzi mi w tej chwili jakiś zamiennik - synonim niedorobionej teorii.

>Czemu ludzie wierzą w teorie spiskowe?

Powodów jest tyle, co spiskowych "teorii". Jakieś wyjaśnienie trzeba było znaleźć, bowiem (wedle powszechnego przekonania) nic nie dzieje się bez przyczyny (racji). A racje im są prostsze, zrozumiałe, tym lepiej. "Teorie" spiskowe spełniają ten warunek - są elemntem populistycznej metodologii poznania. Kiedy chrześcijanie w średniowieczu palili Żydów jako rzekomych sprawców epidemii, wrzucali na stos dowody zaciąganych u nich pożyczek, w ten sposób pozbywając się wierzyciela i długu. I jak tu nie uwierzyć w tak proste i przemawiające do sakiewki wyjaśnienie? Ktoś o osobowości paranoidalnej wierzyć będzie w teorie, które sugerują, że jest śledzony, truty (chemitrails). Religijny fanatyk będzie miał swoje "argumenty", faszysta swoje, nacjonalista swoje, itp., itd...

en.wikipedia.org/wiki/List_of_conspiracy_theories
de.wikiped(*)von_VerschwĂśrungstheorien


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Wałęsa agentem SB? Panie, co mi tu pan jakieś teorie spiskowe przedstawiasz?!

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365