Racjonalista - Strona głównaDo treści
Modlitwa parkingowa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
09-12-2016 14:36diogenes (42753 punktów)Modlitwa parkingowa
Ocena 3 na 3
Modlitwa i ofiara stały się już oficjalnymi środkami płatniczymi na kolejnych parcelach RP:



Zasada jest o prosta: Panu bogu modlitwa, a księdzu ofiara. Jak podejrzewam - bez pośrednictwa urzędu skarbowego(22%VAT).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ZaKotem (8733 punktów)
Akurat uważam, że to sympatyczny żarcik, nie sądzę, żeby ministranci chodzili z tacą do kierowców. Tym bardziej, że na tablicy widzę wyraźny znak zakazu wrzucania pieniędzy do skarbonki.
09-12-2016 15:08 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)pod wielkim dachem nieba
" Tym bardziej, że na tablicy widzę wyraźny znak zakazu wrzucania pieniędzy do skarbonki."

Tym bardziej, że nie ma klauzuli wykluczającej nieparafian i ateistów.
09-12-2016 15:35 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)Odp: pod wielkim dachem nieba
>Tym bardziej, że nie ma klauzuli wykluczającej nieparafian i ateistów.

No to ateiści mieliby problem: parking jest płatny, a walutą jest modlitwa i ofiara. Byłby to więc parking dla ateistów modlących się i wspierających parafię.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
11-12-2016 22:44 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>No to ateiści mieliby problem: parking jest płatny, a walutą jest modlitwa i ofiara. Byłby to więc parking dla ateistów modlących się i wspierających parafię.
W wypadku ateisty sama modlitwa byłaby aktem ofiarności.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
09-12-2016 15:30 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)Odp: Modlitwa parkingowa
>uważam, że to sympatyczny żarcik...

Kościół i żart? Na placu parkowało kilkadziesiąt samochodów (powszedni dzień); to czysta gotówka...

>nie sądzę, żeby ministranci chodzili z tacą do kierowców.

Oczywiście. Kierowcy powinni fatygować się sami...

>na tablicy widzę wyraźny znak zakazu wrzucania pieniędzy do skarbonki.

Otóż nie udało mi się dokładnie zinterpretować tego znaku: czegoś nie należy wrzucać do kosza(?). Spotkałem już płatne parkingi przy kościołach (klasztorach) z dyskretną skarbonką "co łaska", ale po raz pierwszy zobaczyłem tablice informacyjne (sztuk zdaje się trzy), że parkowanie nie jest za friko.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
09-12-2016 17:57 
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)
>Otóż nie udało mi się dokładnie zinterpretować tego znaku:

I słusznie. Ten kto to stworzył i postawił, może se to wsadzić w... sekretne miejsce, bo to nie jest znak drogowy tylko go udaje.

lp.2o@1daj
09-12-2016 18:32 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Ten kto to stworzył i postawił, może se to wsadzić w... sekretne miejsce...

No i wsadził. Tak, aby wszyscy widzieli. Jeśli nawet nie wszyscy parkujący zapłacą, to i tak pobieranie opłaty parkingowej jest działalnością gospodarczą, ze wszystkimi tego konsekwencjami (rejestracja, podatki, itd.).


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
09-12-2016 18:55 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Akurat uważam, że to sympatyczny żarcik, nie sądzę, żeby ministranci chodzili z tacą do kierowców.
Co się odwlecze, to nie uciecze.
Grumman Avenger (227 punktów)
(zablokowany)
>(22%VAT)
Przespałeś w swojej beczce ostatnie prawie 6 lat. Od 01.01.2011 VAT jest 23% a nie 22%.
11-12-2016 10:58 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Przespałeś w swojej beczce ostatnie prawie 6 lat. Od 01.01.2011 VAT jest 23% a nie 22%.

interpretacje-podatkowe.org/uslugi-parkingowe

Jeśli jest tak, jak piszesz, to dzięki za korektę.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Grumman Avenger (227 punktów)
(zablokowany)
>Jeśli jest tak, jak piszesz, to dzięki za korektę.
Jeśli? Chyba naprawdę siedzisz w beczce na jakimś odludziu
11-12-2016 12:07 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Jeśli? Chyba naprawdę siedzisz w beczce na jakimś odludziu

interpretacje-podatkowe.org/uslugi-parkingowe

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Grumman Avenger (227 punktów)
(zablokowany)
Przestań mi wysyłać ten link z nieaktualnymi informacjami, zorientuj się w temacie stawek VAT, na przykład poczytaj sobie paragon z Biedronki jeśli szukanie w Internecie przekracza twoje możliwości intelektualne.
11-12-2016 14:57 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>jeśli szukanie w Internecie przekracza twoje możliwości intelektualne.

OK. Można pomylić się szukając w internecie. To zdaje się ludzka sprawa. A na przyszłość - albo poucz durnia, albo się wal.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Grumman Avenger (227 punktów)
(zablokowany)
>Można pomylić się szukając w internecie.
Można, ale żeby nie wiedzieć, że od kilku lat stawka VAT nie wynosi 22%, ale 23% to już trzeba być ślepym i głuchym.

>A na przyszłość - albo poucz durnia, albo się wal.
Pouczyłem, ale za pierwszym razem nie dotarło, więc musiałem ponownie użyć łopaty.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365