> (>Myślę, że już lepiej nie przeczytać żadnej, niż tylko tą jedną...  No właśnie tak. Taka pozycja nie zachęca do nie czytania w ogóle. Więc i tak jest. W końcu bezwola typu : "A co mi tam, ja i tak się na tym nie znam", jest postawą tragicznie bierną. Bezwolną. Dlatego uważam, że forsowanie niskiego coraz bardziej niskiego poziomu edukacji, jest zbrodnią czynioną na narodzie! O co chodzi? Że nasi następcy będą tłumem tumanów, którymi będzie dowolnie sterować pod potrzeby chwili innym draniom głoszącym puste hasła? To tworzy i pogłębia właśnie niczym nie usprawiedliwiony podział społeczny. Niestety byłem "pedagogiem" i widzę cały dramatyzm systemu nauczania, zauważ ciągle moderowanego i ciągle upadającego. Ze tego nikt nie widzi i nie oponuje? Ja to widzę, ale co mój głos znaczy wobec siły (p)osłów i radnych (bezradnych)? Nikt go nie zauważy. Dlatego upada w ogóle czytelnictwo w Polsce. Widzisz to czy nie? To jest właśnie technika "formowania" mentalności. Wiem wszystko, tyle że zapytać skąd? "Ano ksiądz powiedzioł". Zaiste wiarygodne źródło informacji. To ksiądz nosi kaganek wolnej oświaty? Może Sobeckiej, Pawłowicz, Niesiołowskiemu, nawet Dudzie. Może całemu PiS-owi, ale mnie na ten przykład nie! Stąd takie skromne do obrzydliwości czytelnictwo i tym samym zamykanie horyzontów myślowych. Pozdrawiam.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|