Racjonalista - Strona głównaDo treści
Parę ciepłych słów dla KK, tak dla równowagi

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
16-10-2017 21:11finerbijk (17282 punktów)Parę ciepłych słów dla KK, tak dla równowagi
Ocena 2 na 2
Przeważnie bywa tak, że nasze rozumowanie oparte jest na utartych stereotypach. Są one wygodne bo zwalniają z myślenia. Wiedział ktoś, że w XVI wieku papież wydał bullę zakazującą prześladowania, wykorzystywania i okradania tzw. "dzikich" ludzi. Polecam pogadankę Krzysztofa Karonia, niestety jest długa, Karoń nie umie być zwięzły, ale moim zdaniem interesująca www.youtube.com/watch?v=FtTHPwH3coI&t=1471s
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Przeważnie bywa tak, że nasze rozumowanie oparte jest na utartych stereotypach. Są one wygodne bo zwalniają z myślenia.
Myślę...
Ale czy niewolnictwo dzięki temu zostało zniesione.
Teraz ty trochę rusz głową.
Czy Kościół nie był podporą ustroju opartego na niewolnictwie?

www.racjonalista.pl/kk.php/s,581
17-10-2017 08:26 
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)
>Czy Kościół nie był podporą ustroju opartego na niewolnictwie?

... Nitzsche wręcz określa chrześcijaństwo "religią niewolniczą"...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Określał je tak głównie ze względu na wiarę chrześcijan w wolną wolę i absolutyzm moralny.
Są jednak także osoby podające się za ateistów, posiadające podobne wierzenia.
17-10-2017 14:37 
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)
>Określał je tak głównie ze względu na wiarę chrześcijan w wolną wolę i absolutyzm moralny.
>Są jednak także osoby podające się za ateistów, posiadające podobne wierzenia.

... może wpierw pan przeczyta dzieła Nitzschego?. Choćby Antychrysta...

... ŻEGNAM...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Znów brakuje Ci argumentów. Z czym do ludzi? Najpierw popisujesz się nieznajomością Nietzschego, a potem odsyłasz mnie do jego dzieł? Przeczytaj lepiej "Tako rzecze Zaratustra" i wtedy ewentualnie wróć, choć nie sądzę byś zrozumiał, skoro słowa "Bóg umarł" interpretujesz jako deizm. Ale i tak najbardziej ośmieszyłeś się wiarą w wolną wolę. Kiepski podtrolling rodem z frondy. Irracjonalny bełkot, prymitywizm i nieumiejętność czytania ze zrozumieniem połączony z narcystyczną bufonadą. Szarleyujesz.
17-10-2017 15:45 
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)
> Kiepski podtrolling rodem z frondy. Irracjonalny bełkot, prymitywizm i nieumiejętność czytania ze zrozumieniem połączony z narcystyczną bufonadą. Szarleyujesz.

... ŻAL MI PANA... ŻEGNAM...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Żal Ci mnie, bo skompromitowałeś się w próbie dyskusji ze mną? Co za dno.
17-10-2017 16:17 
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)
>Żal Ci mnie, bo skompromitowałeś się w próbie dyskusji ze mną? Co za dno.

... właśnie, w próbie dyskusji. Z pana postawą, nachalną i chaotyczną argumentacją, oraz obrażaniem adwersarzy, poza próby dyskusji wyjść nie można...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
>>Żal Ci mnie, bo skompromitowałeś się w próbie dyskusji ze mną? Co za dno.
>... właśnie, w próbie dyskusji.

No właśnie, bo dyskutować nie umiesz. Próbowałeś, ale dla Ciebie dyskusja polega na nieczytaniu postów adwersarza i omijaniu jego argumentów, by w odpowiedzi uciec i atakować ad personam. Żenująca postawa, która chroni Twoje narcystyczne ego wierzące w wolną wolę przed zawaleniem się pseudoświatopoglądu opartego na wierze w sprzeczne dogmaty.

>Z pana postawą, nachalną i chaotyczną argumentacją, oraz obrażaniem adwersarzy, poza próby dyskusji wyjść nie można...

Nachalną i chaotyczną argumentacją nazywasz proste i logiczne posty, charakterystyczne dla racjonalizmu. Czynisz tak bo ich nie rozumiesz, albo nie chcesz rozumieć. Niezrozumienie tych podstaw na tym forum jest hańbą. Za takie gdakanie i ucieczkę przed odpowiedzią (nie podałeś ani jednego argumentu) powinno się dostawać bany lub przynajmniej ostrzeżenia.

A obrażanie jest tylko odpowiedzią na to, że ktoś mnie obraża. Ty zacząłeś, więc się nie dziw, że w odpowiedzi oprócz argumentów masakrujących Twoje wypociny jest także element odpowiedzi na Twoje prymitywne zaczepki. Z czym do ludzi, skoro nawet nie umiesz się wytłumaczyć z tych wypocin, które tu bezsilnie głosisz? Jesteś kłamcą, który nie umie wytłumaczyć się z kłamstwa, więc tylko pogarszasz swoją wiarygodność odpowiadając czystym ad personam. Gdzie w Twojej wypowiedzi jakieś argumenty? Gdzie odniesienie się do moich?

Tu są argumenty i linki do pozostałych. Wyłożone jasno, tak że tylko cham, prostak albo człowiek upośledzony może nie zrozumieć: www.racjonalista.pl/forum.php/s,750400#w751384

Pogadamy jak się do nich odniesiesz, a jeśli nie to będę pod każdą Twoją wypowiedzią o tym przypominał by inni wiedzieli, że nie warto dyskutować z wiejącym tchórzem i żenującym kłamcą.
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
>Znów brakuje Ci argumentów. Z czym do ludzi? Najpierw popisujesz się nieznajomością Nietzschego, a potem odsyłasz mnie do jego dzieł? Przeczytaj lepiej "Tako rzecze Zaratustra" i wtedy ewentualnie wróć, choć nie sądzę byś zrozumiał, skoro słowa "Bóg umarł" interpretujesz jako deizm. Ale i tak najbardziej ośmieszyłeś się wiarą w wolną wolę. Kiepski podtrolling rodem z frondy. Irracjonalny bełkot, prymitywizm i nieumiejętność czytania ze zrozumieniem połączony z narcystyczną bufonadą. Szarleyujesz.

Gdzie tu cokolwiek zasługującego na ostrzeżenie?

Czemu ostrzeżenia nie ma podtroll Irracja, który nie potrafi przyznać się do pomyłki i forsuje tu frondową chrześcijańską propagandę w postaci wierzenia w wolną wolę? To właśnie to wierzenie jest najgorszym z możliwych i jest winne za większość zła jakie ludzie wyrządzają innym. Tu na racjonaliście należy z tym walczyć poprzez argumentację, od której Irracja ucieka. I za co dostaję ostrzeżenie? Ano za wytknięcie podtrollowi, że kłamie na temat Nietzschego nazywając go deistą. To próba profanacji nauki i szlachetnej filozofii jaką jest ta od Nietzschego.

Zgłaszałem do moderacji dużo gorsze wypowiedzi, a w tej nie ma NIC co mogłoby nadawać się na ostrzeżenie.
Czyli olsona można obrażać i omijać jego argumenty, ale już olson nie może napisać komuś, że brakuje mu argumentów i że ośmiesza się propagując wiarę w wolną wolę, choć ją obaliłem (a właściwie powtórzyłem niezbite argumenty obalające ten prymitywny i mega szkodliwy mem niszczący moralność i empatię)?
18-10-2017 09:19 
 0 na 2
finerbijk (17282 punktów)
>Czy Kościół nie był podporą ustroju opartego na niewolnictwie?

Niewolnictwo wynaleziono długo przed powstaniem kościoła. Kościół przyniósł wiadomość, że niewolnik też jest człowiekiem, a nie tylko narzędziem.
astrotaurus (12445 punktów)

>Niewolnictwo wynaleziono długo przed powstaniem kościoła. Kościół przyniósł wiadomość, że niewolnik też jest człowiekiem, a nie tylko narzędziem.
Ach, przyniósł, powiadasz? Och, jaki dobry KK... chyba się, k..a, popłaczę...
Zapewne czczą formalnością byłoby przytaczanie wielkopomnych i rozlicznych zasług jakie Kościół położył w krzewieniu... pardon!.. trzebieniu niewolnictwa.
Słyszałem też wielokroć, że Kościół przyniósł "nie zabijaj".
Nawet Pan na "Racjonaliście" głosi chwałę KK jako tego który pielęgnuje we własnem łonie religie których nie udało mu się wytępić.

Zaiste, wiele ciepłych słów da się powiedzieć o KK.

I, by oddać sprawiedliwość, celują w tym - popacz, popacz! - katolicy.
Nawet tacy krypto.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Wiedział ktoś, że w XVI wieku papież wydał bullę zakazującą prześladowania, wykorzystywania i okradania tzw. "dzikich" ludzi.
To chyba przyszedł czas na zakaz prześladowania i okradania ateistów.


To, co myślisz, ma wartość dla Ciebie, bo daje Ci szansę ustalenia JAK JEST.
finerbijk (17282 punktów)
>To chyba przyszedł czas na zakaz prześladowania i okradania ateistów.

Celna uwaga chętnie racjonalistko. Coraz bardziej jestem Twoim wielbicielem.
diogenes (42753 punktów)
>Wiedział ktoś, że w XVI wieku papież wydał bullę zakazującą prześladowania,
wykorzystywania i okradania tzw. "dzikich" ludzi.

A czy ta bulla anulowała bullę Mikołaja V Dum diversas z roku 1452, która królowi Portugalii dawała przyzwolenie na zniewolenie "niewiernych" krajów?

Cytat:
Dum Diversas ... is a papal bull issued on 18 June 1452 by Pope Nicholas V. It authorized Afonso V of Portugal to conquer Saracens and pagans and consign them to "perpetual servitude".[1][2] Pope Calixtus III reiterated the bull in 1456 with Inter Caetera (not to be confused with Alexander VI's), renewed by Pope Sixtus IV in 1481 and Pope Leo X in 1514 with Precelse denotionis.


en.wikipedia.org/wiki/Dum_Diversas

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Kapitan Truizm (10 punktów)
Ciepłe słowa dla tworu opartego na kłamstwie, złodziejstwie i życiu w zgodzie z najbardziej parszywymi ustrojami autorytarnymi i totalitarnymi? Mam ciepłe słowa, a nawet gorące życzenia dla KK: Mam nadzieję, że kler zostanie pochłonięty przez ten ogień piekielny, którym tak straszy, a w nagrodę czorty najczarniejsze będą przepychać im okrężnice swoimi ognistymi fallusami. HEHEHE!
18-10-2017 09:22 
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)
>Ciepłe słowa dla tworu opartego na kłamstwie, złodziejstwie i życiu w zgodzie z najbardziej parszywymi ustrojami autorytarnymi i totalitarnymi?
Rzadko bywa tak, że coś jest czarno-białe. Zwykle są różne odcienie szarości. Widzenie czarno-białe czyni postrzegany świat ubogim.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Wiedział ktoś, że w XVI wieku papież wydał bullę zakazującą (...) okradania tzw. "dzikich" ludzi.
Dzisiaj zakazuje okradania kościoła:
wiadomosci(*)yzja-papieza-6179958440196225a

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365