Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zbawienie.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
20-02-2015 05:23Duch Prawdy (14787 punktów)Zbawienie.
Ocena -2 na 4
Są dwa rodzaje zbawienia, pierwsze to zbawienie świata, drugie zbawienie indywidualne.
Najważniejsze jest zbawienie świata, uwolnienie go od kłamstwa, które jest początkiem i przyczyną wszelkiego zła, które czynią ludzie. Żyjemy w świecie kłamstwa, ono stało się cynicznym sposobem na życie, człowiek kłamstwo uczynił metodą osiągania swoich celów, co innego myśli, co innego mówi i co innego robi. Kłamstwo jest obecne we wszystkich dziedzinach życia, ludzie mówią jak bardzo cię kochają, jak dobrze chcą dla ciebie, jak wspaniały jest produkt, który ci sprzedają, a w rzeczywistości myślą o swoim interesie, jak z uśmiechem na twarzy wcisnąć ci kit, żebyś uwierzył w ich dobre intencje. Oczywiście nie wszyscy są kłamcami, są ludzie uczciwi, etyczni, którzy dbają o jakość oferowanego "produktu", ale oni są w mniejszości, generalnie światem rządzą kłamcy, od drobnych kłamczuszków w codziennym, powszednim życiu po wielkich kłamców świata władzy, biznesu, polityki, religii, sportu... Niestety jest bardzo źle, krew się leje w przenośni i dosłownie, świat jest tak zakłamany, że życie człowieka jest piekłem, co widzimy na co dzień i o czym możemy poczytać na kartach historii ludzkości... Czy jest jakieś wyjście z tego piekła, czy moglibyśmy nasz świat uczynić lepszym? TAK!, wystarczy, że przestaniemy kłamać, że egoistyczny, egocentryczny interes, który leży u podstaw każdego kłamstwa zastąpimy interesem globalnym, wtedy zobaczymy, że to służy nam wszystkim, że to jest dobre, że wszyscy jesteśmy Rodziną, a nie obcymi, rywalizującymi, zwalczającymi się istotami. Współpraca, Jedność, Prawda, Solidarność to recepta na lepsze życie, na lepszy świat, jeśli chcemy go zbudować musimy odrzucić kłamstwo, podziały, nierówności, na których jest zbudowany obecny. Czy człowieka stać na to, żeby odrzucić kłamstwo i zbudować życie na Prawdzie=Miłości, historia pokazuje, że nie..., musielibyśmy uwierzyć, że jest to możliwe, że zmiana mentalności człowieka jest możliwa, że może się dokonać i nasze dzieci będą żyły w innym świecie niż żyjemy my i żyli nasi przodkowie..., jeśli ludzkość kiedyś tego dokona wtedy świat będzie Zbawiony, uwolniony od kłamstwa. To Zbawienie jest najważniejsze.
Drugie zbawienie, to zbawienie indywidualne, czy ono jest nie wiemy, to wiara, że po śmierci ciała człowiek dobry jest zbawiony. Różne koncepcje na ten temat w różnych religiach zbudowano, najbardziej zakłamana to ta, że jakiś człowiek umarł na krzyżu i swoją śmiercią zbawił innych, to największe kłamstwo fałszywej religii, które doskonale wpisuje się w zakłamany świat... Jeśli jest Zbawienie indywidualne to osobiste, nikt za Ciebie tego nie zrobi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Heremis (587 punktów)

>Prawdzie=Miłości, historia pokazuje, że nie..., musielibyśmy uwierzyć, że jest to możliwe, że zmiana
>mentalności człowieka jest możliwa, że może się dokonać i nasze dzieci będą żyły w innym świecie niż
>żyjemy my i żyli nasi przodkowie..., jeśli ludzkość kiedyś tego dokona wtedy świat będzie Zbawiony,
>uwolniony od kłamstwa. To Zbawienie jest najważniejsze.
Istotnie Prawda wyzwala, najpierw trzeba zacząć od bycia ze sobą szczerym i bardziej świadomym całego siebie, to zaś wymaga poznania samego siebie. Niestety obecnie raczej mniejszość nad tym się zastanawia.
>Drugie zbawienie, to zbawienie indywidualne, czy ono jest nie wiemy, to wiara, że po śmierci ciała
>człowiek dobry jest zbawiony. Różne koncepcje na ten temat w różnych religiach zbudowano,
>najbardziej zakłamana to ta, że jakiś człowiek umarł na krzyżu i swoją śmiercią zbawił innych, to
>największe kłamstwo fałszywej religii, które doskonale wpisuje się w zakłamany świat... Jeśli jest
>Zbawienie indywidualne to osobiste, nikt za Ciebie tego nie zrobi.
Dokładnie nikt niczego za nas nie zrobi, nawet jeśli istnieje Bóstwo ono najwyżej może dawać możliwości, to co zrobimy zależy od nas samych. Ostatnio pewna rodzina adwentystów próbuje mnie przekonać do swojej wiary. Zarzucają, że jestem sobie "bogiem", jak mogę wierzyć w Bóstwo, które wydaje się obojętne na świat, że chcę zbawić samego siebie. Tutaj widzę niezły chwyt, takimi zarzutami, zwłaszcza, że jestem sobie bogiem (bo sam decyduję, co jest dobre, a co złe) oraz chcę zbawić siebie, pragną wzbudzić pokorę, zarzucić pychę, tymczasem sami nie widzą, ile tego jest w nich. Sami stwierdzili, że mam bardzo buddyjskie podejście do spraw wiary. Dla chrześcijan buddyzm jest religią samozbawienia, podobnie gnoza chrześcijańska. Myślę, że osiągnąłem taki punkt, w którym uznanie prawd chrześcijaństwa w sensie ortodoksyjnym traci dla mnie sens, choć są pewne cenne wskazówki, ale całość jest niespójna i bardzo problematyczna.

"Com napisał, napisałem" J 19, 22
e-duch (1053 punktów)
Powiem tak :
Boga nie ma a więc nie ma też zbawienia - ale też nie ma potępienia , piekła , wiecznych niewyobrażalnych męczarni , przerażenia , diabła , opętania i całego arsenału ciemnoty , agresji , prymitywizmu ...

A teraz specjalnie dla ciebie drogi Duchu :
Jeżeli jest Bóg i on jest stwórcą wszechświata , człowieka i zbawienia ... to oznacza to , że Bóg stworzył człowieka po to aby go od siebie bezwzględnie uzależnić . Uczynił człowieka narkomanem a siebie ustanowił heroiną , dał człowiekowi płuca a siebie ustanowił powietrzem
Tak wygląda PRAWDA o Bogu zbawiającym i potępiającym .
Nie zapominaj , że gdyby nie istniało zagrożenie potępieniem nikomu żadne zbawienie do niczego nie byłoby potrzebne .
A więc Bóg Bóg posyła człowieka w góry , zsyła lawine a gdy człowiek już umiera pod śniegiem wyciąga swą ojcowską dłoń i mówi : Ja jestem drogą - jeżeli uznasz mnie za swego Boga wynagrodzę ci to a jeżeli nie uczynię ci to co zwykłem czynić moim wrogom !

Z gorącą prośbą o pogłębioną refleksje
serdeczne pozdrowienia
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
20-02-2015 12:03Nie na temat 
 Ocena 5 na 5
Drobner (19539 punktów)
Miło czytać jak rozmawiacie.

Jak duch z Duchem.

Jeszcze spirit by się przydał.

Drobner, zaDuszny, zaDuszony...
20-02-2015 12:23 
 Ocena 2 na 2
e-duch (1053 punktów)
>Miło czytać jak rozmawiacie.

Niezwykle mi przyjemnie
e-duch - zaskoczony pozytywnym atakiem bezinteresownej życzliwości

PS. Chory jestem tak więc spirit najwcześniej w przyszłym tygodniu - zapraszam

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
20-02-2015 16:11 
 Ocena 2 na 2
Christos (2696 punktów)

>Chory jestem

Modlę się więc o Twoje zdrowie.
Po jaką cholerę po raz n-ty wyskakujesz z dywagacjami natury teologicznej? I to na portalu, który z racji swojej formuły skupia ludzi, którzy twardo stoją na ziemi. Chcesz udowodnić absurdalność absurdu?


No gods, no masters...I am who I am.
20-02-2015 16:39 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
O Matko Bosko...

Nawet Christosowi się duchy pomyliły!!!

Co to się porobiło...

Drobner, ROFTL bez ducha i bez dechu od kwiku ze śmiechu...
20-02-2015 16:55 
 Ocena 2 na 2
Christos (2696 punktów)

>Nawet Christosowi się duchy pomyliły!!!

W oparach spiritu ...


No gods, no masters...I am who I am.
20-02-2015 23:40 
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)
Bóg zapłać za dobre słowo !
Bóg zapłać - a to dobre nie sądzicie ?
Wyraża sporą prawdę o wierzących
Ja wierzący wierzę w ciebie , uznaje cię za mego pana i władce a ty mi za to płacisz ...
Jaki piękny układ !
LOgiczny , zrozumiały i transparentny - bez zbędnego pitolenia o miłości , sprawiedliwości , ofiarach i innych bzdurach
e-duch


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
20-02-2015 20:09 
 0 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Powiem tak : Boga nie ma
No powiedziałeś, musisz mieć mocne dowody
>Jeżeli jest Bóg i on jest stwórcą wszechświata
Paranoja? Przed chwilą powiedziałeś, że nie ma
>A więc Bóg Bóg posyła człowieka w góry
O kurcze, przed chwilą nie było żadnego, potem jeden, a teraz już dwóch

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
20-02-2015 23:53Nie na temat 
 Ocena 2 na 2
e-duch (1053 punktów)
Dobrze się bawisz Duchu kochany ?
Zdajesz sobie dobrze sprawę z tego , że uciekasz , chowasz się w zmanipulowanych słowach , w niedomówieniach , przemilczeniach , reinterpretacjach , metaforach , alegoriach ...
Ty to wszystko dobrze wiesz , prawda ?
Ja zastanawiam siŁ tylko : Po co to ? Po co ci te kłamstwa , oszustwa , manipulacje ?

Jesteśmy jako ludzie ograniczeni fizycznością , psychiką , emocjami , mentalnością , czasem , brakiem wiedzy , brakiem wglądu w całokształt w którym splecione są ze sobą wszelkie możliwe aspekty na wszelkich możliwych poziomach ...
Ale jak na nasze ograniczania to cholernie dużo wiemy i rozumiemy
Wiemy , że żyjemy we wszechświecie w którym nie istnieją krasnoludki , jednorożce , duchy , bogowie , czary , cuda , diabły , demony - to wszystko jest wyłącznie naszym historycznym bagażem
Ta wiedza o tym jest dla nas wapna i istotna ale nie po to aby w nią wierzyć ale po to aby się z nie uczyć
Mamy wszelkie możliwości aby odrzucić balast wiary w demony , opętania i zbawienia poprzez przelanie krwi ...
Duchu - rozwiń skrzydła i leć razem ze mną
Taki lot o poranku , przy wschodzącym słońcu , nad lasami , jeziorami ... to coś przewspaniałego ...
Zostaw te demony one nie istnieją
Ale nasz lot może zaistnieć - o ile zachcesz

pozdrawiam
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
22-02-2015 09:14Nie na temat 
e-duch (1053 punktów)
No powiedziałeś, musisz mieć mocne dowody

1) Ja mam dowody - Ty masz wyłącznie swoje sny

Paranoja? Przed chwilą powiedziałeś, że nie ma

2) Dlatego użyłem pojęcia "jeżeli"

O kurcze, przed chwilą nie było żadnego, potem jeden, a teraz już dwóch

3) A to nawet nie jest śmieszne

pozdrawiam promiennie
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
20-02-2015 17:01Nie na temat
 Ocena 2 na 2
Hrihorij (1723 punktów)
>Są dwa rodzaje zbawienia,
Bez przesady!
Jak jest fajna impreza i się dobrze bawię, to na jej koniec mogę być zbawiony do nieprzytomności.

20-02-2015 17:32Nie na temat
 Ocena 6 na 6
Wenancjusz (16441 punktów)
Duchu, nie wiem z czym walczysz ani o co walczysz, bo jesteś nieodgadniony po tylu występach jakie dałeś tutaj (na forum). Nie wiem w co wierzysz i o co Tobie chodzi. Czy wiara w Boga katolickiego jest nieprawdziwa a Ty szerzysz tutaj religię prawdziwą? Czy umiesz swoje zagmatwane wywody w końcu wyprostować i się określić? Co sobą prezentujesz ciągle? Jeśli uznajesz Boga katolickiego, to wyjaśnij jak mogło dojść do sytuacji, że stwórca wszystkiego (Wszechświata) co ogarniamy własnymi zmysłami stworzył z NICZEGO, a do stworzenia Ewy w raju potrzebował żebra Adama? Czyż to nie jest szyderstwo z niezwykłej "mocy" Boga? I to szyderstwo akceptują i powielają katolicy! Jeśli to nie Twój Bóg to wyjaśnij jaki jest ten Twój Bóg? Wytłumaczenie, że to MIŁOŚĆ jest tak samo płynne i niewiarygodne jak to co dalej piszesz w postach. Dlaczego chcesz na siłę nauczać skoro nie masz zwolenników Twych wynurzeń? Czy stać Ciebie na odrobinę choć samokrytyki i autorefleksji? Co ja mam sądzić o Twojej postaci jeśli słyszę ciągle od Ciebie katolickie mędlenie o niczym? Nie proszę byś się zastanowił bo to jak rzucanie grochem o ścianę. Proszę tylko byś się kolego nie wcinał w dyskusję nie mając argumentów przekonywujących jak i znajomości tematu.


Ich bin besser als mein Ruf
otisto (166 punktów)
(zablokowany)
>kłamstwa, które jest początkiem i przyczyną...

Masz tutaj całkowitą rację.
Kłamstwo powinno być karane z całą surowością na równi z kradzieżą.
Niestety nikt się kłamstwem nie brzydzi i uchodzi ono płazem zbyt często....

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365