 |
Nigdy nie będę chrześcijaniem-ale gdybym był to byłbym... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-02-2015 21:26 | Bragiel (220 punktów) | Nigdy nie będę chrześcijaniem-ale gdybym był to byłbym...
2 na 2 | Proponuję taki temat.
Chociaż nigdy nie będę chrześijanienem, to z miliona wyznań chrześijankich najbardziej mnie przekonuje...
Czysto teoretyczna zabawa.
Ja osobiście. Nigdy nie będę chrześijanienem, jestem ateistą materailistycznym,
ale gdybym był chrześcijaniem byłbym Świadkiem Jehowy.
Tak, to są totalne głupoty. Bajki z doliny muminków. Ale tak sie składa, że najmądrzejsze i najbardziej logiczne z tysięcy wyznań chrzecijanich.
Bóg to Jehowa-bo tak sie nazywał Bóg Biblii a nie jakiś x.
Nie ma Trójcy, bo trójca nie wystpępuje nigdzie w Biblii i jakie wygibasy muszą robić trynitarze by uzasadnić taka z dupy wzięta teorie.
Nie ma piekła-ludzie zmarwtychwstają, dobrzy idą do nieba a źliginą( nie ma wizji Boga sadysty, jak w 90 procent wyznań chrz., który torturuje cię wieczność).
Czcisz tylko Bogę Jehowe a nie jakieś absurdlalne twory synoojcodyuchowe, gdzie syn jest swoim własnym ojcem...
Ale to wszystko nic.
To są głupoty(ale i tak madrzejsze od wszystkich innych wyznań chrz.).
Będąc Świadkiem Jehowy nigdy nie jesteś sam. Wchodzisz do wspólnoty.
Prawie jak zgrana paczka kibiców. jedne za wszystkich, wszysyc za jednego.
Masz przyjaciół, którzy zawsze ci pomogą.
Tak, masz zryty i sprany mózg tymi bajkami o Jehowie.
Ok, na pewno.
Ale będą Świadkiej Jehowy żyjesz w grupie i jesteś komuś potrzebny, ktoś cię zawsze wspiera.
Nie możesz być samotnym SJ.
A możesz być samotnym katolikiem i wyznawcą jakiegolwiek innego ch. kościoła.
Widze często te babulenki katoliczki. Nikt ich nie odwiedza. Są całkiem same. Słuchają Radia Maryj, ale fakt, że należa do katolicyzmu nie przekłada się na nic. Sa wyelienowane i samotne.
Taka babulenka wstapi do Sj i odzywa. Ma znajomych, grupę, nie jest sama, jest potrzebna.
Tak-to są bajki, nie ma żadnego Boga, żadnego Jehowy czy Jezusa,
ale gdybym był chrześcijaniem, byłbym własnie Świadkiem Jehowy.
Dla tej przynależności grupowej w naszym wyalienowanym świecie, jakiego nie da żadne inne wyznanie.
Oczywiście-nigdy nie będe .
To tylko teoretyzowanie.
A wy ? Teoretyzując, jakie wyznanie chrześcijankie najmniej was odrzuca ?
Pozdrawiam.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| pompa (524 punktów) | kościół tańczących z wężami
|
|
 | | Bragiel (220 punktów) | >kościół tańczących z wężami > Tylko tam trzeba pić trucizne.
Ja bym nie ryzykował. Ale ogładałem kiedyś reportaż o tym kościele(to jest odłam zielonoświatkowców) i ludzie pili trucizne podczas rytuałów...
|
|
| sebg (208 punktów) | Chciałem odpowiedzieć coś mądrego, lecz niestety nic mi nie przychodzi do głowy, o co tutaj chodzi ???
|
|
 | | Bragiel (220 punktów) | >Chciałem odpowiedzieć coś mądrego, lecz niestety nic mi nie przychodzi do głowy, o co tutaj chodzi ??? Na jakie wyznanie patrzysz najmniej krytycznie. Które cię przekonuje chociażby w małym procencie.
Czysto teoretycznie.
|
|
 | 1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >>Chciałem odpowiedzieć coś mądrego, lecz niestety nic mi nie przychodzi do głowy, o co tutaj chodzi ???<< A ja po prostu sprawdziłem, co wujek Google wyrzuci po wpisaniu: "byłem świadkiem Jehowy". Wyrzuciło 263 000 stron. Nawet pobieżne przejrzenie kilku z nich pokazuje, że owi byli jehowici żałują, że wogole do ŚJ przystali. Jeśli ktoś po przeczytaniu tych oświadczeń nadal będzie uważać, że chciałby przyłączyć się do ŚJ, to się spytam, co on tu robi? Na Racjonaliście.pl.
|
|
|  | | Bragiel (220 punktów) | >>>Chciałem odpowiedzieć coś mądrego, lecz niestety nic mi nie przychodzi do głowy, o co tutaj chodzi ???<< >A ja po prostu sprawdziłem, co wujek Google wyrzuci po wpisaniu: "byłem świadkiem Jehowy". >Wyrzuciło 263 000 stron. Nawet pobieżne przejrzenie kilku z nich pokazuje, że owi byli jehowici żałują, że wogole do ŚJ przystali. Jeśli ktoś po przeczytaniu tych oświadczeń nadal będzie uważać, że chciałby przyłączyć się do ŚJ, to się spytam, co on tu robi? Na Racjonaliście.pl.
Jeżeli ktoś nie zdaje sobie sprawy że 263 tysiące stron, miliony filmików, setki tysięcy stron o rzekomej pomocy dla Świadków Jehowy, jest inspirowane(sponsorowane) przez jeden kościół, któremu Świadkowie Jehowy odbierają wyznawców, to co on tu robi? Na racjonaliście.pl
Już Świadkowie Jehowy oskarżani są o wszystko.
Oczywiście, że to jest firma i jej zadaniem jest przynoszenie dochodów ludziom na Brooklynie, zresztą dokładnie tak jak Watykan sp.zoo. Ale Watykan zostawia swoich klientów i cały czas straszy ich piekłem.
Sj tworzy wspólnotę. Chyba tylko Romowie mają tak silną wspolnotę w Polsce, jak SJ.
No i wiadomo Watykan ma nawet specjalne fundusze na walke z SJ , na strony , nawet na punkty pomocy Sj.
Polecam racjonalizm.
Oczywiście nie będę nigdy SJ, ale uważam, ze Sj jest najbliżej pierwotnego chrześcijanstwa.
Tak -Sj zmieniali 100 tysięcy razy doktryne. Watykan robił to milion razy.
Pozdrawiam.
|
|
| |  | | Bragiel (220 punktów) |
> I nigdzie nie mówiłem, że ,,Chciałem się przyjąć do SJ".
W samym tutule pisze jak byk,,Nigdy nie będę chrześcijaninem..."
Proszę przeczytać temat.
Słabnie w narodzie umiejętnośc czytania ze zrozumieniem...
Pozdrawiam.
|
|
| | |  | 2 na 2 | Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów) |
>Słabnie w narodzie umiejętnośc czytania ze zrozumieniem...
No, nie wiem. Czytając takie wątki, mam wrażenie, że raczej zanika umiejętność pisania. _
|
|
| | | |  | | Bragiel (220 punktów) | >>Słabnie w narodzie umiejętnośc czytania ze zrozumieniem... >No, nie wiem. Czytając takie wątki, mam wrażenie, że raczej zanika umiejętność pisania. >_ Proszę o odnoszenie się do tematu osoby, którym zrozumienie kilku zdań podrzędnie złożonych nie sprawia kłopotu.
Ostatnio widze to plaga na racjonaliście-ktoś pisze długi temat a ktoś wchodzi, nie mając nic do powiedzenia, i rzuca jedno zdanie nie związane z tematem acz bardzo złośliwe.
Dyskurs polega na tym, że zabiera się głos w dyskusji, w której ma się cokolwiek do powiedzenia, a nie ubiera się w słowa swego niezrozumienia tematu.
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów) | Podtrzymuję swoją opinię o zaniku umiejętności pisania.
Cóż mogę dodać? Do twojego tematu nie można się nawet odnieść merytorycznie, bo jest to, ot, rzucona myśl, wyrażona w sposób niezachęcający do dyskusji. Pominę samą treść, bo mi się nie chce jej analizować, ale cokolwiek napisałeś, można było to zredagować staranniej. Choćby przepuścić przez jakiś edytor, nawet tu pod spodem jest przycisk "Podgląd", który pokaże jakieś główne przeoczenia. Niestety, twój tekst jest zwyczajnie niechlujny. GIGO. _
|
|
| |  | 2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >>Jeżeli ktoś nie zdaje sobie sprawy że 263 tysiące stron, miliony filmików, setki tysięcy stron o rzekomej pomocy dla Świadków Jehowy, jest inspirowane(sponsorowane) przez jeden kościół, któremu Świadkowie Jehowy odbierają wyznawców, to co on tu robi? Na racjonaliście.pl<< Podobnie jak książka R.Kotlińskiego "Byłem księdzem" była sponsorowana przez (wstawić tu dowolnie co.)? Z materiałów promocyjnych nie dowiemy się nigdy prawdy o promowanym czymś-tam. Podobnie zresztą z wypowiedzi krytycznych, tyle że te drugie mogą nas uchronić przed niemądrą decyzją. Zawsze, zanim coś kupię, staram się znaleźć opinie krytyczne i dopiero jeśli one mnie nie przekonają, to podejmuję decyzje o kupnie. W przypadku Świadków (nieistniejącego) Jehowy: "Tak, to są totalne głupoty. Bajki z doliny muminków. Ale tak sie składa, że najmądrzejsze i najbardziej logiczne z tysięcy wyznań chrzecijanskich." W najlepszym przypadku najmniej niemądre i najmniej nielogiczne. Ale po co ograniczać się do wyznawców Jezusa z Galilei? Może mniej nierozsądny jest Buddyzm? Czyli spośród tuzina gówien wybieramy najmniej śmierdzące. Ale tylko pod pewnymi wzgledami, bo stosujac inne kryteria możemy dojść do innych wniosków. Słusznie zatem waćpan pozostaje przy zdrowym ateizmie.
|
|
1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Ja osobiście. Nigdy nie będę chrześijanienem, jestem ateistą materailistycznym, >ale gdybym był chrześcijaniem byłbym Świadkiem Jehowy. Jak większość współcześnie żyjących ludzi masz spaczone rozumienie Chrześcijaństwa. Chrześcijanina nie określa przynależność do jakiegoś Kościoła...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
3 na 3 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Tak-to są bajki [...] jakie wyznanie chrześcijankie najmniej was odrzuca ?Bajki, czyli fantastyka, opiera się na fantazji, więc im bajeczniej doktryna odjechana, tym lepiej. 
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.
|
|
1 na 1 | Heremis (587 punktów) | Chrześcijańska gnoza zdecydowanie, w tym się realizuję, oczywiście zmodyfikowana, nie uważam świata za zły czy demoniczny, przy czym dla mnie Jahwe z ST to diabeł wcielony. Gnoza wykazuje pewne podobieństwa z buddyzmem, nacisk na samozbawienie, własny wysiłek oraz doświadczenie, rozwój duchowy, indywidualizm.
"Com napisał, napisałem" J 19, 22
|
|
2 na 2 | KORUND (4922 punktów) | > Ja osobiście. Nigdy nie będę chrześijanienem, jestem ateistą materailistycznym,> ale gdybym był chrześcijaniem byłbym Świadkiem Jehowy.-Wszystko wziąłeś pod uwagę? Czy wyrzekłbyś się alkoholu, nawet piwa cz wina? Czy byłbyś w stanie wypełnieć misję chodzenia po domach i nawracania innych? A co z radykalizmem dotyczącym przetaczania krwi i przeszczepów? Zapalenie wyrostka i po Tobie lub Twoim dziecku. > Będąc Świadkiem Jehowy nigdy nie jesteś sam.-Czyli nigdy nie zaznasz świętego spokoju? > Wchodzisz do wspólnoty.> Prawie jak zgrana paczka kibiców. jedne za wszystkich, wszysyc za jednego.-Gdy ktoś lubi życie stadne. Tylko co to za impreza, wszystko na trzeźwo i wszyscy się pilnują, czy aby któryś nie odstaje. Ciągłe zebrania, zobowiązania, modlitwy. Koszmar. > Masz przyjaciół, którzy zawsze ci pomogą.-Szkoda, że to nie wynika z prawdziwej przyjaźni, tylko z regułek religijnych i strachu przed utratą punktów u Jehowy. Wszystko po to by załapać się do tych 144 000 wybranych. > Taka babulenka wstapi do Sj i odzywa. Ma znajomych, grupę, nie jest sama, jest potrzebna.-Grupę podobnie zwichrownych, którzy się spotykają by paplać religijne bzdury? Może jednak lepiej być wyznawcą mniej "uczciwej" religii, która na więcej pozwala, wiele sobie tłumaczy i interpretuje, a w razie czego odpuszcza winy po spowiedzi? > A wy ? Teoretyzując, jakie wyznanie chrześcijankie najmniej was odrzuca ?-Gdyby ktoś kazał wybrać z lufą karabinu przy potylicy? Może Kościół Wolnych Chrześcijan? pl.wikiped(*)_Wolnych_Chrześcijan_w_RP
|
|
 | 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | Naprawdę jest tyle ciekawych rzeczy na świecie, można zajmować się podróżami, sportem, nauką, gospodarką... W ostateczności bajkami z dzieciństwa...
Czy musimy akurat na Racjonaliście podejmować takie tematy?
|
|
|  | | KORUND (4922 punktów) | > Naprawdę jest tyle ciekawych rzeczy na świecie, można zajmować się podróżami, sportem, nauką, gospodarką... W ostateczności bajkami z dzieciństwa...> Czy musimy akurat na Racjonaliście podejmować takie tematy?> -To nie mój wątek, choć w dziale "religie" to akurat odpowiednie miejsce na taki temat. Sportem nie zajmuję się przed komputerem. Zresztą trochę już dzisiaj poćwiczyłem.  Podróżnikiem wielkim nie jestem, ale też bym wówczas nie siedział na "Racjonaliście". Gospodarkę zaś pozostawiam naczelnemu, a bajki dzieciom, no i miłośnikom fantasy.
|
|
2 na 2 | setarkos (10757 punktów) | > Nie ma Trójcy, bo trójca nie wystpępuje nigdzie w Biblii Biblia niekoniecznie stanowi autorytet - jeśli coś w niej nie występuje, to nie znaczy od razu, że musi być głupie. Akurat idea trójcy wydaje się dość ciekawa i zabawna (by nie rzec: fajna)).. No bo co może być zajmującego w jednej (choćby i boskiej) osobie? Coś tam sobie może myśli, coś tam robi, ale to ciągle tylko jej sprawa. Nie ma z kim zagadać, wymienić poglądy, naradzić się - ba - nawet zagrać w szachy samej z sobą nijak. Co innego trójca. Tu już nie tylko w szachy ale i w skata można przyciąć, zawiązać kilka koalicji typu "dwóch na jednego" lub uprawiać w trójkącie .. inne rozrywki towarzyskie. Za niepojedynczością (oraz niedwoistością) stoją też argumenty abstrakcyjne. Dwa punkty to za mało, by rozpiąć przestrzeń (wyznaczają tylko prostą), zaś trzy (o ile niewspółliniowe) to już trójkąt o jakimś polu. Takoż dwubarwność opisuje co najwyżej odcienie szarości - bez trzech barw podstawowych nie ma kolorów. Wygląda więc, że ważnych rzeczy nie warto redukować do jednej (choćby nazywała się Jahwe) - tak - trójca wydaje się interesującym wynalazkiem. Dla mnie to jednak troszkę za mało - CZWÓRCA to dopiero byłoby coś!
> jakie wygibasy muszą robić trynitarze Zapisałbym się do 'kwadryków', a jeśli takich jeszcze nie ma (i znajdą się chętni), spróbuję dorobić odpowiednio mocne uzasadnienia dla takiej pro-brydżowej religii.
Pozdrawiam. >
|
|
3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Proponujesz wybór z zestawu: - schizofrenia prosta - schizofrenia paranoidalna - schizofrenia hebefreniczna - schizofrenii katatoniczna - religia
A z chorób wenerycznych też masz faworyta?
Drobner, sTworek...
|
|
 | 4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | >A z chorób wenerycznych też masz faworyta?
Można by się zastanowić nad urodą nosicielki... Jeśli już syf, to z miss ...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | 1 na 1 | baszarteg (2319 punktów) |
> Jeśli już syf, to z miss ...Dobre  życie przeważnie daje jednak więcej wyborów ,wbrew przeróżnym cwaniakom którzy mają interes w specjalnym na takie okazje ustawianiu ludziom dwu bitowych wyborów ,coś jak między wyborem dżumy a cholery  No ale nie psując dobrej zabawy bo to przecież o quiz idzie , sam bym napisał tak -Jeśli już syf, to z miłości ...
|
|
| |  | 2 na 2 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | > >Jeśli już syf, to z miss ...> Dobre życie przeważnie daje jednak więcej wyborów ,wbrew przeróżnym cwaniakom którzy mają interes w specjalnym na takie okazje ustawianiu ludziom dwu bitowych wyborów ,coś jak między wyborem dżumy a cholery No ale nie psując dobrej zabawy bo to przecież o quiz idzie , sam bym napisał tak -Jeśli już syf, to z miłości ... > Z miłości do syfu czy seksu?
|
|
|  | | Drobner (19539 punktów) | >Jeśli już syf, to z miss ... Nie musi być od razu miss. Panie o 'nienachalnej' urodzie też mają szanse.
Zdecydowanie chodzi o przyjemniejszy sposób infekcji... i propagacji... A i wyleczyć się - łatwiej.
Bo jeśli chodzi o religie, to to takie bezpłciowe jakieś takie jest... Nazbyt 'oralne'.... i 'laboralne'... Gdybyż to przynajmniej ciut metaforycznie pozwalali interpretować, eeech...
Drobner, abstynent celibatu...
|
|
| |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | > Panie o 'nienachalnej' urodzie też mają szanse.Ależ oczywiście...Szanse ma nawet ta krętka bardziej błękitna niż blada... 
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | |  | 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | >krętka bardziej błękitna niż blada...
Bo to 'laska nebeska" była... Piekło...
Drobner, unimilający sobie...
|
|
| | | |  | 2 na 2 |
| |  | | baszarteg (2319 punktów) |
> Bo jeśli chodzi o religie, to to takie bezpłciowe jakieś takie jest...> Nazbyt 'oralne'.... i 'laboralne'... Pal licho fiksacje,sprawa drobnera i nikomu nic do tego ,miss to dobry kierunek bo uroda co prawda nie rekompensuje parszywego charakteru ale brak urody dobrego charakteru także nie jest gwarantem  Z resztą czy to związek z miss czy z miłości czy religia ,dobrze i normalnie jest wtedy gdy człowiek może podziękować za ten nadmiar dobroci a nie gdy przypomina to np: próbę apostazji w państwie islamskim(drobner wie co i jak bo bywały ciutt jest )
|
|
4 na 4 logout (171 punktów) (zablokowany) | Jedyny kościół który jestem wstanie zaakceptować to jego wysokość na wysokości Potworny Latający Spaghetii. "Obecnie żyjemy w gównianych czasach dla Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Czarny Lord Darwin hula po świecie, nie napotykając sprzeciwu, a jego Nauka plami ludzkie umysł Racjonalnością. Empiryści wygrywają coraz to więcej sporów z Kreacjonistami, a Naukowcy dodają coraz to więcej i więcej dowodów do ich i tak już dowiedzionych teorii i faktów. Wydawać się może, że FSM jest zbyt pijany lub/i leniwy by odepchnąć ten napływ Oświecenia." www.klps.pl/pliki/luzny_kanon_pl.pdf
|
|
 | | Duch Prawdy (14787 punktów) | |
|
1 na 1 | Bragiel (220 punktów) | Widze, ciekawa dyskusja.
Dawno nie pisałem na racjonaliście(chociaż pisałem już tu z 10 lat temu czy nawet dawniej, to się nazywało klerokratia i już nie pamiętam jak się odpisuje gdy np. 10 osób poruszyło dany temat, to gdzie odpisać, przy którym poście, żeby ktoś nie traktował tego jako odpowiedź tylko na jego post, ale na odpowiedź dla wszystkich...
No nie ważne.
W każdym razie od dawna zauwazyłem dyskryminację Sj. Coś mi nie grało.
Wpisując Świadkowie Jehowy na youtubie jest 99,9999 procent filmików opluwających Sj, może na 50 stronie trafi się na jakiś pozytywny, po przejściu stu tysięcy opluwających.
To przeczy nawet statystyce, że nawet najgorsza rzecz powinna miec satystycznie jakieś poztytywne opinie.
Podobnie w google -poza strona jw.org, następnie są miliony stron opluwających Sj.
Dało mi to też do myślenia.
Moją uwagę zwróciło jeszcze jedno-ludzie którzy cały wolny czas poswiecają na plucie na Sj.
Czemu to robią?
Sprawa się wyjaśniła. Kościoł katolicki płaci(nie wiem jakie pieniądze) ale płaci za plucie na SJ. Mówie plucie-bo to niby wyszukiwanie błedów w doktrynie, ale plega to na oskarżaniu SJ o wszystko-już widziałem filmiki, że ciało kierownicze to sami pedofile, tego typu czarnym PR.
W większych parafiach Rzym płaci z reguły jednej osobie, która przy parafii KRK zajmuje się opluwaniem Sj.
Nie wiem ile-ale jakby mi ktoś płaci np. za opluwania Kubusia Puchatka 3 tysiące miesiecznie, starałbym się to robić gorliwie i zasypałbym internet materiałami o tym, że Kubuś Puchatek to pedofil, że był cała lata w Sb, że donosił, że ma krew na rękach etc.
Dlatego myślę, że racjonalni ateiści powinni bronić mniejszości, która jest atakowana.
Ja osobiście to robię.
I nigdy oczywiście nie będę Sj, to są bajeczki ale zabolało mnie to, jaką czarną kampanię im robią, przedsatwiają ich jako krwiozerczą sektę, bo są praktycznie jdeynym chrześcijanskich zagrozeniem dla Watykanu.
Pozdrawiam.
|
|
 | 2 na 2 | szarley (54911 punktów) | > W każdym razie od dawna zauwazyłem dyskryminację Sj.> Coś mi nie grało.> Wpisując Świadkowie Jehowy na youtubie jest 99,9999 procent filmików opluwających Sj, może na 50 stronie trafi się na jakiś pozytywny, po przejściu stu tysięcy opluwających.1 Czy jehowitom wolno korzystać z netu? Nie, więc nie ma kto pisać pozytywnych opinii 2 Czy występujący z innych wyznań pisują o swojej przeszłości pozytywnie? > Moją uwagę zwróciło jeszcze jedno-ludzie którzy cały wolny czas poswiecają na plucie na Sj.Różni ludzie mają różne hobby > Czemu to robią?> Sprawa się wyjaśniła.  gratuluję! > Kościoł katolicki płaci(nie wiem jakie pieniądze) ale płaci za plucie na SJ.1 Jeśli nie wiesz kto, ile i komu, to nic nie wiesz i uzywasz potwarzy takiej samej jak ci, którzy spotwarzają jehowitów 2 W czasach mojej młodości "mówiło się" że jehowitów karmi CIA, po to, żeby odrywali młodych ludzi odo służby w wojsku, co miało osłabić socjalistyczne państwo 3 Jeśli masz dowód, że płaci, powiadom urząd skarbowy. Pracownicy kościoła płacą podatki. Plotka nie jest źródłem wiedzy, a jedynie tematem badań dla socjologów "Wpływ plotki na zachowanie społeczeństwa" > W większych parafiach Rzym płaci z reguły jednej osobie, która przy parafii KRK zajmuje się opluwaniem Sj.W największych jehowitów się zjada, za zgodą biskupa ich mięso wolno jeść nawet w piątki ich córki są sprzedawane do pracy w kopalniach. > Dlatego myślę, że racjonalni ateiści powinni bronić mniejszości, która jest atakowana.> Ja osobiście to robię.W necie bardziej poniewiera się politykami, nauczycielami, lekarzami .... kazdego bronisz? Widziałem mur wokół cygańskiego ghetta. Ich obroń! > I nigdy oczywiście nie będę Sj, to są bajeczki ale zabolało mnie to, jaką czarną kampanię im robią, przedsatwiają ich jako krwiozerczą sektę, bo są praktycznie jdeynym chrześcijanskich zagrozeniem dla Watykanu.Nie przyszło Ci do głowy, że część tych opisów ludzi odchodzących od ŚJ jest prawdziwa?
|
|
|  | | Bragiel (220 punktów) | Nie podam kto komu i ile płaci.
Nie mam zielonego pojęcia.
Myślisz, że napisze list do Watykanu a Watykan, znając jego wielowiekową tranparentności, wyślę mi listę wydatków na walkę z Sj.
Dominikańskie centrum informacji o sektach i nowych ruchach religijnych -zwalczające wszelką konkuerncję dla KRk, mało nie kosztuje.
Nie mam pojęcia ile. Ale cały zakon Dominkanów to są miliony złotych-a zakon ten zajmuje się zwalczaniem konkurencji i opluwaniem wszlekiego co inne.
Strony w internecie są pozycjonowane tak, ze na górze zawsze są strony opluwające Sj. Też to kosztuje.
Wydawanie ksiązek plujących na SJ a których nikt nie kupuje-również.
Nie wiem ile pieniędzy idzie na walke z Sj-ale na pewno miliony w samej Polsce.
Podałeś również nieprawdziwą informację-Świadkowie Jehowy mogą korzystać z internetu.
Nie mogą zakładać własnych stron, ale moga normalnie pisac na forach. Sam rozmawiałem z niejednym na różnych forach.
Nie mogą zakładać własnych stron o SJ.
Bronie Świadków Jehowy bo są słabsi, nie dlatego, że popieram ta doktrynę. Jestem ateistą materialistycznym i boli mnie gdy ktoś kogoś kopie na ulicy. Pomoge mu.
Gdy kogoś opluwają w necie, tez staram się mu pomóc.
Pozdrawiam.
|
|
| |  | 3 na 3 | szarley (54911 punktów) | >Nie podam kto komu i ile płaci. >Nie mam zielonego pojęcia. Skoro tak, to przestań pipcyć.
>Myślisz, że napisze list do Watykanu a Watykan, znając jego wielowiekową tranparentności, >wyślę mi listę wydatków na walkę z Sj. Zapytaj też o koszta ewangelizacji Marsjan i o koszta ukrywania tych kosztów Zapytaj dowolną kobietę ile zarabia jako prostytutka lub listonosza ile bierze łapówek.
>Dominikańskie centrum informacji o sektach i nowych ruchach religijnych -zwalczające wszelką konkuerncję dla KRk, mało nie kosztuje. >Nie mam pojęcia ile. Nie masz pojęcia ile. ale na pewno nie mało. Wybacz, znów pipcys jak Inuit po samogonie
>Ale cały zakon Dominkanów to są miliony złotych-a zakon ten zajmuje się zwalczaniem konkurencji i opluwaniem wszlekiego co inne. Rozumiem, że u dominikanów kazań słuchasz...
>Strony w internecie są pozycjonowane tak, ze na górze zawsze są strony opluwające Sj. Też to kosztuje. >Wydawanie ksiązek plujących na SJ a których nikt nie kupuje-również. >Nie wiem ile pieniędzy idzie na walke z Sj-ale na pewno miliony w samej Polsce. Dodaj jeszcze kilka zer, a co! Fantazji Ci brakuje???
>Podałeś również nieprawdziwą informację-Świadkowie Jehowy mogą korzystać z internetu. >Nie mogą zakładać własnych stron, Dlatego nie pokazują się strony na których pisze się o nich dobrze
>Sam rozmawiałem z niejednym na różnych forach. legitymował się, oj niech sie starszy zboru dowie.... >Nie mogą zakładać własnych stron o SJ. coś tu nie sztimuje. pisać wolno, czytać też, ale strony założyć już nie?
>Bronie Świadków Jehowy bo są słabsi, nie dlatego, że popieram ta doktrynę. >Jestem ateistą materialistycznym i boli mnie gdy ktoś kogoś kopie na ulicy. Pomoge mu. Po raz drugi podpowiem, popatrz na Cyganów
|
|
 | 3 na 3 | Episode_2 (3284 punktów) | >Sprawa się wyjaśniła. >Kościoł katolicki płaci(nie wiem jakie pieniądze) ale płaci za plucie na SJ. Ujawnisz jakieś szczegóły tego odkrycia? Znaczy, skąd o tym wiesz?
Twój wątek dał mi trochę do myślenia. Rzeczywiście są bardzo złe opinie o ŚJ. Tymczasem ja poznałem kilku z nich i wydali mi się całkiem spoko, nie widać było po nich, żeby byli jakoś nieszczęśliwi, wręcz przeciwnie, bardzo cenili sobie życie we wspólnocie. Gdziekolwiek jadą czy przeprowadzają się, tam od razu mają znajomych, wręcz rodzinę, którą mogą odwiedzać. Na pewno nie każdemu odpowiada styl życia Świadka Jehowy. Jeśli ktoś przejął ich wiarę ale źle znosi ten styl życia, to na pewno ma problemy i później żałuje. Ale przecież podobnie jest w innych religiach. Np. wśród katolików są osoby, które mają nerwicę eklezjogenną lub żyją w strachu przed piekłem. Są relacje osób, które porzuciły katolicyzm. Gdyby oceniać religię na podstawie takich osób to wiadomo, co wyjdzie.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|