Racjonalista - Strona głównaDo treści
Religie przywódców Trzeciej Rzeszy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
31-03-2015 11:56VonM (709 punktów)Religie przywódców Trzeciej Rzeszy
Otóż kwestia ta jest obiektem licznych sporów. Często postać i wyznanie samego Adolfa Hitlera jest przywoływana w konfliktach religijno-politycznych. Heinrich Himmler miał być okultystą, Goebbels zaś - w 75% żyd z pochodzenia - deklarował gorliwy katolicyzm.

Jak to z nimi było naprawdę?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sygnał (4252 punktów)
>Otóż kwestia ta jest obiektem licznych sporów. Często postać i wyznanie samego Adolfa Hitlera jest
>przywoływana w konfliktach religijno-politycznych. Heinrich Himmler miał być okultystą, Goebbels zaś
>- w 75% żyd z pochodzenia - deklarował gorliwy katolicyzm.
>Jak to z nimi było naprawdę?
>

Tak, że każdy z nich na pewno był teistą, co jest na tyle szerokie pojęciowo, że nie ma jednej religii na którą da się zwalić odpowiedzialność.

Swoją drogą, to męczy mnie to przerzucanie się Hitlerem... Nie wystarczy po prostu stwierdzić, że to był zły człowiek?
VonM (709 punktów)
Wiem, że ostatnią uroczystością religijną, w której wziął udział Hitler była msza za duszę Piłsudskiego
finerbijk (17282 punktów)
>Często postać i wyznanie samego Adolfa Hitlera jest przywoływana w konfliktach religijno-politycznych.
To jakby powiedzieć, że Hitler też był brunetem/Austriakiem/miłośnikiem psów,itd. Megalomani wyznają tylko własną religię. Nie tylko oni, ale w szczególności.
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>Otóż kwestia ta jest obiektem licznych sporów.
Spory konkluzywne wychodzą od udokumentowanej wiedzy, gdyż inaczej to tylko popieprzyć sobie tylko można.

>Często postać i wyznanie samego Adolfa Hitlera jest przywoływana w konfliktach religijno-politycznych.
W sporach ideologiczno/religijnych, to każdy baje jak mu się zdaje. A głoszone tezy tylko w niewielkim stopniu nawiązują
do faktów i mają się nijak do siebie.

>Heinrich Himmler miał być okultystą, Goebbels zaś - w 75% żyd z pochodzenia - deklarował gorliwy katolicyzm.
Każda z tych postaci, ma własną dobrze udokumentowaną biografię oraz została oceniona z różnych pozycji. Jest w czym wybierać.

>Jak to z nimi było naprawdę?
A to już zależy od wyboru, do kogo ma się zaufanie. Ludziom inteligentnym dobrze robi oczytanie.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,474361/z,0
www.sww.w.(*)enzja_religia_hitlera_hesemann
www.download.lechnijakowski.com/recenzja-rose.pdf
www.eioba.pl/a/1vyh/okultystyczna-historia-nazizmu
ssh.apsl.edu.pl/baza/wydawn/ssh016/butkiewicz.pdf
Itd.

@@@
.
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Często postać i wyznanie samego Adolfa Hitlera jest
>przywoływana w konfliktach religijno-politycznych.
Powiedzmy. Wiadomo, że był Hitler wierzącym i odwoływał się do symboliki religijnej w swoich wypowiedziach co jasno pokazuje literatura na jego temat, vide chociażby jego nowa biografia "Hitler. Narodziny zła" Volkera Ullricha.
>Heinrich Himmler miał być okultystą,
Himmler miał mieć ciągotki do nazwijmy to germańskości co również dosyć często jest wspominane w literaturze przedmiotu. Podejrzewam, że odpowiedzi można znaleźć w jego biografii "Himmler. Buchalter śmierci" Petera Longericha. Sam jej wprawdzie nie czytałem, ale recenzja jest zachęcająca.
>Goebbels zaś
>- w 75% żyd z pochodzenia - deklarował gorliwy katolicyzm.
Jak obliczyłeś procent żydostwa? I skąd pochodzi ta - po pobieżnym przeszukaniu internetu -informacja wyglądająca na bzdurę?
   Również i osoba Goebbelsa doczekała się nowej biografii, vide "Goebbels. Apostoł diabła" Petera Longericha.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
Arminius (25555 punktów)Szatan i jego sługa
"Również i osoba Goebbelsa doczekała się nowej biografii, vide "Goebbels. Apostoł diabła" Petera Longericha".

"W książce, której polski wydawca nadał nieco może pretensjonalny podtytuł Apostoł diabła, Longerich przedstawia fakty być może już części czytelników znane, poddając je bardzo nowatorskiej i niebanalnej interpretacji" - fragment tekstu, do którego podał Pan link.

Ten jednoznacznie etykietujący, nieprofesjonalny i - w gruncie rzeczy - kiczowaty podtytuł - to przejaw uprzedzeń czy też chwyt reklamowy wydawcy?
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Szatan i jego sługa
>"W książce, której polski wydawca nadał nieco może pretensjonalny podtytuł Apostoł diabła, Longerich przedstawia fakty być może już części czytelników znane, poddając je bardzo nowatorskiej i niebanalnej interpretacji" - fragment tekstu, do którego podał Pan link.
>Ten jednoznacznie etykietujący, nieprofesjonalny i - w gruncie rzeczy - kiczowaty podtytuł - to przejaw uprzedzeń czy też chwyt reklamowy wydawcy?
Niewątpliwie przejaw uprzedzeń bo Goebbels to przecież chodząca dobroć była .
   Dla osób niewęszących wszędzie jakichś uprzedzeń - podtytuł jest jak mniemam konsekwencją nazwania serii wydawniczej "Obliczami zła". Nietrudno też sprawdzić, że ma się on nijak to tytułu oryginału brzmiącego "Joseph Goebbels: Biographie".

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
Arminius (25555 punktów)książka to styl
No właśnie. Takie "podrajcowywanie" tytułów - to praktyka godna ubolewania. To zamach na naukowy sznyt. To tak jakby ktoś na koncercie w filharmonii pojawił się w cinkciarskich mesztach z frędzelkami i w białych skarpetach.
31-03-2015 19:47 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: książka to styl
>No właśnie. Takie "podrajcowywanie" tytułów - to praktyka godna ubolewania.
Może według Pana. Mi tam taki podtytuł nie przeszkadza. Ciężko też mieć pretensje do wydawnictwa, iż chce zarobić, a jeśli oznacza to podtytuły tego rodzaju to mi to tito. To treść książki jest ważna.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365