>Witam. Ostatnio zainteresowałam się buddyzmem, jednak bardzo opornie idzie mi nauka na własną rękę
To jest forum racjonalistyczne... czego oczekujesz? Jakiej nauki? Buddyzm to filozofia oraz religia. Z filozofią warto się zapoznać, z religią - na własnej skórze - lepiej nie. Na temat buddyzmu jest cała masa dobrych materiałów w Wiki, ale jeśli koniecznie potrzebujesz jakiegoś wsparcia we wspólnocie, to lepiej dobrze się zastanów, do kogo przystajesz, gdyż jest wiele sekt wykorzystujących elementy religii Wschodu w których mogą Ci nieźle wyprać mózg i zmienić osobowość.
Więc lepiej trzymaj się z daleka od charyzmatycznych guru, którzy prowadzą domy modlitwy czy medytacji.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
|