Racjonalista - Strona głównaDo treści
Traktat o Bycie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
12-11-2014 01:15Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Traktat o Bycie
Ocena -1 na 1
Dlaczego w ogóle cokolwiek istnieje?

1. Byt jest odwieczną emanacją Nicości, a ta wynika z logicznej konieczności: zasady tożsamości.
1.1 - ... absolutny niebyt jest logicznie sprzeczny, nic nie może nie być tym czym jest.

2. Byt jest tym czym jest, a niebytu nie ma.
2.1 - ... to jest jedyna prawda obiektywnie na 100% prawdziwa.

3. Emanacja jest losowa.
3.1 - ... bytami nie rządzi zdeterminowana konieczność, a nieobliczalność.

4. Emanacja jest matematyczna.
4.1 - ... poza czystą matematyczną abstrakcją nic nie mogło zaistnieć.

5. Nicość jest nieskończona.
5.1 - ... absurd skończoności.

6. Wiem, że wątpię więc jestem.
6.1 - ... co najmniej solipsyzm.

7. Wiem, że wydaje mi się.
7.1 - ... Świat = Matematyka.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
>Dlaczego w ogóle cokolwiek istnieje?
>1. Byt jest odwieczną emanacją Nicości, a ta wynika z logicznej konieczności: zasady tożsamości.
>1.1 - ... absolutny niebyt jest logicznie sprzeczny, nic nie może nie być tym czym jest.
>2. Byt jest tym czym jest, a niebytu nie ma.
>2.1 - ... to jest jedyna prawda obiektywnie na 100% prawdziwa.
>3. Emanacja jest losowa.
>3.1 - ... bytami nie rządzi zdeterminowana konieczność, a nieobliczalność.
>4. Emanacja jest matematyczna.
>4.1 - ... poza czystą matematyczną abstrakcją nic nie mogło zaistnieć.
>5. Nicość jest nieskończona.
>5.1 - ... absurd skończoności.
>6. Wiem, że wątpię więc jestem.
>6.1 - ... co najmniej solipsyzm.
>7. Wiem, że wydaje mi się.
>7.1 - ... Świat = Matematyka.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Traktat_(nauka)
12-11-2014 07:36 
 Ocena 2 na 2
astrotaurus (12445 punktów)

>pl.m.wikipedia.org/wiki/Traktat_(nauka)
Oj, czepiasz się... ważne, że Byt został odpowiednio potraktowany.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365