Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zero tolerancji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
18-11-2018 16:25Zetetyk (552 punktów)Zero tolerancji
Ocena 1 na 1
Cytuję :
"Czemu tak mało Polaków było na tym proteście? Nie żal im pokrzywdzonych dzieci przez kler? Odnoszę wrażenie, że wielu Polaków jest obojętnych na ludzką krzywdę, nawet dzieci w myśl zasady, którą ostatnio otrzymałam: " nie moje, to h..mnie to obchodzi"
www.youtube.com/watch?v=G6bwrrpctjw

Nie mogłem się odnieść merytorycznie do tego tematu. "wątek przedawniony"
( Niestety ,jak prawie wszystkie inne tematy? ) Otwieram go , abym mógł się odnieść do kwestii,którą uważam , za bardzo istotną.
Uważam ,że Zero tolerancji powinno być w związku z samym problemem, to znaczy z pedofilią- także tą która ma miejsce z udziałem księży pedofilów. Sądzę , że "zero tolerancji dla Kościoła" oznacza, że jesteśmy nie tolerancyjni w ogóle. Tak jakby ludzie wierzący, chodzący do kościoła byli nikczemnikami, sadystami, potworami,łotrami,łajdakami pozbawionymi uczuć i miłości.Ja tak wcale nie postrzegam katolików ( którym się wydaje że są chrześcijanami)
Ludzie mogą nie protestować z dwóch powodów ateiści z oportunizmu, egoizmu, teiści ze wstydu, strachu przed opinia publiczną, konformizmu itp.
No bo jak mogą protestować odnośnie własnego Kościoła, do którego należą? Wolą ukrywać i zamiatać sprawy pedofilii pod dywan, tak jak robi to prawicowy rząd - aby samemu jak najdłużej utrzymać się przy władzy i czerpać autorytet z Kościoła. Właśnie dla nich Kościół jest takim sprzedawczykiem, jak dla tegoż Kościoła oni sami. Są więc sobie równi i wspierają się w swojej obłudzie , w taki sposób w jaki ekonomiści nazywają obopólna korzyść.
Czy ktoś kiedyś był świadkiem , aby dwie moherowe babunie rozmawiały o pedofilii w Kościele? Ja nigdy...
Na pewno nie przez brak tolerancji , albo otwartą wrogość rozwiązuje się problem, ale przez uświadamianie problemów istniejących.
Powinno to działać w dwie strony. Jeżeli świecki molestuje, gwałci, bije dzieci i mówi o tym na spowiedzi, to również jest przestępcą i powinien on być zgłoszony do odpowiednich organów ścigania. Ksiądz również, za to , że nie zareagował i nie poinformował , a przecież wiedział o przestępstwie?!
( Przynajmniej tyle dobrego z prymitywnego praktykowania zabobonu ; SPOWIEDŹ)

Nawiasem , filmu jeszcze nie oglądałem, ale obejrzę...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Drobner (19539 punktów)
>Uważam ,że Zero tolerancji powinno być w związku z samym problemem, to znaczy z pedofilią- także tą która ma miejsce z udziałem księży pedofilów.
>Sądzę , że "zero tolerancji dla Kościoła" oznacza, że jesteśmy nie tolerancyjni w ogóle.

Sądzę, że uwzględnianie (A) oryginalnej nazwy marszu: "Ręce Precz od Dzieci!" oraz (B) pełnego tytułu wątku: "Ręce Precz od Dzieci! Zero Tolerancji dla KK" nie dopuściłoby do powstania żadnej z Twoich wątpliwości...

(A)
1. "Ręce precz od dzieci!". Warszawska manifestacja przeciwko pedofilii w Kościele
2. RĘCE PRECZ OD DZIECI! - Demonstracja przeciwko pedofilii w KK - 7 października
(B)
Ręce Precz od Dzieci! Zero Tolerancji dla KK

Drobner, ogólnie o szczegółach..

Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Zetetyk (552 punktów)
>(A)
>1. "Ręce precz od dzieci!". Warszawska manifestacja przeciwko pedofilii w Kościele
>2. RĘCE PRECZ OD DZIECI! - Demonstracja przeciwko pedofilii w KK - 7 października
>(B)
>Ręce Precz od Dzieci! Zero Tolerancji dla KK
>Drobner, ogólnie o szczegółach..

Pamiętam o nich. To jest słuszne uzupełnienie...ale muszę stwierdzić , że Kościół - mistrz współczesnej sofistyki - robi coś analogicznego. Teoretycznie odcina się od pedofilii , czy powiedzmy księży pedofilów. Jest wiele stron, które w zasadzie używają nawet tych samych haseł - stąd pomysł. Różnią je wyłącznie dodatki "pejoratywne określenia Kościoła".

Oto przykłady iż sam Kościół protestuje przeciwko pedofilii.

www.tvn24.(*)dofilii-w-kosciele,872760.html

ekai.pl/rz(*)stepstwa-pedofilii-w-kosciele/

Pozwolę sobie wkleić treść drugiego linku :

Rzecznik KEP: zero tolerancji dla przestępstwa pedofilii w Kościele

" Dobro dzieci i młodzieży jest dla Kościoła najważniejsze. Stanowisko Kościoła w tej kwestii jest jednoznaczne i niezmiennie: zero tolerancji dla grzechu i przestępstwa pedofilii w Kościele i społeczeństwie - powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik podczas spotkania z dziennikarzami przed 380. zebraniem plenarnym Episkopatu Polski, które rozpoczęło się we wtorek w Płocku. Prewencja nadużyć seksualnych wobec małoletnich ma być jednym z głównych tematów dwudniowych obrad biskupów."

Wkleiłem ten cytat nie z sympatii czy antypatii do duszpasterzy, raczej dlatego, ponieważ jest on zwyczajnie śmieszny, pełen hipokryzji , reakcyjny. Wygląda na to, że biskupi dwa dni będą deliberować, dlaczego ich podwładni ( lub oni sami) dmuchają małe dzieci? Tak jakby nie wiedzieli oni , jakie czynniki do tego prowadzą? Brakuje tylko mszy za ofiary przestępców pedofilii...Oczywiście takowe istnieją, bo bożkowi niezbyt dobrze idzie z kasą...

No , a teraz bardziej poważnie. Nie wziąłbym uczestnictwa w manifestacjach przeciwko pedofilii organizowanej przez Kościółek. Natomiast chętnie uczestniczyłbym w manifestacjach przeciwko pedofilii, którego autorami są środowiska antykościelne. Czy ktoś wie dlaczego tak jest? Drobner?


Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Prawdziwe słowa nie sa przyjemne.
18-11-2018 21:46 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Oto przykłady iż sam Kościół protestuje przeciwko pedofilii.

ŁAPAJ ZŁODZIEJA!!!
ŁAPAJ ZŁODZIEJA!!!
ŁAPAJ ZŁODZIEJA!!!


> "Stanowisko Kościoła w tej kwestii jest jednoznaczne i niezmiennie..."

A) jak "niezmienne", skoro je po raz pierwszy w Polsce formułują?
B) jak "jednoznaczne" - wobec Crimen sollicitationis

> Wkleiłem ten cytat nie z sympatii czy antypatii do duszpasterzy, raczej dlatego, ponieważ jest on zwyczajnie śmieszny, pełen hipokryzji , reakcyjny.

Maluczko, maluczko, a i moja 'definicja' wiary zacznie Ci się podobać...

>... Nie wziąłbym uczestnictwa w manifestacjach przeciwko pedofilii organizowanej przez Kościółek. Natomiast chętnie uczestniczyłbym w manifestacjach przeciwko pedofilii, którego autorami są środowiska antykościelne. Czy ktoś wie dlaczego tak jest? Drobner?

Ja? Nie wiem.
Rozstrzygającym autorytetem w kwestii Twoich osobistych preferencji jesteś Ty sam.

Co prawda, jest tu taki, Który Zna Odpowiedzi Na Wszystkie Pytania.
Nie polecam!

Drobner, łapiący krzykaczy...
Zetetyk (552 punktów)

>> "Stanowisko Kościoła w tej kwestii jest jednoznaczne i niezmiennie..."
>A) jak "niezmienne", skoro je po raz pierwszy w Polsce formułują?
>B) jak "jednoznaczne" - wobec Crimen sollicitationis

Oj tam. To tak samo , jak niezmienna tradycją. Ale z drugiej strony sami przyznają mnogość tradycji;
" KKK 83 Tradycja apostolska, o której tu mówimy, pochodzi od Apostołów i przekazuje to, co oni otrzymali z nauczania i przykładu Jezusa, oraz to, czego nauczył ich Duch Święty. Pierwsze pokolenie chrześcijan nie miało jeszcze spisanego Nowego Testamentu; sam Nowy Testament poświadcza więc proces żywej Tradycji."
Od Tradycji apostolskiej należy odróżnić "tradycje" teologiczne, dyscyplinarne, liturgiczne i pobożnościowe, jakie uformowały się w ciągu wieków w Kościołach lokalnych. Stanowią one szczególne formy, przez które wielka Tradycja wyraża się stosownie do różnych miejsc i różnych czasów. W jej świetle mogą one być podtrzymywane, modyfikowane lub nawet odrzucane pod przewodnictwem Urzędu Nauczycielskiego Kościoła."

Inny prosty przykład ;
" Chrystus Pan wyniósł małżeństwo do godności Sakramentu"
- Arcanum Divinae Sapientiae - przypominał o tym pod koniec XIX wieku Leonsio XIII. I owszem, każdy porządny katolik wie, że stało się to już w XVI wieku.
Odtąd Sakrament Małżeństwa celebrowany był przez celebranta.
Widzisz, jak rzekł Pan, tak tez się stało OOOO. trzeba to dobrze zrozumieć, Chrystus zwany Pan, wyniósł małżeństwo do godności Sakramentu - żył w I wieku.
Mam nadzieje, że wybrałem ekskluzywną egzemplifikacje.

Jak Ty nic nie pojmujesz....Przeczytaj sobie "Unam Sanctam". Jest tam mowa o tylko jednym ,świętym, Kościele Apostolskim. Nie dwóch, pięciu czy stu.

"Ponieważ konieczne jest do zbawienia, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa byli poddani Rzymskiemu Pasterzowi, jak o tym wiemy z Pisma św. i z nauki świętych Ojców oraz z ogłoszenia konstytucji Unam Sanctam Poprzednika Naszego błogosławionej pamięci papieża Bonifacego VIII, wznawiamy i zatwierdzamy tę konstytucję w obliczu świętego Soboru [...]."
BF II,15

Najlepiej ,jak powiem to wprost: najpierw Bóg, potem papież. Kościół jest arką zbawienia i utonie każdy, kto nie znajdzie się na jego pokładzie. Szczególnie Greccy chrześcijanie ( którzy nie uznają papieża jako pasterza całej trzody). OO chyba już popłynęli.

Jednoznaczne jak Unam Sanctam- jeżeli zaprzeczysz, że :
" posłuszeństwo Biskupowi Rzymu jest konieczne do osiągnięcia zbawienia."
To : Leon X następnie dodał, "
że ten, który jest nieposłuszny następcom Piotra (biskupom rzymskim) ponosi śmierć:
Petri successores [...] quibus ex libri Regum testimonio ita obediere necesse est, ut qui non obedierit morte moriatur.

- widzisz jacy to byli mądrzy papieże?! To się nazywa JEDNOZNACZNOŚĆ właśnie
Zetetyk (552 punktów)
Dlaczego o tym tak obszernie piszę? Ponieważ czasy się zmieniły,ale Kościół pisze w swoim starym , średniowiecznym stylu. " Zero tolerancji, jednoznacznie, niezmiennie, niezmiennie jak tradycja, jak Hiszpańska Inkwizycja, jak Młot na Czarownice." Nawiasem , trzeba być świadomy. że średniowieczna egzegeza nie wzlatuje na wyższy pułap, toteż nie powinno wymagać się wyższego poziomu niż Unam Sanctam.

Ciekawe co powie ostatni papież?
26-11-2018 13:21 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Ciekawe co powie ostatni papież?
Bracia i siostry, bój to był nasz ostatni, krwawy skończył się trud..., krzyż wyprowadzić...

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Ignoruj trolla: www.racjonalista.pl/forum.php/s,764583#w764902
www.racjonalista.pl/forum.php/s,773897 )

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Zetetyk (552 punktów)
>>Ciekawe co powie ostatni papież?
>Bracia i siostry, bój to był nasz ostatni, krwawy skończył się trud..., krzyż wyprowadzić...
>Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

Ja sądzę, że coś w tym stylu:

"Umiłowani w Panu pragnę przeprosić za wszystkich moich prekursorów, za afery pedofilskie, które nie możemy dłużej ukrywać. Z przykrością muszę przyznać, że nasza religia była jednym wielkim wierutnym kłamstwem.... "
Zetetyk (552 punktów)
Popieram protest. Oglądałem. Polecam każdemu zapoznać się z tym linkiem.
Okazuje się, że fakt egzorcyzmowania jest niezłą okazją do różnych przestępstw i zboczeń przez księży pedofilów...

Ofiarom egzorcyzmów życzę przełamywania strachu ,dużo siły, odwagi, aby mogli się solidaryzować. Tym bardziej , że " nie wszystkie ofiary to wytrzymały i część nie ma już wśród nas".

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365