 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-11-2018 16:25 | Zetetyk (552 punktów) | Zero tolerancji
1 na 1 | Cytuję : "Czemu tak mało Polaków było na tym proteście? Nie żal im pokrzywdzonych dzieci przez kler? Odnoszę wrażenie, że wielu Polaków jest obojętnych na ludzką krzywdę, nawet dzieci w myśl zasady, którą ostatnio otrzymałam: " nie moje, to h..mnie to obchodzi" www.youtube.com/watch?v=G6bwrrpctjw Nie mogłem się odnieść merytorycznie do tego tematu. "wątek przedawniony" ( Niestety ,jak prawie wszystkie inne tematy? ) Otwieram go , abym mógł się odnieść do kwestii,którą uważam , za bardzo istotną. Uważam ,że Zero tolerancji powinno być w związku z samym problemem, to znaczy z pedofilią- także tą która ma miejsce z udziałem księży pedofilów. Sądzę , że "zero tolerancji dla Kościoła" oznacza, że jesteśmy nie tolerancyjni w ogóle. Tak jakby ludzie wierzący, chodzący do kościoła byli nikczemnikami, sadystami, potworami,łotrami,łajdakami pozbawionymi uczuć i miłości.Ja tak wcale nie postrzegam katolików ( którym się wydaje że są chrześcijanami) Ludzie mogą nie protestować z dwóch powodów ateiści z oportunizmu, egoizmu, teiści ze wstydu, strachu przed opinia publiczną, konformizmu itp. No bo jak mogą protestować odnośnie własnego Kościoła, do którego należą? Wolą ukrywać i zamiatać sprawy pedofilii pod dywan, tak jak robi to prawicowy rząd - aby samemu jak najdłużej utrzymać się przy władzy i czerpać autorytet z Kościoła. Właśnie dla nich Kościół jest takim sprzedawczykiem, jak dla tegoż Kościoła oni sami. Są więc sobie równi i wspierają się w swojej obłudzie , w taki sposób w jaki ekonomiści nazywają obopólna korzyść. Czy ktoś kiedyś był świadkiem , aby dwie moherowe babunie rozmawiały o pedofilii w Kościele? Ja nigdy... Na pewno nie przez brak tolerancji , albo otwartą wrogość rozwiązuje się problem, ale przez uświadamianie problemów istniejących. Powinno to działać w dwie strony. Jeżeli świecki molestuje, gwałci, bije dzieci i mówi o tym na spowiedzi, to również jest przestępcą i powinien on być zgłoszony do odpowiednich organów ścigania. Ksiądz również, za to , że nie zareagował i nie poinformował , a przecież wiedział o przestępstwie?! ( Przynajmniej tyle dobrego z prymitywnego praktykowania zabobonu ; SPOWIEDŹ) Nawiasem , filmu jeszcze nie oglądałem, ale obejrzę... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 |
 | | Zetetyk (552 punktów) | > (A)> 1. "Ręce precz od dzieci!". Warszawska manifestacja przeciwko pedofilii w Kościele> 2. RĘCE PRECZ OD DZIECI! - Demonstracja przeciwko pedofilii w KK - 7 października> (B)> Ręce Precz od Dzieci! Zero Tolerancji dla KK> Drobner, ogólnie o szczegółach..Pamiętam o nich. To jest słuszne uzupełnienie...ale muszę stwierdzić , że Kościół - mistrz współczesnej sofistyki - robi coś analogicznego. Teoretycznie odcina się od pedofilii , czy powiedzmy księży pedofilów. Jest wiele stron, które w zasadzie używają nawet tych samych haseł - stąd pomysł. Różnią je wyłącznie dodatki "pejoratywne określenia Kościoła". Oto przykłady iż sam Kościół protestuje przeciwko pedofilii. www.tvn24.(*)dofilii-w-kosciele,872760.htmlekai.pl/rz(*)stepstwa-pedofilii-w-kosciele/Pozwolę sobie wkleić treść drugiego linku : Rzecznik KEP: zero tolerancji dla przestępstwa pedofilii w Kościele " Dobro dzieci i młodzieży jest dla Kościoła najważniejsze. Stanowisko Kościoła w tej kwestii jest jednoznaczne i niezmiennie: zero tolerancji dla grzechu i przestępstwa pedofilii w Kościele i społeczeństwie - powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik podczas spotkania z dziennikarzami przed 380. zebraniem plenarnym Episkopatu Polski, które rozpoczęło się we wtorek w Płocku. Prewencja nadużyć seksualnych wobec małoletnich ma być jednym z głównych tematów dwudniowych obrad biskupów." Wkleiłem ten cytat nie z sympatii czy antypatii do duszpasterzy, raczej dlatego, ponieważ jest on zwyczajnie śmieszny, pełen hipokryzji , reakcyjny. Wygląda na to, że biskupi dwa dni będą deliberować, dlaczego ich podwładni ( lub oni sami) dmuchają małe dzieci? Tak jakby nie wiedzieli oni , jakie czynniki do tego prowadzą? Brakuje tylko mszy za ofiary przestępców pedofilii...Oczywiście takowe istnieją, bo bożkowi niezbyt dobrze idzie z kasą... No , a teraz bardziej poważnie. Nie wziąłbym uczestnictwa w manifestacjach przeciwko pedofilii organizowanej przez Kościółek. Natomiast chętnie uczestniczyłbym w manifestacjach przeciwko pedofilii, którego autorami są środowiska antykościelne. Czy ktoś wie dlaczego tak jest? Drobner?
Przyjemne słowa nie są prawdziwe. Prawdziwe słowa nie sa przyjemne.
|
|
|  | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | > Oto przykłady iż sam Kościół protestuje przeciwko pedofilii. ŁAPAJ ZŁODZIEJA!!! ŁAPAJ ZŁODZIEJA!!! ŁAPAJ ZŁODZIEJA!!! > "Stanowisko Kościoła w tej kwestii jest jednoznaczne i niezmiennie..."A) jak "niezmienne", skoro je po raz pierwszy w Polsce formułują? B) jak "jednoznaczne" - wobec Crimen sollicitationis> Wkleiłem ten cytat nie z sympatii czy antypatii do duszpasterzy, raczej dlatego, ponieważ jest on zwyczajnie śmieszny, pełen hipokryzji , reakcyjny.Maluczko, maluczko, a i moja 'definicja' wiary zacznie Ci się podobać... > ... Nie wziąłbym uczestnictwa w manifestacjach przeciwko pedofilii organizowanej przez Kościółek. Natomiast chętnie uczestniczyłbym w manifestacjach przeciwko pedofilii, którego autorami są środowiska antykościelne. Czy ktoś wie dlaczego tak jest? Drobner?Ja? Nie wiem. Rozstrzygającym autorytetem w kwestii Twoich osobistych preferencji jesteś Ty sam. Co prawda, jest tu taki, Który Zna Odpowiedzi Na Wszystkie Pytania. Nie polecam! Drobner, łapiący krzykaczy...
|
|
| |  | | Zetetyk (552 punktów) |
> > "Stanowisko Kościoła w tej kwestii jest jednoznaczne i niezmiennie..."> A) jak "niezmienne", skoro je po raz pierwszy w Polsce formułują?> B) jak "jednoznaczne" - wobec Crimen sollicitationisOj tam. To tak samo , jak niezmienna tradycją. Ale z drugiej strony sami przyznają mnogość tradycji; " KKK 83 Tradycja apostolska, o której tu mówimy, pochodzi od Apostołów i przekazuje to, co oni otrzymali z nauczania i przykładu Jezusa, oraz to, czego nauczył ich Duch Święty. Pierwsze pokolenie chrześcijan nie miało jeszcze spisanego Nowego Testamentu; sam Nowy Testament poświadcza więc proces żywej Tradycji." Od Tradycji apostolskiej należy odróżnić "tradycje" teologiczne, dyscyplinarne, liturgiczne i pobożnościowe, jakie uformowały się w ciągu wieków w Kościołach lokalnych. Stanowią one szczególne formy, przez które wielka Tradycja wyraża się stosownie do różnych miejsc i różnych czasów. W jej świetle mogą one być podtrzymywane, modyfikowane lub nawet odrzucane pod przewodnictwem Urzędu Nauczycielskiego Kościoła." Inny prosty przykład ; " Chrystus Pan wyniósł małżeństwo do godności Sakramentu" - Arcanum Divinae Sapientiae - przypominał o tym pod koniec XIX wieku Leonsio XIII. I owszem, każdy porządny katolik wie, że stało się to już w XVI wieku. Odtąd Sakrament Małżeństwa celebrowany był przez celebranta. Widzisz, jak rzekł Pan, tak tez się stało OOOO. trzeba to dobrze zrozumieć, Chrystus zwany Pan, wyniósł małżeństwo do godności Sakramentu - żył w I wieku. Mam nadzieje, że wybrałem ekskluzywną egzemplifikacje. Jak Ty nic nie pojmujesz....Przeczytaj sobie "Unam Sanctam". Jest tam mowa o tylko jednym ,świętym, Kościele Apostolskim. Nie dwóch, pięciu czy stu. "Ponieważ konieczne jest do zbawienia, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa byli poddani Rzymskiemu Pasterzowi, jak o tym wiemy z Pisma św. i z nauki świętych Ojców oraz z ogłoszenia konstytucji Unam Sanctam Poprzednika Naszego błogosławionej pamięci papieża Bonifacego VIII, wznawiamy i zatwierdzamy tę konstytucję w obliczu świętego Soboru [...]." BF II,15 Najlepiej ,jak powiem to wprost: najpierw Bóg, potem papież. Kościół jest arką zbawienia i utonie każdy, kto nie znajdzie się na jego pokładzie. Szczególnie Greccy chrześcijanie ( którzy nie uznają papieża jako pasterza całej trzody). OO chyba już popłynęli. Jednoznaczne jak Unam Sanctam- jeżeli zaprzeczysz, że : " posłuszeństwo Biskupowi Rzymu jest konieczne do osiągnięcia zbawienia." To : Leon X następnie dodał, " że ten, który jest nieposłuszny następcom Piotra (biskupom rzymskim) ponosi śmierć:Petri successores [...] quibus ex libri Regum testimonio ita obediere necesse est, ut qui non obedierit morte moriatur. - widzisz jacy to byli mądrzy papieże?! To się nazywa JEDNOZNACZNOŚĆ właśnie
|
|
| | |  | | Zetetyk (552 punktów) | Dlaczego o tym tak obszernie piszę? Ponieważ czasy się zmieniły,ale Kościół pisze w swoim starym , średniowiecznym stylu. " Zero tolerancji, jednoznacznie, niezmiennie, niezmiennie jak tradycja, jak Hiszpańska Inkwizycja, jak Młot na Czarownice." Nawiasem , trzeba być świadomy. że średniowieczna egzegeza nie wzlatuje na wyższy pułap, toteż nie powinno wymagać się wyższego poziomu niż Unam Sanctam.
Ciekawe co powie ostatni papież?
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | |
|
| | | | |  | | Zetetyk (552 punktów) | > >Ciekawe co powie ostatni papież?> Bracia i siostry, bój to był nasz ostatni, krwawy skończył się trud..., krzyż wyprowadzić...  > Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...Ja sądzę, że coś w tym stylu: "Umiłowani w Panu pragnę przeprosić za wszystkich moich prekursorów, za afery pedofilskie, które nie możemy dłużej ukrywać. Z przykrością muszę przyznać, że nasza religia była jednym wielkim wierutnym kłamstwem.... "
|
|
| Zetetyk (552 punktów) | Popieram protest. Oglądałem. Polecam każdemu zapoznać się z tym linkiem. Okazuje się, że fakt egzorcyzmowania jest niezłą okazją do różnych przestępstw i zboczeń przez księży pedofilów... Ofiarom egzorcyzmów życzę przełamywania strachu ,dużo siły, odwagi, aby mogli się solidaryzować. Tym bardziej , że " nie wszystkie ofiary to wytrzymały i część nie ma już wśród nas".
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|