 |
Słynne ostatnie SŁOWA PAPIEŻA Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-11-2018 15:46 | Zetetyk (552 punktów) | Słynne ostatnie SŁOWA PAPIEŻA | Proponuję małą zabawę. Przyjmijmy, ze każdy z nas jest "ostatnim papieżem" . Wygłaszamy ostatnie słowa, kazanie. Każdy może tutaj bez skrepowania pisać co czuje, zgodnie z własnym poglądem. Pełna swoboda kontekstu sytuacji...
Oto moje ostatnie słowa
"Umiłowani w Panu pragnę przeprosić za wszystkich moich prekursorów, za afery pedofilskie, które nie możemy dłużej ukrywać, gdyż wrzód pękł. Z przykrością muszę przyznać, że nasza religia była jednym wielkim , wierutnym kłamstwem.... Liczyliśmy na to ,że dalej będziemy karmić was sofistyką i żyć wygodnie z waszej ignorancji. Tak samo jak żyło papiestwo do tej pory.. Nie przewidzieliśmy, tak znacznego postępu wiedzy, internetu i krytycznego myślenia, którego nie udało się nam powstrzymać. Ponieważ nasza religia była nadętym wrzodem pełnym nietolerancji, hegemonii , brudu, gwałtu, organizacji zbrodniczych , które powołaliśmy jak inkwizycja, terroru , pławiącym się w polowaniu na czarownice, i inne niewyobrażalne potworności które nie wyrażą słowa. Przyznaje, próbowaliśmy zatuszować naszą jakże krwawą historię kościoła doktrynerstwem o miłości ,nadziei a przede wszystkim wiarą. Nawet z mordu zrobiliśmy fetysz- warunek zbawienia. Zasłanialiśmy się słowami "Czyńcie dobro tym, którzy was nienawidzą" oraz " Nie sądźcie innych". Oczywiście niemożliwe było robić to w nieskończoność. Jest mi wstyd, że okazywaliśmy ukrytą aprobatę i sympatie hitlerowcom. Robiliśmy to wyłącznie dla naszego zysku, zawoalowanego materializmu, ponieważ jest on naszym całym życiem - który oficjalnie zwalczaliśmy, jako zło, egoizm, synonim szatana. To prawda, że zabijaliśmy, rozpinaliśmy na krzyżu, paliliśmy żywcem , miażdżyliśmy członki, poddawaliśmy najbardziej piekielnym torturom, na tyle ile pozwalał nam sadyzm i okrucieństwo. Przyznaję się, że żadnego boga nie ma, a przez to słowa aprobaty dla masowych pogromów, masowych zagład - Bóg tak chce- było kłamstwem służącym jedynie naszej pozycji, władzy, partykularnych interesów. Teraz nie mam już innego wyboru, jak wyjawić, iż to nie było miłe Bogu- to było miłe nam ,bo tak naprawdę w najwyższym tego słowa znaczeniu okazaliśmy się nikczemnikami zachęcający oprawców i łajdaków, do najgorszych zbrodni na maluczkich, niewykształconych, przez co rzeki i ziemia zabarwiała się na czerwono. Winniśmy również tego, że tak naprawdę nie troszczyliśmy się o żadne dziecko, stąd obrona życia poczętego , była jedynie krwawą ironia, ponieważ mieliśmy na względzie , aby chłopstwo klepało biedę i rodzili dzieci, abyśmy my sami mogli żyć wygodnie i dostatnio. Do nas mieli przychodzić , się zwierzać na spowiedzi. Nie ma kary, która mogłaby stanowić adekwatną pokutę do naszych win, choć sami ja wymyślaliśmy na tyle ile pozwala katolicka obłuda i katolicka hipokryzja. Wtedy czuliśmy się Panami i nie myśleliśmy, że kiedykolwiek będziemy zmuszeni brać za to odpowiedzialność. Chętnie spalilibyśmy całą naszą historie 2000 lat, ale nie możemy, więc starannie ją ukrywamy i pilnujemy, aby nikt tego nie otworzył. To nasze archiwa ,tam jest prawda, którą z konieczności musimy ukrywać. Gdyby ona ujrzała światło dzienne, to na świat wyleje się taki fetor, że nawet metale szlachetne pordzewieją do szczętu. Nie otwierajcie tego nie!
Ostatni papież- ateusz, który udawał wierzącego i świętego. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | >Ostatni papież- ateusz, który udawał wierzącego i świętego. Chyba ateusz na poziomie gimnazjalnym. Nie jest to takie proste, jak się takim wydaje. Do zrozumienia pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. Truizmem jest wspominać, że KK ma swoje czarne ale i białe karty. Które przeważają nie sposób dziś, moim zdaniem, obiektywnie osądzić, bo trzeba by pisać jakąś historię alternatywną, którą ma ten feler że nie da się jej sprawdzić.
Ale gdyby... czy trwające wieki rządy pod islamem albo 'naukowym' ateizmem w stylu Mao i Stalina sprawiłyby, że ludzie byliby teraz lepsi? Niech sobie każdy sam odpowie.
|
|
 | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | > Do zrozumienia pewnych rzeczy trzeba dorosnąć.Nie jest to takie proste, jak widać
|
|
|  | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Arogant i ignorant jakich pełno. Kościół pomaga uwolniac ludziom ich własny instynkt stadny i rozumowac kolektywnie.
|
|
 | 2 na 2 | Zetetyk (552 punktów) | > >Ostatni papież- ateusz, który udawał wierzącego i świętego.> Chyba ateusz na poziomie gimnazjalnym. Nie jest to takie proste, jak się takim wydaje. Do zrozumienia pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. Truizmem jest wspominać, że KK ma swoje czarne ale i białe karty. Które przeważają nie sposób dziś, moim zdaniem, obiektywnie osądzić, bo trzeba by pisać jakąś historię alternatywną, którą ma ten feler że nie da się jej sprawdzić.Weryfikacja etyki Jezusa i obłudy kleru jest dość jawna. Nie rozumiem, co zrobili dla dobra poprawy życia chłopstwa , czy zniesienia niewolnictwa i ogólnie jakie korzyści ma społeczeństwo - poza transakcją dobra duchowe za dobra materialne? ( A przynajmniej słów, które wkłada się w usta Jezusowi ) np: Idź sprzedaj wszystko i rozdaj ubogim - niewyobrażalna żądza bogactwa. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie - sprzedaż beneficjów, dyspens, odpustów i wszystkiego tego co się da. ( Relikwii i inne oszustwa) Nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym Ojcem... - tytuł Ojciec Święty, najświętszy, świętszy niż inni władcy, cezarowie, kto chce być pierwszy, niech będzie ostatnim i sługą wszystkich- liczne ekskomuniki, które dotyczyły także szlachetniejszych chrześcijan Nie sądźcie, abyście nie tyli sądzeni- palenie czarownic, egzekucje kacerzy, pogromy żydów, wojny religijne, torturowanie - chyba nie zupełnie jest zgodne z "Miłujcie wszystkich nieprzyjaciół, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą, błogosławcie tym , którzy was przeklinają... wreszcie módlcie się za tych , którzy was oczerniają. Wszystko to stało się mega ironią...jedynie albo ślepy albo mistico - fanatico- nie jest świadomy tych kontrastów... Proszę przedstawić zakres i eksplikację tych dobrodziejstw. Chętnie sie z nimi wszystkimi gruntownie zaznajomię. PRAWDA WYZWALA
|
|
|  | 1 na 1 | Kulmin (4007 punktów) | > PRAWDA WYZWALA  To ulubiony tekst fanatyków - od lewej do prawej. Radzi się go i jemu podobnych komunałów o "prawdzie", nie używać, bo aż wstyd czytać. No ja czuję zażenowanie i litość jak widzę, gdy ktoś własne wynurzenia podsumowuje słowami typu "prawda wyzwala", "Taka prawda", lub coś w tym stylu. To już nie te czasy na epatowanie "prawdą".
|
|
| |  | 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | > >PRAWDA WYZWALA  > To ulubiony tekst fanatyków - od lewej do prawej.> Radzi się go i jemu podobnych komunałów o "prawdzie", nie używać, bo aż wstyd czytać.> No ja czuję zażenowanie i litość jak widzę, gdy ktoś własne wynurzenia podsumowuje słowami typu "prawda wyzwala", "Taka prawda", lub coś w tym stylu. To już nie te czasy na epatowanie "prawdą".No, ale to, co pisze Zetetyk to... PRAWDA... Drobner, 0-1
Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| | |  | 1 na 1 | Kulmin (4007 punktów) | >No, ale to, co pisze Zetetyk to... PRAWDA... >Drobner, 0-1
Nie no, tak. Zgadza się, co do zarzutów. Nie krytykuje treści, bo nie znajduje mocnych kontrargumentów. Tylko to jedno zdanie mnie razi. Mógłby je sobie darować, bo to jest banał pokroju stwierdzenia, że życie jest skomplikowanym zjawiskiem, albo, że wszechświat kryje jeszcze wiele tajemnic. Zbędna figura retoryczna, w dodatku z gatunku maniakalno-fanatycznych.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | > Zbędna figura retoryczna, w dodatku z gatunku maniakalno-fanatycznych.Oj tam, oj tam... Zapewne użył jej drugiej strony ostrza... Drobner, zabójca jednorożców...
Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| |  | | Duch Prawdy (14787 punktów) | > >PRAWDA WYZWALA  > To ulubiony tekst fanatyków - od lewej do prawej.> Radzi się go i jemu podobnych komunałów o "prawdzie", nie używać, bo aż wstyd czytać.Radzi się nie wypowiadać o prawdzie tym, którzy jej nie poznali, > No ja czuję zażenowanie i litość jak widzę, gdy ktoś własne wynurzenia podsumowuje słowami typu "prawda wyzwala", "Taka prawda", lub coś w tym stylu.a skoro nie poznali, nie wiedzą, że wyzwala... > To już nie te czasy na epatowanie "prawdą".Racja, jesteśmy już w innych czasach... Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu... ( Ignoruj trolla: www.racjonalista.pl/forum.php/s,764583#w764902www.racjonalista.pl/forum.php/s,773897 )
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Kulmin (4007 punktów) | >Radzi się nie wypowiadać o prawdzie tym, którzy jej nie poznali, >a skoro nie poznali, nie wiedzą, że wyzwala...
Dla mnie to puste słowa. Semantyczne wydmuszki.
>>To już nie te czasy na epatowanie "prawdą". >Racja, jesteśmy już w innych czasach...
No... Niemal całkowicie. Ten motyw "prawdy" przez milenia wałkowania już dawno się wytarł. Nadużywanie tego wyrażenia, zwłaszcza wobec własnych przekonań ideologicznych (co zazwyczaj się robi), czyni autora co najmniej niewiarygodnym. Przynajmniej dla mnie.
|
|
| | | |  | | Duch Prawdy (14787 punktów) | |
|
1 na 1 | Kulmin (4007 punktów) | Ale po co tyle patosu i banału?
Wchodzisz, mówisz, że spółka jest bankrutem, ogłaszacie upadłość i nara. I lecisz prywatnym helikopterem do willi na własnej wyspie w Oceanii.
|
|
| Duch Prawdy (14787 punktów) | |
|
1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | patetycznie? | >Proponuję małą zabawę. Przyjmijmy, ze każdy z nas jest "ostatnim papieżem" . >Wygłaszamy ostatnie słowa, kazanie. Każdy może tutaj bez skrepowania pisać co czuje, zgodnie z >własnym poglądem. Pełna swoboda kontekstu sytuacji... >Oto moje ostatnie słowa > "Umiłowani w Panu pragnę przeprosić za wszystkich moich prekursorów, za afery pedofilskie, które >nie możemy dłużej ukrywać, gdyż wrzód pękł. Z przykrością muszę przyznać, że nasza religia była >jednym wielkim , wierutnym kłamstwem.... Liczyliśmy na to ,że dalej będziemy karmić was sofistyką i >żyć wygodnie z waszej ignorancji. Tak samo jak żyło papiestwo do tej pory.. Nie przewidzieliśmy, tak >znacznego postępu wiedzy, internetu i krytycznego myślenia, którego nie udało się nam powstrzymać. >Ponieważ nasza religia była nadętym wrzodem pełnym nietolerancji, hegemonii , brudu, gwałtu, >organizacji zbrodniczych , które powołaliśmy jak inkwizycja, terroru , pławiącym się w polowaniu na >czarownice, i inne niewyobrażalne potworności które nie wyrażą słowa. Przyznaje, próbowaliśmy >zatuszować naszą jakże krwawą historię kościoła doktrynerstwem o miłości ,nadziei a przede wszystkim >wiarą. Nawet z mordu zrobiliśmy fetysz- warunek zbawienia. Zasłanialiśmy się słowami "Czyńcie dobro >tym, którzy was nienawidzą" oraz " Nie sądźcie innych". Oczywiście niemożliwe było robić to w >nieskończoność. Jest mi wstyd, że okazywaliśmy ukrytą aprobatę i sympatie hitlerowcom. Robiliśmy to >wyłącznie dla naszego zysku, zawoalowanego materializmu, ponieważ jest on naszym całym życiem - >który oficjalnie zwalczaliśmy, jako zło, egoizm, synonim szatana. To prawda, że zabijaliśmy, >rozpinaliśmy na krzyżu, paliliśmy żywcem , miażdżyliśmy członki, poddawaliśmy najbardziej piekielnym >torturom, na tyle ile pozwalał nam sadyzm i okrucieństwo. Przyznaję się, że żadnego boga nie ma, a >przez to słowa aprobaty dla masowych pogromów, masowych zagład - Bóg tak chce- było kłamstwem >służącym jedynie naszej pozycji, władzy, partykularnych interesów. Teraz nie mam już innego wyboru, >jak wyjawić, iż to nie było miłe Bogu- to było miłe nam ,bo tak naprawdę w najwyższym tego słowa >znaczeniu okazaliśmy się nikczemnikami zachęcający oprawców i łajdaków, do najgorszych zbrodni na >maluczkich, niewykształconych, przez co rzeki i ziemia zabarwiała się na czerwono. Winniśmy również >tego, że tak naprawdę nie troszczyliśmy się o żadne dziecko, stąd obrona życia poczętego , była >jedynie krwawą ironia, ponieważ mieliśmy na względzie , aby chłopstwo klepało biedę i rodzili >dzieci, abyśmy my sami mogli żyć wygodnie i dostatnio. Do nas mieli przychodzić , się zwierzać na >spowiedzi. Nie ma kary, która mogłaby stanowić adekwatną pokutę do naszych win, choć sami ja >wymyślaliśmy na tyle ile pozwala katolicka obłuda i katolicka hipokryzja. Wtedy czuliśmy się Panami >i nie myśleliśmy, że kiedykolwiek będziemy zmuszeni brać za to odpowiedzialność. Chętnie >spalilibyśmy całą naszą historie 2000 lat, ale nie możemy, więc starannie ją ukrywamy i pilnujemy, >aby nikt tego nie otworzył. To nasze archiwa ,tam jest prawda, którą z konieczności musimy ukrywać. >Gdyby ona ujrzała światło dzienne, to na świat wyleje się taki fetor, że nawet metale szlachetne >pordzewieją do szczętu. Nie otwierajcie tego nie! >Ostatni papież- ateusz, który udawał wierzącego i świętego
Czy Pan cierpi na niedobór patosu??? Po cóż "przyoblekać? się w szaty "ostatniego papieża" - żeby wygłosić taką krytykę religii???
|
|
1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Słynne ostatnie SŁOWA PAPIEŻA |
"Tu, w Watykanie, temat boga mamy już wyczerpany, ale wszystkim zainteresowanym jego kontynuacją polecam forum Racjonalisty." 
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
|
|
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Rolą kościoła nie jest potępiać nazistów czy pedofilów, rolą kościoła jest krzewic dekalog.
Tu nie chodzi sposób bycia kościelnych, którzy są tacy sami jak pozostali, tu chodzi o gatunkowa mądrość.
Wobec zawartości idei ludzie niosący je pozostają bez znaczenia. Wielkie idee może przenieść mały i nikczenny człowiek, który własnym życiem, nie wyraża żadnej wyższej wartości.
Kościelni to nośnik idei a nie ich źródło. Źródłem idei jest cały gatunek.
|
|
| Rafał Poniecki (7132 punktów) | >>Proponuję małą zabawę. Przyjmijmy, ze każdy z nas jest "ostatnim papieżem" . Wygłaszamy ostatnie słowa, kazanie.<<
Drogie owce i barany. Jeśli nie wiecie, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Proszę dawać wg. własnych możliwości.
|
|
 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | >Drogie owce i barany. Jeśli nie wiecie, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Proszę dawać wg. własnych możliwości.
Drodzy ludzie pieniądz to zaledwie rozkład liczbowy określający hierarchię w stadzie nic ponadto.
Zatem jeśli nie wiecie o co chodzi to chodzi o władzę człowieka nad człowiekiem.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|