 |
Prawdziwy socjalizm jest równie szkodliwy jak upaństwowione religie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-05-2014 12:14 | Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Prawdziwy socjalizm jest równie szkodliwy jak upaństwowione religie
-4 na 6 | Znowu to samo: "Kapitał" forsal.pl/(*)tty-nowa-gwiazda-ekonomii.htmlBieda jest nauczycielką i podporą filozofii, bo do czego filozofia nakłania słowami, do tego bieda zmusza w praktyce. (Diogenes z Synopy). Kto za młodu nie był komunistą nie ma serca. Kto na starość jest komunistą nie ma rozumu. Czy tak zwana "trzecia droga" czyli nowy socjalizm to mrzonką pozornie inteligentnej współczesnej młodzieży? Powiem tak: Tak! Rozmowa moją z córką, jakiś czas temu: - Tato co to jest lewica? - To partie dążące do władzy poprzez obietnicę ochraniania zwłaszcza tych pracowników najemnych, którzy mają dwie lewe ręce. Ktoś ma inne zdanie?  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 5 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawdziwy socjalizm jest równie szkodliwy jak upaństwowione relig | > Ktoś ma inne zdanie?  O tyle o ile. Zależy co się przez ten socjalizm rozumie. Na przykład pomysły owej "gwiazdy" wydają mi się wprost idiotyczne i rażąco niesprawiedliwe - 80% podatek dla najbogatszych i do tego kolejny, tzw. podatek globalny. Napisałby ów gwiazdor krótko co ma na myśli - zabrać bogatym i dać biednym, kolejny zbawca świata za cudze.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
|
|
 | | waldeck77 (4307 punktów) | >O tyle o ile. Zależy co się przez ten socjalizm rozumie. Na przykład pomysły owej "gwiazdy" wydają mi się wprost idiotyczne i rażąco niesprawiedliwe - 80% podatek dla najbogatszych i do tego kolejny, tzw. podatek globalny. Napisałby ów gwiazdor krótko co ma na myśli - zabrać bogatym i dać biednym, kolejny zbawca świata za cudze
Czyli lepiej tak jak teraz, zabierać biednym (w podatkach, przez niskie płace) a dawać bogatym?
Załapujesz się może na ten podatek 80%? Bo jak nie, to czym się martwisz? Że miliarderzy staną się milionerami?
|
|
|  | 2 na 2 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | >Czyli lepiej tak jak teraz, zabierać biednym (w podatkach, przez niskie płace) a dawać bogatym? Biedny krzywdzony proletariat. Wiadomo najlepiej zabrać bogatym, to rozwiąże wszystkie problemy. A potem zadekretować powszechną szczęśliwość. >Załapujesz się może na ten podatek 80%? Bo jak nie, to czym się martwisz? Że miliarderzy staną się milionerami? A bo to trzeba samemu doświadczać niesprawiedliwości żeby przeciw niej protestować? Czy może tylko ubożuchnych nie należy opodatkowywać ponad miarę?
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
|
|
9 na 9 | hunbin (2274 punktów) |
> Ktoś ma inne zdanie?  Inne od czego? Od tych komunałów które tu zostały przedstawione? Te komunały to nie jest żadne zdanie tylko jakaś tajemnica wiary.
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
14 na 14 | szarley (54913 punktów) | > Rozmowa moją z córką, jakiś czas temu:> - Tato co to jest lewica?> - To partie dążące do władzy poprzez obietnicę> ochraniania zwłaszcza tych pracowników najemnych,> którzy mają dwie lewe ręce.> Ktoś ma inne zdanie?  > Wytłumacz jej , że lewica, to ci, którzy upominają się o to, aby młody człowiek z niezamożnej rodziny mógł także skończyć szkołę na koszt społeczeństwa, bo dzięki temu ona będzie mogła pójść do DOBREGO LEKARZA, a nie do lekarza z "DOBREJ RODZINY"
|
|
 | 1 na 1 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | > Wytłumacz jej , że lewica, to ci, którzy upominają się o to, aby młody człowiek z niezamożnej rodziny mógł także skończyć szkołę na koszt społeczeństwaBiorąc pod uwagę, że ten szczytny cel został dawno osiągnięty, lewica może osiąść na laurach i przejść w stan spoczynku, z opcją wybudzenia kiedy źli ludzie zechcą zanegować tę zdobycz cywilizacyjną.
|
|
|  | 7 na 7 | szarley (54913 punktów) | >>Wytłumacz jej , że lewica, to ci, którzy upominają się o to, aby młody człowiek z niezamożnej rodziny mógł także skończyć szkołę na koszt społeczeństwa >Biorąc pod uwagę, że ten szczytny cel został dawno osiągnięty,
KIEDY!?!?!?!??!
Wysłanie zdolnego (!) dziecka na studia do wielkiego miasta to dla wielodzietnej ubogiej rodziny wydatek nie do uniesienia.
|
|
| |  | 1 na 1 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | >Wysłanie zdolnego (!) dziecka na studia do wielkiego miasta to dla wielodzietnej ubogiej rodziny wydatek nie do uniesienia.
Jesteś pewien że chodziło o darmową edukację, czy może o darmowy wikt, opierunek, kwaterunek i nieskrępowane dziecioróbstwo?
|
|
| | |  | 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | >>Wysłanie zdolnego (!) dziecka na studia do wielkiego miasta to dla wielodzietnej ubogiej rodziny wydatek nie do uniesienia. >Jesteś pewien że chodziło o darmową edukację, >czy może o darmowy wikt, opierunek, kwaterunek i Trudno studiować bez jedzenia , pod mostem i w nieupranych szmatach Bez zapewnienia minimum egzystencji podczas studiów, darmowe studia są po prostu fikcją
> nieskrępowane dziecioróbstwo?
Czy jeśli rodzice uskuteczniali "nieskrępowane dziecioróstwo" to znaczy, że ich dzieci nie powinny mieć prawa do studiów?
Małżonkowie: Ona 1200 zł/ miesiąc (netto) jako sklepowa On 1800 jako stolarz , ( + 800 na nielegalnych fuchach) (koszt dojazdu do pracy 300 zł miesięcznie Troje dzieci ( to chyba jeszcze nie jest "nieskrępowane dziecioróstwo". Miejsce zamieszkania Piątnica koło Łomży
Ciekawe czy dzieci z tej rodziny będą studiowały na DARMOWYCH studiach w Warszawie.
|
|
| | | |  | 2 na 2 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | >Bez zapewnienia minimum egzystencji podczas studiów, darmowe studia są po prostu fikcją
Daj im palec...
>Czy jeśli rodzice uskuteczniali "nieskrępowane dziecioróstwo" to znaczy, że ich dzieci nie powinny mieć prawa do studiów?
To zapewne znaczy, że podatnik powinien im płacić zachęcając w ten sposób do produkcji kolejnych zdolnych przyszłych studentów, i tworząc nową kastę ustrzymującą się z darmowych studiów swoich licznych latoroścli.
>Miejsce zamieszkania Piątnica koło Łomży >Ciekawe czy dzieci z tej rodziny będą studiowały na DARMOWYCH studiach w Warszawie.
Nic nie stoi na przeszkodzie. Warszawa Warszawą, ale w Białymstoku ubogich studentów z Piątnicy nie brakowało, kiedy ostatni raz sprawdzałem.
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | >>Bez zapewnienia minimum egzystencji podczas studiów, darmowe studia są po prostu fikcją >Daj im palec... >>Czy jeśli rodzice uskuteczniali "nieskrępowane dziecioróstwo" to znaczy, że ich dzieci nie powinny mieć prawa do studiów? >To zapewne znaczy, że podatnik powinien im płacić zachęcając w ten sposób do produkcji kolejnych zdolnych przyszłych studentów, i tworząc nową kastę ustrzymującą się z darmowych studiów swoich licznych latoroścli.
Jeśli będą zdolne, to zyska na tym całe społeczeństwo, które w nie zainwestowało
>>Miejsce zamieszkania Piątnica koło Łomży >>Ciekawe czy dzieci z tej rodziny będą studiowały na DARMOWYCH studiach w Warszawie. >Nic nie stoi na przeszkodzie. Warszawa Warszawą, ale w Białymstoku ubogich studentów z Piątnicy nie brakowało, kiedy ostatni raz sprawdzałem.
Cóż, to miał być przykład, użyłem złego. Wyobraź sobie więc wieś Przybiernów na Zachodnim Pomorzu i młodego chłopaka, który ma zadatki na świtnego pilota po Politechnice Rzeszowskiej
|
|
 | 3 na 3 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | >Wytłumacz jej , że lewica, to ci, którzy upominają się o to, aby młody człowiek z niezamożnej rodziny mógł także skończyć szkołę na koszt społeczeństwa, bo dzięki temu ona będzie mogła pójść do DOBREGO LEKARZA, a nie do lekarza z "DOBREJ RODZINY" Lewica to ci, którzy (teoretycznie) umożliwią takiemu człowiekowi rozpoczęcie studiów. Umożliwienie ukończenia na szczęście (zasadniczo) nie w gestii polityków leży. Profilaktycznie należy też wspomnieć, iż ubóstwo nie gwarantuje bycia dobrym lekarzem, co zdajesz się być może nieumyślnie sugerować.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
|
|
|  | 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | >>Wytłumacz jej , że lewica, to ci, którzy upominają się o to, aby młody człowiek z niezamożnej rodziny mógł także skończyć szkołę na koszt społeczeństwa, bo dzięki temu ona będzie mogła pójść do DOBREGO LEKARZA, a nie do lekarza z "DOBREJ RODZINY" >Lewica to ci, którzy (teoretycznie) umożliwią takiemu człowiekowi rozpoczęcie studiów. Tak, jestem za tym, aby stypendium socjalne było jedynie na pierwszym roku (lub na pierwszym semestrze) studiów
>Umożliwienie ukończenia na szczęście (zasadniczo) nie w gestii polityków leży. Na szczęście
>Profilaktycznie należy też wspomnieć, iż ubóstwo nie gwarantuje bycia dobrym lekarzem, co zdajesz się być może nieumyślnie sugerować. NIE! Nie zgadzam się jedynie z poglądem, że trzeba pochodzić z zamożnej rodziny, żeby ukończyć np. medyczne studia.
|
|
| |  | 1 na 1 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | > Tak, jestem za tym, aby stypendium socjalne było jedynie na pierwszym roku (lub na pierwszym semestrze) studiówCiekawe. Myślałem, że nie miałbyś nic przeciwko stypendiom socjalnym przez cały okres studiów. > NIE! Nie zgadzam się jedynie z poglądem, że trzeba pochodzić z zamożnej rodziny, żeby ukończyć np. medyczne studia.To dobrze, bo jak dla mnie te słowa Cytat:...aby młody człowiek z niezamożnej rodziny mógł także skończyć szkołę na koszt społeczeństwa, bo dzięki temu ona będzie mogła pójść do DOBREGO LEKARZA, a nie do lekarza z "DOBREJ RODZINY" sugerowały coś innego.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
|
|
| | |  | 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | > >Tak, jestem za tym, aby stypendium socjalne było jedynie na pierwszym roku (lub na pierwszym semestrze) studiów> Ciekawe. Myślałem, że nie miałbyś nic przeciwko stypendiom socjalnym przez cały okres studiów.Młodemu człowiekowi należy dać szanse. Nic więcej, ale aż tyle > >NIE! Nie zgadzam się jedynie z poglądem, że trzeba pochodzić z zamożnej rodziny, żeby ukończyć np. medyczne studia.> To dobrze, bo jak dla mnie te słowa Cytat:...aby młody człowiek z niezamożnej rodziny mógł także skończyć szkołę na koszt społeczeństwa, bo dzięki temu ona będzie mogła pójść do DOBREGO LEKARZA, a nie do lekarza z "DOBREJ RODZINY" sugerowały coś innego.Oj, chyba się czepiasz
|
|
| | | |  | 1 na 1 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | > Młodemu człowiekowi należy dać szanse. Nic więcej, ale aż tyleBądźmy konsekwentni. Niech ta szansa trwa przez całe studia, łączenie pracy ze studiami dziennymi to niekoniecznie wspaniały pomysł, szczególnie przy kierunkach wymagających intensywnej nauki i oznaczających wykonywanie odpowiedzialnego zawodu w przyszłości. Przy czym wspomnę, iż nie miałbym nic przeciwko egzaminom wstępnym aby odsiać tych, którzy się nie nadają. > Oj, chyba się czepiasz  Nie.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | >>Młodemu człowiekowi należy dać szanse. Nic więcej, ale aż tyle >Bądźmy konsekwentni. Niech ta szansa trwa przez całe studia, łączenie pracy ze studiami dziennymi to niekoniecznie wspaniały pomysł, szczególnie przy kierunkach wymagających intensywnej nauki i oznaczających wykonywanie odpowiedzialnego zawodu w przyszłości.
Jestem konsekwentny. Na początku studiów stypendium socjalne, potem stypendium za wyniki w nauce
>Przy czym wspomnę, iż nie miałbym nic przeciwko egzaminom wstępnym aby odsiać tych, którzy się nie nadają. Zgadzam się
|
|
| | | | | |  | 2 na 2 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | >Jestem konsekwentny. Na początku studiów stypendium socjalne, potem stypendium za wyniki w nauce Obecnie istnieją oba stypendia i nie jest to wedle mnie (bardzo) złym pomysłem. Jeśliby jednak zorganizować to po twojemu stypendium naukowe trzeba by podwyższyć i przyznawać większej liczbie ludzi, w końcu ci z ubogich rodzin bogatsi się nie zrobią.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
|
|
| | | | | | |  | 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | >>Jestem konsekwentny. Na początku studiów stypendium socjalne, potem stypendium za wyniki w nauce >Obecnie istnieją oba stypendia i nie jest to wedle mnie (bardzo) złym pomysłem. Jeśliby jednak zorganizować to po twojemu stypendium naukowe trzeba by podwyższyć i przyznawać większej liczbie ludzi, w końcu ci z ubogich rodzin bogatsi się nie zrobią.
Zbyt dawno temu kończyłem studia, żeby móc mówić o szczegółach. Idea jest taka, aby nie wykluczać nikogo, każdemu dać szansę, ale dopiero kiedy sam tę szansę talentem i pracowitością postara się wykorzystać, wtedy mu pomóc.
Nie mam nic przeciwko jeszcze jednej formie stypendiów: stypedniom fundowanym. Są nawet bardziej opłacalne od państwowych bo absolwent nie pojedzie "oddawać" zainwestowanych pieniędzy za granicę
|
|
| | | | | | | |  | Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | >Zbyt dawno temu kończyłem studia, żeby móc mówić o szczegółach. Idea jest taka, aby nie wykluczać nikogo, każdemu dać szansę, ale dopiero kiedy sam tę szansę talentem i pracowitością postara się wykorzystać, wtedy mu pomóc. Czy to już szczegóły? Jak dla mnie skoro stypendium socjalne student będzie dostawał na pierwszym roku to nie widzę przeciwwskazań do otrzymywania go w kolejnych latach. Jeśli nie wykaże się pracowitością to go nie otrzyma, bo nie zda, albo przynajmniej tak powinno być - obecnie zaliczenie roku niekoniecznie oznacza, iż student się czegoś nauczył. >Nie mam nic przeciwko jeszcze jednej formie stypendiów: stypedniom fundowanym. Są nawet bardziej opłacalne od państwowych bo absolwent nie pojedzie "oddawać" zainwestowanych pieniędzy za granicę Właśnie z powodu takiego uwiązania nie chciałbym korzystać z owego stypendium.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
|
|
 | 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | >Wytłumacz jej , że lewica, to ci, którzy upominają się o to, aby młody człowiek z niezamożnej rodziny mógł także skończyć szkołę na koszt społeczeństwa, bo dzięki temu ona będzie mogła pójść do DOBREGO LEKARZA, a nie do lekarza z "DOBREJ RODZINY" W wielu cywilizowanych krajach można dostać kredyt na studia, spłacany po uzyskaniu pracy i to jest bardziej uczciwe rozwiązanie niż składanie się na studia dla kogoś, kto ich nie ukończy, albo po ukończeniu zawija tyłek z kraju. Nie trzeba zaraz socjalizmu.
|
|
|  | 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | >>Wytłumacz jej , że lewica, to ci, którzy upominają się o to, aby młody człowiek z niezamożnej rodziny mógł także skończyć szkołę na koszt społeczeństwa, bo dzięki temu ona będzie mogła pójść do DOBREGO LEKARZA, a nie do lekarza z "DOBREJ RODZINY" >W wielu cywilizowanych krajach można dostać kredyt na studia, spłacany po uzyskaniu pracy i to jest bardziej uczciwe rozwiązanie niż składanie się na studia dla kogoś, kto ich nie ukończy, albo po ukończeniu zawija tyłek z kraju. Nie trzeba zaraz socjalizmu.
Jasne, bo praca czeka na absolwentów, a tuż po studiach dostają też mieszkania (bez kredytu) i przed trzydziestką mają już wszystko łacznie z trójką dzieci.
Pensja nauczyciela - stażysty... odejmij od niej koszta wynajmu mieszkania (lub kredytu) odejmij koszta spłaty kredytu studenckiego i zostaje na chusteczki higieniczne do otarcia łez (oszczędnie używane)
Wybacz, ale nie wszyscy studiują w szkołach wojskowych lub seminariach
Jeśli chcesz żeby nie wyjeżdżali , pomysłem jest stypendium fundowane: Gmina wie, że za trzy lata geograf w szkole pójdzie na emeryturę, ogłasza konkurs wśród studentów i najlepszemu finansuje studia.
Nie jestem zwolennikiem fundowania wszystkim wszystkiego. Sam fakt, że ktoś chce studiować nie powinien go upoważniać do otrzymywania stypendium! Społeczeństwa nie stać jednak na marnowanie talentów młodych ludzi tylko dlatego, że pochodzą z biednych rodzin. To się po prostu NIE OPŁACA
|
|
| |  | 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | >Jasne, bo praca czeka na absolwentów, a tuż po studiach dostają też mieszkania (bez kredytu) i przed trzydziestką mają już wszystko łacznie z trójką dzieci. Nie ma pracy nie ma spłacania, co do reszty to są już inne problemy.
>Jeśli chcesz żeby nie wyjeżdżali , pomysłem jest stypendium fundowane To raczej za bardzo skomplikowany pomysł i też kosztowny.
>Społeczeństwa nie stać jednak na marnowanie talentów młodych ludzi tylko dlatego, że pochodzą z biednych rodzin. To się po prostu NIE OPŁACA. Fundowanie studiów przyszłym emigrantom jeszcze bardziej się nie opłaca. Państwowe albo gwarantowane przez państwo kredyty to najlepsze rozwiązanie. A jeżeli student to taki talent jak piszesz, to na pewno sobie poradzi ze spłatą.
|
|
| | |  | 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | >>Jasne, bo praca czeka na absolwentów, a tuż po studiach dostają też mieszkania (bez kredytu) i przed trzydziestką mają już wszystko łacznie z trójką dzieci. >Nie ma pracy nie ma spłacania, co do reszty to są już inne problemy. i jest pętla narastającego zadłużenia?
>>Jeśli chcesz żeby nie wyjeżdżali , pomysłem jest stypendium fundowane >To raczej za bardzo skomplikowany pomysł i też kosztowny. Skuteczny, a przy tym w mniejszym stopni u obciążający podatnika. Ulga dla sponsora to mniej niż wypłata stypendium z budżetu
>>Społeczeństwa nie stać jednak na marnowanie talentów młodych ludzi tylko dlatego, że pochodzą z biednych rodzin. To się po prostu NIE OPŁACA. >Fundowanie studiów przyszłym emigrantom jeszcze bardziej się nie opłaca. Państwowe albo gwarantowane przez państwo kredyty to najlepsze rozwiązanie. A jeżeli student to taki talent jak piszesz, to na pewno sobie poradzi ze spłatą.
Na pewno nie opłaca się fundowanie studiów przyszłym emigrantom. Na pewno nie opłaca się fundowanie studiów stu tysiącom specjalistów od (....) , ani przedłużającym młodość w wielkim mieście. Ale bardziej opłaca się kupić Jankowi skrzypki, niż posyłać stójkowego.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | >i jest pętla narastającego zadłużenia? Kraj (czyli wszyscy obywatele) się też zadłuża, między innymi fundując bezpłatne studia emigrantom.
>Skuteczny, a przy tym w mniejszym stopni u obciążający podatnika. Ulga dla sponsora to mniej niż wypłata stypendium z budżetu Chyba śnisz. Zaraz by trzeba zatrudnić całą armię urzędników, ekspertów do komisji konkursowych, itd. Poza tym zupełnie niepraktyczny, bo co jak student na 4 roku wpadnie pod samochód i zginie, albo mniej drastycznie popadnie w alkoholizm, albo tysiąc innych rzeczy, a geograf jedną nogą na emeryturze? Wszystkiego nie da się przewidzieć.
>Ale bardziej opłaca się kupić Jankowi skrzypki, niż posyłać stójkowego. Lepiej mu je sprzedać na raty i niech spłaca, grając na stricie.
|
|
| | | | |  | | szarley (54913 punktów) | >>i jest pętla narastającego zadłużenia? >Kraj (czyli wszyscy obywatele) się też zadłuża, między innymi fundując bezpłatne studia emigrantom. >>Skuteczny, a przy tym w mniejszym stopni u obciążający podatnika. Ulga dla sponsora to mniej niż wypłata stypendium z budżetu
Nie pzrzesadzę mówiąc że znam kilkadziesiąt osób w Polsce, które kończyły studia z fundowanym stypendium.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | >Nie pzrzesadzę mówiąc że znam kilkadziesiąt osób w Polsce, które kończyły studia z fundowanym stypendium. Firmy mogą fundować co chcą i komu chcą, na rozwiązanie systemowe to się nie nadaje z wspomnianych powodów. W wypadku kredytów, absolwent może pracować gdzie chce, w tym zagranicą, a państwo na tym nie traci.
|
|
8 na 8 | Jan Rylew (3965 punktów) | > Kto za młodu nie był komunistą nie ma serca. Kto na starość jest komunistą nie ma rozumu.To jedno z dowcipnych powiedzonek których niewyczerpaną krynicą jest prawica. Jednak według tego co ja wiem zgodne z prawdą byłoby inne zdanie, może takie: Kto za młodu był komunistą, a na starość pokochał kapitalizm, ten albo zyskał majątek, albo stracił rozum  .
|
|
2 na 2 | kogut59 (3090 punktów) | > - Tato co to jest lewica?> - To partie dążące do władzy poprzez obietnicę> ochraniania zwłaszcza tych pracowników najemnych,> którzy mają dwie lewe ręce.> Ktoś ma inne zdanie?  Człowieku zastanów się pierwotnymi formami społeczności (do dzisiaj dobrze egzystującymi) były i jest zasada obrony najsłabszych. Czy nazwiesz to lewica czy komuna czy socjalna Europa nie ma znaczenia. Człowiekiem być to mammy zapisane w genach i rozumieją to nawet zwierzęta bardziej niż pewne społeczności. Nie rób krzywdy córce twoimi bzdurnymi "złotymi myślami"
|
|
4 na 4 | Borys Swoboda (1408 punktów) | Co do jednego na pewno zgodzę się z przedmówcami- dobrej reklamy to ty ideom liberalnym nie robisz.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|