Chciałbym Wam polecić stronę Ministerstwa Rozwoju Regionalnego odpowiedzialnego m.in. za realizację Narodowej Strategii Spójności. Podaję link: www.mrr.gov.pl/Zapraszam do śledzenia pracy ludzi odpowiedzialnych za wykorzystanie środków z UE. Strona jest bardzo dobrze opracowana, ma merytoryczny charakter. Po prawej stronie znajdują się liczniki: "Do tej pory wydaliśmy" "oraz Wartość podpisanych umów", w których wartości zmieniają się niezawodnie co tydzień w każdy Poniedziałek. Liczby te dotyczą wydatkowania środków w perspektywie budżetowej na lata 2007-2013. A mamy co wydawać. W przybliżeniu 270 mld. złotych powinniśmy wykorzystać do końca 2015 roku. Obecne tempo wydatkowania środków to ok. 700 mln zł tygodniowo i rośnie, choć do realizacji celu wciąż bardzo daleko. Warto więc kibicować naszej Ojczyźnie  Na stronie znajduje się również lista konkretnych projektów dofinansowanych ze środków UE. Chciałbym napisać też kilka słów o Pani Minister Elżbiecie Bieńkowskiej. Szczęśliwie robi swoje, nie pcha się do telewizora i nie angażuje w bieżącą politykę. W jej resorcie, na wysokich stanowiskach pracuje wiele kobiet. Warto zauważać pozytywne elementy otaczającej nas rzeczywistości. |