Racjonalista - Strona głównaDo treści
Eidos cyrkularna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
25-06-2014 02:14Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Eidos cyrkularna
A zatem wszystko sprowadza się do Matematyki? Matematycznej (losowej) emanacji (nieskończonej) Nicości = matematycznego Absolutu?

Nasza Fizyka jest częścią Matematyki, odpowiadającej strukturze Naszego Wszechświata, części Rzeczywistości = Matematyki.

Chemia to właściwie fizyka elektronów walencyjnych >100 r. atomów jakie znamy...
Biologia to ~ chemia organiczna, psychologia to ~ biologia mózgów, skrajnie skomplikowana dla ludzkiego poznania: samoświadomość...

My-Ja to samoświadome bycie w Świecie jako współbycie i bycie sobą się.

Czy Matematykę się odkrywa, czy tworzy?
Czysta losowość, aktualna nieskończoność, Nicość = Wszystkość => ? czy wyłania się z tego Logos?



ps. polecam grę: www.euclidthegame.org
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sygnał (4252 punktów)
>A zatem wszystko sprowadza się do Matematyki?

Wszystko można sprowadzić do matematyki (bez wielkiej litery). Pytanie na ile jest sens.

>Matematycznej (losowej)

Czemu tautologiczna i ze ścisłymi paradygmatami matematyka miałby być losowa ?

>emanacji (nieskończonej)Nicości = matematycznego Absolutu?

Nie rozumiem, to pewnie przez te Wielkie Litery.

>Nasza Fizyka jest częścią Matematyki, odpowiadającej strukturze Naszego Wszechświata, części Rzeczywistości = Matematyki.

Wychodzisz w kompletnie drugą stronę. To nasz świat rządzi się prawami, do którego dobudowujemy sobie matematykę. Fizyka w żadnym wypadku nie jest matematyką, to matematyka jest narzędziem fizyki.

>Chemia to właściwie fizyka elektronów walencyjnych >100 r. atomów jakie znamy...
>Biologia to ~ chemia organiczna, psychologia to ~ biologia mózgów, skrajnie skomplikowana dla ludzkiego poznania: samoświadomość...

Przydatnym pojęciem jest poziom abstrakcji.

>Czy Matematykę się odkrywa, czy tworzy?

Jak najbardziej tworzy, wszak twierdzenia matematyczne to nie byty fizyczne.

>Czysta losowość, aktualna nieskończoność, Nicość = Wszystkość => ? czy wyłania się z tego Logos?

Ja tam go za specjalnie nie widzę.

PS.

Na cholerę Wielkie Litery Wszędzie?
26-06-2014 17:10 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>>Czy Matematykę się odkrywa, czy tworzy?
>Jak najbardziej tworzy, wszak twierdzenia matematyczne to nie byty fizyczne.

A byty fizyczne to monady? Substancje proste?
Wszystko jest konstruktem.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Episode_2 (3284 punktów)
>ps. polecam grę: www.euclidthegame.org
Fajna gra. Jestem na 7 poziomie.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365