 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-01-2015 16:03 | dawid1993 (1053 punktów) | Bogowi już dziękujemy
1 na 1 | Witam Może nigdy nie dowiemy się jak powstał wszechświat , dlaczego istnieje . Jedyna uczciwa odpowiedź ( na dziś ) brzmi : Nie wiem Nie wiem a nie : A może a nawet na pewno stworzył go Bóg , który jest stwórcą wszystkiego w tym samego siebie . O Bogu a raczej o bogach należy rozmawiać w kontekstach historycznych , socjologicznych , psychologicznych ... kontekst prawdy obiektywnej w tym temacie nie istnieje ! Wszystko co mamy to iluzje , halucynacje , poezje , alegorie , metafory , omamy - i nic ponad to Rozmowa o bogach to rozmowa o snach , fantazjach , urojeniach , marzeniach , lękach , wdrukowanych schematach , wymyślonych tabu , skonstruowanych pragnieniach . Wierzący wierzą we wszystko - czy to rzeczywiście dobra sytuacja wyjściowa do prowadzenia partnerskiego dialogu by traktować ich urojenia poważnie ? Mam wątpliwości ... Wierzący wierzą we wszystko - wystarczy zagłębić się w lekturę ... Nie ma i nie było takiego boga w którego ci czy inni nie byliby gotowi wierzyć - to dużo nam mówi o naszej , ludzkiej psychice i biochemicznych impulsach zawiadujących naszym postrzeganiem i pojmowaniem . Z faktu , że w te wszystkie bożki człowiek gotów jest uwierzyć nie wynika , że bóg istnieje lecz odwrotnie , że boga nie ma a to co jest to nasza potrzeba bezpieczeństwa , ładu , rozumienia , nazywania ... nasze niezdolność do patrzenia i rozumienia świata przez inne oczy niż te które mamy. Dlatego bóg zmienia się wraz z nami - Jego dzisiejszy obraz jest inny niż kilka tysięcy lat temu - Bóg zawsze jest taki jacy jesteśmy my . A o czym to świadczy ? O tym , że Bóg jest naszą ludzką opowieścią , legendą , mitem ... Ja chciałbym zacząć opowieść w której człowiek ma siłę wyzwolić się z mroków ... wyzwolić się z mocy diabłów , demonów , piekieł , grzechów pierworodnych , ofiar z krwi ... pozdrawiam e-duch | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Duch Prawdy (14788 punktów) | >... kontekst prawdy obiektywnej w tym temacie nie istnieje ! To prawda obiektywna, czy Twoja subiektywna? >Wszystko co mamy to iluzje , halucynacje , poezje , alegorie , metafory , omamy - i nic ponad to >rozmowa o snach , fantazjach , urojeniach , marzeniach , lękach , wdrukowanych schematach , wymyślonych tabu , skonstruowanych pragnieniach . >czy to rzeczywiście dobra sytuacja wyjściowa do prowadzenia partnerskiego dialogu by traktować ich urojenia poważnie ? >Mam wątpliwości ... Ja nie mam wątpliwości. >Dlatego bóg zmienia się wraz z nami - Jego dzisiejszy obraz jest inny niż kilka tysięcy lat temu - Bóg zawsze jest taki jacy jesteśmy my . >A o czym to świadczy ? >O tym , że Bóg jest naszą ludzką opowieścią , legendą , mitem ... O tym, że ludzkie rozumienie Boga się zmienia. >Ja chciałbym zacząć opowieść w której człowiek ma siłę wyzwolić się z mroków ... wyzwolić się z mocy diabłów , demonów , piekieł , grzechów pierworodnych , ofiar z krwi ... To dobrze, bo to wszystko nie ma nic wspólnego z Bogiem. >pozdrawiam >e-duch Pozdrawiam Duch Prawdy
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | 1 na 1 | dawid1993 (1053 punktów) | Co chciałeś powiedzieć ? e-duch
Przepraszam za wpadke Oczywiście ma być : Bogu już dziękujemy choć Bogowi już dziękujemy brzmi bardziej wiarygodnie i jest emocjonalnie dojrzalsze e- duch
|
|
|  | | Duch Prawdy (14788 punktów) | > Co chciałeś powiedzieć ?> e-duch> Przepraszam za wpadke> Oczywiście ma być : Bogu już dziękujemy> choć Bogowi już dziękujemy brzmi bardziej wiarygodnie i jest emocjonalnie dojrzalsze> e- duchsjp.pwn.pl/slowniki/bogowi.html
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
|  | 4 na 4 | Wenancjusz (16441 punktów) | >Co chciałeś powiedzieć ? >e-duch >Przepraszam za wpadke >Oczywiście ma być : Bogu już dziękujemy >choć Bogowi już dziękujemy brzmi bardziej wiarygodnie i jest emocjonalnie dojrzalsze >e- duch > Ja Ciebie przepraszam ale ja też tego Ducha Prawdy nie rozumiem. Jak zaczyna rozwijać swoją wizję to powstaje kupa "buca" jak mówią w krakowskiem. A wiesz co to oznacza? To jest brzydkie określenie pewnej części ciała u mężczyzny. Omijaj Ducha, bo się nie połapiesz ze zdrowym rozsądkiem jak go będziesz słuchał.
Ich bin besser als mein Ruf
|
|
| |  | | Duch Prawdy (14788 punktów) | >>Co chciałeś powiedzieć ? >>e-duch >>Przepraszam za wpadke >>Oczywiście ma być : Bogu już dziękujemy >>choć Bogowi już dziękujemy brzmi bardziej wiarygodnie i jest emocjonalnie dojrzalsze >>e- duch >> >Ja Ciebie przepraszam ale ja też tego Ducha Prawdy nie rozumiem. Jak zaczyna rozwijać swoją wizję to powstaje kupa "buca" jak mówią w krakowskiem. A wiesz co to oznacza? Nie wiem? >To jest brzydkie określenie pewnej części ciała u mężczyzny. Omijaj Ducha, bo się nie połapiesz ze zdrowym rozsądkiem jak go będziesz słuchał. sjp.pwn.pl/slowniki/bogowi.html > Ich bin besser als mein Ruf
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| Wenancjusz (16441 punktów) | >Witam >Może nigdy nie dowiemy się jak powstał wszechświat , dlaczego istnieje . >Jedyna uczciwa odpowiedź ( na dziś ) brzmi : Nie wiem
Tu się zgadzam. Na poziomie wiedzy zdobywanej, nie potrafimy jako ludzkość odpowiedzieć na to pytanie, chociaż dociekliwe umysły nie pozostawiają tego tematu samemu sobie. >Nie wiem a nie : A może a nawet na pewno stworzył go Bóg , który jest stwórcą wszystkiego w tym >samego siebie . No jak chcesz, możesz i tak interpretować. >O Bogu a raczej o bogach należy rozmawiać w kontekstach historycznych , socjologicznych , >psychologicznych ... kontekst prawdy obiektywnej w tym temacie nie istnieje ! >Wszystko co mamy to iluzje , halucynacje , poezje , alegorie , metafory , omamy - i nic ponad to >Rozmowa o bogach to rozmowa o snach , fantazjach , urojeniach , marzeniach , lękach , wdrukowanych >schematach , wymyślonych tabu , skonstruowanych pragnieniach . >Wierzący wierzą we wszystko - czy to rzeczywiście dobra sytuacja wyjściowa do prowadzenia >partnerskiego dialogu by traktować ich urojenia poważnie ? >Mam wątpliwości ... >Wierzący wierzą we wszystko - wystarczy zagłębić się w lekturę ... >Nie ma i nie było takiego boga w którego ci czy inni nie byliby gotowi wierzyć - to dużo nam mówi o >naszej , ludzkiej psychice i biochemicznych impulsach zawiadujących naszym postrzeganiem i >pojmowaniem . >Z faktu , że w te wszystkie bożki człowiek gotów jest uwierzyć nie wynika , że bóg istnieje lecz >odwrotnie , że boga nie ma a to co jest to nasza potrzeba bezpieczeństwa , ładu , rozumienia , >nazywania ... nasze niezdolność do patrzenia i rozumienia świata przez inne oczy niż te które mamy. >Dlatego bóg zmienia się wraz z nami - Jego dzisiejszy obraz jest inny niż kilka tysięcy lat temu - >Bóg zawsze jest taki jacy jesteśmy my . >A o czym to świadczy ? >O tym , że Bóg jest naszą ludzką opowieścią , legendą , mitem ... >Ja chciałbym zacząć opowieść w której człowiek ma siłę wyzwolić się z mroków ... wyzwolić się z mocy >diabłów , demonów , piekieł , grzechów pierworodnych , ofiar z krwi ... Co to qwa jest? Kto to sprawdził i przekazał? A może dajmy sobie spokój nad dyskusją czy jest niebo i piekło? No gorszej durnoty nie znam. >Pozdrawiam i odpływam. >e-duch
Ich bin besser als mein Ruf
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|