Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ofiara czy nie ofiara ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
14-01-2015 00:36dawid1993 (1053 punktów)Ofiara czy nie ofiara ?
Ocena 3 na 3
Witam
Chcę zapytać zacnych i mądrych kolegów i koleżanki o taki dylemat :
Czy można mówić o tym , że Jezus umarł za nasze grzechy skoro Jezus ponoć zmartwychwstał i ma się całkiem dobrze a nawet zamierza nawiedzić nasz świat ostateczną apokalipsą ?
Czy Bóg oddał za nas swoje życie skoro jest nieśmiertelny ?
Poza tym dlaczego należało za nasze grzechy umrzeć ?
Poza tym dlaczego i komu Bóg oddał swe życie ?
e - duch
pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Zamknięto fronda.pl, mateusz.pl itp.?
14-01-2015 01:51 
 Ocena-1 na 1
dawid2001 (1053 punktów)
To chyba najwcześniej na sądzie ostatecznym ...
Gdyby odpowiedzi były ciekawsze niż ta twoja to możnaby ludziom z frondy dać do przemyślenia

ipla://playvod-1|bf9bdf28f0b331e91a79fd3d93e8f8a3
Tu ciekawa rozmowa wprawdzie o troszke czym innym ale w znakomitym wykonaniu pana Bartosia i wspaniałej Elizy
pozdrawiam
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Gdyby odpowiedzi były ciekawsze niż ta twoja to możnaby ludziom z frondy dać do przemyślenia
Moja odpowiedź jest jaka jest, bo wątki teologiczne nie są na tym forum popularne, bo: 1) to jest forum portalu racjonalistycznego, a nie religijnego, 2) wątków poświęconych tematom poruszonym przez ciebie było na tym forum mnóstwo.

>ipla://playvod-1|bf9bdf28f0b331e91a79fd3d93e8f8a3
Nie da się otworzyć tego odnośnika.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Czy można mówić o tym , że Jezus umarł za nasze grzechy skoro Jezus ponoć zmartwychwstał i ma się całkiem dobrze a nawet zamierza nawiedzić nasz świat ostateczną apokalipsą ?
(nie robi się spacji przed przecinkiem i znakiem zapytania)
Skoro mówisz to znaczy, że można, ludzie różne dziwne rzeczy mówią.
>Czy Bóg oddał za nas swoje życie skoro jest nieśmiertelny ?
Nie oddał.
>Poza tym dlaczego należało za nasze grzechy umrzeć ?
Ktoś Ci wciska kit.
>Poza tym dlaczego i komu Bóg oddał swe życie ?
jw.
>e - duch
>pozdrawiam
Duch Prawdy
Pozdrawiam

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
14-01-2015 06:38 
 Ocena 3 na 5
dawid2001 (1053 punktów)
Nie mogę spać - pewnie to szum skrzydeł duchów prawdy , które wirują wokół mej głowy ...

Nie mam problemu ze zrozumieniem mitu o Prometeuszu , jest logiczny , nie ma w nim sprzeczności
Prometeusz wykrada bogom ogień , robi to dla ludzi , zostaje ukarany , cierpi
Rozumiem mit o syzyfowej pracy Syzyfa , o tym nieustającym trudzie , o trudzie pojawiającym się z każdym wschodem słońca
Rozumiem wielką włóczęge Odyseusza , przygody , przeszkody , komplikacje , trudności i puente

Natomiast nie pojmuję jak można nie dostrzegać braku spójności tak intelektualnej jak i etycznej lub nawet oszustwa czy manipulacji w historii boga , który składa ofiare ze swego życia ( KOMU I DLACZEGO ) mimo iż jest przecież nieśmiertelny !
Jeżeli ktoś jest nieśmiertelny nie może złożyć swego życia w ofierze
Kogoś takiego nie miałoby sensu wieszać czy ścinać mu głowe , prawda ?
To nie jest ofiara to jest manipulacja
Nie ma też sensu oddawanie życia za czyjeś grzechy a tym bardziej za grzechy wszystkich kiedykolwiek żyjących i za niewiadomo jakie grzechy i niewiadomo dlaczego i niewiadomo komu
Bóg sam siebie złożył w ofierze samemu sobie czyli sam siebie na niby zabił po to by zaszantażować emocjonalnie i psychologicznie zmanipulować swych ewentualnych wyznawców , niewolników , służących do tego aby go kochali , uwielbiali i byli zobowiązani do przyjmowania jego łaski/kaprysu przedstawianych jako nieodwołalna konieczność .

pozdrawiam
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Nie mogę spać - pewnie to szum skrzydeł duchów prawdy , które
nie robi się spacji przed przecinkiem

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
dawid2001 (1053 punktów)
Dzięki Duchu !
Wiesz może dlaczego się tego nie robi ?

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Dzięki Duchu !
>Wiesz może dlaczego się tego nie robi ?
sjp.pwn.pl/zasady/Pisownia-polska;665.html


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
dawid2001 (1053 punktów)
To jest jak na Ducha słaba odpowiedź
miłego dnia
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Duch Prawdy (14790 punktów)
>To jest jak na Ducha słaba odpowiedź
Zauważyłem, że lubisz oceniać ludzi i uważasz się za Profesora, w roli ucznia nie potrafisz się postawić bo wiesz swoje i to Ci wystarcza.
>miłego dnia
>e-duch
Serdecznie pozdrawiam
Duch Prawdy

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
15-01-2015 15:47 
 Ocena-1 na 1
dawid2001 (1053 punktów)
Wydaje mi się , że źle zauważyłeś
Uważam się raczej za ucznia niż profesora
Uczeń ma i prawo i obowiązek zadawać pytania i rozważać sens i wartość odpowiedzi
Bez pytań i pogłębionej refleksji trudno o zrozumienie
W żadnym wypadku nie ma przymusu zgadzania się we wszystkim
Są jednak obszary w których musimy przyjąć jeden obowiązujący wymóg ...
Tym wymogiem jest liberalna demokracja , szacunek i tolerancja oraz wolność przekonań i brak wolności do agresji , poniżania , wyszydzania i dyskryminacji
e-duch
dużo plusów mi dajesz ... dzięki ...

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Wydaje mi się , że źle zauważyłeś
(przed przecinkiem nie robi się spacji)
Źle Ci się wydaje.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
pawel_wr (4297 punktów)

>Czy Bóg oddał za nas swoje życie skoro jest nieśmiertelny ?
>Poza tym dlaczego należało za nasze grzechy umrzeć ?

Kolejne pytanie nasuwa się samo : jeśli Jezus nas odkupił przez śmierć męczeńską,
to po co wymyślono sakrament chrztu?

Czy Jezus się sam wskrzesił,czy zrobił to Bóg Ojciec ?


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
14-01-2015 11:21 
 Ocena-1 na 1
dawid2001 (1053 punktów)

>Kolejne pytanie nasuwa się samo : jeśli Jezus nas odkupił przez śmierć męczeńską,
>to po co wymyślono sakrament chrztu?
>Czy Jezus się sam wskrzesił,czy zrobił to Bóg Ojciec ?

Sakrament chrztu ... wymyślił może ktoś inny
Tak to już jest , że każda religia wymyślana była przez różnych ludzi - kotłowało się to latami , dziesiątkami lat , tworzyły się frakcje , skrzydła , familie i stronnictwa i sobie wymyślali ... jedni chrzest inni spowiedź kolejni bierzmowanie następni celibat ...

A to ich było dwóch ... a to przecież monoteizm ...
Widzisz ... ktoś sobie wymyślił , że wprawdzie monoteizm ale bogów będzie trzech bo 3 to jego szczęśliwa liczba
miłego dnia
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
KORUND (4922 punktów)
>Witam
>Chcę zapytać zacnych i mądrych kolegów i koleżanki o taki dylemat :
>Czy można mówić o tym , że Jezus umarł za nasze grzechy skoro Jezus ponoć zmartwychwstał i ma się
>całkiem dobrze a nawet zamierza nawiedzić nasz świat ostateczną apokalipsą ?

-Mówić można wszelkie bzdury skoro to wolny kraj. Słuchać nie musowo, ani w to wierzyć. Do pełni wolności brakuje jeszcze, by nie wciskano tego kitu na siłę dzieciom i wolno było z tego publicznie kpić bez narażania się na jakieś paragrafy.
15-01-2015 15:41 
 Ocena-1 na 1
dawid2001 (1053 punktów)
Dlatego tak ważne są szkoły publiczne ...
Tylko w takich placówkach można otrzymać zestaw w miare obiektywnych informacji
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365