Dlaczego Kościół ukrywa przebieg egzorcyzmów (a tym samym realność szatana) przed światem zakazując ich filmowania i odprawiając najczęściej za zamkniętymi drzwiami w gronie kilku osób? Przecież filmowanie ich i ewentualnych zjawisk paranormalnych zachodzących w trakcie ich odprawiania oraz publikacja takich materiałów przekonała by o ich realności sceptyków i pozwoliła by na dyskusję naukową a tym samym utratę mocy przez złego, który zeruje tylko na strachu pojedynczych ludzi przed ośmieszeniem i chorobą psychiczną co jest spowodowane brakiem powszechnej wiedzy w tym temacie. Relacje świadków i opisy przebiegu egzorcyzmów nie wystarczą, potrzebne są wysokiej jakości filmy. Bez tego są one przez naukowców traktowane jak porwania przez UFO (są relacje świadków, opisy, ale żadnych materiałów filmowych). |