 |
Pozdrownienia od Marii Konopnickiej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-08-2019 19:06 | szarley (54908 punktów) | Pozdrownienia od Marii Konopnickiej
4 na 4 | O większego trudno zucha,
Jak był Stefek Burczymucha,
- Ja nikogo się nie boję!
Choćby niedźwiedź... to dostoję!
Wilki?... Ja ich całą zgraję
Pozabijam i pokraję!
Te hieny, te lamparty
To są dla mnie czyste żarty!
A pantery i tygrysy
Na sztyk wezmę u swej spisy!
Lew!... Cóż lew jest?! - Kociak duży!
Naczytałem się podróży!
I znam tego jegomości,
Co zły tylko, kiedy pości.
Szakal, wilk,?... Straszna nowina!
To jest tylko większa psina!...
(Brysia mijam zaś z daleka,
Bo nie lubię, gdy kto szczeka!
Komu zechcę, to dam radę!
Zaraz za ocean jadę
I nie będę Stefkiem chyba,
Jak nie chwycę wieloryba!
I tak przez dzień boży cały
Zuch nasz trąbi swe pochwały,
Aż raz usnął gdzieś na sianie...
Wtem się budzi niespodzianie.
Patrzy, aż tu jakieś zwierzę
Do śniadania mu się bierze.
Jak nie zerwie się na nogi,
Jak nie wrzaśnie z wielkiej trwogi!
Pędzi jakby chart ze smyczy...
- Tygrys, tato! Tygrys! - krzyczy.
- Tygrys?... - ojciec się zapyta.
- Ach, lew może!... Miał kopyta
Straszne! Trzy czy cztery nogi,
Paszczę taką! Przy tym rogi...
- Gdzie to było?
- Tam na sianie.
- Właśnie porwał mi śniadanie...
Idzie ojciec, służba cała,
Patrzą... a tu myszka mała
Polna myszka siedzi sobie
I ząbkami serek skrobie!... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Lubię, ale są lepsze. Lewis płakał, że nie może tego czytać. pl.wikisou(*)łko/Całość
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 2 na 2 The Bear Jew (2544 punktów) (zablokowany) | |
|
|  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Całe życie na ten sam temat. Życie po śmierci. pl.wikisou(*)_i_Kizia:_wesołe_kotki
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 1 na 1 The Bear Jew (2544 punktów) (zablokowany) | Filuś, Miluś i Kizia
i Fiona!!!!!!!
|
|
| | |  | 2 na 2 The Bear Jew (2544 punktów) (zablokowany) | Jarosław Kaczyński ma problemy z kotką Fioną. "Wchodzi mu na głowę" Taki tytuł znalazłem. Kurcze, przecież to normalne w każdym stadle. Pantoflarstwo to cecha narodowa Polaków
|
|
| | | |  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Zarabia coś na karmieniu kota? pl.wikisou(*)oludkach_i_o_sierotce_Marysi/I
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| Gorilla (1205 punktów) |
>A pantery i tygrysy >Na sztyk wezmę u swej spisy!
No to dziś by Konopnicką animalsiarskie lewactwo zlinczowało, za sugerowanie "mordowania niewinnych zwierzątek" i to jeszcze w tak "okrutny" sposób 🤗
>Idzie ojciec, służba cała,
Służba? Oj to by się Maryśce dziś dostało... Wszak "służba" ma dziś leżeć do góry brzuchem na zasiłkach, a nie "hańbić" się pracą 😜
|
|
 | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Niektórzy żyją z urojeń, a później przychodzi komornik i zabiera wszystko, co ma jakąkolwiek wartość. Na szczęście, na ulicy długo się umiera. pl.wikiped(*)ia_Konopnicka#Dzieciństwo
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | | szarley (54908 punktów) | подск.зки ты не пон,л
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
1 na 1 | szarley (54908 punktów) | Мал.нький дво.янин ра..казывает исто.ию о его о.оте но не мо.ет с.итать дро.и
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Maria Konopnicka na banknocie 800 zł Gdyby tego było mało to znany z wiązania przepowiedni fatimskiej z polską polityką monetarną mężczyzna zaproponował wprowadzenie nowego banknotu o nominale 800 zł. Miałaby się na nim znaleźć Maria Konopnicka.
Ekonomista PiS twierdzi bowiem, że Maria Konopnicka powinna się znaleźć na nowym banknocie, gdyż... wychowała ośmioro dzieci.Eryk Łon ekonomista z Rady Polityki Pieniężnej innpoland.(*)tworzenie-funduszy-katolickichMaria osiem dzieci osiem stów to ekhm będzie banknot 0 zł?PDK
|
|
 | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Radzę sobie najpierw poczytać coś o losach tych dzieci maryjnych. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | > Radzę sobie najpierw poczytać coś o losach tych dzieci maryjnych. Spoczął tu w grobu głębi król zacny, duszy gołębiej...
W wielkiej, wodzu, żyj sławie, niezwalczon Bolesławie!
Z ojca poganina spłodzon lecz z matki wierzącej zrodzon,Sztuka jest sztuka  kto będzie dochodził o co chodzi z tym banknotem za 1000 lat? Garstka racjonalistów?
|
|
| |  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
>W wielkiej, wodzu, żyj sławie, niezwalczon Bolesławie!
Życzenie życia na nagrobku. Grobowe poczucie humoru.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| szarley (54908 punktów) | Bardzo ładnie, choć już bez odniesień do polowań szlachetki uzupełnił to pewien polski Żyd:
Samochwała w kącie stała I wciąż tak opowiadała: "Zdolna jestem niesłychanie, Najpiękniejsze mam ubranie, Moja buzia tryska zdrowiem, Jak coś powiem, to już powiem, Jak odpowiem, to roztropnie, W szkole mam najlepsze stopnie, Śpiewam lepiej niż w operze, Świetnie jeżdżę na rowerze, Znakomicie muchy łapię, Wiem, gdzie Wisła jest na mapie, Jestem mądra, jestem zgrabna, Wiotka, słodka i powabna, A w dodatku, daję słowo, Mam rodzinę wyjątkową: Tato mój do pieca sięga, Moja mama - taka tęga Moja siostra - taka mała, A ja jestem - samochwała!"
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | | Gorilla (1205 punktów) | Już bez odniesień do "chonorowych" polowań z łukiem klasycznym na miszkę w syberyjskiej tajdze w wykonaniu najsłynniejszego na świecie projektanta kopalń, uzupełnił Żyda pewien polski szlachcic:
Moje ego buja w chmurze Oprócz mnie są same tchórze Gdy na forum piszę, cóż... To o każdym "tchórz, tchórz, tchórz" Jam od Szwejka waleczniejszy I do walki zawsze pierwszy I na forum, w internecie Lecz na żywo... Nie no, przecie Trochę mi szwankuje zdrowie Więc pod GiGiem w Mikołowie Jutro jednak się nie stawię Trzęsę się jak zając w trawie By nie przyszła taka chwila Że się natknę na goryla Który z mej dziewczęcej głowy Zrobi worek treningowy Ring bokserski to nie dla mnie Wolę się wyżalić mamie W pierś partnera się wypłakać Taka dola ma nijaka Bo już chyba o mnie wiecie Żem odważny... w internecie 😎
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|