Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kościół pełen gorzkich żali

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
22-03-2020 09:55Alinea (2 punktów)Kościół pełen gorzkich żali
Ocena 1 na 1
Witam wszystkich. Mam pytanie do Kościoła katolickiego: czy Wy oglądacie Mszę Świętą, którą transmitujecie w telewizji? Jeśli nie, to zapraszam bo tam odnajdziecie prawdę o coraz bardziej pustych kościołach. Nie ma nic bardziej smutnego jak msza, w której rozpaczliwie smutnym, zawodzącym lub nieznośnie mentorskim głosem kapłan odprawia mszę. Zawodzi przy tym tak, że uszy puchną. Pieśni kościelne przy akompaniamencie organ jest tak smutne i nudne, że człowiek prawie usypia. Kiedy patrzymy na wesołą mszę w kościele amerykańskim w rytmach gospel ze wspaniałym,prostym kazaniem pastora i porównuje ją do naszej mszy, to jest to odpowiedź dlaczego nie ma żadnych młodych ludzi w kościele. Czasem myślę, że Jezus bardzo smutno patrzy na nasze czasy. Czy Jezus był takim smutnym, zawodzącym nieszczęśliwie człowiekiem? Czy tak go przedstawiają ewangelie? Przez to, że msza wygląda jak pogrzeb, jest smętna i nie do wytrzymania nawet przez godzinę, Kościół sam spowodował, że będzie świecił pustkami.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14787 punktów)
>Czy Jezus był ...
Jezusów w ówczesnej Jerozolimie było około 20-tu, żaden nie chodził po wodzie, więc sama sobie odpowiedz...

człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Arminius (25555 punktów)de gustibus...
>Kiedy patrzymy na wesołą mszę w kościele amerykańskim w rytmach gospel ze >wspaniałym,prostym kazaniem pastora i porównuje ją do naszej mszy....

Na msze jakiekolwiek nie chodzę. Ale jeżeli miałbym wybierać, wole polskie "Gorzkie żale" niż wariant "gospel spirituals". Te ostatnie jednoznacznie kojarzą mi się z postawą typu "skretyniały i hałaśliwy huuraoptymizm". Te pierwsze mają w sobie coś ze "Stabat Mater" Pergolesiego. Oczywiście to kwestia indywidualnego gustu. De gustibus...
okragly (21676 punktów)Odp: Kościół pełen gorzkich żali
> Nie ma nic bardziej smutnego jak msza, w której rozpaczliwie smutnym, zawodzącym lub nieznośnie mentorskim głosem kapłan odprawia mszę.
Kościół ma na drugie imię, Tradycja

> Kiedy patrzymy na wesołą mszę w kościele amerykańskim w rytmach gospel ze wspaniałym,prostym kazaniem pastora i porównuje ją do naszej mszy, to jest to odpowiedź dlaczego nie ma młodych
Amerykanie są bardzo wierzący, jak Hindusi, szukaja bezpieczeństwa, wspólnoty w kościele

> Czy Jezus był takim smutnym, zawodzącym nieszczęśliwie człowiekiem? Czy tak go przedstawiają ewangelie? Przez to, że msza wygląda jak pogrzeb, jest smętna i nie do wytrzymania nawet przez godzinę, Kościół sam spowodował, że będzie świecił pustkami.
były próby wprowadzenia instrumentów i wesołości ale sie nie sprawdza, my jesteśmy inni.
Są w kościele wspólnoty gdzie śpiewaja wesoło, trzeba poszukać

szukanie raju, moim celem
23-03-2020 05:29 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Są w kościele wspólnoty gdzie śpiewaja wesoło, trzeba poszukać
www.youtube.com/watch?v=Pzi4AAGH6T0


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365