Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niewierzący Katolik czyli świat wg sceptyka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
22-02-2015 12:57AvBert (116 punktów)Niewierzący Katolik czyli świat wg sceptyka
Ocena 2 na 2
Szanowni, zapraszam do zapoznania się z moją nową publikacją.
Niewierzący Katolik czyli świat wg sceptyka.



Książka ta została oparta o eseje i felietony pisane, między innymi dla portalu racjonalista.pl, w latach 2009 -2014. Zostały one dobrze przyjęte przez czytelników, co widać po ilości lajków i przychylnych autorowi komentarzach.

Jak można zauważyć od ich powstania minęło trochę czasu, więc podjąłem się ich odświeżenia i rozbudowania.
W książce znajdziecie teksty, które przybliżą temat sekt i tego czy warto się ich bać. Opowiem też o magii sztuk walk, czyli czy macie szansę uczynić z waszego dzieciaka niepokonanego wojownika. Jeżeli lubisz się bać to dowiesz się również czego bali się ludzie ubiegłego, dwudziestego stulecia i czy coś z tych niepokojów się sprawdziło.

Pozostańmy w klimacie horroru. Jest taka opowieść, którą każdy wierzący w diabła przywołuje jako koronny dowód opętania. To opowieść o biednej dziewczynie z niemieckiego miasteczka. Staram się przekonać, że książka o tym przypadku napisana przez panią Goodman jest nadinterpretowana, a cała opowieść może być historią o przypadku histerii, z tragicznym końcem. Pozostając przy książkach, zrecenzuje również pewien bestseller lat dziewięćdziesiątych napisany przez oszusta podającego się za profesora dr habilitowanego biochemika. Będę przekonywał czytelnika jak nieprawdopodobne jest to, że posiadamy coś takiego jak dusza. Oprócz tego opowiem czy dobrze jest być ateistom i czy to groźne dla zdrowia. Dowiecie się również jak czuje się niewierzący katolik w kościele, oraz znajdziecie w tej książce bardzo wiele porad jak posiadając sceptyczny pogląd na świat uniknąć wykluczenia społecznego.

Mało?

Znajdziecie tu również trochę innych tematów - każdy ciekawy i poddany wcześniejszej krytyce najbardziej wymagających czytelników.

Tak, jest też coś o polityce.

Książkę bardzo dobrze czyta się przy piwie. Dlatego też sprzedaje ją w cenie najtańszego czteropaka

www.avbert.com/?page_id=219
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14788 punktów)
>W książce znajdziecie teksty, które przybliżą temat sekt i tego czy warto się ich bać.
Oczywiście, że warto, a najgroźniejszą w Polsce jest sekta katolicka.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
setarkos (10757 punktów)
> Będę przekonywał czytelnika jak nieprawdopodobne jest to, że posiadamy coś takiego jak dusza.
Wątpię, by było kogo przekonywać. Sceptycy zwykle nie zakładają istnienia duszy, zaś
dla wielu wierzących to raczej dusza zawiaduje, niż się ją posiada.
> Oprócz tego opowiem czy dobrze jest być ateistom
Dobrze jest ateistom czy dobrze być ateistą?
> Dowiecie się również jak czuje się niewierzący katolik w kościele
Raczej wiemy.
> znajdziecie w tej książce bardzo wiele porad jak posiadając sceptyczny pogląd na świat uniknąć wykluczenia społecznego.
A to może być pouczające (i warte kilku piw)).
AvBert (116 punktów)
>> Będę przekonywał czytelnika jak nieprawdopodobne jest to, że posiadamy coś takiego jak dusza.
>Wątpię, by było kogo przekonywać. Sceptycy zwykle nie zakładają istnienia duszy, zaś
>dla wielu wierzących to raczej dusza zawiaduje, niż się ją posiada.
>> Oprócz tego opowiem czy dobrze jest być ateistom
>Dobrze jest ateistom czy dobrze być ateistą?
>> Dowiecie się również jak czuje się niewierzący katolik w kościele
>Raczej wiemy.
>> znajdziecie w tej książce bardzo wiele porad jak posiadając sceptyczny pogląd na świat uniknąć wykluczenia społecznego.
>A to może być pouczające (i warte kilku piw)).

Jeżeli tylko to cię interesuje to nie trzeba nic kupować jest tutaj:
www.racjonalista.pl/kk.php/s,8568

Nie wiem dlaczego kilkanaście zebranych felietonów z racjonalisty znalazły się w dziale bazgroły ale niech tam

Wojciech Terlecki

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365