 |
Dyskurs analityczny nad logiką i sensem Biblii Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-04-2021 04:02 | Filozoficzny Pietras (27 punktów) | Dyskurs analityczny nad logiką i sensem Biblii
1 na 1 | Dyskurs analityczny nad logiką i sensem Biblii Niniejsza publikacja jest zestawem pytań, które narodziły się w wyniku osobistej interpretacji Biblii. Dla osób religijnych, które czują się kompetentnym źródłem wiedzy niech zatem odpowiedzą na postawione tutaj pytania. Zaprezentowana w nim logika, opiera się na wersetach odnalezionych w Biblii. Czy okaże się ona zrozumiała nawet dla najbardziej ortodoksyjnego katolika? O tym przekonamy się tutaj: ************************************************************* (Psalm 86, 15) "Bóg miłosierny i łagodny, nieskory do gniewu*, bogaty w łaskę i wierność'' (Księga Wyjścia 34, 6) "Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność, zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia.." (Księgi Syracha (17, 29) "Wielkie jest miłosierdzie Pana i przebaczenie dla tych, którzy się do niego nawracają'' (Księga Izajasza 63, 3) "Ja rozdepczę ich w swym gniewie i podepczę ich w mej zapalczywości, ich krew zbryzga moje szaty i splamię całe swe odzienie" (Księga Liczb 31, 7) "Według rozkazu jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn" Pytanie: Jeżeli Bóg jest miłosierny i bogaty w łaskę to dlaczego bezlitośnie zabija?************************************************************* (Psalm 86, 15) ,,Bóg miłosierny i łagodny, nieskory do gniewu, bogaty w łaskę i wierność" (Psalm 7, 11 KJV) ,, Bóg gniewa się na niegodziwych" (Księga Izajasza 63:3) " Ja rozdepczę ich w swym gniewie* i podepczę ich w mej zapalczywości, ich krew zbryzga moje szaty i splamię całe swe odzienie". Bóg nieskory do gniewu* <---- Bóg gniewa się* <---- Ja rozdepczę ich w swym gniewie*<---- Pytanie: Dlaczego Bóg nieskory do gniewu, gniewa się i sam do tego przyznaje?
Pytanie: Skoro Bóg jest miłosierny dlaczego gniewa się?
Pytanie: Czy kłamstwem jest, że nieskory do gniewu?
************************************************************* (Księga Wyjścia 34, 6) ,,Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność, zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia.." (Na 1,2 -3) ,,Zazdrosnym i niszczącym Bogiem jest Pan, mścicielem i władcą gniewu, Pan mści się nad swoimi wrogami i gniewa się na swoich nie przyjaciół" Pytanie: Zazdrość, gniew i mściwość to reakcje emocjonalne związane z nienawiścią. Dlaczego Biblia głosi, że Bóg jest miłosierny i litościwy skoro żywi nienawiść i czyni zgodnie z nią? *************************************************************Jeremiasz (Jr 36,7) ,,Wielki jest bowiem jego gniew i zapalczywość" (Psalm 37,8 ) ,,Zaprzestań gniewu i zaniechaj zapalczywości! Nie gniewaj się, gdyż to wiedzie do złego..." (Kazn. 7,9) ,,Nie bądź w swym duchu porywczy do gniewu, bo gniew mieszka w piersi głupców" (Księga Izajasza 63:3) ,,Ja rozdepczę ich w swym gniewie* i podepczę ich w mej zapalczywości, ich krew zbryzga moje szaty i splamię całe swe odzienie". Pytanie: Skoro Biblia jest natchnieniem słowa Bożego, a mądrości w niej zawarte stanowią przekaz nauk dla człowieka to czego takiego mają uczyć jeśli sam przyznaje, że gniew, który przejawia mieszka w piersi głupców i wiedzie do złego, a sam w przejawie nienawiści wzburza swój gniew?
Pytanie: Czy można domyślić się, że sam za siebie również wypowiada się?
*************************************************************(Psalm 37,8 ) ,,Zaprzestań gniewu i zaniechaj zapalczywości! Nie gniewaj się, gdyż to wiedzie do złego..." (Kazn. 7,9) ,,Nie bądź w swym duchu porywczy do gniewu, bo gniew mieszka w piersi głupców" (1 Tes 5:9) ,,Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie; niech słońce nie zachodzi nad gniewem waszym". Pytanie: Jaki jest sens i logika Biblii, która nauczając ludzi moralnych mądrości zaprzecza sama sobie nawołując do złego? Dlaczego nakazuje "gniewać się", a za chwile odwodzi od tego?Przykład: (Psalm 37,8 ) ,,Zaprzestań gniewu...<---- (1 Tes 5:9) ,,Gniewajcie się... <---- | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Henryk.K wyjaśnił skąd te sprzeczności, Biblia ma wielu różnych autorów, którzy przedstawiają swoje punkty widzenia, bo nie zrozumieli właściwie słów Boga, chcieli dodać coś od siebie, albo wręcz celowo mieszają w Piśmie Świętym - dotyczy tych części tekstu, które napisały demony, albo oszuści. Sprawa już jest na etapie propozycji powołania komisji śledczej, która kolorystycznie opracuje Biblię: www.racjonalista.pl/forum.php/s,840505#w842936
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | | Henryk.K (2246 punktów) | > Henryk.K wyjaśnił skąd te sprzeczności, Biblia ma wielu różnych autorów, którzy przedstawiają swoje punkty widzenia, bo nie zrozumieli właściwie słów Boga, chcieli dodać coś od siebie, albo wręcz celowo mieszają w Piśmie Świętym - dotyczy tych części tekstu, które napisały demony, albo oszuści. Sprawa już jest na etapie propozycji powołania komisji śledczej, która kolorystycznie opracuje Biblię:> www.racjonalista.pl/forum.php/s,840505#w842936 Proponuję Biblię rysunkową, a nawet w kolorach. Dobrze byłoby dołączyć oryginalne i autentyczne zdjęcia do opisywanych stron. Obecnie coraz mniej ludzi rozumie słowo pisane. Tabloidy święcą sukces. W Biblii jest wiele ciekawych tematów, nawet dla umysłów ścisłych. Ile jedna takich jest jednak na świecie. Na tym portalu nie spotkałem nikogo, kto by rozumiał co oznacza, iż światło nie przyjmuje prędkości źródła, które je emituje. O innych sprawach szkoda nawet wspominać.
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
|  | | haish (2904 punktów) | > >Henryk.K wyjaśnił skąd te sprzeczności, Biblia ma wielu różnych autorów, którzy przedstawiają swoje punkty widzenia, bo nie zrozumieli właściwie słów Boga, chcieli dodać coś od siebie, albo wręcz celowo mieszają w Piśmie Świętym - dotyczy tych części tekstu, które napisały demony, albo oszuści. Sprawa już jest na etapie propozycji powołania komisji śledczej, która kolorystycznie opracuje Biblię:> >www.racjonalista.pl/forum.php/s,840505#w842936> Proponuję Biblię rysunkową, a nawet w kolorach.> Dobrze byłoby dołączyć oryginalne i autentyczne zdjęcia do opisywanych stron.> Obecnie coraz mniej ludzi rozumie słowo pisane.> Tabloidy święcą sukces.> W Biblii jest wiele ciekawych tematów, nawet dla umysłów ścisłych.> Ile jedna takich jest jednak na świecie.Głownym> Na tym portalu nie spotkałem nikogo, kto by rozumiał co oznacza, iż światło nie przyjmuje prędkości źródła, które je emituje.> O innych sprawach szkoda nawet wspominać.Głównym problemem przedsięwzięcia stworzenia kompilacji nowego pisma natchnionego na miarę XXI wieku - jako nieomylnego i objawionego jest brak kandydata na mesjasza. Wersja obrazkowa byłaby uwstecznieniem, wszak istnieją obecnie zarówno biblie obrazkowe i adaptacje filmowe - są one przeznaczone dla dzieci będących w trakcie kształtowania umysłu, lub dla osób które mają problemy z ogarnianiem sztuki pisania i czytania ze zrozumieniem. W świecie materialnym prędkość światła zależy od ośrodka, w jakim porusza się ta fala i osiąga wielkość maksymalną w próżni. Porównując to do niematerialnego 'świata' myśli i umysłu - "nowe" idee i pomysły rozchodzą się najszybciej w pustych(opróżnionych, nierozumnych itd.) umysłach.
|
|
|  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Obecnie coraz mniej ludzi rozumie słowo pisane. >Ile jedna takich jest jednak na świecie. Faktycznie trudno zrozumieć co niektórzy wypisują.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | | Filozoficzny Pietras (27 punktów) | > Henryk.K wyjaśnił skąd te sprzeczności, Biblia ma wielu różnych autorów, którzy przedstawiają swoje punkty widzenia, bo nie zrozumieli właściwie słów Boga, chcieli dodać coś od siebie, albo wręcz celowo mieszają w Piśmie Świętym - dotyczy tych części tekstu, które napisały demony, albo oszuści. Sprawa już jest na etapie propozycji powołania komisji śledczej, która kolorystycznie opracuje Biblię:> www.racjonalista.pl/forum.php/s,840505#w842936> ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.I co ta komisja śledcza zrobi? Podważy kompetencje tych autorów i spisze Biblie na nowo w dogodny dla siebie sposób? To w takim układzie Biblie będzie można uznać za zlepek zmyślonych fantasmagorii nie mających pokrycia na faktach, a pewnie komisja śledcza dlatego postanowiła zając się tym, bo za dużo już ludzi zaczęło stawiać trudne pytania i nie traktować Biblii na poważnie. W ciekawych czasach przyszło nam żyć kiedy współczesny człowiek ingeruje w pierwotny kształt biblii modyfikując ją wedle ustalonych udogodnień zaiste. A jak załóżmy NASA odkryje ślady życia na marsie to pewnie złapie ktoś za pióro i pozmienia wersety w Biblii, że nagle okaże się, że życie Bóg stworzył nie tylko na Ziemi. Non sens ale całe szczęście, że współczesny racjonalny tok myślenia nie da sobie wpoić takich rzeczy. I swoją drogą kto tej komisji śledczej nadał nadał moc podważania aktualnej wizji Biblii i ingerowania w jej zawartość? Bardzo to ciekawe wręcz, aż szkoda, że nie powołano komisji śledczej, która zajęłaby się dochodzeniem czy w ogóle Jezus Chrystus kiedykolwiek istniał, a jeśli tak to czy faktycznie był on synem Bożym albo nie miał potomstwa z Marią Magdaleną. Całe szczęście, że żyjemy w czasach kiedy człowiek może legalnie kierować się wolnomyślicielstwem.
|
|
|  | | romaro (25211 punktów) | >Całe szczęście, że żyjemy w czasach kiedy człowiek może legalnie kierować się "wolnomyślicielstwem". Zawsze takie były. Tak kiedyś jak i dzisiaj człowiek mógł i może kierować się "wolnomyślicielstwem" pod warunkiem, że nie łamał/łamie obowiązującego prawa.
Myśleć możesz nawet nielegalnie (cokolwiek to znaczy), ale tylko myśleć. "196. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia...."
|
|
| |  | | haish (2904 punktów) | >>Całe szczęście, że żyjemy w czasach kiedy człowiek może legalnie kierować się "wolnomyślicielstwem". >Zawsze takie były. Tak kiedyś jak i dzisiaj człowiek mógł i może kierować się "wolnomyślicielstwem" pod warunkiem, że nie łamał/łamie obowiązującego prawa. >Myśleć możesz nawet nielegalnie (cokolwiek to znaczy), ale tylko myśleć. >"196. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia...."
Prawodawcy przewidują ustawowe kary, - to jest przykład w jaki elity władzy podchodzą i legitymizują prawem wolność jednostki, przykładając do tego pojęcie wolnej woli na którą powołują się ci w interesie których takowe prawo zostało ustanowione. Absurd i utopia - wszak obrazoburca może się powołać na swoje obrażone odczucia których doznał będąc zmuszonym do oglądania obrzydliwości - posągu bałwana lub idola(obrona konieczna). Ponadto można się powołać na to, że jako obrazoburca działał w interesie pokrzywdzonych - wiernych(kultu bałwana) mając na względzie dbałość o ich umysł(stan wyższej konieczności). Tym bardziej dziwi fakt, że gdy przedmiotem jest ratowanie życia samobójcom którzy z własnej woli dokonują zamachu na własne życie, prawo obecnie ich nie represjonuje, ale z ustawy nakazuje przeciwdziałanie i ratowanie za wszelką cenę, a 'władze duchowne' napiętnują takowe postawy argumentując że życie należy do Boga.
Jednak znając życie i "niezawisłość" sędziów proces odbędzie się na zasadzie nieudzielenia głosu oskarżonemu, a tym samym uniemożliwienie mu obrony, i nie zostanie to zaznaczone w aktach rozprawy. Proces z pomocą adwokata, będzie podobną farsą w której sędzia i adwokat będą bronili systemu którego są częścią. TAK WYGLĄDA PAŃSTWO "PRAWA" Kultury Zachodu. Państwo w modelu zachodnim jest oparte iluzji nazwanej 'prawem' przez elity i hierarchię chrześcijańską i dba o to aby owczarnia pozostawała w jak najdłużej w błogiej niewiedzy. A rozmaite kasty świętych krów mają immunitety i przywileje.
|
|
|  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >I co ta komisja śledcza zrobi? To zależy od tego kto wejdzie w jej skład, jakimi będzie dysponowała funduszami, a przede wszystkim kto będzie Przewodniczącym. >Podważy kompetencje tych autorów i spisze Biblie na nowo w dogodny dla siebie sposób? Nie ma mowy o spisaniu na nowo, z już istniejących wersji Biblii wybierze jedną i ją tylko będzie kolorowała - słowa Boga na niebiesko, ludzi na zielono, demonów na czerwono. W tekście nie zostanie zmieniony nawet przecinek, a czytelnicy takiej pokolorowanej Biblii będą wiedzieli, które słowa Biblijna Komisja Śledcza uznała za boskie, ludzkie i demoniczne. Obecnie bardzo trudno zorientować się przeciętnemu czytelnikowi kto jest autorem czego. >To w takim układzie Biblie będzie można uznać za zlepek zmyślonych fantasmagorii nie mających pokrycia na faktach, a pewnie komisja śledcza dlatego postanowiła zając się tym, bo za dużo już ludzi zaczęło stawiać trudne pytania i nie traktować Biblii na poważnie. Komisja jeszcze nie powstała, czy powstanie zależy od specjalistów demonologów takich jak Henryk.K. >W ciekawych czasach przyszło nam żyć kiedy współczesny człowiek ingeruje w pierwotny kształt biblii modyfikując ją wedle ustalonych udogodnień zaiste. Z dużym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można stwierdzić, że pierwotny kształt Biblii nie jest już dzisiaj znany. >A jak załóżmy NASA odkryje ślady życia na marsie to pewnie złapie ktoś za pióro i pozmienia wersety w Biblii, że nagle okaże się, że życie Bóg stworzył nie tylko na Ziemi. Ale to już inne zagadnienie, zbyt daleko odbiegasz od meritum. >I swoją drogą kto tej komisji śledczej nadał nadał moc podważania aktualnej wizji Biblii i ingerowania w jej zawartość? Ale jaka jest aktualna wizja Biblii, przecież inaczej ją widzą wierzący różnych denominacji, inaczej niewierzący, a wewnątrz tych dwóch głównych grup też poszczególni ludzie różnie widzą. >Bardzo to ciekawe wręcz, aż szkoda, że nie powołano komisji śledczej, która zajęłaby się dochodzeniem czy w ogóle Jezus Chrystus kiedykolwiek istniał, a jeśli tak to czy faktycznie był on synem Bożym albo nie miał potomstwa z Marią Magdaleną. Te sprawy są badane od wieków, nie ma jednej komisji śledczej, ale jest bardzo wielu ludzi, którzy to badają. >Całe szczęście, że żyjemy w czasach kiedy człowiek może legalnie kierować się wolnomyślicielstwem. No nie do końca, są kraje w których wolnomyślicielstwo jest karane, czasami nawet najwyższym wymiarem kary.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| Konowal (6291 punktów) | przecie to proste - to człowiek dokonuje wyboru
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|